[P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte se intoarce Stiinta de la Giurgiu?

Poll ended at 23 Apr 2018, 23:11

trei puncte, normal!
15
65%
un punct, ca si nea Gigi ne-a ajutat la nevoie!
6
26%
0 puncte, nea Gigi ne cunoaste!
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2018, 23:11

Luni, 23.04.2018, incepand cu ora 20:45, Universitatea Craiova intalneste in deplasare Astra Giurgiu, echipa condusa de nea Gigi. Noi venim dupa o victorie categorica in fata moldovenilor de la Poli Iasi (in campionat) si o victorie zdrobitoare in fata celeilalte echipe moldave, FC Botosani (in Cupa Romaniei).
Astra vine dupa o infrangere in fata FCSB-ului (0-3), inregistrata tot pe teren propriu.
Ce asteptari aveti de la acest meci? Cu ce echipa credeti ca va aborda Mangia aceasta partida?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Apr 2018, 02:54

Eu as vrea ca Mangia sa inceapa sa pregateasca sezonul viitor - sa vedem pe cine contam, pe cine nu contam (Santos ?, Barbut ?, Bic ?, Glavina ?, Rossi ?). Ar fi frumos vedem cel putin un pusti promovat, cu minute bune. Nea Gigi l-a promovat pe Screciu. As vrea sa vad si un pusti inventat de Mangia.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 21 Apr 2018, 05:46

Da, e corect Bobby, in functie de rezultatele franarilor/mioarelor si daca rejele ramane si el la o distanta considerabila am putea face asta ! in rest, mai am un singur dor de la acest sezon si anume, in afara cupei, sa batem mioarele pe Oblemenco (mi-as dori o victorie in genul celei cu botoseii), cu aceasta ocazie sa piarda si primul loc si in final campionatul ! bine, nici franarii nu-mi convin la campionat dar parca e mai bine decat sa-l aud behaind iar pe berbecu' din pipera. Dar...poate , cine stie, atat timp cat matematic avem sanse, zic sa se intample niste minuni in aceasta etapa si sa ne apropiem si noi acolo sus. Si, asa cum simt acum echipa care joaca din nou din placere si fara presiune, eu cred ca putem face numai victorii pana la final !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

sorin107

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Apr 2018, 10:49

l-as lasa pe popa pe banca meciul asta, as incepe cu screciu. probabil c-o sa mai fie schimbari, cred c-ar fi nevoie sa odihnim unii jucatori. pot aparea briceag, santos, glavina, chiar burlacu sau popescu.

popescu - screciu, gardos, tiago - dimitrov, mateiu, santos, briceag - baluta, glavina, mitrita

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 21 Apr 2018, 11:06

Mitrovic-Screciu,Gardos,Thiago-Dimitrov,Mateiu,Santos,Bancu-Baluta,Glavina,Mitrita

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Apr 2018, 18:31

Din declaratia lui Mangia de azi pare ca jucatorii nostri sint obositi - probabil ca va fi dificil sa fie capacitati fizic si emotional pentru meciul cu Astra :

„Jucătorii sunt obosiți. A fost nevoie de două, trei zile de recuperare. Ieri nu am făcut foarte multe la antrenament, nici azi nu știu ce vom face. Trebuie să începem să pregătim jocul. Trebuie să ținem cont de faptul că luni mergem de la București la Giurgiu. Lotul este în situația în care era și înaintea meciului cu Botoșani”, a declarat Mangia la conferința de presă, premergătoare partidei cu Astra Giurgiu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Apr 2018, 21:51

Daca se termina 2-1 intre nas si fin, s-a dus pe p...la Supercupa noastra. Ca atunci cand o echipa face eventul, nu se mai joaca Supercupa! :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 22 Apr 2018, 00:58

DeuxEx scrie:
21 Apr 2018, 21:51
Daca se termina 2-1 intre nas si fin, s-a dus pe p...la Supercupa noastra. Ca atunci cand o echipa face eventul, nu se mai joaca Supercupa! :lol: :lol: :lol:
S-a schimbat regulamentul de prin 2010... Dacă o echipă face eventul, atunci joacă Supercupa cu echipa de pe locul II in campionat.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Apr 2018, 01:19

Trei trofee intr-un singur sezon? Nu e rau

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 22 Apr 2018, 07:04

A lut Galca 3 cu fecebese,ma intreb daca Craiova sta capra cu fecebese pe Oblemenco,toti i-au batut in afara de noi...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Apr 2018, 08:55

Daca i-au batut toti, cum pl. mea de sunt pe primul loc?!! Bai, unii dintre voi aveti o logica de fier!

Ca sa terminam cu discutiile astea de rahat, va zic eu cine i-a batut:
- Viitorul, in etapa a 9-a (1-0)
- Poli Iasi, in etapa a 18-a (tot 1-0)
- Astra Giurgiu, in etapa a 19-a (2-0)
- FC Hermannstadt in Cupa Romaniei (sferturi, 3-0)

Toate meciurile pierdute de astia sunt in deplasare!

Spre comparatie, Universitatea a pierdut tot 4 meciuri: cu FCSB (tur, retur), cu CFR in tur si cu FC Botosani (in retur, in deplasare). Da, Botosani, aia carora le-am rupt capul joi cu 5-1!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 22 Apr 2018, 10:27

Jimmy Darmody scrie:
22 Apr 2018, 07:04
A lut Galca 3 cu fecebese,ma intreb daca Craiova sta capra cu fecebese pe Oblemenco,toti i-au batut in afara de noi...
...si daca a luat bataie, inseamna ca s-a pus capra? Nu esti departe de uneka...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 22 Apr 2018, 11:04

DeuxEx scrie:
22 Apr 2018, 08:55
Daca i-au batut toti, cum pl. mea de sunt pe primul loc?!! Bai, unii dintre voi aveti o logica de fier!

Ca sa terminam cu discutiile astea de rahat, va zic eu cine i-a batut:
- Viitorul, in etapa a 9-a (1-0)
- Poli Iasi, in etapa a 18-a (tot 1-0)
- Astra Giurgiu, in etapa a 19-a (2-0)
- FC Hermannstadt in Cupa Romaniei (sferturi, 3-0)

Toate meciurile pierdute de astia sunt in deplasare!

Spre comparatie, Universitatea a pierdut tot 4 meciuri: cu FCSB (tur, retur), cu CFR in tur si cu FC Botosani (in retur, in deplasare). Da, Botosani, aia carora le-am rupt capul joi cu 5-1!
Cu fcsb, in returul sezonului regulat, la Severin și in turul play- off ului in deplasare..;)

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 22 Apr 2018, 11:12

Eu as proba maine o linie defensiva cu Gardos,Kelic si Thiago.Popa imi pare iesit din forma.La mijloc l-as folosi pe Screciu,in locul lui Zlatinsky.In atac nu ai cum sa schimbi pe cei trei ponei,au jucat perfect joi.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 22 Apr 2018, 11:25

Popescu - kelic , gardos, briceag - dimitrov, zlatinsky , mateiu, bancu - gustavo, baluta, mitrita.
Tiago, bancu si zlatinzky, dupa parerea mea ar trebuii odihniti.

Închis