[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom obtine in aceasta partida?

Poll ended at 14 Mai 2018, 21:54

3 puncte, e momentul sa ne ridicam peste mioare
21
75%
1 punct, le anulam orice speranta la titlu
2
7%
0 puncte, ni se confirma cele mai negre temeri
5
18%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2018, 21:54

Luni, 14.05.2018, incepand cu ora 20:45, Universitatea Craiova intalneste pe teren propriu echipa oierului din Pipera, FC FCSB. Stiinta vine dupa o calificare in finala Cupei Romaniei (2 infrangeri la 1 gol diferenta, totusi!), oile vin dupa o infragere cat un campionat reusita in capitala Moldovei, Iasi.
Cu ce primim mioarele in Banie? Cu un stadion full care ii va huidui pe intreaga desfasurare a partidei. Cu o Peluza Nord din ce in ce mai plina, din ce in ce mai vulcanica, cu 11 jucatori care stiu faptul ca acest meci este adevarata finala a campionatului.

Ce credeti ca vom face in acest meci? Cu ce echipa credeti ca va aborda Mangia aceasta partida? Cine vine la meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Augustus Caesar » 11 Mai 2018, 05:28

trebuie sa aratam ca stim fotbal si cu echipele ''scurte'', care nu ne lasa spatii si care fac presing. am vazut ca ne sufoca adversarii de genul acesta si Mangia nu prea am vazut sa aiba ''reactii'' pentru a contracara asta. e posibil ca nici profilul jucatorilor nostri sa nu-l ajute dar trebuie sa invatam sa jucam si sa si invingem acest tip de adversar daca pe viitor dorim mai mult decat am realizat anul acesta. altfel, un meci cat o revansa pe care-l astept inca de la acel 2-5 pentru a-l razbuna; si ce razbunare poate fi mai dulce decat a-l trimite definitiv pe cioban pe locul 2. facem prima victorie pe noul Ion Oblemenco impotriva acestui adversar si aceasta va fi inceputul unui sezon viitor De Vis !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 11 Mai 2018, 06:00

Augustus Caesar scrie:
11 Mai 2018, 05:28
trebuie sa aratam ca stim fotbal si cu echipele ''scurte'', care nu ne lasa spatii si care fac presing. am vazut ca ne sufoca adversarii de genul acesta si Mangia nu prea am vazut sa aiba ''reactii'' pentru a contracara asta. e posibil ca nici profilul jucatorilor nostri sa nu-l ajute dar trebuie sa invatam sa jucam si sa si invingem acest tip de adversar daca pe viitor dorim mai mult decat am realizat anul acesta. altfel, un meci cat o revansa pe care-l astept inca de la acel 2-5 pentru a-l razbuna; si ce razbunare poate fi mai dulce decat a-l trimite definitiv pe cioban pe locul 2. facem prima victorie pe noul Ion Oblemenco impotriva acestui adversar si aceasta va fi inceputul unui sezon viitor De Vis !
nu profilul jucatorilor ci asezarea din teren a echipei nu ne ajuta atunci cand adversarii nu ne lasa spatii si fac presiune pe noi! Si trebuie spusa pe-a dreapta, mai de fiecare data pierdem mijlocul terenului pt ca Zlatinski este extrem de lent si depasit mai de fiecare data, iar Mateiu oricat de mult s-ar zbate, nu poate de unul singur sa faca fata acolo! La botosani a fost cel mai elocvent exemplu in acest sens

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 11 Mai 2018, 08:43

aici ai dreptate, Zlatinski a fost foarte usor dat la o parte la faza primului gol (la mijloc). El este antrenorul din teren, am vazut ca sunt dezorientati jucatorii in lipsa lui dar cred ca avem nevoie de un jucator mai puternic acolo si care sa poata sa tina mai mult de minge.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorin107 » 11 Mai 2018, 14:31

as incepe asa:

popescu - popov, kelic, thiago - martic, mateiu, zlatinski, bancu - gustavo, baluta, mitrita

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de mihu » 11 Mai 2018, 15:02

Si avem arbitru cu dedicatie : Hotugan este la centru !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 11 Mai 2018, 15:14

Deja jucam 12 ( 11 jucatori + publicul) contra 14 ( 11 mioare + 3 talhari). Va fi un meci interesant!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de diacris21 » 11 Mai 2018, 15:40

Mi-as dori sa vad in meciul cu fcsb pe Glavina in atac cu Baluta si Mitrita langa el si L. Popescu in poarta. Nu stiu ce sa zic de jocul la inchidere unde ar trebvui sa joace Mateiu si eu l-as vedea acolo pe Screciu langa el, unde este si mai putin expus greselilor decat in postura de fundas... Apropo de intariri posibile pe viitor vad ca avem un jucator roman interesant, care joaca in Italia-Claudiu Micovschi.O astfel de investitie cred ca ar putea da roade.
https://www.transfermarkt.com/claudiu-m ... ler/319231
https://www.telekomsport.ro/fenomenul-r ... a-18106622

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 11 Mai 2018, 15:42

si eu zic ca avem nevoie de un numar 9 pe langa care pot zburda Mitrita si Baluta.
Gardos nu s-a refacut?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Mai 2018, 16:58



Aproape ca Mangia tine conferinta in limba romana, cred ca trebuie sa justifice doar salariul ofiterului de presa pana sa o faca in totalitate.
Dan Petrescu la conferinta de presa premergatoare meciului cu Astra a declarat ca era la masa cu Mangia in timpul meciului FCSB-ului cu Iasi si nu a vazut jocul.

FCSB va face meciul sezonului

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Leonard Albert » 11 Mai 2018, 20:04

Echipa castigatoare:
Popescu - Popa, Kelic, Thiago - Martic, Santos, Mateiu, Bancu - Gustavo, Baluta, Mitrita.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 11 Mai 2018, 21:47

Popescu. Popa-Kelic-Tiago. Martici-Mateiu-Zlatinsky-Bancu. Mitrita-Baluta-Gustavo.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 11 Mai 2018, 21:52

Eu as merge pe varianta cu Santos, nu cu Zlatinski. Bulgarul pare foarte epuizat.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 11 Mai 2018, 21:58

Santos e prea lent.Eu as incepe cu Screciu la mijloc,iar dupa pauza Rossi.

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de valentin0001 » 11 Mai 2018, 21:59

Cand zlatinky nu este la mijloc, se cam alege praful. Asa obosit cum e, suntem cam dependenti de el.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Închis