[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Feb 2017, 12:27

Eu as juca cu Popov in centru, langa Kelic, daca e apt sa joace. Nu vreau sa-l mai vad pe Acka.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 22 Feb 2017, 12:36

mult prea mulți bani pentru acka. pe banii ăia vehiculați în fanatik îți aduci fundaș adevărat!


Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Feb 2017, 13:06

Acele sume vehiculate sunt fantezii stil Fanatik. Sumele reale sunt pe undeva la jumatate (5000 de euro)... De aia nu vrea asta sa semneze.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8097
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Feb 2017, 13:42

In mod normal, Dinamo poate merge in play off si cu un egal simbata. Gaz Metan e mai slaba ca in tur, ar putea pierde lejer ultimele doua meciuri.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 22 Feb 2017, 14:52

Nu si daca le da jiji meciul duminica, in ideea sa aiba inca 6 pct asigurate in playoff (pe langa cele 6 de la Hagi).
mereu alaturi de voi

ozzy

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 22 Feb 2017, 15:57

danutz scrie:Nu si daca le da jiji meciul duminica, in ideea sa aiba inca 6 pct asigurate in playoff (pe langa cele 6 de la Hagi).
Bre, nu știu cum se face că Gazul ăsta de la care are Jiji punctele asigurate i-a bătut în tur, iar noi, rebelii, nu reușim niciodată.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 22 Feb 2017, 16:35

Ai dreptate. Si totusi, cu riscul de a ramane offtopic, daca bate Gazu' duminica, facem pariu pe-o bere ca Jiji are inca 6 puncte asigurate in playoff? :)(
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8097
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Feb 2017, 16:45

Ca idee, la FRF se ia in considerare drept data de inaugurare realista a stadionului Oblemenco drept 18 noiembrie 2017. CNI nu pare foarte increzatoare nici macar in aceasta data - dupa cum se vorbeste pe culoarele FRF. Informatia mi-a fost data de un ziarist care petrece mult timp pe la FRF.
Last edited by Bobby on 22 Feb 2017, 17:10, edited 1 time in total.

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 22 Feb 2017, 17:08

asta cu 18 noiembrie 2018 e o aberatie cutremuratoare. chiar si 18 noiembrie 2017 mi se parea nitel exagerat. cu tot respectul dar pe culoarele FRF se bate campii rau de tot. poate ca nu o sa fie gata 100% in primavara-vara dar la toamna e gata da-l dracu de stadion ca nu construim piramidele din Giza.

bine, daca aia de la CNI intrerup finantarea, deci se opresc lucrarile, atunci poate ca nici in noiembrie 2018 nu o sa fie gata. daca se intrerupe finantarea posibil sa nu fie gata niciodata.

revenind la meciul cu dinamo se pare ca totusi nu e chiar cum ne place noua sa credem si anume ca mereu s-a pus presiune si mereu am clacat. uite ca de la renasterea echipei in 5 meciuri noi avem doua victorii, potaile o victorie si doua meciuri s-au terminat egal. deci nu e dracu' chiar asa de negru.
Last edited by JustME on 22 Feb 2017, 17:10, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8097
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Feb 2017, 17:11

JustME scrie:asta cu 18 noiembrie 2018 e o aberatie cutremuratoare. chiar si 18 noiembrie 2017 mi se parea nitel exagerat. cu tot respectul dar pe culoarele FRF se bate campii rau de tot. poate ca nu o sa fie gata 100% in primavara-vara dar la toamna e gata da-l dracu de stadion ca nu construim piramidele din Giza.

bine, daca aia de la CNI intrerup finantarea, deci se opresc lucrarile, atunci poate ca nici in noiembrie 2018 nu o sa fie gata. daca se intrerupe finantarea posibil sa nu fie gata niciodata.

revenind la meciul cu dinamo se pare ca totusi nu e chiar cum ne place noua sa credem si anume ca mereu s-a pus presiune si mereu am clacat. uite ca de la renasterea echipei in 5 meciuri noi avem doua victorii, potaile o victorie si doua meciuri s-au terminat egal. deci nu e dracu' chiar asa de negru.
My mistake - 18 noiembrie 2017...

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 22 Feb 2017, 17:13

ah, atunci e mai plauzibil. chiar ma miram sa fie vorba de 2018 o:

Catalin Multescu:



si deplasarea din 2014 in "groapa":


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Feb 2017, 17:46

JustME scrie: 18 noiembrie 2017

bine, daca aia de la CNI intrerup finantarea, deci se opresc lucrarile, atunci poate ca nici in noiembrie 2018 nu o sa fie gata. daca se intrerupe finantarea posibil sa nu fie gata niciodata.
.
Nu mai primesti licenta pentru Extensiv.
Te duci la Drobeta si iti pui numele CS U Severin

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 22 Feb 2017, 17:56

@cortinadampezzo
O, Doamne! sunt atat de speriat.. [smile59]

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8097
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Feb 2017, 18:48

Din punctul meu de vedere Madson e singurul caruia i-as propune prelungirea de contract. Din cite am auzit eu, daca Acka a lasat de inteles ca ar putea semna, Madson ar fi impotriva. Daca salariul din Fanatik e adevarat, clubul asta va arunca cu bani pe un jucator modest - exact cum facea Mititelu.

Si daca vorbim de Fanatik, sclavul boovean Daniel Vald o ia razna cind scrie despre clona astazi- sper ca Mititelu sa-l puna la punct :

"Dinamo-CS Universitatea Craiova este meciul din din Liga 1 pe care atacantul oltenilor, Simon Măzărache îl așteaptă cel mai mult. Motivul? Ori de cîte ori a avut ocazia omul care a marcat deja cinci goluri pentru U Craiova a căutat să își ia revanșa în fața roș-albiilor din Ștefan cel Mare". - See more at: http://www.fanatik.ro/dinamo-craiova-po ... ar7bD.dpuf

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Feb 2017, 00:11

Stadionul va fi terminat la vara

Închis