[Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca se va intampla in acest meci?

Poll ended at 09 Mai 2018, 20:57

Castigam, mergem in finala!
17
59%
Egal/Infrangere, tot in finala ajungem!
11
38%
Pierdem la scor, ii propulsam pe moldoveni in finala!
1
3%
 
Total votes: 29

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 09 Mai 2018, 22:17

N-ati vazut ce cap de damigeana are Mironica? Ignorati-l. Astia din presa fac si intentionat sa provoace. Am avut cunoscuti prin trusturi de presa care au plecat din cauza mizeriei umane din bransa.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 09 Mai 2018, 22:28

Pina la urma ramin rezultatele de pe teren - dupa 18 ani Craiova joaca din nou o finala de cupa. Felicitari echipei si antrenorilor !

Atentie mare la finala - Astra, cu multe staruri in echipa, a furat-o de la Voluntari anul trecut in finala.

P.S. Parca am detectat o tristete a jucatorilor ca finala nu se joaca la Craiova...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 09 Mai 2018, 22:30

Paul scrie:
09 Mai 2018, 21:25
Luni cred ca va fi super. SLH - sti ca te poti baza pe o contributie, sa ne zici unde marcam ceva pentru coregrafie. Sper sa faceti ceva, trebuie neaparat sa fie cel mai mare spectacol care s-a vazut pana acum. Daca tot s-au vandut toate biletele, sa nu fie ca la film ☺
Nu avem nimic pt luni, ne era imposibil si ca timp si ca bani si ca orice sa facem si luni si la finala coregrafii serioase la nivelul la care suntem in momentul asta.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 09 Mai 2018, 22:50

Una peste alta, ne-am calificat în finală. Calificarea s-a jucat în proporție covârșitoare în tur, așa că n-are rost să batem monedă pe meciul de azi.


PS: Mitrovic nu e portar. Am mai spus-o
Last edited by blue ray on 09 Mai 2018, 22:52, edited 1 time in total.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 09 Mai 2018, 22:52

...bai, recunosc, nu prea vazui meciul, imi luai o masina si plecai sa ma dau cu ea, de drag, iar acu' st. putin impuscat, cum se spune. Inteleg de la voi ca fu naspa plus mwooie mironica. Sa ma sip si eu pe mironica si Forza Stiinta! Batem fcsb!...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 09 Mai 2018, 23:13

Pai s-o stapanesti sanatos si sa-ti fie la fel de drag de ea cat oi pastra-o! Meciul fu la deruta si la conservare.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 10 Mai 2018, 00:55

SLH scrie:
09 Mai 2018, 22:30
Paul scrie:
09 Mai 2018, 21:25
Luni cred ca va fi super. SLH - sti ca te poti baza pe o contributie, sa ne zici unde marcam ceva pentru coregrafie. Sper sa faceti ceva, trebuie neaparat sa fie cel mai mare spectacol care s-a vazut pana acum. Daca tot s-au vandut toate biletele, sa nu fie ca la film ☺
Nu avem nimic pt luni, ne era imposibil si ca timp si ca bani si ca orice sa facem si luni si la finala coregrafii serioase la nivelul la care suntem in momentul asta.
Ati putea face o strangere de fonduri luni, la meci, pentru coregrafia de la finala cupei.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Mai 2018, 05:10

malus dacus scrie:
09 Mai 2018, 22:52
...bai, recunosc, nu prea vazui meciul, imi luai o masina si plecai sa ma dau cu ea, de drag, iar acu' st. putin impuscat, cum se spune. Inteleg de la voi ca fu naspa plus mwooie mironica. Sa ma sip si eu pe mironica si Forza Stiinta! Batem fcsb!...
Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Mai bine ca nu ai vazut meciul, suntem in finala si asta e tot.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Mai 2018, 05:17

valentin0001 scrie:
10 Mai 2018, 00:55

Ati putea face o strangere de fonduri luni, la meci, pentru coregrafia de la finala cupei.
O idee buna, dar e bine sa se colecteze si prin plati online, cum faceti de obicei.
Luni nu ne ramane decat sa venim toti cu steaguri si fulare si sa cantam, sa bagam groaza in oi!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 10 Mai 2018, 05:28

Dumnezeule ce noroc am avut in mansa asta dubla, n-am mai vazut Stiinta atat de ''bagata in corzi'' de f mult timp. In sfarsit, acum a trecut si sper..'' sa vina cupa / sa vina cupa / sa vina cupa in Banie ''. Altfel, cap de porc-mironica ,are cea mai abjecta atitudine fata de Stiinta noastra, ar trebui sa-i facem cateva dedicatii la finala cupei ! si marele finantator al moldovenilor din neanderthal care are si el ceva din comportamentul jegos al oierului din pipera (nu degeaba isi tot vand/revand/trag tepe unul-altuia) care dupa parerea lui - nu stiu pe cine-o interesa parerea lui- castigatoarea a fost decisa de greselile de arbitraj ! sa de-a Dumnezeu cornelusule sa ai parte numai de asemenea arbitraje si in curand sa faci loc in prima liga echipelor de traditie , ca cu voi (intentionat) , ne facem dracu' de rahat in lumea asta !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

iuli

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 10 Mai 2018, 08:27

declaratiile lui Mangia de dupa meci arata ca omul se astepta sa jucam slab.asta astept eu de la un antrenor sa spuna:domne,stiam ca sintem iesiti din forma si am facut tot ce se poate.nu sa spuna ca el a pregatit meciul bine dar nu i-au respectat indicatiile.
ce nu-mi place la Mangia e faptul ca nu are puterea sa schimbe decisiv in timpul meciurilor,sa intoarca meciul.ieri ne puteau da botosani cel putin 6 si el nu a reactionat in niciun fel.
in alta ordine de idei:sintem in finala,asta e tot ce conteaza pt noi ca suporteri!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 10 Mai 2018, 09:29

Daca se facea 2-0 Mangia schimba imediat.Bancu este omul esential in echipa noastra...fara el partea stanga a noastra este moarta.Zlatinsky trebuia odihnit vreo 2 meciuri,se vede ca nu mai poate.

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 10 Mai 2018, 09:42

Un meci care trebuia jucat, ca sa obtinem calificarea si sa scapam fara accidentati si suspendati ..... misiune indeplinita !!!

Nu face nimeni topic pt meciul cu efceseb ??

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2018, 09:45

Il fac eu diseara...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 10 Mai 2018, 09:50

SLH scrie:
09 Mai 2018, 22:30
Paul scrie:
09 Mai 2018, 21:25
Luni cred ca va fi super. SLH - sti ca te poti baza pe o contributie, sa ne zici unde marcam ceva pentru coregrafie. Sper sa faceti ceva, trebuie neaparat sa fie cel mai mare spectacol care s-a vazut pana acum. Daca tot s-au vandut toate biletele, sa nu fie ca la film ☺
Nu avem nimic pt luni, ne era imposibil si ca timp si ca bani si ca orice sa facem si luni si la finala coregrafii serioase la nivelul la care suntem in momentul asta.
nicio coregrafie nu este mai frumoasa decat o peluza plina cu esarfe si steaguri. usteag ucv
CRAIOVA NESUPUSA

Închis