[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom obtine in aceasta partida?

Poll ended at 14 Mai 2018, 21:54

3 puncte, e momentul sa ne ridicam peste mioare
21
75%
1 punct, le anulam orice speranta la titlu
2
7%
0 puncte, ni se confirma cele mai negre temeri
5
18%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de valentin0001 » 11 Mai 2018, 23:37

Trecuram pentru prima data pe locul 4 in acest play-off, ar fi pacat sa pierdem locul 3.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2018, 06:40

...poate ar fi cazul ca Rotaru sa se scobeasca si el putin prin portofel, acum pe final de sezon, pt. o prima, ceva la baieti. Dreaqu stie, chestia asta uneori chiar functioneaza. In alta ordine de idei, strict pt. Mangia, mi-as dori ca de data asta sa aiba si el un pic de noroc acolo, caci i-a cam lipsit de-a lungul sezonului...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Ovidiu* » 12 Mai 2018, 09:49

Nu le trebuie prima cu sTeaua/fcsb/dinamo/rapid/cefere etc...Daca le trebuie prima pentru meciurile astea, mai bine pleaca...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2018, 11:06

...corect, doar ca eu nu luam in calcul cu cine joaca, ci faptul ca st. pe final de sezon si aproape de indeplinirea obiectivelor. Daca intamplarea face sa intalnim fcsb, asta e...Zic ca si la Metro, de ex., lucrezi pe salariu fix, dar daca faci nush ce target, te mai ating aia cu o prima neprevazuta...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 12 Mai 2018, 11:08

Acum, ca Viitorul a spulberat Iasiul si noi suntem ai mai slabi din Poff, cred ca picam direct in p-out dupa meciul asta.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 12 Mai 2018, 11:40

Bancu, Baluta si Mitrita, convicati la nationala.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 12 Mai 2018, 11:44

Asta sper sa le dea energie si incredere. Pacat ca avem discrepantele astea in lot... daca mai aveam un portar, un numar 9 si un fundas central care sa se apropie de nivelul celor 3... eram departe acum

Thunder

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Thunder » 12 Mai 2018, 11:51

ce se naste din olteni, f.,e-n c.r bucuresteni :)( :-D

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorialis » 13 Mai 2018, 15:48

Toate ca toate, dar berea o bem înainte de meci? La fan zone sau locația obișnuită!?!

LE: ne vedem la bere și mici la fan zone pe la 6. Apoi găsim noi unde sa facem refill înainte de stadion.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk


Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 13 Mai 2018, 22:39

Desi nu am ochi sa vad CFRul si pe istericul lor de antrenor, avand in vedere rezultatul de la Astra, maine am putea sa le linistim matematic pe oi in ceea ce priveste titlul pe anul asta. Adica am putea sa le vedem chipurile cand, la sfarsitul meciului, in cazul unei victorii a Craiovei, sunt matematic ne-campioni.
Ca sa nu mai spun ca si noi am cam fi siguri de locul 3 cu aceste rezultate. Doar sa nu bata Viitorul la CFR si noi sa pierdem la Iasi.
Toate ca toate dar sa ii vad pe increzutii astia cum pierd matematic titlul ar fi priceless.
Si sa ii batem si noi in sfarsit vere!!! Nu doar sa ramanem neinvinsi pe Oblemenco, dar sa ii batem, mi-a ajuns de cand ne bat peste tot.
Doamne-ajuta si ne vedem maine la meci! Toata lumea...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2018, 07:09

Meci de 1,x,2. Dupa atitea dezamagiri din meciurile cu FCSB (rezultate dar mai ales atitudine), nici nu mai am curaj sa ma gindesc la un rezultat pozitiv. Unicul meci cu FCSB de la renastere in care am vazut ceva atitudine a fost acel 0-0 pe Extensiv, cind Sorin Cirtu a bagat autobaza.

Ce aparare de liga 3 a avut Craiova la meciul pierdut acum un an la Severin cu FCSB :

https://craiova-maxima.ro/de-ce-stiinta ... a-golului/

Nu as vrea ca publicul de pe Oblemenco sa mai vada asa ceva, un meci pierdut inca de la vestiare, atitudine de doi lei, banca tehnica anemica. O atitudine muncitoreasca de genul CSMS Iasi poate oferi o sansa la evitarea infringerii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 14 Mai 2018, 10:07

Va fi primul meci cu oile pe Oblemenco cel nou care va fi prima data plin ochi. Suntem datori sa facem o atmosfera de infern pentru oi si care sa ii impinga de la spate pe ai nostri.
In conditiile astea nu vad cum baietii ar putea sa intre nemontati si sa piarda de la vestiare.
Eu sper intr-un meci de poveste. Ultimele meciuri acasa asa au fost. Trebuie nu numai sa ne pastram invincibilitatea, ci sa facem un meci mare in care sa batem oile prima data.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2018, 10:13

Sa fie cum zici tu, Paul !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 14 Mai 2018, 10:29

Interviu cu Tiago in GSP :

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/u-craio ... 39470.html

"- Cum te-ai adaptat la Craiova, cum te simţi printre olteni?
- Gustavo m-a ajutat enorm să mă adaptez. Şi antrenorul la fel, vorbind bine engleză. Acum, am ajuns să vorbesc şi eu un pic de română şi mă simt bine, confortabil. Totuși, ştii ce-mi place cel mai mult?

- Ce anume?
- Că oamenii din Craiova ţin cu echipa oraşului lor! E mai greu să găseşti aşa ceva oriunde în Europa. Craiovenii ţin cu Universitatea, pătimesc pentru ea. Iar asta e fantastic."

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de alex.p » 14 Mai 2018, 13:14

Ploua destul de tare in Craiova, va ploua si la ora meciului. Sa vedem cum se comporta gazonul.

Închis