[Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca se va intampla in acest meci?

Poll ended at 09 Mai 2018, 20:57

Castigam, mergem in finala!
17
59%
Egal/Infrangere, tot in finala ajungem!
11
38%
Pierdem la scor, ii propulsam pe moldoveni in finala!
1
3%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2018, 22:38

Ghici unde isi joaca oile locul 1?! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2018, 22:46

Nu stiu unde isi joaca oile locul 1, dar sper ca Mangia va privi cele 4 meciuri jucate de Iasi cu FCSB in acest campionat sa vada si el cum il poate chinui pe Dica. Eu unul m-am saturat sa vad ca Stoican, care si-a facut practica de antrenor in Basarabia, il chinuie serios pe Dica, iar Mangia al nostru scolit la Coverciano nu face nici o brinza cu secundul lui Gigi Becali. Ai buget de doua ori mai mare, jucatori de top pentru Romania, public de 3 ori mai numeros comparativ cu Iasi si te face Dica cind si cum vrea ! (cacofonie intentionata).

P.S. Am vazut vreme de ani buni cum oile erau lesinate inainte de meciul cu noi, dar au inviat cam tot timpul in meciul cu Craiova.
Last edited by Bobby on 07 Mai 2018, 22:51, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 07 Mai 2018, 22:51

DeuxEx scrie:
07 Mai 2018, 22:38
Ghici unde isi joaca oile locul 1?! :lol:
Cu putin noroc nu numai ca il joaca, dar sa speram ca il si pierd. Ideal era sa fi batut si CFRul sau macar sa fi facut egal.
Peste o saptamana Steaua poate pierde matematic titlul pe Oblemenco in fata a 30000 de olteni. Nu e ceva de pierdut.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 07 Mai 2018, 22:52

Calm resuscitam noi FCSB-ul etapa viitoare,nu ii lasam la greu :)
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 07 Mai 2018, 23:02

Fan Alb - Albastru scrie:
07 Mai 2018, 22:52
Calm resuscitam noi FCSB-ul etapa viitoare,nu ii lasam la greu :)
Sper din tot sufletul sa te contrazica baietii nostri si sa le dea scor. Nici nu stiu cum e mai bine, ca si la un egal si sa piarda la mustata e si asta ceva de neratat.
Faza cea mai misto este ca in continuare contracandidatele noastre la locul 3 vor juca fie cu echipe supermotivate fie nu va mai fi cazul sa ne ajunga daca facem si noi meciul vietii cu Steaua.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 07 Mai 2018, 23:06

Ba baieti, ne calificam in finala, dupa care ne ocupam si de fecesebe.
Last edited by u2blue on 07 Mai 2018, 23:07, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2018, 23:07

Asa zic si eu, dar astia se tot dau pesimisti pe aici.

usteag usteag usteag
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 07 Mai 2018, 23:12

Eu ma bucur pentru Stoican. Si ma bucur ca i-a dat peste nas Bursucului cribdos si isteric. Batem si noi.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Mai 2018, 23:15

singura belea e sa nu intre baietii pe teren cu morcovul in [cenzurat] , asa cum au intrat in toate meciurile cu fecebesisti...

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 07 Mai 2018, 23:30

Daca si cu 30 000 de oameni in tribune si cu atmosfera pe care o facem, ei intra tot cu morcovul, atunci e nasol.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 07 Mai 2018, 23:33

...ăștia or să vină turbați la meciul cu noi. Îi facu oieru albie de porci, în direct pe digi. O să avem meci greu. Mai bine pt. noi era daca bateau...

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 08 Mai 2018, 00:45

Bobby scrie:
07 Mai 2018, 22:46
Nu stiu unde isi joaca oile locul 1, dar sper ca Mangia va privi cele 4 meciuri jucate de Iasi cu FCSB in acest campionat sa vada si el cum il poate chinui pe Dica. Eu unul m-am saturat sa vad ca Stoican, care si-a facut practica de antrenor in Basarabia, il chinuie serios pe Dica, iar Mangia al nostru scolit la Coverciano nu face nici o brinza cu secundul lui Gigi Becali. Ai buget de doua ori mai mare, jucatori de top pentru Romania, public de 3 ori mai numeros comparativ cu Iasi si te face Dica cind si cum vrea ! (cacofonie intentionata).

P.S. Am vazut vreme de ani buni cum oile erau lesinate inainte de meciul cu noi, dar au inviat cam tot timpul in meciul cu Craiova.
Eu cred ca realizezi ca se concentreaza altfel oile cand joaca cu noi. Si presiunea pe care o resimt ai nostri e alta... hai sa nu mai comparam mere cu pere

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Florin-UCV » 08 Mai 2018, 01:02

Dupa evolutia dezamagitoare din play-off, sper ca baietii sa aiba capul pe umeri miercuri si sa nu pierdem la o diferenta la care se vor narui toate planurile noastre pentru deplasarea memorabila din 27 mai

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Mai 2018, 03:57

LiviuB scrie:
08 Mai 2018, 00:45
Bobby scrie:
07 Mai 2018, 22:46
Nu stiu unde isi joaca oile locul 1, dar sper ca Mangia va privi cele 4 meciuri jucate de Iasi cu FCSB in acest campionat sa vada si el cum il poate chinui pe Dica. Eu unul m-am saturat sa vad ca Stoican, care si-a facut practica de antrenor in Basarabia, il chinuie serios pe Dica, iar Mangia al nostru scolit la Coverciano nu face nici o brinza cu secundul lui Gigi Becali. Ai buget de doua ori mai mare, jucatori de top pentru Romania, public de 3 ori mai numeros comparativ cu Iasi si te face Dica cind si cum vrea ! (cacofonie intentionata).

P.S. Am vazut vreme de ani buni cum oile erau lesinate inainte de meciul cu noi, dar au inviat cam tot timpul in meciul cu Craiova.
Eu cred ca realizezi ca se concentreaza altfel oile cand joaca cu noi. Si presiunea pe care o resimt ai nostri e alta... hai sa nu mai comparam mere cu pere
Corect ! Cred ca ei se mobilizeaza mai mult, iar jucatorii nostri pierd meciul inca de la vestiare. De ce baietii astia simpli de la Iasi mor cu gigistii de git iar ai nostri intra pe teren complet pierduti & nemotivati & neconcentrati, nu inteleg. Cioinac si Sin au fost exilati doar la echipa secunda a Craiovei, iar acum la Iasi maninca jar cu gigistii. Cred ca meciurile astea sint ratate complet de catre tot ceea ce inseamna club la U Craiova : jucatori, antrenori, conducatori. Nu poti sa zici ca Iasiul baga autobaza : astazi au jucat fotbal si s-au retras doar dupa ce au ramas in 10. La Bucuresti, pe NA, au avut multe ocazii cu FCSB si doar ghinionul i-a facut sa rateze cel putin un punct.

Dar e rusinos, absolut rusinos ceea ce se intimpla la aceste meciuri Craiova - FCSB pe teren. Macar sa nu intre la joc baietii nostri daca le tremura fundul. Sau daca antrenorul ii vede pierduti. Baga nene rezerve sau copii de la echipa a doua daca aia platiti bine de la prima echipa n-au singe in instalatie in fata FCSB.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 08 Mai 2018, 07:30

La toate meciurile cu FCSB reteta a fost cam tot aia: intram hotarati in teren, luam gol in primele 10 min, se duce p...ii pe suflet orice strategie pregatita si ne-o luam in barba.
Cred ca undeva gresim in alea prime 10 min. Daca am trece de acest prag psihologic, eu cred ca ii putem bate.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis