Echipa Nationala U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de lory69 » 14 Noi 2017, 22:50

Macar,daca stia ca nu-i baga pe ai nostri,putea sa-i lase sa participe vineri la inaugurarea stadionului.Nici nu or sa joace meciurile viitoare..locurile de titulari si rezerve sunt deja ocupate...pe pile.

LiviuB

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de LiviuB » 14 Noi 2017, 22:53

Rusinos. Mi se pare bataie de joc la adresa jucatorilor nostri.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de THE LION » 14 Noi 2017, 22:54

M-am lamurit si cu Contra.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de THE LION » 14 Noi 2017, 23:00

Hopa. Gica Popescu la Digi se ia de Contra ca nu i-a bagat pe Bancu si Baluta. Ne ia apararea, il acuza ca are ceva cu Craiova.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Trubadurul » 14 Noi 2017, 23:03

Bai nene!
Avu loc betivanul ala si ei n-avura :mad:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorialis » 14 Noi 2017, 23:23

Respect pentru intervenția lui Gica Popescu la Jijisport :"sa ai 2 amicale, și singurii 2 jucători neintrodusi sa fie Bancu și Alex Baluta, asta e de neînțeles! Contra încă nu a înțeles ca e antrenorul naționalei, nu al lui Dinamo! "

Vai mama ta de selecționer!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de THE LION » 14 Noi 2017, 23:25

Pe Hanca il tinea rezerva la Dinamo si acum il baga titular la nationala. Nu il vad bine...
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorinyki » 14 Noi 2017, 23:27

Craiova are nevoie de Gica Popescu! Avem nevoie de o voce care este respectata

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de andmal » 14 Noi 2017, 23:30

Nationala pilelor, nu ma regasesc nici cat negru sub unghie in ea. Pentru Baluta si Bancu e bine ca s selectionati, din ce stiu eu diurna la nationala e 600 de euro, dar pentru Stiinta lipsa lor la pregatiri nu e buna.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de SLH » 14 Noi 2017, 23:42

E clar intentionata nejucarea lui Bancu si Baluta. Parca vor sa ne dea peste nas, sa ne arate ca suntem prea mici si ca jocurile se fac la bucuresti. Trebuie sa avem un raspus, atat la nivel de club cat si la nivel de suporteri.
Last edited by SLH on 14 Noi 2017, 23:53, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorialis » 14 Noi 2017, 23:52

Postat de Daniel Stefan pe Facebook :

"M-am saturat de Nationala! M-am saturat de un antrenor care,in afara de faptul ca s-a batut cu Davids,nu a marcat in vreun fel istoria fotbalului romanesc. M-am saturat de un golan,cu privire de vulpoi care inspecteaza cotetul de gaini, care minte cum respira si minte pe fata. Un antrenor care a spus "am convocat mai multi jucatori pentru a-i cunoaste mai bine" (de parca Baluta si Bancu erau teleportati de pe planeta Saturn si i-a vazut pentru prima data) , care spunea ca "fiecare jucator chemat va avea sansa lui" (iar Baluta si Bancu au fost SINGURII JUCATORI NEFOLOSITI! In 2 meciuri amicale,in care s-au facut 173 de schimbari! Care spunea "imi fac un obiectiv prioritar in a-l recuperea pe Alibec". Pai,daca il iubesti asa tare, ia-l acasa! Daca tineti asa tare unul la altul, cumparati-va o camera! Dar ce ne mai miram atita? Un presedinte de federatie habarnist,un antrenor golan si cu tupeu de borfas, un director de imagine drogat, niste jucatori umflati de ciocolata,sarmale,bautuira si tupeu,niste jucatori pe care se urca mingea. S-a schimbat logo-ul tricoului? Strabunicul meu, fie iertat, avea o vorba: Daca un bordel nu merge,nu schimbi cearsafurile la paturi,schimbi curvele. Caci asta a devenit Nationala. Bordelul asta avea nevoie si de o urma de onorabilitate, ca altminteri nu vad nici o explicatie nu sta in picioare pentru convocarea baietilor. Macar daca i-ar fi lasat sa vina la inaugurare,dar te pui Gica-Contra? Eu,unul,ma bucur de acest 0-3. Cu golani,betivi,curvari si blazati pe care nu-i mai cumpara nici Foraibarul Leordeni, viitorul suna a clopot ce bate in dunga. Veniti acasa,baieti! Cosmarul s-a terminat. Cind mai vreti sa mergeti la Bucuresti,sa ne cereti voie noua mai intii. Veniti acasa,destul ca ati pierdut inaugurarea. Si,mai Alex,mai Bancutule,cind veti juca returul cu dinamo in campionat si dubla cu fscb in play-off, sa jucati cu gindul la saptamina asta care s-a terminat astazi. Sa nu uitati,baieti! O data cu capul, sa nu uitati!"
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorialis » 15 Noi 2017, 08:37

SLH scrie:E clar intentionata nejucarea lui Bancu si Baluta. Parca vor sa ne dea peste nas, sa ne arate ca suntem prea mici si ca jocurile se fac la bucuresti. Trebuie sa avem un raspus, atat la nivel de club cat si la nivel de suporteri.
La meciul de sâmbătă as face câteva mii de cartoane cu un mesaj clar. Sau un banner de genul

"Zlati, Bancu și Baluta ii dau mu....eee lui guriță"...

"selecționata de bețivi și resapati,
condusă de incompetenți, un mop și alți frustrați"

"ești contra tuturor valorilor,
mai nou stai capra mopului și oilor"

Etc... ImagineImagineImagine
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de fanucrv » 15 Noi 2017, 09:03

Cred ca subiectul Echipa Nationala ar trebui inchis pentru noi cu Contra antrenor. Ne-am intors instant in epoca in care selectia se face doar daca joci la anumite echipe sau esti impresariat de cine trebuie. P.S. : La meciul cu Danemarca ne-au tocat oile de comentatori cum ca Baluta e de vina pentru ca joaca Ganea prost . Aseara , cu Tanase in teren, evident n-au mai zis absolut nimic ,doar ca e Ganea "usor depasit". Bancu , ca fundas, era mai bun si ma asteptam sa-l bage, mai ales ca a dat centrarea de gol in meciul cu danezii.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de fanucrv » 15 Noi 2017, 09:06

sorinyki scrie:
14 Noi 2017, 23:27
Craiova are nevoie de Gica Popescu! Avem nevoie de o voce care este respectata
CORECT !

LiviuB

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de LiviuB » 15 Noi 2017, 09:31

nu stiu daca are ceva Contra cu noi cat, mai degraba, mi se pare disperat sa faca echipa cum vor cei din presa/media. nu ati vazut ca intrau in extaz comentatorii cand ajungea mingea la budescu, alibec cand a ratat ocazia cu turcia, mironica mai ca izbucnea in plans, aseara, dupa fiecare greseala (care s-a intamplat la fiecare atingere de balon) spunea ca antrenorul il sustine... pai hai sa luam toti resapatii sa le dam o sansa la nationala.
a comis-o contra cu portarul, ca nu l-a bagat pe nita, a fost repede urecheat (dar Silvica a putut sa faca tusa ani de zile, nimeni nu a mai comentat ca merita si el o sansa, asta de la fcsb trebuie neaparat jucat).
speram la altceva de la Contra, il vedeam mai cu coloana...
cu privire la raspunsul pe care trebuie sa il dam, acesta trebuie sa fie pe teren, sa joace bine si sa le dea peste nas. Asta pot sa faca Baluta, Bancu si ceilalti tineri care am vazut ca nu prea au loc la loturile de tineret si juniori.

Scrie răspuns