[Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 10 Sep 2017, 08:18

3 puncte
16
46%
1 punct
15
43%
0 puncte
4
11%
 
Total votes: 35

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 11 Sep 2017, 00:16

Care e situatia lui markovic? El e atacsntul care se pliaza pe sistemul nostru de joc,el si burlacu in fata ar face ravagii

sorin107

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Sep 2017, 00:17

pentru mine e clar ca screciu nu poate juca in momentul asta. era confortabil pentru noi sa avem un u 21 pe linia de fund, dar screciu nu poate juca titular. probabil c-o sa intre burlacu meciul viitor. problema e ca ai 2 variante pentru burlacu - fie pe banda stanga in locul lui bancu, fie in atac. avand in vedere ca jucam cu cainii, nu cred ca poate face faza de aparare, deci bancu va juca. burlacu ar trebui sa joace in linia de 3 din atac. eu i-as da o pauza lui baluta, nu mai joaca nimic de cand a dat gol cu oile. dar e greu sa fie scos baluta, e capitanul echipei.

vad asa cu javrele:

calancea - spahija, kelic, briceag - dimitrov, rossi, zlatan, bancu - gustavo, mitrita, burlacu

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 11 Sep 2017, 00:20

LiviuB scrie:
10 Sep 2017, 23:43
Hai trubadurule, las-o si tu mai moale ca in meciul asta a scos vreo trei pe care scria gol.
Asta e, mergem înainte.
Meciul asta mi-a adus aminte de meciurile din perioada padureanu/pinalti cand erau delegați numai de ăștia săraci cu duhul. Care se cacau pe ei cand se punea presiune. Si cu tusieri din ăștia extrem de vigilenți cand trebuie. Dar cărora le încremenește steagul cand e sa dea pt oaspeți. Idiotul ala nu a mai sărut sa il ajute pe central cand hoban l a luat în brațe pe Mitrita.
Acum tu o ții pe aia că dacă dădea Bancu acea pasă în acel moment era clar gol deși Roman a pierdut toate mingiile primite și toate duelurile corp din sezonul acesta și e într-o formă foarte slabă și eu o țin pe a mea cu portarul moldovean. Fiecare cu a lui.

Sincer eu cred că Kelic avea mai multe șanse de a da un gol azi decât atacantul nostru. Dar nah...opinii și păreri. Întrebarea e de ce un fundaș apare la finalizare mai des decât atacantul nostru. Obiectiv vorbind dacă Măzărache se prezenta cum a făcut-o Roman până acum nimeni n-ar fi sărit să îi apărarea. Dimpotrivă. Și nu sunt un fan Măzărache și nici măcar nu mi-l doresc înapoi. Dar până acum Roman n-a arătat nimic: viteză n-are și pe contraatac nu merge, dribling nu poate, cu capul nu dă bine, mingea nu o protejează uită-te cât de ușor l-au deposedat ardelenii azi și moldovenii chiar și desculții de la Juve în repetate rânduri, e ditamai omul dar cade la prima adiere. Și câte și mai câte. Dar dacă tu crezi că ar fi dat acel gol e exclusiv părerea ta.
Eu unul îl aștept pe Roman să revină pentru că avem nevoie de el și mi-a plăcut din era Pandurii. Dar sunt realist și cred că cel de azi e doar umbră față de cel din trecut. Mai e destul de lucru.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 11 Sep 2017, 00:23

Personal, nu l-as scoate vinovat pe Calancea de infrangere, se intampla, astfel de greseli chiar se intampla, acum e important sa invete ce e bun din acest meci.
Cat despre arbitraj, atatea indecizii, confuzie pe arbitru, nu am mai vazut de multi ani.
Am remarcat ca aia de la CFR s-au asezat foarte bine in teren, au inchis spatiile foarte bine si de aici meci greu pentru noi.
Burlacu, ar trebui sa fie titular. Screciu, in meciurile cu mize mari, probabil e depasit, spun probabil pentru ca las loc oricui sa ma contrazica, daca asta doreste. Bravo baieti! Mergem mai departe.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de azzuro » 11 Sep 2017, 00:42

Desi am pierdut, nu e un capat de tara. Ne-am miscat bine, si e clar ca titlul anul asta se joaca intre noi, CFR si FCSB. Si mie mi s-a parut ezitant Screciu si cred ca ar trebui sa incepem cu Burlacu ca jucator under 21. Asta e, mergem inainte, ne apropiem cu pasi repezi de inaugurarea stadionului, unde nu vom ceda puncte decat in situatii rarisime. Mangia e meserias, se vede ca are scoala italiana!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 11 Sep 2017, 01:11

Mai rău și că l-am pierdut pe pletos ptr meciul cu javrele. Nu-i mai batem nici pe ăștia. Sunt curios daca prostul asta de Comănescu macar ii anulează galbenul lui Thiago

JustME

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Sep 2017, 03:19

un arbitraj mizerabil, o brigada de arbitrii care nu merita nici macar o flegna-n freza. desi dpdv valoric am putea sa ne ne gandim la titlul cred ca e cazul sa sa ne luam gandul asta, titlul pare deja pregatit pt clujeni. oile normal ca trebuie si ele tinute acolo sus deci sa ne luam gandul si de la locul 2. maximum ce ni se va permite o sa fie locul 3, poate, desi echipa noastra ar putea mai mult.

nu inteleg cum sa il delegi pe mosneagul ala s-e-n-i-l la un meci in care joaca locul 1 cu locul 2. pe langa faptul ca azi am fost arbitrati de niste clovni imi ramase in minte bara lui Mitrita.. si gafa lui Calancea. dar mai presus de toate fapul ca in 10 jucatori am dominat echipa de pe locul 1 si in ultimele minute am fost la un pas sa egalam.

p.s. Popica titular etapa viitoare. merita si el o sansa!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 11 Sep 2017, 08:25

prefer infrangerea asta,decat una cu Dinamo si ar fi de asteptat sa aduca 9 puncte urmatoarele 3 meciuri......daca se spera la ceva in campionat,desi teoretic or sa fie doar 5 dupa terminara sez regulat....macar atat :)

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 11 Sep 2017, 09:41

Am citit pe pagina de facebook a lui markovic ca va fi apt de joc la meciul cu dinamo.In mod sigur,de acum lupta pt postul under 21 se va da intre burlacu si markovic

sorin107

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Sep 2017, 09:56

ce sa faci cu markovic acum? de-abia a iesit din convalescenta, n-are nici pregatirea de vara facuta...nu-l vedem decat din retur, eventual.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 11 Sep 2017, 10:18

Roman incepe sa fie o dezamagire totala. mazarache asa prost cum era tot avea 2 goluri date pana acum
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Sep 2017, 11:40

Meciul a fost o lectie si pentru Mangia, care inca nu gustase din mocirla in care se zbate fotbalul din Romania. Raman la parerea ca Burlacu e o alegere mult mai buna cand vine vorba de jucatorul U21.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 11 Sep 2017, 11:51

nu ca ar conta prea mult, dar cum e cu penalty-ul lor? ce faci, lasi doi jucatori sa se faulteze pana ajung in careu si acolo dai unspe metru? cum e la regulament? adica nu era normal sa dea rosu si lovitura din afara careului, daca a fost fault in postura de ultim aparator si contactul a inceput pe la 18-19 m?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 11 Sep 2017, 11:56

Ion Crăciunescu a vorbit despre faza foarte controversată din minutul 38 al meciului dintre CFR Cluj şi CS U Craiova. Fostul mare arbitru consideră că arbitrul Adrian Comănescu a greşit de două ori: o dată când a arătat lovitură de la 11 metri şi a doua oară când l-a eliminat pe Tiago Ferreira.
Deac şi Ferreira au început un duel corp la corp undeva la 20 de metri, au dus ţinerea reciprocă până în careu şi, în cele din urmă, mijlocaşul clujean a căzut spectaculos şi l-a păcălit pe Adrian Comănescu. Invitat să comenteze momentul controversat, Ion Crăciunescu a avut o părere cât se poate de clară şi a dezvăluit că opinia sa e împărtăşită şi de Adrian Porumboiu: "Este o fază în care doi jucători se ţin reciproc şi dau o luptă corp la corp. Dacă accepţi asta şi nu fluieri din prima, o laşi până la capăt. Atacantul se duce cu corpul, se aşază în faţa adversarului şi este pe cădere. E normal ca adversarul să se împiedice de el. Ori fluieri de la început fault în afara careului, ori, dacă ai lăsat faza, o laşi până la capăt. Eu nu pot să dau penalty la aşa ceva.

Am vorbit cu Porumboiu, el zice la fel. Cum poţi da la un asemenea derby un arbitru care nu e pe lista FIFA? Oricum, dacă a dat penalty, trebuia să dea doar cartonaş galben!", a spus Ion Craciunescu - Digi Sport

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 11 Sep 2017, 11:59

asadar, daca astia se capaceau de la mijlocul terenului, arbitrul astepta sa ajunga in careu sa dea penalty. eu zic sa dam si la 3 cornere careu, iar la craci sa se puna doua goluri.
S-a rupt Brazda.

Închis