[Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca se va intampla in acest meci?

Poll ended at 09 Mai 2018, 20:57

Castigam, mergem in finala!
17
59%
Egal/Infrangere, tot in finala ajungem!
11
38%
Pierdem la scor, ii propulsam pe moldoveni in finala!
1
3%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Mai 2018, 08:05

DeuxEx scrie:
08 Mai 2018, 07:30
La toate meciurile cu FCSB reteta a fost cam tot aia: intram hotarati in teren, luam gol in primele 10 min, se duce p...ii pe suflet orice strategie pregatita si ne-o luam in barba.
Cred ca undeva gresim in alea prime 10 min. Daca am trece de acest prag psihologic, eu cred ca ii putem bate.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Fata de toate meciurile de pana acum impotriva Stelei, asta e primul in care jucam pe Oblemenco cu casa inchisa si impotriva unei echipe care probabil doar ce a pierdut titlul, si care nu a aratat absolut nimic cel putin in ultimele doua jocuri.
Pana acum luam gol in primele 10 minute, asa e, dar de data asta cred ca putem intoarce roata, sa dam noi gol de la inceput si sa ii jucam in picioare asa cum merita.
Pe de alta parte, exceptia a fost meciul tur de pe Arena Nationala din campionatul normal inainte de play off, cand am condus la pauza. Daca nu cadeam inexplicabil in repriza a doua atunci era momentul in care puteam sa ii batem.
Va fi insa mai frumos acasa, cu 30000 de spectatori, gata calificati in finala, asigurandu-ne locul 3 si totodata stabilind matematic ca Steaua pierde titlul.
Singurul regret al meu ar fi ca va castiga CFRul, care e o echipa urata din toate punctele de vedere.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Mai 2018, 08:25

La Iasi e saracie mare,baietii aia au jucat si ei pe o prima de 670 de euro /cap de jucator.La noi nu cred ca s-au mai dat prime in ultimul an dat fiind si salariile babane pe care le au bajetiiiiii,mai ales unii care nu joca sau fooot si ce face restul echipei - vezi Calancea - oricum ar fi ....daca e energia din meciul cu Viitorul o sa fie un meci mare,cum dadea Viitorul gol eram 100% ca le dam imediat si noi inapoi,se vedea si determinarea lor,chiar dacam am jucat in 10 fara portar ! Eu cred ca vom lua bataie,dar asa am crezut si cand am jucat cu CFR in decembrie .....

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 08 Mai 2018, 09:04

Fan Alb - Albastru scrie:
07 Mai 2018, 22:52
Calm resuscitam noi FCSB-ul etapa viitoare,nu ii lasam la greu :)
Asta voiam sa aud.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Mai 2018, 10:00

galmeele scrie:
08 Mai 2018, 09:04
Fan Alb - Albastru scrie:
07 Mai 2018, 22:52
Calm resuscitam noi FCSB-ul etapa viitoare,nu ii lasam la greu :)
Asta voiam sa aud.
Adica? Ai vrea asa ceva, ti se pare vreo demascare, sau ce? Elaboreaza putin te rog, ca nu se intelege, sau eu nu inteleg.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Mai 2018, 10:10

cu fcsb-ul poate incearca si Mangia o aparare clasica cu 4 fundasi.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Mai 2018, 10:14

popescu- dimitrov, kelic, thiago,briceag-zlati,mateiu-bancu,mitrita,baluta-glavina/burlacu

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 08 Mai 2018, 10:23

fanucrv scrie:
08 Mai 2018, 10:10
cu fcsb-ul poate incearca si Mangia o aparare clasica cu 4 fundasi.
Ce gluma buna...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Mai 2018, 10:27

marius_vl scrie:
08 Mai 2018, 10:23
fanucrv scrie:
08 Mai 2018, 10:10
cu fcsb-ul poate incearca si Mangia o aparare clasica cu 4 fundasi.
Ce gluma buna...
pai ma gandeam si eu , ca daca pana acum ne-au batut astia ca pe covoare, poate ca trebuie schimbat ceva :sistemul de joc, tactica etc.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Mai 2018, 10:29

pana acum , cu echipa ciobanului, nici nu ne-am aparat, nici nu am atacat. Cele mai facile victorii le-au avut cu noi.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 08 Mai 2018, 10:43

ce spui e absolut logic si sunt perfect de acord, dar antrenorul nostru "expert in comunicare si plin de fair-play" de la Coverciano (cum il ridica in slavi cineva pe aici, ca doar pt asta a fost adus, nu-i asa?) stie el mai bine ce are de facut! Daca mai schimba si el sistemul intr-un 442 sau 433 sunt absolut convins ca am fi avut in momentul asta cu vreo 5-6 puncte in plus in acest playoff si am fi contat si noi la titlu pe finalul asta de campionat! Dar asa, ne bucuram ca a murit si oaia vecinului, ca de obicei...

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 08 Mai 2018, 10:57

Nu schimba niciun sistem in functie de adversar si aici sunt de acord cu el, asa face o echipa mare. Nu ai de unde sa stii cum ar fi fost dac-ar fi fost. Daca schimba sistemul, era criticat ca de ce a modificat o chestie pe care a antrenat-o obsesiv.

Nu cred ca pierdem cu oile, baietii trebuie sa realizeze ca trebuie sa ramanem neinvinsi acasa, macar pentru asta sa lupte.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 08 Mai 2018, 11:06

Ma, astia care ne vedeti deja invinsi de FeCeSeBe luni, daca ii batem dati berea inainte de finala Cupei? Intreb si eu, ca sunteti mai siguri de infrangerea aia decat a fost Ajica vreodata cand zicea ca ia 50 de milioane pe Costea.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 08 Mai 2018, 11:14

DeuxEx scrie:
08 Mai 2018, 11:06
Ma, astia care ne vedeti deja invinsi de FeCeSeBe luni, daca ii batem dati berea inainte de finala Cupei? Intreb si eu, ca sunteti mai siguri de infrangerea aia decat a fost Ajica vreodata cand zicea ca ia 50 de milioane pe Costea.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Promit ca ai cate o bere de la mine pt fiecare gol marcat impotriva oilor!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Mai 2018, 11:24

marius_vl scrie:
08 Mai 2018, 10:43
ce spui e absolut logic si sunt perfect de acord, dar antrenorul nostru "expert in comunicare si plin de fair-play" de la Coverciano (cum il ridica in slavi cineva pe aici, ca doar pt asta a fost adus, nu-i asa?) stie el mai bine ce are de facut! Daca mai schimba si el sistemul intr-un 442 sau 433 sunt absolut convins ca am fi avut in momentul asta cu vreo 5-6 puncte in plus in acest playoff si am fi contat si noi la titlu pe finalul asta de campionat! Dar asa, ne bucuram ca a murit si oaia vecinului, ca de obicei...
Bai dar cat de prosti pot sa fie astia care au incredere in antrenor, noroc ca exista mereu cineva care sa ne spuna calea cea dreapta, care este bineinteles nemultumirea permanenta si contestarea antrenorului. Vorbim inainte de calificarea in finala cupei si de primul meci de pe Oblemenco cel nou cu Steaua in care putem sa ii batem, si as vrea sa stiu si eu cu care alt anrenor care a fost sau nu a fost la Craiova crezi ca puteam face o performanta mai mare?
Pentru mine e important sa avem un antrenor civilizat si fair play, nu stiu de ce iei in ridicol aceste calitati care sunt foarte rare in campionatul nostru.
Ok, e incapatanat, tine la un sistem de joc, dar cand ii iese e frumos, este? Ceea ce cam de mult nu s-a intamplat pe la echipa noastra.
S-a mai discutat pe aici, cu lotul nu foarte imbunatatit valoric fata de anul trecut cand terminam in genunchi sezonul, anul asta avem sanse la un trofeu si la locul 3. Nea Gigi era paralizat cu schimbarile, si se pare ca nu a fost in stare de mai mult. Cu Mangia exista si meciuri proaste, dar echipa isi revine si joaca fotbal, nu se vede treaba asta?
Si mai e o chestie, nu numai antrenorul conteaza, mai conteaza si cum intra jucatorii in meci si cum rateaza momentele cheie, gen penaltiuri. Eu nu cred ca acolo e problema tactica sau de antrenat, e labilitatea jucatorilor, ca sunt si ei oameni nu roboti. Toti vor sa castige, hai sa nu mai stam ca babele sa ii dojenim de parca noi am fi cine stie ce priceputi. Sau ma rog, faceti fiecare cum vreti, dar mi se pare culmea ca la cel mai bun sezon si cele mai bune perspective pe care le avem de zeci de ani incoace sa auzim mereu vaicareli. Vere, nu am castigat campionatul si puteam sa il castigam. Ce nasol, afar cu toti din club si aducem altii.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 08 Mai 2018, 11:29

sorin107 scrie:
08 Mai 2018, 10:57
Nu schimba niciun sistem in functie de adversar si aici sunt de acord cu el, asa face o echipa mare. Nu ai de unde sa stii cum ar fi fost dac-ar fi fost. Daca schimba sistemul, era criticat ca de ce a modificat o chestie pe care a antrenat-o obsesiv.

Nu cred ca pierdem cu oile, baietii trebuie sa realizeze ca trebuie sa ramanem neinvinsi acasa, macar pentru asta sa lupte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Echipele mari gen Real, Barca etc, nu schimba sistemul pentru ca au cei mai buni jucatori . Noi, ca valoare individuala a jucatorilor suntem sub cei de la fcsb si atunci cred ca doar cu o organizare foarte buna poti sa rastorni calculul hartiei.

Închis