[Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vor face jucatorii Stiintei in meciul de joi?

Poll ended at 15 Aug 2018, 20:58

Victorie si ne calificam
15
47%
Victorie, dar ramanem acasa
3
9%
Egal, primul punct in competitiile europene
10
31%
A doua infrangere in fata nemtilor
4
13%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de ady_azzuro » 14 Aug 2018, 14:49

Ca veni vorba, astia de la Leipzig sunt înființati in 2009 si ei sunt chiar niste neica-nimeni in privința istoriei comparând-i noi. Deci ei ar trebui sa se fi simtit mai onorați ca i-a vizitat o echipa cu o istorie mai bogata. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2018, 15:12

Pai ai impresia ca aia de la Alba-Iulia or sa umple stadionul daca patronul pune 25 de lei biletul la T2 si 15 lei biletul la peluza, dupa un 3-1 pentru noi la Craiova?

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2018, 15:25

...eu tot sper la un 20k, poate mai bine. Bugetarii sunt cam pe coada pana-n salarii. Azi incaseaza. Se mai vand si in ziua meciului...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 14 Aug 2018, 15:28

malus dacus scrie:
14 Aug 2018, 14:35
...normal, suntem olteni, nu degeaba ne scarpinam cu mana dreapta in partea stanga a capului si invers. Incepem prost un lucru si incercam sa-l reparam din mers. In alta ordine de idei, eu cred ca pt. copiii cu varsta pana la un...10 ani sa zicem, accesul ar trebui sa fie gratuit la orice meci, daca sunt insotiti...
Cunosc, sa vezi cum e sa te duci la meciuri cu 2 copii :).

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de LiviuB » 14 Aug 2018, 15:47

Mai frate, pe mine ma enerveaza faza asta, pt untold sau alte festivaluri/concerte se platesc milioane fara probleme. Acum nu putem da 100 de lei pe 2 bilete. Pana la urma ar putea fi singurul nostru meci din cupele europene pe anul asta... si iti mau vine si o echipa de prim nivel din Europa. E normal sa fie mai scumpe biletele.

conStiinta

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de conStiinta » 14 Aug 2018, 16:00

Eu nu cred ca avem asa mare nevoie, de oamenii care nu prea vin la meciuri, sa vina fix la meciul asta. Daca o sa fim 10k, inseamna ca pe acolo ne situam cu numarul de suporteri. Restul, de pana la 27k care vin la meciul cu oile, conteaza doar in statistica (aia din pixurile jegurilo.r gsp/digi/prosport) facuta de ziaristi, pe care uneori o mai folosim si noi (probabil gresit) sa ne umflam in pene cu cat de suporteri sunt oltenii. Suntem pe dreaq! Suntem aia care venim cu voluntari, iasi si botosani acasa (si acum si cu leipzig).
le: sa nu mai zic ca sunt unii care au abonament(aspect pe care-l apreciez mult) care intreaba daca pot intra la meciul asta cu abonamentul!!! Ai zice ca astia de-si iau abonamente fac parte dintre aia virtuali 10k si stiu la ce le foloseste acel abonament.

Asta cu copiii intrati gratis nu prea se mai poate de cand am inceput sa respectam si noi locurile de pe bilete. Cum stai pe un singur scaun cu 2 copii cu tine? Exista politica de abonamente pt cei care vin cu copiii. Nu stiu cat este de ok strategia (al meu e prea mic pt meciuri, inca nu i-am luat abonament, asta urmeaza sa fie primul lui meci pe Oblemenco), ceea ce nu mi-ar convini mie ar fi restrictionarea acelor abonamente la o anumita parte a tribunei. Probabil ca de la anul o sa-i iau abonament normal langa mine. Si mi se pare normal sa-i platesc abonament/bilet.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2018, 17:01

...s-ar gasi solutii si pt. problema cu locurile pt. copii. Vouchere etc. Ma gandesc ca ar veni mai multa lume. In ce ma priveste, cu bilet sau moca eu prefer fara bazaitoare dupa mine, in primul rand din cauza inevitabilului "mi-e sete/mi-e foame", care la noi pe stadion inseamna chin, iar apoi pt. ca nu prea as mai putea in peluza...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorialis » 14 Aug 2018, 17:32

La Severin cu MILAN a fost tot 65 RON la t2. Plus transport. Plus timp. Plus mâncare, sucuri pentru copii, etc... Acum un an.
Era primul meci, dar tot asa se preconiza ca ne dau aia cu stadionul în cap.
Acum, acelasi preț, dar ca bonus: stadionul nou, întrare sau voucher cu chiajna, cei din Craiova și alte orașe mai puțin Severin pierd mai puțin timp pe drum.

Deci, unde a greșit clubul în politica de preț?!?

A, dacă unii ar fi venit doar pentru selfie, sa se laude ca au fost la un meci de Europa league, normal ca plâng. Asa ca, sa nu ne mai....pe noi.


Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Aug 2018, 18:48

Cam asta este media celor care merg pe stadion.
15-20 000 sunt din oras, restul de 7-10 mii sunt din oltenia si imprejurimi.
Supercupa s-a jucat cu casa inchisa. Ziua nelucratoare de 15 Aug cumulata cu 16,17,18,19 a oferit o oportunitate pentru multi sa plece intr-un mic concediu.
Un meci trist programat luni la 21, de ex are aproximativ 15 000 de spectatori.

Sa zicem ca nu au avut timp sa mearga la casele de bilete, iar maine fiind zi libera ... se vor face cozi ucv
Pretul nu este mare in opinia mea. Un bilet la teatru este intre 60 si 120 lei. Un bilet la un film 3D este 40 de lei. Un bilet la un concert Tudor Gheorghe este in medie 150 lei

Europa League este un spectacol, o piesa de teatru pe un teren cu iarba. Cred ca ne-am obisnuit prost usteag
O chestie pozitiva. Daca in tur aveam cota 25 pentru victorie, acasa avem cota 7 pentru victorie

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorialis » 14 Aug 2018, 20:43

cortinadampezzo scrie:Cam asta este media celor care merg pe stadion.
15-20 000 sunt din oras, restul de 7-10 mii sunt din oltenia si imprejurimi.
Supercupa s-a jucat cu casa inchisa. Ziua nelucratoare de 15 Aug cumulata cu 16,17,18,19 a oferit o oportunitate pentru multi sa plece intr-un mic concediu.
Un meci trist programat luni la 21, de ex are aproximativ 15 000 de spectatori.

Sa zicem ca nu au avut timp sa mearga la casele de bilete, iar maine fiind zi libera ... se vor face cozi ucv
Pretul nu este mare in opinia mea. Un bilet la teatru este intre 60 si 120 lei. Un bilet la un film 3D este 40 de lei. Un bilet la un concert Tudor Gheorghe este in medie 150 lei

Europa League este un spectacol, o piesa de teatru pe un teren cu iarba. Cred ca ne-am obisnuit prost usteag
O chestie pozitiva. Daca in tur aveam cota 25 pentru victorie, acasa avem cota 7 pentru victorie
Un comentariu de apreciat! Imagine

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2018, 22:44

...ciudat. La sud par a fi mai multe bilete vandute decat la nord...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de Neagu.djuvara » 15 Aug 2018, 01:15

Abia astept sa treaca odata meciu' asta cu Leipzig si ne concentram pe campionat.Sansele sunt de 5%.Si daca printr-o minune ne-am califica nu avem lot sa participam in doua competitii.Cred ca anul asta o sa facem.o figura frumoasa-n campionat.Sper sa se califice si cfr si fcsb ca sa putem profita noi in campionat.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 15 Aug 2018, 09:33

...daca pe langa asta cu "sa facem o figura frumoasa" o bagai si p-aia cu "sa dam tot ce avem mai bun", juram ca esti fotbalist. Cu degetul nu dadusi, usor asa, pe la nas sau pe la ureche cand scrisesi comentariul? In alta ordine de idei, daca se califica astea doua, se retrag din campionat, sau ce?...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Aug 2018, 11:15

ba daca luam 7 nu m-as supara, dar as vrea sa-i vad cum ataca. oricum e totul pierdut...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 15 Aug 2018, 11:39

Nu e nimic pierdut. Trebuie sa-i atacam, ca nu avem nimic de pierdut. Daca ne intra de 2-3 ori si reusim sa ne tinem la ei, aia e. Daca nu, macar am incercat si am murit frumos.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis