[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 16 Sep 2018, 00:16

3 puncte, ne intram in ritm
21
81%
1 punct, Gazul inca traieste
3
12%
0 puncte, Gazul e surpriza campionatului
2
8%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 17 Sep 2018, 20:10

Neagu.djuvara scrie:
17 Sep 2018, 19:17
Stie cineva de ce Rossi nu mai intra in planurile antenorului,pentru ca mi se pare ciudata ruptura asta.Acum un an era favoritul lui,iar acum nici nu vrea sa mai auda de el.N-am inteles nici care este motivul trimiterii lui Razvan Popa la echipa a doua.
Forma sportivă(la meciul cu botosani a ieșit în fluieratuile suporterilor după câteva gafe în lanț) și un mic conflict cu Mangia pe această temă.

În plus am citit aici ca ar fi luat-o cu bautură și a fost pus sub observație de către club.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 17 Sep 2018, 20:15

Bun,asta stim,dar care-i motivul?Nu cred ca e din cauza formei sportive,ca asa burlacu trebuia sa fie de la inceputul campionatului acolo.Pacat de Popa,ca e un jucator tare talentat.Sper sa revina cat mai repede la echipa,si sa-l scoata pe kelic din echipa.Chiar avem nevoie de rossi la momentul asta.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 17 Sep 2018, 20:21

_BGD_ scrie:
17 Sep 2018, 20:10
Neagu.djuvara scrie:
17 Sep 2018, 19:17
Stie cineva de ce Rossi nu mai intra in planurile antenorului,pentru ca mi se pare ciudata ruptura asta.Acum un an era favoritul lui,iar acum nici nu vrea sa mai auda de el.N-am inteles nici care este motivul trimiterii lui Razvan Popa la echipa a doua.
Forma sportivă(la meciul cu botosani a ieșit în fluieratuile suporterilor după câteva gafe în lanț) și un mic conflict cu Mangia pe această temă.

În plus am citit aici ca ar fi luat-o cu bautură și a fost pus sub observație de către club.
Da,e logica explicatia.Cand trimiti un jucator la echipa a doua e clar ca la.mijloc e o problema de ordin disciplinar.Pacat ca mai sunt si alti jucatori se.la.care aveam oarecare asteptari nu prind nici macar un minut de joc de etape.bune(gardos,glavina).Ca sa nu mai zic Bic,care e accidentat de o eternitate.Ala nici n-o mai fi la echipa asta.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 18 Sep 2018, 00:02

Referitor la Rossi. Am schimbat câteva mesaje cu el pe Facebook și mi-a zis următoarele :

Decizia de a nu se mai baza pe el nu îi aparține lui Mangia ci lui Rotaru. Nu salariul ar fi problema, nu i s-a comunicat exact motivul pentru care a fost trimis să se antreneze singur și apoi la echipa a2a ci doar că trebuie să joace acolo.

El a propus clubului să fie lăsat să stea în Italia fără a fi platit; clubul i-a zis "Nu nu, te plătim conform contractului dar joci la echipa a2a" Și că o eventuala revenire a sa la prima echipă pare imposibilă acum doar dacă se răzgândește Rotaru

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 18 Sep 2018, 00:43

Nu are nici o logica.Sa-i dai atatia bani unui fotbalist ca sa joace la echipa a 2 a.In fine,patronul face ce vrea cu banii lui.Acum am.avea mare nevoie de el pentru urmatoarele doua meciuri.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 18 Sep 2018, 00:49

Neagu.djuvara scrie:
18 Sep 2018, 00:43
Nu are nici o logica.Sa-i dai atatia bani unui fotbalist ca sa joace la echipa a 2 a.N-avea cum sa nu-l plateasca pentru ca are un contract care trebuie reapectat.In fine,patronul face ce vrea cu banii lui.Acum am.avea mare nevoie de el pentru urmatoarele doua meciuri.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Sep 2018, 02:27

_BGD_ scrie:
18 Sep 2018, 00:02
Referitor la Rossi. Am schimbat câteva mesaje cu el pe Facebook și mi-a zis următoarele :

El a propus clubului să fie lăsat să stea în Italia fără a fi platit; clubul i-a zis "Nu nu, te plătim conform contractului dar joci la echipa a2a" Și că o eventuala revenire a sa la prima echipă pare imposibilă acum doar dacă se răzgândește Rotaru
Pai asta e absurd...Sau poate ca Rossi este arma secreta in batalia de liga 3 cu echipa familiei :-)

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 18 Sep 2018, 13:16

Bobby scrie:
18 Sep 2018, 02:27
_BGD_ scrie:
18 Sep 2018, 00:02
Referitor la Rossi. Am schimbat câteva mesaje cu el pe Facebook și mi-a zis următoarele :

El a propus clubului să fie lăsat să stea în Italia fără a fi platit; clubul i-a zis "Nu nu, te plătim conform contractului dar joci la echipa a2a" Și că o eventuala revenire a sa la prima echipă pare imposibilă acum doar dacă se răzgândește Rotaru
Pai asta e absurd...Sau poate ca Rossi este arma secreta in batalia de liga 3 cu echipa familiei :-)
Probabil,patronul vrea ca echipa a doua sa promoveze-n liga a 2 a cu 1,2 jucatori de la prima echipa.Cred ca promovarea in liga a 2 a reprezinta o miza importanta pentru club.

Închis