[P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte se intoarce Stiinta de la Giurgiu?

Poll ended at 23 Apr 2018, 23:11

trei puncte, normal!
15
65%
un punct, ca si nea Gigi ne-a ajutat la nevoie!
6
26%
0 puncte, nea Gigi ne cunoaste!
2
9%
 
Total votes: 23

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 22 Apr 2018, 23:20

Trebuie sa batem urmatoarele 2 meciuri, sunt accesibile. Daca batem ne deplasam la Cluj pentru locul 1.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 855
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 23 Apr 2018, 00:40

Ecuatia este foarte simpla, bati tot pana la final si 90% esti campioana.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8038
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 23 Apr 2018, 03:34

LiviuB scrie:
22 Apr 2018, 12:51
Bobby scrie:
21 Apr 2018, 02:54
Eu as vrea ca Mangia sa inceapa sa pregateasca sezonul viitor - sa vedem pe cine contam, pe cine nu contam (Santos ?, Barbut ?, Bic ?, Glavina ?, Rossi ?). Ar fi frumos vedem cel putin un pusti promovat, cu minute bune. Nea Gigi l-a promovat pe Screciu. As vrea sa vad si un pusti inventat de Mangia.
Pai Burlacu sau Popa ce sunt?
Popa si Burlacu au deja 21 de ani. Burlacu si Popa debutasera deja in liga 1 inainte de Mangia - nu au fost promovati de catre italian.

Nea Gigi l-a debutat pe Screciu la 16 ani - si l-a facut sa fie jucator de lotul echipei mari. As fi vrut ca si Mangia sa se uite in curtea proprie si sa inventeze/debuteze un jucator/copil - sa-l faca jucator de lot.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8038
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 23 Apr 2018, 04:10

Burlacu nu a debutat cu Multescu - Sandoi a fost cel care l-a debutat pe copil in decembrie 2015. Asta e una la mina - informatie pe care o puteai gasi si tu.

Doi - Mangia este probabil cel mai titrat antrenor la juniori si tineret care a venit vreodata la Craiova. Ma asteptam ca italianul sa inventeze un pusti pentru prima echipa. Jos palaria pentru progresul lui Burlacu. Mangia i-a promovat doar pe Mihaila si Buzan - totusi amindoi au jucat doar citeva minute la prima echipa, ca boxerii. Mihaila a jucat un minut, si Buzan patru minute. Daca te uiti la CV-ul lui Mangia, nu e exagerat sa speri ca vine si iti inventeaza unul/doi pusti din nimic si ti-i face jucatori de prima echipa.

Gigi Multescu i-a debutat pe Vladoiu, Screciu, Markovic, Vlad, Alex Popescu. In plus i-a dat multe sanse unui alt pusti - Alin Manea. Toti acesti 6 pusti au jucat destule minute - mai multe decit boxerii :-) Nea Gigi a avut singe in instalatie sa debuteze un copil de 16 ani (Screciu) cu FCSB. Si l-a debutat pe Markovic la 15 ani. Markovic a jucat 62 minutes citeva meciuri oficiale cu nea Gigi in sezonul trecut.

Poate aveam eu asteptari prea mari, ca Mangia va face mai multe in aceasta directie in comparatie cu nea Gigi, pentru ca CV-ul lui indica experienta de top la nivel de copii si juniori. Asta e tot.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3473
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 23 Apr 2018, 06:45

Daca batem Astra si Viitorul, si daca CFR bate Steaua, suntem total la mana noastra si nu mai e deloc un vis castigarea campionatului, mai ales ca cele doua, Steaua si CFR, nu arata deloc de speriat.
Forza Stiinta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Apr 2018, 07:35

Bobby, tu cred ca nu ai inteles de ce a fost adus Mangia... Nu, nu a fost adus sa promoveze copii si juniori. Omul a fost adus sa castige un trofeu! Si, ghici ce?! E in grafic!

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 23 Apr 2018, 09:03

...nasoale st. meciurile astea pe final de campionat. Daca ne riscam sa jucam toate meciurile la victorie, putem pierde locul 3. Sa nu uitam ca nici cupa nu e luata. Eu zic ca Mangia/Conducerea nu se vor abate de la obiectiv. Ca atare, greu cu campionatul...

iuli

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 23 Apr 2018, 09:09

ne cam aprindem iar,finalul asta de sezon trebuie jucat calm si cu multa luciditate.sansele la titlu sint foarte mici.trebuie pregatit cu atentie returul cu botosani si apoi finala cupei.in campionat trebuie evaluati toti jucatorii pt sezonul urmator.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 23 Apr 2018, 09:25

Bobby scrie:
23 Apr 2018, 04:10
Burlacu nu a debutat cu Multescu - Sandoi a fost cel care l-a debutat pe copil in decembrie 2015. Asta e una la mina - informatie pe care o puteai gasi si tu.

Doi - Mangia este probabil cel mai titrat antrenor la juniori si tineret care a venit vreodata la Craiova. Ma asteptam ca italianul sa inventeze un pusti pentru prima echipa. Jos palaria pentru progresul lui Burlacu. Mangia i-a promovat doar pe Mihaila si Buzan - totusi amindoi au jucat doar citeva minute la prima echipa, ca boxerii. Mihaila a jucat un minut, si Buzan patru minute. Daca te uiti la CV-ul lui Mangia, nu e exagerat sa speri ca vine si iti inventeaza unul/doi pusti din nimic si ti-i face jucatori de prima echipa.

Gigi Multescu i-a debutat pe Vladoiu, Screciu, Markovic, Vlad, Alex Popescu. In plus i-a dat multe sanse unui alt pusti - Alin Manea. Toti acesti 6 pusti au jucat destule minute - mai multe decit boxerii :-) Nea Gigi a avut singe in instalatie sa debuteze un copil de 16 ani (Screciu) cu FCSB. Si l-a debutat pe Markovic la 15 ani. Markovic a jucat 62 minutes citeva meciuri oficiale cu nea Gigi in sezonul trecut.

Poate aveam eu asteptari prea mari, ca Mangia va face mai multe in aceasta directie in comparatie cu nea Gigi, pentru ca CV-ul lui indica experienta de top la nivel de copii si juniori. Asta e tot.
Pai in primul rand ca Mangia e antrenor, nu inventator, iar la lotul pe care il avem acum e cam greu sa promovezi juniori, ca pe vreamea lu` nea gigi, ca nu prea ai pe cine sa scoti.
Popa de ce nu se incadreaza in categoria ta de "inventati", ca a intrat un minut la Sportul, intr un meci, prin 2012?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8038
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 23 Apr 2018, 09:39

Popa totusi jucase la Inter Milano (cucerise citeva trofee cu echipa de tineret a lui Inter, debutase si la seniori in amicale) si prin Spania - cu vreo 13 meciuri oficiale la seniori in campionatul 2016-2017 (in cupa Spaniei - chiar marcase acolo, meciuri in liga 2 si liga 3 spaniola), inainte de a veni la Craiova. De aceea nu pot considera ca Popa e inventia lui Mangia - departe de asta. Daca Mangia il promova pe Putaru de la echipa a doua - de exemplu, si ii dadea zeci de minute in citeva meciuri oficiale, puteam zice ca e o inventie a lui Devis.
Last edited by Bobby on 23 Apr 2018, 10:01, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 23 Apr 2018, 09:44

in primul rand trebuie asigurat locul 3 si cu 4 pct luate in astea 2 etape cu Astra si Viitorul, este asigurat . Apoi daca prin jocul rezultatelor ajungem sa ne batem la campionat f bine .
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3473
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 23 Apr 2018, 09:44

iuli scrie:
23 Apr 2018, 09:09
ne cam aprindem iar,finalul asta de sezon trebuie jucat calm si cu multa luciditate.sansele la titlu sint foarte mici.trebuie pregatit cu atentie returul cu botosani si apoi finala cupei.in campionat trebuie evaluati toti jucatorii pt sezonul urmator.
Si de ce nu ne-am aprinde, cel putin noi suporterii? Sunt 4 puncte fata de Viitorul acum, daca nu jucam la Victorie cu Astra ce realizam? In loc sa incercam (ma rog, riscam dupa unii) o desprindere hotaratoare la 7 puncte, si "reusim" un egal, cu pase inapoi si joc la siguranta, practic am omorat tot sfarsitul de sezon.
Si nu suntem cu nimic mai siguri de locul 3 daca luam un amarat de punct, care ne scoate definitiv din lupta pentru titlu.
Iar la cupa ce sa zic, daca dupa 5-1 mai avem emotii, cel putin ca ajungem in finala, atunci putem deja sa ne retragem.
Din ce am observat eu, fara pretentii de cunoscator, Steaua si CFR sunt in scadere de forma iar noi in crestere, deci eu imi dau mie voie sa sper la mai mult, si cred sincer ca se poate fara sa fie un vis greu de atins.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 23 Apr 2018, 10:22

...toata lumea spera putin acolo, dar daca-ntrebi pe oricare, toti ar fi multumiti cu 3 si cupa, in loc de 3/finala, 4/cupa sau alte combinatii posibile. Asta cu forma, este iarasi relativa. Noi in ce forma eram inaintea meciului cu iasii?...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 23 Apr 2018, 10:23

Sa le luam pe rand as zice...Mergem azi l victorie cu Astra.Un egal sau o infrangere nu ne ajuta prea mult.Daca vom castiga intram iarasi in hora.Discutam dupa meci de sanse

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 6] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Apr 2018, 10:32

CÂND o sa batem in seara asta pe Astra, o sa intram sigur in batalia pentru locul 1.

Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis