[Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

<t>Ce facem cu moldovenii de la Botosani?</t>

<t>Luam 3 puncte</t>
16
52%
<t>O dam la pace (1 pct)</t>
7
23%
<t>Trimitem 3 puncte in Moldova</t>
8
26%
 
Total votes: 31

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2018, 12:18

...publicul oltean trebuie luat asa cum e, cu bune si cu rele, n-ai ce sa-i faci. Poate ca in timp, prin perseverenta, Peluza Nord va reusi sa inspire o alta mentalitate si catre tribune, desi nu sunt absolut sigur ca mi-as dori. La Craiova, tribuna are farmecul ei. La acest meci de ex., 15. min. din rep. 2 am intarziat la chiosc ( e lege de la Dumnezeu Tatal, nu se poate face nimic in acest sens ), dar am stiut tot timpul ce se petrece pe stadion, ascultand reactiile tribunei. Un adevarat barometru al jocului...

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de dantes » 04 Aug 2018, 12:19

Putem critica conducerea, putem critica tactica antrenorului, dar niciodata, niciodata nu lovim/agresam/injuram jucatori, caci ei ne hranesc sufletele flamande.
E, cum s-ar zice, ca si cum ai musca (sau amputa) mana care-ti da de mancare.
Cand sunt slabi ii ajutatam, ingrijim, incurajam, caci depindem de ei. Suntem, cum ar veni, un suport pentru ei. Suntem aici pentru ca suntem suporterii echipei Universitatea Craiova.
Sa ne amintim de vorbele astea, caci au fost spuse (din stiinta sau inspiratie divina, nu conteaza) ca sa ne calauzeasca in momente ca acestea :
Tinem cu echipa noastra si la bine si la rau.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2018, 12:32

...e valabil si vice-versa. Declaratia lui Bancu nu mi-a placut. Ca jucator n-ai voie sa dai lectii publicului, altfel decat prin joc...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Paul » 04 Aug 2018, 12:42

De acord intru totul cu Dantes! Jucatorii sunt ca si copiii nostri, nu ii batem si ii vindem ca nu mai sunt buni, ii ajutam si ii incurajam.
Sa critici si sa fi nemultumit e una, dar sa huidui nu e ok.
In fine, trebuia sa ajungem si aici, sper sa iesim din situatia asta. Poate cu Donkor, Colli si cu Mitita, Bancu, Mateiu si ceilalti sa ne revenim mai repede.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorialis » 04 Aug 2018, 12:47

Din min. 2, 3 puțoi de la t2, așezați în primul rand, îl injurau pe Mitrita! Din minutul 2!! Deasta și Mitrita a reacționat la un moment dat... Am coborât la ei, au dat-o în balbaiala. După al doilea gol, am fost din nou la ei. Apoi am urcat scările înjurând astfel de suporteri. La pauza, unul la vreo 40 de ani, a ținut să-mi spună ca nu e frumos ca înjur.

Fmm de suporterul [cenzurat].... Mie scârbă de astfel de specimene, sa stea în [****] acasă!!

După meci, am așteptat vreo ora la autocar, fie-mea și mulți alți copii luau autografe si făceau poze. Niciun jucător nu a refuzat! Mitri era încă supărat pe reacția acelor puțoi...

Le-am spus tuturor jucătorilor doar atat:

Capul sus, mergem înainte!!!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

iuli

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de iuli » 04 Aug 2018, 12:59

Mitrita injurat,un moment trist.Asta face parte insa din bagajul suporterului oltean,iar el ar trebui sa stie asta ca e nascut si crescut aici.Aia de-l injurau sareau ca dracii in sus dupa goluri,asa e la noi.Nu inteleg insa criticile la adresa lui Bancu sau Cicaldau si Mateiu.Vere,in astia 3 plus Mitrita stam.restul nu merita nota de trecere in nicio partida din acest sezon,si nici Mangia.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de marius_vl » 04 Aug 2018, 13:06

LiviuB scrie:
04 Aug 2018, 11:43
Sa iti huidui proprii jucatori e de neconceput. Si care au 20 sau 21 de ani...
Tu Mariuse ai un fix, daca asta te face mai fericit, da-i inainte. Apropo, ca tot zici de calitatea lui Donkor, te-ai intrebat daca mai venea in cazul in care Mangia nu era antrenor?
Băi, Liviule, ce fix am frate? Că nu mai suport tactica asta absolut falimentară și penibilă, cu 3 fundași lenți și care se calcă unul pe altul pe picioare??? Tot pe mine mă cerți că am fixuri? Ok, recunosc că și Donkor și Pigliacelli au venit la noi că era Mangia, de acord! Dar ce, îi plătește Mangia din buzunarul lui? Acum ce facem, îi acceptăm lui Mangia aroganța asta cu așezarea asta penibilă la nesfârșit? Eu nu mai pot accepta prostia asta! Eu refuz să cred că Mangia mai are vreo șansă să redreseze lucrurile, nu mai cred în el! Punct! Dacă asta înseamnă că sunt suporter de rezultat, să mă ia dracu
Last edited by marius_vl on 04 Aug 2018, 13:08, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Ovidiu* » 04 Aug 2018, 13:06

Stiinta are la fel de multi suporteri ca in 2013, in rest, mult, mult balast. La fel si forumul.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 04 Aug 2018, 13:12

pot vedea meciul undeva in reluare pe net?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de marius_vl » 04 Aug 2018, 13:15

Ovidiu* scrie:
04 Aug 2018, 13:06
Stiinta are la fel de multi suporteri ca in 2013, in rest, mult, mult balast. La fel si forumul.
Te-aș completa un pic, pt că simt că în accepțiunea ta "balastul" îl reprezintă proștii ăștia ca mine care îndrăznesc să critice antrenorul, mai ales după ce vin meci de meci de la mama dracu și ajung acasă la ora 2-3 din noapte (dar asta nu e o problemă, nu ne plângem de asta)... ei bine, dă-mi voie să-ți spun că pe forumul ăsta există și mulți suporteri de rasă superioară, așa ca tine...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Ovidiu* » 04 Aug 2018, 13:43

Eu am spus-o la modul general, si-am lasat-o aici sa se simta cine vrea. Acum daca tu te simti vizat, problema ta, probabil stii ceva ce eu nu stiu.
Nu stiu daca-s "suporter de rasa superioara", ce-o fi si aia ?!?, nu m-am considerat niciodata superior altuia, consider totusi, intr-o lipsa de modestie, ca sunt un tip echilibrat si cu foarte multa decenta.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 04 Aug 2018, 14:06

sorialis scrie:
04 Aug 2018, 12:47
Din min. 2, 3 puțoi de la t2, așezați în primul rand, îl injurau pe Mitrita! Din minutul 2!! Deasta și Mitrita a reacționat la un moment dat... Am coborât la ei, au dat-o în balbaiala. După al doilea gol, am fost din nou la ei. Apoi am urcat scările înjurând astfel de suporteri. La pauza, unul la vreo 40 de ani, a ținut să-mi spună ca nu e frumos ca înjur.

Fmm de suporterul [cenzurat].... Mie scârbă de astfel de specimene, sa stea în [****] acasă!!

După meci, am așteptat vreo ora la autocar, fie-mea și mulți alți copii luau autografe si făceau poze. Niciun jucător nu a refuzat! Mitri era încă supărat pe reacția acelor puțoi...

Le-am spus tuturor jucătorilor doar atat:

Capul sus, mergem înainte!!!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
...am stat la t2, sector 11, randul 10. In zona mea n-am vazut nici picior de astfel de [*****] ci doar oameni cu copii, multi batranei, batranele chiar. Astia de zici, or fi fost in partea opusa, spre PN, dar chiar ar trebui bagati in seama astfel de agarici? Daca as fi in locul lui Mitrita nici nu m-as uita la mucosi de genul asta. Iarasi, nu inteleg ce sa caute astia la t2, unde pretul biletului e dublu fata de peluze...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 04 Aug 2018, 14:34

Nu e OK sa-ti injuri jucatorii...ar trebuie ca publicul sa fie educat de PN in aceasta privinta...

M-as astepta ca si antrenorul sa-si protejeze elevii; parca n-am vazut niciodata la Craiova un aparator cu atit de multe greseli precum Popa ieri. Baiatul trebuia inlocuit mai devreme. Cred ca are moralul la pamint - de aceea a gresit mult. El si Burlacu au nevoie de atentia staffului sa se recupereze psihic si sa fie folositi astfel incit sa dea un randament mai bun.

LiviuB

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 04 Aug 2018, 14:37

Hai mai ca ajungem sa ne certam intre niu, ce naiba! Nimanui nu ii convine situatia, as fi vrut sa fie alta atmosfera pentru meciul pe care l-am asteptat un an de zile.

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Florin-UCV » 04 Aug 2018, 14:47

sorialis scrie:
04 Aug 2018, 12:47
Din min. 2, 3 puțoi de la t2, așezați în primul rand, îl injurau pe Mitrita! Din minutul 2!! Deasta și Mitrita a reacționat la un moment dat... Am coborât la ei, au dat-o în balbaiala. După al doilea gol, am fost din nou la ei. Apoi am urcat scările înjurând astfel de suporteri. La pauza, unul la vreo 40 de ani, a ținut să-mi spună ca nu e frumos ca înjur.

Fmm de suporterul [cenzurat].... Mie scârbă de astfel de specimene, sa stea în [****] acasă!!

După meci, am așteptat vreo ora la autocar, fie-mea și mulți alți copii luau autografe si făceau poze. Niciun jucător nu a refuzat! Mitri era încă supărat pe reacția acelor puțoi...

Le-am spus tuturor jucătorilor doar atat:

Capul sus, mergem înainte!!!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Au fost si langa tine cativa m.uisti care au tinut isonul si care l-au injurat pe Mitrita, trebuia sa le dati si alora doua suturi in kur si apoi sa mergeti la aia din primele randuri.

Închis