[Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa sibienii in Banie?

Poll ended at 06 Oct 2018, 13:33

3 puncte, revenim pe loc de play-off si ne pregatim in liniste meciul cu oile
24
86%
1 punct, echipa scârțâie
2
7%
0 puncte, sibienii isi iau revansa dupa finala Cupei
2
7%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 07 Oct 2018, 21:42

Clubul trebuie sa interzica jucatorilor sa mai raspunda publicului. Baietii astia trebuie sa inteleaga ca publicul plateste - bani, timp (time is money), deplasari - iar ei sint cei platiti. Tot timpul - indiferent de rezultat si de prestatii, jucatorii sint platiti. Jucatorii Craiovei trebuie educati in acest sens.

Am mai scris de multe ori - jucatorii nu trebuie injurati indiferent de rezultat si de prestatiile lor.

Echipa are un recul in acest campionat. Publicul nu are atit de multa incredere in echipa - vezi asistenta foarte redusa de ieri.

Nu am nici o asteptare de la meciul viitor - cu FCSB. Cinstit vorbind, FCSB este cu cel putin o clasa peste noi. Daca antrenorul lor Gigi nu are o zi proasta, nu prea vad sanse la un rezultat decent. FCSB arata multa motivatie la meciurile cu noi.


P.S. In cele trei campionate cu play off de pina acum, echipele care au terminat campionatul regulat pe primul loc, au si cistigat titlul. Scriu asta poate aud si cei care viseaza cai verzi pe pereti in play off.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 07 Oct 2018, 22:11

...o observatie, bobby - ieri n-a fost nicio "asistenta foarte redusa". A fost poate chiar peste medie...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 07 Oct 2018, 22:21

Serios ? Vad aici o asistenta de 6000 de oameni :

http://www.cvlpress.ro/06.10.2018/s-a-d ... sibiu-1-1/

Dupa cite stiu eu, media de spectatori a echipei in acest sezon e undeva pe la vreo 14-15000 de oameni...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de alex.p » 07 Oct 2018, 22:35

6000? Comentatorul de la Look a zis 15.000. Poate cineva care a fost la meci poate estima mai bine.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de blixa » 07 Oct 2018, 22:37

la radio au zis 15000
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 08 Oct 2018, 00:06

...eu nu vb. din ce stiu de la radio, ziar, tv., turnicheti etc. ci dupa propriul ochiometru. Fara sa am pretentii de as in estimarea multimilor din vedere, garantat au fost peste 15k...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Oct 2018, 00:40

Lasa-ti-l pe Bancu ca nu I-a iesit jocul din cauza gazonului si se gandeste la nationala

Ce faci cu Mangia care zici ca pregateste meciurile in autocar in drum spre stadion. Ce-a fost asta cu Barbut si Rocha pe dreapta ? Mai eficient era Baicu. ..
Rocha a facut cumva ca tot in stanga venea. Ai jucat cu 5 jucatori pe stanga, sa nu spun de Donkor care se pare ca vede Romania ca o tara bananiera cu jucatorii de hochei sau ceva. Din aerele lui de vedeta face gafe mai mari decat Thiago

De ce no fi jucat mateiu ? Cum o fi asta...cicaldau are galben, il scoti pe fedele si il bagi pe dimitrov . Mangia asta zici ca e intr-un laborator de experimente
cu viitoru am jucat bine dar sa nu uitam repriza a2a a viitorului unde vreo 15 minute n-am atins mingea
cu cfr am jucat bine dar am ratat pentaly . Vorba aia , nici cand primesti penalty meci de meci in regim gratuit. Nici cu gazul la mihaila nu a fost penalty nici acum la cicaldau, nici cu pomana si nu iei 3 puncte

Mangia cum e aia 3 meciuri 10 puncte ? pana acum nu a luat decat 2 ... probabil 0 cu FCSB si 2 cu 0 fac 20 , trecem si noi pe locul 1 asa :-x

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de ady_azzuro » 08 Oct 2018, 00:44

cred ca e cel mai penibil mesaj care l-am citit din istoria forumului. vezi ca dupa egalul de ieri intraram pe loc de play-off si ne apropriaram la 5 puncte de locul 1.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 08 Oct 2018, 02:58

cortinadampezzo scrie:
08 Oct 2018, 00:40
Mai eficient era Baicu. ..
Este halucinanta existenta unor asemenea personaje aici pe forum. Exista cel putin 4 persoane care au postat aici, pe forum, faptul ca Baicu este accidentat.
Nu inteleg de unde apar asemenea persoane!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Augustus Caesar » 08 Oct 2018, 06:04

Dragii mei, hai sa ne calmam un pic si sa incercam sa fim realisti . Nu suntem , asa cum multi au zis pe aici, vreo echipa mare incat sa nu ne permitem sincope. Si chiar daca am fi o mare echipa tot vom avea sincope pentru ca nu asta este neaparat cheia succesului. Etapa viitoare vom schimba liderul, nu oricum, atentie, chiar cu o victorie, iar toate astea le vom uita si vom fi din nou pe culmile fericirii. Insa vremelnic ne vom bucura deoarece campionatul este lung iar echipa trebuie sa capete constanta. Insa vom avea dreptul sa ne bucuram deoarece dupa multi ani vom bate stana si, satisfactie putin mai mare, cu aceasta ocazie vor pierde si primul loc. Doamne ajuta !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 08 Oct 2018, 07:31

Dupa meciul FCSB - Chiajna, cred ca putem face un meci mare si sa ii batem, pentru ca nu sunt de speriat si nu se blocheaza in aparare.
Au doua saptamani sa se pregateasca si sper sa ne linisteasca pe toti asa cum au facut-o cu prima repriza cu Viitorul.
O seara grea pentru Ciobandante: invalidarea referendumului si infrangere acasa cu Chiajna, condusa de Dorinel. Sunt sigur ca s-a dus glont sa bage rugaciuni si sa isi faca cruci in timp ce freaca la matanii.
Sper sa ii aratam pe 21 la ora 21 ca Dumnezeu nu ii bate cu parul pe farisei.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 08 Oct 2018, 08:13

...ne calmam, ne calmam, dar uite ca ni s-au molipsit jucatorii de la atata calm, de dorm pe teren pana prin min. 85, dupa care, fiind treziti brusc, sar la bataie. Da-le dreaq de sincope, ca au devenit regula! Avem probleme si trebuie rezolvate, nu trebuie sa ne culcam pe-o ureche ca s-au incurcat altii. Mereu am zis ca batem data viitoare. Personal, inaintea meciului cu Sibiu eram super optimist, deja ii vedeam transati si pusi in rastel si nu ma gandeam decat la victoria cu oile. Acum, nu mai zic nimic, nu mai dau niciun pronostic, spun doar ca ar fi pacat sa ne batem joc de acest an. In alta ordine de idei, daca in campionatul nostru Stiinta nu e echipa mare, atunci care ar fi acelea?...

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Albastru » 08 Oct 2018, 08:36

malus dacus scrie:
08 Oct 2018, 00:06
...eu nu vb. din ce stiu de la radio, ziar, tv., turnicheti etc. ci dupa propriul ochiometru. Fara sa am pretentii de as in estimarea multimilor din vedere, garantat au fost peste 15k...
9300 pe turnicheti

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de alex.p » 08 Oct 2018, 08:38

Dupa meciul fcsb-ului de aseara, parca vad ca isi schimba aia antrenorul si vine altul care reuseste sa ii motiveze chiar la jocul cu noi (ca primul 11 il face tot ala de acum).

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 08 Oct 2018, 08:48

alex.p scrie:
08 Oct 2018, 08:38
Dupa meciul fcsb-ului de aseara, parca vad ca isi schimba aia antrenorul si vine altul care reuseste sa ii motiveze chiar la jocul cu noi (ca primul 11 il face tot ala de acum).
Asta se va intampla dupa meciul cu noi: Dica va fi schimbat in urma celei de-a doua infrangeri consecutive.
Am zis!

Închis