[Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face in primul meci pe noul Oblemenco?

Poll ended at 18 Noi 2017, 13:56

VICTORIE, indiscutabil!
27
90%
Egal
3
10%
Primul meci, prima înfrângere
0
No votes
 
Total votes: 30

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de White&Blue » 19 Noi 2017, 11:42

DoRyN scrie:
18 Noi 2017, 22:02
Bobby scrie:
18 Noi 2017, 21:00
Ce titlu jegos in GSP : "Cadou pentru Olguța Vasilescu! Victorie clară pentru CS U Craiova la primul meci oficial pe "Oblemenco""

Intre timp l-au schimbat in Devis Mangia, vrăjit de suporterii lui CS U după primul meci oficial acasă: "Seamănă cu cei ai lui Napoli"
Nu l-au schimbat...sunt doua articole diferite, inca sunt ambele pe site.

JustME

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de JustME » 19 Noi 2017, 13:27

cum mai stam cu clasamentul eficientei?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Noi 2017, 16:05

Nu incetez sa raman impresionat de bucuria asta de stadion
O etapa favorabila, bine ca am castigat

Despre Roman, hai sictir ! Toata echipa a jucat pentru Roman , ba chiar mai mult, Juventus a jucat pentru Roman ! Insa celebra bentita nu a reusit sa inscribe nici din 3 m nici din 6m nici din 8 m , nici cu poarta goala, nici nemarcat ...

Desi am dominat meciul, desi am avut 1 miliard de ocazii, desi am castigat categoric, echipa a aratat o scadere de forma considerabila
Ca si in ultimele 4 meciuri, apararea si mijlocul terenului sacadeaza extrem de mult, foarte multe pase gresite. Echipa nu are o asezare buna in teren, se bazeaza foarte mult pe valoarea individuala a unor jucatori, jucatori cu o valoare mult peste media campionatului betanalo.

Calancia din nou fara reactie la o lovitura de cap scoasa de Martic de pe linia portii, poate si la faza golului putea sa faca mai mult, unde Bestia iar a gresit fatal pentru a 500 oara in acest campionat

Asezare proasta in teren, multe pase gresite, uneori fara idei si trasee de joc. Desi am castigat, iar Juventus este clar o echipa de liga 2a, jocul nostru m-a dezamagit.
Daca in locul lui Juventus o puneam pe Slavia Praga cred ca iar ne dadeau cu terenul in cap

Raman cu bucuria acestui stadion si a acestor oameni care sunt in peluza !!! Iubire eterna

LiviuB

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 19 Noi 2017, 18:46

pai ocaziile alea nu au venit intamplator ci in urma unor faze lucrate.
De Calancea poti sa te iei la faza la care a iesit aiurea, nu la gol sau la faza cand Martic a scos-o.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de alex.p » 19 Noi 2017, 18:57


LiviuB scrie:De Calancea poti sa te iei la faza la care a iesit aiurea, nu la gol sau la faza cand Martic a scos-o.
Sau cand o reusi sa ii scrie numele corect.

LiviuB

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de LiviuB » 19 Noi 2017, 18:59

iar Roman chiar a facut un joc bun. i-a lipsit doar golul, dar in fine, fiecare cu parerea lui.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de lory69 » 19 Noi 2017, 19:39

Citesc a doua oara ce a scris cortina si nu-mi vine sa cred.Daca nici acum echipa nu are idei de joc,trasee precise....atunci cand?Anul trecut fundasii dadeau lungi la Ivan si eram multumiti cs echipa juca ofensiv.Acum se vede clar...constructia o fac Mateiu si Baluta pe centru-dreapta..cu pase spre Martic sau spre varfuri,apoi combinatii rapide.Pe stanga urca Thiago,daca Mitrita eamane in fata.pase spre Mitrita si apoi aceleasi combinatii rapide.Avem un joc frumos si eficient..cu Martic un real castig,Baluta o crestere evidenta fata de anul trecut.Roman foarte util in combinatii...foarte bun pt meciurile de acasa.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de Paul » 19 Noi 2017, 21:23

Chiar asa, daca nici acum nu putem sa ne bucuram si sa fim multumiti de jocul echipei, inseamna ca nu vom putea niciodata.
Roman a jucat prost deci? De ce, pentru ca a dat 2 pase de gol si a jucat pentru echipa, si, cum e normal, si echipa a jucat pentru el?
Mistouri cu "bendita" ca nu a dat gol. Pe bune?
Pai frate, scuze dar o sa fi nefericit toata viata daca dupa o victorie frumoasa si un joc reusit te focusezi numai pe chestii negative.
Ce propui mai exact? Sa schimbe antrenorul si lotul sau ce?
Cred ca parerea fiecaruia trebuie respectata, dar sincer nu inteleg cum cineva poate fi nemultumit dupa jocul de ieri.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de _T@V_ » 19 Noi 2017, 21:26

Babaete, dar Baluta! Cum pana mea sa dai asemenea declaratie ma... sa vezi belituri prin presa ce-o sa-si ia in freza pentru chestia asta.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de Paul » 19 Noi 2017, 21:45

_T@V_ scrie:
19 Noi 2017, 21:26
Babaete, dar Baluta! Cum pana mea sa dai asemenea declaratie ma... sa vezi belituri prin presa ce-o sa-si ia in freza pentru chestia asta.
A fost uhhm nediplomat, sa zicem, dar cred ca din doua motive a zis ce a zis: primul ar fi ca Hagi Sr s-a dispensat de el de la Viitorul si l-a afectat personal si profesional iar al doilea ar fi ca dupa cum au grija toate slugile din presa sa sublinieze, Ianis vine sa joace titular, iar el, Baluta, capitan si coleg al celor care sunt acum acolo, nu vrea sa fie cineva scos din schema de printisor.
Si s-or fi saturat ca dupa fiecare meci sa ii intrebe astia de chestii legate de Steaua sau in cazul asta Hagi Jr, in loc sa il intrebe despre el si Craiova si atat.
Nu o fi procedat politically correct, dar dupa episodul cu Hagi care a intrat si l-a impins ca un dement pe Vatajelu, capitanul nostru, nu ascund ca imi pare bine ca i-o dadu Baluta cu mantinela.
Iar despre presa aservita, oh well, nu au decat sa latre aiurea.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de zschortau » 19 Noi 2017, 22:11

mie chiar mi-a produs o mare satisfacție ce a zis băluță de prințișor! Căpitan adevărat! Și hai să fim serioși, în locul cui l-ați vedea pe Ianis? E umflat rău juniorul!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de _T@V_ » 19 Noi 2017, 22:14

Io nu zic ca nu e, numai ca trebuie sa fii diplomat in situatii d'astea, nu sa dai cu toporu... nu mai bine zicea ceva gen: Ianis parca stiu ca ar avea nevoie de o echipa unde sa aiba sansa sa joace cat mai mult, daca nu titular, si nu cred ca la Craiova ar avea sansa sa joace asa de mult...

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de azzuro » 20 Noi 2017, 00:07

Frate, dar nimeni nu zice nimic de ziaristii astia cu intrebarile lor? Eu m-am saturat de intrebari idioate venite de la ziaristi. Pana mea, aici e Craiova, sper ca s-a dus vremea cand unul juca doar pentru ca il chema ca pe tac-su. A mai fost unul care l-a bagat pe fiu-su in echipa, acum trebuie sa bagam si pe copilul lui Hagi?
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

JustME

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de JustME » 20 Noi 2017, 00:22

corect, intrebarea cu Ianis Hagi este una absolut cretina. de unde si pana unde sa ajunga Hagi jr la Craiova? pur si simplu o intrebare idioata care nu-si avea sensul in contextul respectiv. intreaba-i manca-ti-as despre jocul ce tocmai se terminase, despre etapa urmatoare. sau in fine, taci daca nu esti capabil sa pui o intrebare relevanta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 18] Universitatea Craiova - Juventus Bucuresti

Mesaj de Bobby » 20 Noi 2017, 06:34

LiviuB scrie:
19 Noi 2017, 18:46
pai ocaziile alea nu au venit intamplator ci in urma unor faze lucrate.
De Calancea poti sa te iei la faza la care a iesit aiurea, nu la gol sau la faza cand Martic a scos-o.
La acel corner, Craiova s-a aparat prost : nici un om la prima bara, plus lipsa de marcaj la oamenii lui Juventus in careul nostru.

Închis