[Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa Viitorul in Banie?

Poll ended at 22 Sep 2018, 13:51

3 puncte
21
81%
1 punct
2
8%
0 puncte
3
12%
 
Total votes: 26

JustME

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 23 Sep 2018, 17:44

o dai din una-n alta.. dar nu e problema ca putem sa discutam si despre aspectul acesta, vreau doar sa lamurim intai lucurile in ceea ce priveste constanta CFR-ului: nu exista!

uite echipa cu care am jucat in Supercupa:

Pigliacelli - Popa, Gardos, Tiago - Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Bancu - Cicaldau, Glavina - Mitrita;

uite echipa ce probabil o vom alinia la Cluj:

Pigliacelli - Martic, Donkor, Kelic, Briceag - Cicaldau/Mateiu, Fedele/Mateiu - Bancu, Mitrita, Barbut - Koljic;


nu cred ca mai are sens sa discutam schimbarile intre echipa de atunci si echipa de acum, sunt evidente. din punctul meu de vedere (poate subiectiv) echipa s-a schimbat MULT, foarte mult, in bine.

ce o sa se intample la Cluj n-am de unde sa stiu. am mentionat clar ca nu spun ca suntem mai valorosi, la fel de valorosi sau mai putin valorosi ca ei. habar n-am ce o sa se intample la Cluj. spun doar ca am foarte mare incredere in echipa noastra deoarece ne-am intarit considerabil fata de meciul din supercupa.

in ceea ce priveste titlul castigat de ei datele problemei erau altele: alt antrenor, alt moral, chiar si alti jucatori.

daca stau sa ma gandesc (cat pot eu de lipsit de subiectivism) nu-mi vine in cap vreun jucator de la CFR pe care sa mi-l doresc cu orice pret la Craiova. poate doar Camora in locul lui Briceag. in rest imi plac mai mult jucatorii nostri. ei de la Craiova nu cred ca i-ar refuza pe Mitrita, Bancu sau Cicaldau. jucatori care de altfel, din punctul meu de vedere, ar juca fara probleme titulari la ei in echipa.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 18:19

Asteptam meciul cu ei si vom vedea dupa,care-s mai buni.Daca ar fi sa cumpar jucatori de la ei i-as lua pe:Vinicius,Djokovic,Culio si Deac.Astept ca la cluj sa jucam cu multa ambitie si agresivitate.Asta ne lipseste nou de multe ori.

JustME

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 23 Sep 2018, 18:30

preferintele nu le discut, Vinicius, Djokovic, Culio si Deac sunt indiscutabil jucatori foarte buni. eu ii prefer pe ai nostri si am foarte multa incredere in ei. nu stiu ce se va intampla la Cluj, pot doar sa sper ca: alb-albastrii sa fie cei buni ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorialis » 23 Sep 2018, 18:32

Copacul scrie:A gasit careva meciul complet pus online? Preferabil in comentariul de la Look.
De când îl caut și eu...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorin107 » 23 Sep 2018, 18:36

pentru mine, jucatorul lor nr. 1 e culio, care sper sa nu se recupereze pana la meciul cu noi. in rest, nu vad cine-ar mai putea sa faca diferenta la cfr.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 18:43

JustME scrie:
23 Sep 2018, 18:30
preferintele nu le discut, Vinicius, Djokovic, Culio si Deac sunt indiscutabil jucatori foarte buni. eu ii prefer pe ai nostri si am foarte multa incredere in ei. nu stiu ce se va intampla la Cluj, pot doar sa sper ca: alb-albastrii sa fie cei buni ucv
Ai nostri spre deosebire de ai lor,sunt mai tehnici,mai spectaculosi,dar nu au maturitatea,forta si ambitia celor de la cluj.Fara astea nu castigi campionatu.Aia de la cluj te mananca pe teren.

JustME

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 23 Sep 2018, 18:52

Neagu.djuvara scrie:
23 Sep 2018, 18:43
Ai nostri spre deosebire de ai lor,sunt mai tehnici,mai spectaculosi,dar nu au maturitatea,forta si ambitia celor de la cluj.Fara astea nu castigi campionatu.Aia de la cluj te mananca pe teren.
nu te contrazic doar ca eu nu am titlul in lista obiectivelor pentru anul acesta. pentru mine important este sa formam o echipa ce se va putea lupta la titlu, cu sanse reale, anul viitor. obiectivul cu care ma multumesc anul acesta este sa prindem iarasi cupele europene (si sa iasa Mitrita golgheter :)( ).

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 23 Sep 2018, 18:59

Just, la ce degringolada e acum in Liga I, titlul nu pare un obiectiv chiar asa greu de atins.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 19:01

JustME scrie:
23 Sep 2018, 18:52
Neagu.djuvara scrie:
23 Sep 2018, 18:43
Ai nostri spre deosebire de ai lor,sunt mai tehnici,mai spectaculosi,dar nu au maturitatea,forta si ambitia celor de la cluj.Fara astea nu castigi campionatu.Aia de la cluj te mananca pe teren.
nu te contrazic doar ca eu nu am titlul in lista obiectivelor pentru anul acesta. pentru mine important este sa formam o echipa ce se va putea lupta la titlu, cu sanse reale, anul viitor. obiectivul cu care ma multumesc anul acesta este sa prindem iarasi cupele europene (si sa iasa Mitrita golgheter :)( ).
E super realist obiectivu' tau.Si eu tot asa sper,sa prindem un loc de cupa europeana si cupa romaniei.Anul asta mai mult ca sigur o sa ia fcsb titlu.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de zeddDarko » 24 Sep 2018, 01:16

Clubul nu ar putea cere meciul de la Look Tv/Digi/Telekom, oricine il produce...Sau cine are televizor mai ~destept~ sa il inregistreze, iar apoi sa il urce pe un site ceva..

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2018, 03:45

JustME scrie:
23 Sep 2018, 18:52
Neagu.djuvara scrie:
23 Sep 2018, 18:43
Ai nostri spre deosebire de ai lor,sunt mai tehnici,mai spectaculosi,dar nu au maturitatea,forta si ambitia celor de la cluj.Fara astea nu castigi campionatu.Aia de la cluj te mananca pe teren.
nu te contrazic doar ca eu nu am titlul in lista obiectivelor pentru anul acesta. pentru mine important este sa formam o echipa ce se va putea lupta la titlu, cu sanse reale, anul viitor. obiectivul cu care ma multumesc anul acesta este sa prindem iarasi cupele europene (si sa iasa Mitrita golgheter :)( ).
Nu stiu daca putem lupta la titlu in campionatul viitor. Vor fi schimbari mari in lot si in primul 11 la anul. E posibil sa plece unii dintre veteranii echipei - vinzari ori contracte expirate - si avem nevoie de alti jucatori U21. In campionatul viitor echipele de liga 1 sint obligate sa alinieze doi jucatori U21 in primul 11. Popescu, Popa, Cicaldau, Burlacu nu vor mai fi U21 de la anul. Mihaila, Serban, Borta, Markovic, Vladoiu, Borta, Baicu ori Draghici vor fi optiuni U21 in campionatul viitor. Si citiva dintre copiii astia ne-experimentati, 2 la fiecare meci, vor fi titulari !

FCSB si Viitorul vor avea optiuni bune U21 in campionatul viitor - pentru ca optiunile lor joaca titulari acum si sint deja jucatori excelenti de liga 1 (ex. Man, Morutan, la FCSB). La noi nu este asa - desi incepem sa-l vedem pe Mihaila jucat un pic mai mult.

iuli

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de iuli » 24 Sep 2018, 08:16

@Bobby:Mihaila are cel putin dublu minutelor lui Morutan in liga 1 sezonul asta.ca ala are parte de expunere mai mare sint de acord.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de alex.p » 24 Sep 2018, 08:25

Poate mai luam si la vara 1 U21, cum l-am luat pe Cicaldau anul asta.

Sunt de acord ca o sa fie plecari. De ex, daca Borta sau Vladoiu o sa joace, mai e nevoie de un fundas dreapta, rezerva. Acum avem si pe Martic si pe Dimitrov, amandoi cu pretentii de titular (mai indreptatite la Martic).

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de gogu2005 » 24 Sep 2018, 12:00

meci exceptional, au jucat cu ambitie si s-a vazut. as vrea sa avem constanta in ritmul asta si vom putea termina lejer pe podium.
CRAIOVA NESUPUSA

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Sep 2018, 13:07

Bobby scrie:
24 Sep 2018, 03:45
JustME scrie:
23 Sep 2018, 18:52
Neagu.djuvara scrie:
23 Sep 2018, 18:43
Ai nostri spre deosebire de ai lor,sunt mai tehnici,mai spectaculosi,dar nu au maturitatea,forta si ambitia celor de la cluj.Fara astea nu castigi campionatu.Aia de la cluj te mananca pe teren.
nu te contrazic doar ca eu nu am titlul in lista obiectivelor pentru anul acesta. pentru mine important este sa formam o echipa ce se va putea lupta la titlu, cu sanse reale, anul viitor. obiectivul cu care ma multumesc anul acesta este sa prindem iarasi cupele europene (si sa iasa Mitrita golgheter :)( ).
Nu stiu daca putem lupta la titlu in campionatul viitor. Vor fi schimbari mari in lot si in primul 11 la anul. E posibil sa plece unii dintre veteranii echipei - vinzari ori contracte expirate - si avem nevoie de alti jucatori U21. In campionatul viitor echipele de liga 1 sint obligate sa alinieze doi jucatori U21 in primul 11. Popescu, Popa, Cicaldau, Burlacu nu vor mai fi U21 de la anul. Mihaila, Serban, Borta, Markovic, Vladoiu, Borta, Baicu ori Draghici vor fi optiuni U21 in campionatul viitor. Si citiva dintre copiii astia ne-experimentati, 2 la fiecare meci, vor fi titulari !

FCSB si Viitorul vor avea optiuni bune U21 in campionatul viitor - pentru ca optiunile lor joaca titulari acum si sint deja jucatori excelenti de liga 1 (ex. Man, Morutan, la FCSB). La noi nu este asa - desi incepem sa-l vedem pe Mihaila jucat un pic mai mult.
Buna observatie.Tinand cont ca la anul n-o sa-i mai avem pe:mitrita,bancu,mateiu si altii,o sa fie imposibil sa mai facem ceva.Plus ca de la echipa a doua nu vine nimic bun niciodata.Daca in iarna nu cumpara 4 jucatori valorosi nu se vor putea bate nici anul asta la campionat.

Închis