Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2018, 16:56

Cind bagi peste 12 milioane de Euro in fotbal dar habar nu ai ceea ce inseamna comunicare, PR, damage control, controlling the narrative - iti meriti soarta. Toata comunicarea asta defensiva la acest club este un esec de proportii. Booveanul si GSP isi bat joc de tine cum vor - si tu stai cu capul in nisip. Rusinos.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 23 Aug 2018, 17:56

...mai da-l in sloboz de boovean, ce castiga din asta? Ma amuza aia de la Sud, cica, sanchi, nu se duc la Severin in semn de protest. Nu se duc ca sa nu se faca de cacao, cu 15 insi acasa...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de blixa » 23 Aug 2018, 18:07

Clubul sportiv nu are cum sa cedeze plmaresul, nu ar fi indicat si nici nu e nevoie. echipa actuala este sub patronajul clubului si astfel beneficiaza de istoria lui.
Am mai spus, e ca o tara. Clubul (inclusiv suporterii) =tara. Clubul a faurit istoria si, in particular, fiecare echipa reprezinta generatiile care au avut propriile victorii, care insumate dau palmaresul. De aceea si echipa lui Boo a creat palmares pentru Clubul Universitatea Craiova, desi el crede ca e numai al lui. fiecare generatie nu-si poate asuma rezultatele celor dinainte, dar se poate mandri cu apartenenta la istorie.
Problema apare daca clubul nu e continuatorul celui vechi. Legal, clubul nou nu-si poate asuma palmaresul anterior dar, moral, suporterii ii pot oferi identitate, daca il adopta si il inzestreaza cu spiritul celui dinainte.
Eu sper ca acest club e continuatorul celui dinainte, pentru ca nu numai moral, ci si legal, sa aiba dreptul la istorie.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2018, 18:15

Eu le spun de un an ca in fiecare comunicat pe teme de palmares sa foloseasca ce s-a intimplat la alte cluburi decedate - U Cluj, Petrolul, Rapid, Otelul, FC Arges, Farul, Ripensia etc. - baietii de la club au facut asta doar azi !

Ai brandul si stema istorica, esti continuatorul clubului decedat si gata.

Si le mai dau un pont gratis alora de la club:

http://www.stiridesport.ro/sporturi/fot ... chi-2.html

Daca FRF sau vreo instanta civila din Romania va decide vreodata ca noua clona booveana ar fi continuatoarea fostului FCU, in secunda 2 Piti si statul roman baga noua clona in faliment. In linkul de mai sus vedeti ca FIFA considera ca un nou SRL care se pretinde continuatorul unui club decedat, este responsabil cu plata datoriilor clubului vechi.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de romaad » 23 Aug 2018, 20:37

asta e cu dus/intors. La fel FIFA ar putea sa considere ca noi suntem continuatorii in cazul eventual al unui proces cu terti pe linie sportiva

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 23 Aug 2018, 21:32

Cum a remarcat si Bobby, mi se pare cu adevarat halucinant ca o instanta din Romania poate sa sustina ca, Clubul Sportiv Universitatea Craiova este infiintat in '91. Daca cine facut asta nu a fost corupt, este probabil cel putin la fel de ******* ca viorica dancila. Incredibil!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2018, 23:43

romaad scrie:
23 Aug 2018, 20:37
asta e cu dus/intors. La fel FIFA ar putea sa considere ca noi suntem continuatorii in cazul eventual al unui proces cu terti pe linie sportiva
Corect. Si de aceea se doreste palmaresul pina in 1994, pina cind echipa a fost sub patronajul Ministerului Educatiei. Eventualele datorii al fostului FCU sa nu fie vreodata in discutie pentru echipa Craiovei de liga 1.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 25 Aug 2018, 01:22

Mititelu se intoarce la dragostea dintii - PSD -ul :-)

Ia uitati-va cum scrie acolo pe panoul booveanului "primaria Drobeta Turnu Severin" (chiar sub Editie Speciala) - unde primarul e de la PSD :


iuli

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 25 Aug 2018, 09:00

la Slatina e tot psd si ziarul casa al lor l-a pupat in dos 2 saptamani,numai "adevarata Stiinta" i-au numit facatura.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Ovidiu* » 25 Aug 2018, 09:16

Am scris si pe fb, a fost cel mai bun numar de stand-up comedy pe care l-am vazut in ultimul timp. Ati vazut cum e scris numele pe panou? Daca sunt asa adevarati de ce nu e spatiu intre FC si U?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 25 Aug 2018, 15:12

...ba, Ajica e tra la la, nu ma mira nimic la el. Dezamagirea mea e Fane Stoica. Cum draqu sa te pretezi la asa ceva?...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 31 Aug 2018, 20:07

Az-i, de ziua la limba romina, urez la toț-i care ma susține ce vrea ei, și mie îmi vreau calu-l cu cap de le-u! Hai la mulț anii !!!
#numaivaclonaț

By "Ne-a Ad-y"

ImagineImagineImagine🦓🦓🦓🦓

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 31 Aug 2018, 20:08

Az-i, de ziua la limba romina, urez la toț-i care ma susține ce vrea ei, și mie îmi vreau calu-l cu cap de le-u! Hai la mulț anii !!!
#numaivaclonaț

By "Ne-a Ad-y"



Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 06 Sep 2018, 21:17

Universitatea Craiova l-a reclamat la Comisia de Disciplina a FRF pe Mititelu. Cauza trebuia judecata azi - s-a aminat pentru 12 septembrie :

https://www.frf.ro/wp-content/uploads/2 ... 9.2018.pdf

Nu am informatii acum despre obiectul sesizarii, Pot sa comentez asupra unui aspect : Mititelu a jgnit si denigrat renasterea Stiintei fara consecinte in ultimii 5 ani. Cu noua lui firma afiliata la FRF, orice actiune de denigrare la adresa Stiintei facuta de Mititelu, angajatii lui si fanii lui la meciuri poate fi sanctionata dur conform art. 54 din ROAF.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Sep 2018, 17:19

Acum il vor exclude legal si creeaza precedent si vor sustine ca si prima excludere a avut temei legal
:-x frf

Scrie răspuns