[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 20 Feb 2017, 23:26

Ady, pe aici am citit ca el ar fi declarat ca merge la dinamo pentru un egal. Daca e reala declaratia, ti se pare ok?

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 20 Feb 2017, 23:32

alex.p scrie:Ady, pe aici am citit ca el ar fi declarat ca merge la dinamo pentru un egal. Daca e reala declaratia, ti se pare ok?

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
uite ce scrie http://www.gds.ro/Sport/2017-02-20/doar ... upa-derbi/
Întrebat despre play-off, Mulțescu speră ca punctul izbăvitor să fie contabilizat în derbiul cu Dinamo, programat sâmbătă, de la ora 20.30, în „Ștefan cel Mare“: „Eu spun de vreo trei-patru etape că nu am rezolvat play-off-ul. Finalul de campionat este cel mai greu, iar noi avem un program dificil. Ne-ar mai trebui un punct cu Dinamo ca să rezolvăm problema calificării. Mergem cu gândul la victorie, dar sper să luăm măcar un punct ca să scăpăm de emoții“.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 20 Feb 2017, 23:34

Pai e reala declaratia, e data chiar in interviul dupa meciul cu fcsb, oricum mi se pare o prostie asta cu punctul magic dupa parerea mea eram calificati in play off de cand s au terminat meciurile in toamna, cu chestia asta nu faci decat sa pui presiune prosteasca pe jucatori, noi trebuia sa jucam sa strangem cat mai multe puncte, asta era obiectivul acum, daca jucam fotbal si luam bataie eu chiar nu ma ofticam, asta e problema.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 20 Feb 2017, 23:38

unde sa joci vere fotbal, in mocirla de la botosani? Ai jucat fotbal in prima repriza cu oierii, iar dupa am cazut psihic, fizic, tactic, ce vrei tu. Stiu ca doare ca ne bate steaua, fcsb, sau cum s-or numi, dar asta ar trebui sa ne indarjeasca si mai mult sa distrugem cateii. Eu prefer mai multa adrenalina si sa ne calificam in play off cu un 11m executat de Zlatinski in minutul 95 cu dinamo, decat cu 3 etape inainte de final. :cool:

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 20 Feb 2017, 23:52

Eu nu inteleg ce e cu toata frica asta, s-a uitat careva dintre voi la meciurile mediasului din 2017? Voi chiar nu vedeti cum joaca, cum sa spuneti pe aici ca bat ei pe fcsb sau ca ne bat pe noi acasa? Astia in cel mai bun, dar cel mai bun caz ne pot incurca si scoate un egal la Craiova, dar sa fim seriosi....
La cum joaca si ce s-a intamplat la ei in aceasta iarna nu vad, pur si simplu nu vad cum ne-ar putea bate astia, pur si simplu nu vad cum. Poate au vreo revelatie si fac meciul vietii cu noi, dar fix la ora actuala Medias nu poate sa castige impotriva Stiintei.

Dupa vanzarile lui Lullaku si Axente astia nu mai joaca nimic, il mai au pe grasanul ala de Eric si cam atat. Pai daca ne bate Medias avand un jucator dublu decat Thunder ... trebuie sa se lase toti de fotbal, nu multescu ci toti jucatorii !! de la primul pana la ultimul daca ne bate o echipa vai mama ei ca medias la noi acasa dupa ce si-au vandut cei mai buni 2 jucatori.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 21 Feb 2017, 00:24

"Aveam nevoie de victorie şi am pus pe bancă toţi jucătorii de atac pe care îi aveam în lot. Eu aşa fac mereu în astfel de situaţii, pun cât mai puţini jucători de apărare ca rezerve", a spus Contra, la Digi Sport.
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Feb 2017, 00:25

Poate ii spune cineva si lui Multescu cum se face o banca de rezerve cand ai nevoie de o victorie...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 21 Feb 2017, 03:29

intre timp m-am razgandit si as juca asa:

Calancea
Robert Petre, Kelic, Barthe, Briceag
Mateiu, Zlatinski
Baluta, Gustavo, Mazarache
Ivan


iar pe banca i-as baga pe Mingote, Draghici, Rocha, Bancu, Madson, Barthe, Bucurica; ca sa nu ne mai vaitam ca nu avem solutii pe atac. Fajic nu cred ca poate sa ne ajute in meciul asta, dinamo nu o sa se apere, ba din contra cred ca se vor arunca spre poarta noastra cu toate liniile, deci prefer jucatori tehnici si iuti in detrimentului unui jucator puternic dar fara viteza. pt meciul asta as miza pe ambitia si energia lui Maza care ne-a scos de multe ori din rahat. da, nu e cel mai bun jucator din lume nici pe departe dar cand intra pe teren are o determinare fantastica.

ah si ca tot veni vorba de Fajic vad ca e la moda sa fie denigrat si deja sa i se puna pecetea de jucator slab. exact dar EXACT acelasi lucru a patit si Kelic anul trecut iar acum toata lumea il lauda. daca ne luam dupa parerile "cunoscatorilor" Kelic era de multa vreme plecat.

iuli

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 21 Feb 2017, 07:48

bah,da' chiar nu mai exista nicio posibilitate sa retrogradam?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 21 Feb 2017, 08:59

iuli scrie:bah,da' chiar nu mai exista nicio posibilitate sa retrogradam?

ba, da, cum nu?

luam 0 puncte in playout, ramanem cu 20, iar [*****]/asa bat tot :-D

sau

facem o "ghidusie", luam vreo 15 puncte penalizare in playout, si ajungem la acelasi nr de puncte cu asa/[*****] tim... :)(

sau

nu ne prezentam le meciuri, pana ne scoate regulamentul afara... :-D
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 21 Feb 2017, 09:25

Bobby scrie:Avem si ghinion : ciinii joaca in ultimele 2 meciuri cu Botosani si Pandurii, doua meciuri usoare. Noi am jucat la Pandurii acasa cind gorjenii aveau echipa. Ciinii joaca cu Pandurii acum - cind gorjenii joaca cu echipa a 3-a. Noi am jucat la Botosani cind moldovenii mai aveau ceva sanse la play off - acum sansele lor sint zero asa ca Dinamo o sa bata lejer.
Daca omul e in sevraj la ora meciului pui pe altu sa faca treaba
Il ai pe Marin Duna

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2479
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Feb 2017, 10:14

JustME scrie:intre timp m-am razgandit si as juca asa:

Calancea
Robert Petre, Kelic, Barthe, Briceag
Mateiu, Zlatinski
Baluta, Gustavo, Mazarache
Ivan


iar pe banca i-as baga pe Mingote, Draghici, Rocha, Bancu, Madson, Barthe, Bucurica; ca sa nu ne mai vaitam ca nu avem solutii pe atac. Fajic nu cred ca poate sa ne ajute in meciul asta, dinamo nu o sa se apere, ba din contra cred ca se vor arunca spre poarta noastra cu toate liniile, deci prefer jucatori tehnici si iuti in detrimentului unui jucator puternic dar fara viteza. pt meciul asta as miza pe ambitia si energia lui Maza care ne-a scos de multe ori din rahat. da, nu e cel mai bun jucator din lume nici pe departe dar cand intra pe teren are o determinare fantastica.

ah si ca tot veni vorba de Fajic vad ca e la moda sa fie denigrat si deja sa i se puna pecetea de jucator slab. exact dar EXACT acelasi lucru a patit si Kelic anul trecut iar acum toata lumea il lauda. daca ne luam dupa parerile "cunoscatorilor" Kelic era de multa vreme plecat.
Te iluzionezi degeaba cu formula asta de echipa, va fi clar Briceag in dreapta si Bucurica in stanga

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2479
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Feb 2017, 10:16

Zlatinski, Mateiu, Madson mijlocasi centrali, cu Baluta in dreapta, Bancu in stanga si Ivan in atac....asta este formula castigatoare sambata seara

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 21 Feb 2017, 10:35

bancu nu poate in acest moment sa faca parte din formula castigatoare. face prea multe greseli care se transforma de cele mai multe ori in ocazii sau goluri pt adversar.
CRAIOVA NESUPUSA

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2479
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Feb 2017, 10:39

gogu2005 scrie:bancu nu poate in acest moment sa faca parte din formula castigatoare. face prea multe greseli care se transforma de cele mai multe ori in ocazii sau goluri pt adversar.
din pacate nu ai pe altul mai bun decat el care sa iti joace in banda stanga! il vrei pe Rocha, care e si mai iesit din forma? iar Bancu avand sprijinul celor 3 mijlocasi centrali eu zic ca poate face lucruri frumoase, fara sa mai fie stresat ca trebuie sa se retraga in aparare sa-l ajute pe Bucurica! problema la el este ca i se termina foarte repede benzina, asa cum s-a intamplat si la ultimele 2 jocuri, iar atunci jocul sau scade ingrozitor in intensitate si incepe sa faca greseli
Last edited by marius_vl on 21 Feb 2017, 10:43, edited 1 time in total.

Închis