[Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in ultimul meci al sezonului regulat?

Poll ended at 04 Mar 2017, 14:07

Batem, intram in play-off!
24
65%
Egal, bun si ala!
3
8%
0 puncte -> demiterea lui Multescu!
10
27%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de dxtr009 » 28 Feb 2017, 17:00

o tampenie, mai ales inaintea unui astfel de meci, trebuia mai demult sau nebagati in lot acum, amplifici tensiubea
se simplifica echipa
cala-dimi barthe popov briceag-mateiu zlatan-ivan baluta bancu-fajic
mingote-kelic bucurica/vladoiu r.petre screciu manea mazarache
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 28 Feb 2017, 17:01

@Gogu

asta cu "nu pare genul" e o chestie subiectiva. poate ca aia din conducere, fiind acolo zi de zi cu jucatorii, stiu mai bine cine se da lovit si cine nu.

eu de exemplu nu sunt convins ca Madson arde de nerabdare sa intre si sa joace. in plus fiind in ultimele 6 luni e logic ca vrea sa se fereasca de accidentari, e chestie de instinct. cine e nebun sa bage piciorul si sa riste o accidentare acum in conditiile in care daca se accidenteaza nu il mai ia nici dracu...?

pt meciul cu Gaz Metan cred ca avem mai mult nevoie de determinare si ambitie decat de valoare si asta pt ca oricum dpdv valoric suntem mult peste medieseni. diferenta o sa fie facuta la nivel de angajament.
Last edited by JustME on 28 Feb 2017, 17:06, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de _T@V_ » 28 Feb 2017, 17:05

Tara arde si baba se chiaptana. Acum se iau astfel de decizii? Cat de tantalau trebuie sa fii sa o tii langa (chiar si ieri am impresia ca a spus ca Multescu se va baza pe jucatori indiferent de considerentele contractuale, in emisiune la Sorica) ca echipa se bazeaza pe toti cei carora le expira contractele in vara, si azi sa-i trimiti la echipa a doua?

La cum se desfasoara lucrurile io cred din ce in ce mai mult ca nu vom bate Gazul Duminica. Macar egal sa scoatem, si sa prindem ultimul loc de pleiof.

Am impresia ca bosorogii nostri din conducere incep sa dea rateuri babane... scapa flatulente la fiecare pas... poate-i amendeaza cineva sa se trezeasca.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de gogu2005 » 28 Feb 2017, 17:06

@JustME

intr-adevar e subiectiva dar si intr-un picior e mai bun decat improvizatiile senilului.

aia din conducere nu ar fi prima data cand chiar daca sunt zi de zi cu jucatorii iau decizii tampite.
CRAIOVA NESUPUSA

JustME

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 28 Feb 2017, 17:09

@Gogu

pai la mijloc unde joaca Madson nu e nicio improvizatie, ii ai in lot si apti de joc pe Zlatinski si Mateiu.

poate asa se trezesc din somnul cel de moarte si restul jucatorilor si realizeaza cat de serioasa este situatia. asta poate sa fie "celebrul" 'soc la echipa'. uite ca nu le mai tine nimeni palma la [cenzurat] anumitor jucatori, pt unii sa fie muma si pt altii ciuma. sau cel putin asta sper eu sa fie situatia.

mai important mi se pare unde vom juca pana la urma meciul cu Gaz Metan decat ca au fost excluse din echipa 3 domnisoare.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de gogu2005 » 28 Feb 2017, 17:50

zlatinski nu va putea in veci sa il inlocuiasca pe madson, mateiu inca are situatia incerta... joaca din an in pasti.

uite ca pt popov si bancu e numai muma. si pierdem puncte serioase de pe urma lor.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de SLH » 28 Feb 2017, 17:57

E reala faza de la antrenament, unde Madson il loveste gratuit pe Baluta. Am fost de fata. Nu stiu daca asta e motiv suficient sa-l trimiti la echipa a doua si nu inteleg daca asta e motivul, de ce nu a fost trimis de atunci? Posibil sa se fi adunat mai multe si la domnul Madson. De Rocha si Acka sper sa se aleaga praful pentru ca sunt niste jigodii care nu au nicio legatura cu notiunea de fotbalist profesionist.

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 28 Feb 2017, 18:30

am spus-o de demult. trebuiau facute toate eforturile ca sa nu ajungem aici.... daca aveam nevoie de Madson trebuia semnata prelungirea de acum un an, nu acum. nu trebuie sa astepti sfarsitul contractului cand esti la mana impresarului. si apoi te mai miri ca refuza ala sa joace...

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de mihu » 28 Feb 2017, 18:39

Mie mi se pare cea mai bună soluție !!! Era și mai bine dacă era luata încă de atunci când au luat-o și cu Kay, deci înainte de cantonament !!! Eram de acord sa fie folosiți indiferent de situația lor dacă erau niște jucători decisivi , dar nu este cazul !!!


Trimis de pe Nexus 7 folosind aplicatia #craiovamaximaro
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

JustME

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 28 Feb 2017, 18:47

gogu2005 scrie:zlatinski nu va putea in veci sa il inlocuiasca pe madson, mateiu inca are situatia incerta... joaca din an in pasti.

uite ca pt popov si bancu e numai muma. si pierdem puncte serioase de pe urma lor.
pana una alta Zlatinski a dus greul anul asta la mijloc iar la capitolul determinare si ambitie se pisa cu jet pe Madson. iar Mateiu nu are nicio situatie incerta ci pur si simplu e victima unor filme pe care le au unii in cap in ceea ce-l priveste.

iar la Popov si Bancu nu e vina lor ca-s jucati pe posturi aiurea. daca azi il joci pe Popov fundas central si joaca bine si maine il multi la mijloc unde joaca fix cat poate dupa care il muti iar fundas e normal ca omul sa nu mai inteleaga nimic din nimic. cu Bancu la fel, in stanga joaca ok, in dreapte e zero barat.

macar astia spre deosebire de Madson sunt dispusi sa joace oriunde li se cere. ia sa il puna nea Gigi pe Madson sa joace fundas central sa vedem daca se baga. de fapt cum bine zicea cineva mai sus sezonul asta Madson a fost mai mult turist la Craiova decat jucator. in concluzie mai da-l in [cenzurat] mea. stam il plangem pe Madson de zici ca-i Maradona.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Jimmy Darmody » 28 Feb 2017, 18:54

Craiova 3 - 1 Gaz ! Mai da-i in [****] ca si-o fura cel putin la doua diferenta.....

JustME

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 28 Feb 2017, 18:55

p.s. scuze dar uitasem sa mentionez ce e mai important.. spre deosebire de Madson Zlatinski a semnat fara probleme prelungirea. fara basini, fara ifose. deci si la capitolul uman il pisa in [cenzurat] pe Madson si brigada africana de care sper sa scapam cat mai repede. si sper sa ne fie invatatura de minte si sa nu mai aducem toti rapciugosii la Craiova.

Acka ala a uitat cand il fugarea foamea si Calu' pe strada. acum are cota, il doare in [cenzurat] de Craiova. duca-se!

pana la urma unde jucam meciul? parca azi trebuia sa se anunte.

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 28 Feb 2017, 19:28

Cu banii pe astia 3 il luam pe David N'Gog si stim o treaba.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 28 Feb 2017, 22:12

Bancu pe dreapta nu e inventia lui Multescu; Bancu a jucat pe dreapta, si a facut-o bine, cu Sorin Cartu.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 01 Mar 2017, 00:43

Calancea - Dimitrov, Popov, Barthe, Briceag - Zlatinski, Mateiu - Ivan, Baluta, Bancu - Fajic

Rezerve : Mingote, Kelic, Mazarache, Petre, Manea, Bucurica, Screciu

Nu prea existra solutii pe banca sa aduca un plus, cum au adus Gustavo si Barthe la meciul cu Dinamo. Daca ne loveste vreo eliminare si/sau accidentare se rupe filmul. Habar nu am daca Fajic asta are treaba cu fotbalul - cel putin a marcat mai multe goluri la viata lui decit Maza.

Hai Craiova duminica !

Închis