[Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

<t>Ce facem cu moldovenii de la Botosani?</t>

<t>Luam 3 puncte</t>
16
52%
<t>O dam la pace (1 pct)</t>
7
23%
<t>Trimitem 3 puncte in Moldova</t>
8
26%
 
Total votes: 31

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lory69 » 05 Aug 2018, 16:26

Stiu...dar la noi nu exista un executant bun de cornere.Jucatori inalti avem acum...si,o sa vedeti surpriza Donkor.Vorbeam ieri cu un italian,fost coleg cu Branescu la juve juniori....mi-a zis ca avem doi nebuni,Mirko si Donkor.Eu sper sa fie asa...cel putin Mirko a dovedit un pic.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex.p » 05 Aug 2018, 17:05

Bobby scrie:Ehhh, e una sa bati un corner si alta e sa pasezi decisiv ca Mihaila la golul 2 cu Botosani...
Dar golul e tot gol. Pasa decisiva e si cea din corner, si cea a lui Mihaila.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 05 Aug 2018, 17:41

lory69 scrie:
05 Aug 2018, 16:26
Stiu...dar la noi nu exista un executant bun de cornere.Jucatori inalti avem acum...si,o sa vedeti surpriza Donkor.Vorbeam ieri cu un italian,fost coleg cu Branescu la juve juniori....mi-a zis ca avem doi nebuni,Mirko si Donkor.Eu sper sa fie asa...cel putin Mirko a dovedit un pic.
...mai baieti, calma calma si cu achizitiile astea noi! Hai, sa zicem ca pe portar l-am vazut cat de cat, putem spune ca e bun ( eu nu sunt incantat de iesirile alea ale lui cu mingea la picior, in fine..francezul i-o infipsese la coltul scurt, l-a salvat bara ), dar cu baiatu' negru ce v-a apucat? Chiar asa, il vazuram 15 min. si e deja vedeta? Pe bune, inseamna ca sunteti mari daca dati verdicte asa din zbor...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lory69 » 05 Aug 2018, 18:01

Malus,de multe ori am impresia ca nu citesti postarile pana la sfarsit...si te repezi sa comentezi...binenteles contra.Eu am spus despre Donkor nu ce am vazut in 15 min,ci de ce am auzit de la o persoana care a jucat impotriva lui.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de White&Blue » 05 Aug 2018, 18:28

alex.p scrie:
05 Aug 2018, 17:05
Bobby scrie:Ehhh, e una sa bati un corner si alta e sa pasezi decisiv ca Mihaila la golul 2 cu Botosani...
Dar golul e tot gol. Pasa decisiva e si cea din corner, si cea a lui Mihaila.
Da, dar la noi o sa conteze destul de putin cornerele bine batute...Sezonul asta am inceput sa lovim cu capul la cornere, cu Botosani chiar de 3,4 ori dar degeaba, toate au fost mult peste poarta...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 05 Aug 2018, 18:30

...mai sus, cand vorbeai de victorie la Calarasi, il dadeai ca titular in locul lui Popa. Asta nu denota ca esti sigur de calitatile lui? Oricum, nu ma refeream numai la tine. Poate am gresit ca te-am mentionat in raspuns, era la indemana pe ultima pagina. In alta ordine de idei, de ce draq ar trebui sa ne entuziasmam ca avem doi nebuni la echipa?? A, in sensul bun, stiu...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex.p » 05 Aug 2018, 19:12

White&Blue scrie:
alex.p scrie:
05 Aug 2018, 17:05
Bobby scrie:Ehhh, e una sa bati un corner si alta e sa pasezi decisiv ca Mihaila la golul 2 cu Botosani...
Dar golul e tot gol. Pasa decisiva e si cea din corner, si cea a lui Mihaila.
Da, dar la noi o sa conteze destul de putin cornerele bine batute...Sezonul asta am inceput sa lovim cu capul la cornere, cu Botosani chiar de 3,4 ori dar degeaba, toate au fost mult peste poarta...
Conteaza si cum iti vine centrarea cand o lovesti cu capul. Daca acum avem 0 goluri din faze fixe (exceptand directele), sa vedem cum stam daca baiatul asta nou o sa bata el liberele. Daca incepem sa marcam, eu zic ca si el ar putea avea o contributie.

Oricum, pana nu semneaza, tot ce discutam aici sunt doar supozitii.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 05 Aug 2018, 19:25

Meza Colli a semnat... Probabil luni va fi prezentat, alaturi de Fedele. Sa speram ca nea Rotaru nu se opreste aici, mai avem nevoie de un om de gol.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Ovidiu* » 06 Aug 2018, 08:34

malus dacus scrie:
05 Aug 2018, 15:17
Ovidiu* scrie:
05 Aug 2018, 12:18
Iti raspund eu, pe incredere si speranta. E datoria fiecarui suporter sa creada...sau doresti ceva palpabil? Hai ca iar ma faceti superior :))
...de insinuarea cu "palpabilul" ma prinsei mai tarziu, ca ardeleanul. N-am replica, decat ca fiind nou pe forum, din chestii de-astea marunte incep sa ma dumiresc cu una alta despre baietasii de pe-aici...
N-am vrut sa insinuez nimic Malus, cu atat mai mult n-am vrut sa te jignesc. Un termen nefericit poate, tot ce am vrut sa intreb e daca doresti ceva concret. Poate "concret" ar fi fost un termen mai adecvat.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 06 Aug 2018, 09:09

...e ok. Ceva concret si care sa-mi dea sperante ar fi doar jocul. Prefer o infrangere cu 7-8 ocazii ratate decat o victorie chinuita. Pt. ca stiu ca ghinionul/norocul nu merg la nesfarsit si pana la urma tot valoarea/nonvaloarea iese la suprafata...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de gogu2005 » 06 Aug 2018, 09:25

voi va dati seama ca sunteti nemultumiti de un meci in care am dat 2 goluri? bun, am luat 2 goluri din care numai unul poate fi pus in carca apararii.
unii aveti impresia ca suntem barcelona sa avem serii de zeci de meciuri fara infrangere si in care sa calarim adversarii, singura problema fiind ca fata luncii nu prea seamana cu rambla.
CRAIOVA NESUPUSA

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de blixa » 06 Aug 2018, 11:30

apararea e fragila dintotdeauna, nu de-acum. mereu e panica.
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 06 Aug 2018, 15:18

gogu2005 scrie:
06 Aug 2018, 09:25
voi va dati seama ca sunteti nemultumiti de un meci in care am dat 2 goluri? bun, am luat 2 goluri din care numai unul poate fi pus in carca apararii.
unii aveti impresia ca suntem barcelona sa avem serii de zeci de meciuri fara infrangere si in care sa calarim adversarii, singura problema fiind ca fata luncii nu prea seamana cu rambla.
...tu-ti dai seama ca esti multumit ca am dat doua goluri dintr-o singura ocazie clara si am primit doua din sase ocazii clare? Daca unii avem impresia ca suntem Barcelona, altii avem impresia ca Sepsi e Real si Iasi e Atletico...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 06 Aug 2018, 15:18

...si botosani sevilla, eventual...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de gogu2005 » 06 Aug 2018, 17:21

malus dacus scrie:
06 Aug 2018, 15:18
gogu2005 scrie:
06 Aug 2018, 09:25
voi va dati seama ca sunteti nemultumiti de un meci in care am dat 2 goluri? bun, am luat 2 goluri din care numai unul poate fi pus in carca apararii.
unii aveti impresia ca suntem barcelona sa avem serii de zeci de meciuri fara infrangere si in care sa calarim adversarii, singura problema fiind ca fata luncii nu prea seamana cu rambla.
...tu-ti dai seama ca esti multumit ca am dat doua goluri dintr-o singura ocazie clara si am primit doua din sase ocazii clare? Daca unii avem impresia ca suntem Barcelona, altii avem impresia ca Sepsi e Real si Iasi e Atletico...
deci, cum spui si tu, avem jucatori care pot face goluri din aproape nimic. as zice ca sunt aproape multumit.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis