"Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

"Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de DarkComy » 27 Sep 2018, 15:34

Stelist pe viaţă, campion cu Viitorul, dar Hagi e convins că o altă echipă are forţă de Champions League

Imagine

Gheorghe Hagi nu a ascuns niciodată că este stelist pentru totdeauna. Şi a recunoscut mereu că are o slăbiciune pentru U Craiova. Iar miercuri a afirmat clar că în Bănie este singurul loc din fotbalul românesc unde acum se poate construi un proiect pentru Champions League. Nici propria echipă, nici FCSB, nici Dinamo şi nici CFR nu par luate în calcul de "Rege".

"Noi nu avem suporteri, deocamdată nu avem un lucru important cum are Craiova. Când o să ajung să am ce are Craiova, mă bat cu oricine, poate şi pe plan european. Eu nu am suporteri, dacă aş avea suporteri mulţi şi puternici cum au cei de la Craiova ... Acolo se poate crea un proiect european de a merge în Champions League. Altfel nu ai cum", a declarat Gheorghe Hagi la conferinţa de presă după meciul Concordia-Viitorul 0-3, în şaisprezecimile Cupei României la Fotbal, disputat miercuri şi transmis de Digi Sport 1.

În aceeaşi discuţie cu jurnaliştii, Hagi a revenit asupra subiectului şi a repetat că "în acest moment doar la Craiova de poate construi un proiect penrtru grupele Champion League".

Despre lupta pentru participarea în play-off-ul Ligii 1, antrenorul şi patronul Viitorului crede că este foarte complicată. "Totul e dificil în viaţă. Mie, maică-mea mi-a zis că şi linguriţa dacă o duci la gură e un efort. Nimic nu e uşor. Dar cred că am muncit aşa cum trebuie şi acum ne ies jucători. O să vedeţi că şi în continuare o să apară pentru că producerea de jucători este obiectivul numărul 1 al clubului".

Şi absenţa spectatorilor pe foarte multe stadioane a fost abordată de antrenorul celor de la Viitorul. "Ce s-a întâmplat de au fugit? Eu m-am născut când toate stadioanele erau pline. Aşa ştiu eu. Ştiu că lumea nu mai vine la stadion, ştiu că suporterul român a iubit fotbalul".

sursa: https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... gue-527665
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2018, 16:34

Imaginati-va unde ar fi fost acum Oltenia fotbalistica daca Hagi si-ar fi localizat proiectul la Craiova, nu in Dobrogea...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de FanStiinta » 27 Sep 2018, 18:34

La Craiova avea presiune nu avea nimeni rabdare cu tinerii cativa ani.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2018, 18:45

Bogdane, nu poti sa spui ca suporterul oltean nu are rabdare. Cine se gandea in 2013, cand alde Ferfelea si Curelea erau in pozitia lui Mitrita si Bancu acum (vedetele echipei), ca in 2018 o sa castigam Cupa Romaniei, la Bucuresti, cu peste 20.000 de olteni in tribune?
Dar vorbim despre o situatie ipotetica acum. Personal, cred ca daca in acest moment Hagi si-ar lua toate jucariile si s-ar muta cu are si bagaje, fuzionand cu noi, in maxim 4 ani Nationala Romaniei ar fi compusa in proportie de 80% de jucatori sub contract sau care au plecat in fotbalul mare de la Universitatea Craiova. Bine, tot la modul ipotetic vorbind...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de dantes » 27 Sep 2018, 18:45

Inca nu e tarziu. Dar nu mai e mult pana va fi.
Am mai scris despre asta cu nush ce ocazie
https://craiova-maxima.ro/pretul-unui-rege/

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de sorialis » 27 Sep 2018, 19:07

dantes scrie:Inca nu e tarziu. Dar nu mai e mult pana va fi.
Am mai scris despre asta cu nush ce ocazie
https://craiova-maxima.ro/pretul-unui-rege/
Interesant articol, din păcate din nu știu ce motiv, l-am ratat atunci.
Ps. Mai stai în Craiova?

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de dantes » 27 Sep 2018, 21:01

Din pacate stau mult prea putin fata de cat mi-am propus. Dar ramane un deziderat pe termen mediu.
Inaintea meciului cu Steaua o sa va tin si eu companie daca mai aveti un loc.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de Ovidiu* » 28 Sep 2018, 10:25

Loc este intotdeauna :)
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de alex.p » 28 Sep 2018, 14:18

Loc este, achitate nu prea sunt. :))

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Sep 2018, 15:06

DeuxEx scrie:
27 Sep 2018, 16:34
Imaginati-va unde ar fi fost acum Oltenia fotbalistica daca Hagi si-ar fi localizat proiectul la Craiova, nu in Dobrogea...
Si eu sunt de alta parere, Oltenia tanjeste dupa performanta. Nu s-ar fi multumit niciodata doar cu o scoala de football. Oltenia are nevoie de un Club European

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re:

Mesaj de DeuxEx » 28 Sep 2018, 16:48

La clubul actual singurul lucru care ne lipseste este exact acea scoala de fotbal care sa ne faca sa renunțăm la asteptarile din intersezon in ceea ce priveste transferurile. Adica ai nevoie de un varf? Ok, Hagi ti-l propune pe Drăguș de la Centrul de Copii si Juniori. Personal, cred ca Hagi ar face o treaba mult mai buna acolo decât Silviu Bogdan.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de Neagu.djuvara » 28 Sep 2018, 17:48

Mai intai sa castige echipa asta un campionat,si abia apoi se poate vorbi de calificari in grupele cupelor europene.O calificare in grupele EL ar fi ceva senzational.E nevoie de foarte multi bani ca sa te poti gandi la grupe de EL/UCL.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de malus dacus » 29 Sep 2018, 01:09

...fumarati grav, de va dadu cu absorbtii si fuziuni cu Hagi. El a preferat sa-si faca stadion pe camp, decat sa aiba de-aface cu suporterii lui Faru macar, si voi vi-l imaginati in inima Olteniei.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de DeuxEx » 29 Sep 2018, 07:49

Noi vorbim la modul ipotetic... Iar ultimele declaratii ale lui Hagi arata faptul ca omul chiar si-ar dori o atmosfera ca-n Banie.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: "Doar la Craiova se poate construi un proiect pentru grupele UCL"

Mesaj de malus dacus » 29 Sep 2018, 08:17

...asa a ales. A facut lucruri extraordinare, dar daca n-avea liniste nu cred ca reusea. Acum realizeaza ca fara suporteri nu poate sa depaseasca un anumit nivel. Are si el limitele lui, e orgolios, nu poate lucra cu presiune. Sa ne imaginam, ca nu costa nimic: cat ar rezista un proiect cu Hagi la Craiova, dupa niscaiva huiduieli si injuraturi marca T2 la adresa lui Iannis, de ex.? Trei secunde. Hai, patru!...

Scrie răspuns