[Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in acest meci cu FCSB?

Poll ended at 19 Oct 2018, 23:45

Luam 3 puncte mari, spargem gheata!
22
69%
Egal, nu putem mai mult
3
9%
Luptam ca niciodata, luam bataie ca intotdeauna
7
22%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de DeuxEx » 15 Oct 2018, 23:45

Duminica, 21 octombrie 2018, ora 21:00 - stadionul Ion Oblemenco, plin, asteapta vizita rivalei ultimilor ani, FCSB. Echipa noastra, Universitatea Craiova, vine dupa un egal in compania finalistei Cupei Romaniei, FC Hermannstadt (1-1). FCSB-ul, in schimb, vine dupa o infrangere, suferita in fata Concordiei Chiajna. La noi, daca nu ma insel, va lipsi probabil cel mai in forma om - Alex Cicaldau.
Ce tactica si ce prim 11 ar trebui sa pregateasca Devis Mangia pentru acest meci? 4-2-3-1 sau revenim la 3-4-3? Cine vine la meci? Unde bem berea? :-)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Augustus Caesar » 16 Oct 2018, 05:20

Da , e un meci care ne va spune unde ne aflam ca valoare fotbalistica si daca avem forta de a ataca campionatul anul acesta. Nu spun ca este un meci decisiv pentru titlu , doar ca victoria si/sau infrangerea va crea un ascendent al unei echipe in fata celeilalte; in situatia unui egal, fcsb va fi echipa avantajata dar, depide si in ce situatie iese egalul asta ! Ca tactica cred ca vom incepe cu un 4-3-2-1 urmand sa armonizam echipa in timpul jocului. Eu unul sper sa spargem sirul de rezultate negative cu fcsb-ul.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2018, 07:42

...incep ca la scoala, cu intrebarile mai simple: 3. Nu stiu unde beti berea; 2. Prezent la meci + 7 / PN; 1. Aici e mai greu. Parca in 4 suntem mai echilibrati...

sorin107

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de sorin107 » 16 Oct 2018, 08:09

Cred ca revenim la 3-4-3 meciul asta. Omul u21 va fi cel mai probabil mihaila. Sau burlacu, insa cu sanse minime. Singura dilema as avea-o la tiago vs briceag.


Mirko - donkor, kelic, briceag/tiago - martic, fedele, mateiu, bancu - mihaila/burlacu, koljic, mitrita


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de DeuxEx » 16 Oct 2018, 12:35

Ca idee, eu zic sa ne bucuram un pic de jalea de la jijisport de pe site:

FCSB are din nou mari probleme defensive înaintea derby-ului cu U Craiova, de duminică, din Bănie. Antrenorul Nicolae Dică spera că măcar unul dintre fotbaliştii accidentaţi să revină după pauza prilejuită de meciurile echipelor naţionale, însă veştile primite din partea medicilor nu sunt deloc bune.
Mihai Bălaşa şi Marko Momcilovic n-au putut fi recuperaţi şi vor rata partida de la Craiova, în timp ce Mihai Pintilii nu va mai juca deloc în acest an.
Nici Alexandru Stan, fundaşul stânga transferat de la Astra după debutul sezonului, nu va putea juca împotriva oamenilor lui Devis Mangia: este accidentat şi va fi nevoit să mai stea două săptămâni pe tuşă.
Dică va fi nevoit astfel din nou să improvizeze contra Craiovei: va coborî un mijlocaş central în centrul defensivei, Lucian Filip sau Dragoş Nedelcu, alături de Bogdan Planic.
Gigi Becali a refuzat să mai transfere în vară un fundaş central în ciuda numărului redus de stoperi din lot, însă improvizaţiile dese la care este nevoit să recurgă antrenorul l-ar putea convinge pe patronul "roş-albaştrilor" să investească în iarnă în transferul unui stoper.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 16 Oct 2018, 12:52

Eu cred ca va juca un 4-2-3-1
Mirko- Martici, Donkor, Kelici, Briceag- Fedele, Mateiu- Bancu, Mitrita, Mihăilă-Koljic
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de THE LION » 16 Oct 2018, 13:40

Fan Alb - Albastru scrie:Eu cred ca va juca un 4-2-3-1
Mirko- Martici, Donkor, Kelici, Briceag- Fedele, Mateiu- Bancu, Mitrita, Mihăilă-Koljic
La formula asta ma gandesc si eu.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Oct 2018, 13:47

Daca nici acum nu-i batem,cand au mari probleme.in aparare inseamna ca n-avem valoare.Un lucru e cert,steaua/fcsb au fost mai buni ca noi de cand s-au infiintat,dar totusi sa iei bataie incontinuu 16 ani la rand mi se pare de cartea recordurilor.Baietii nostri au o problema de ordin psihologic cand dau de fcsb.Daca jucam.cum am facut-o ultima data,avem.sanse sa castigam,daca jucam moale cu ei,luam scor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Bobby » 16 Oct 2018, 15:23

Neagu.djuvara scrie:
16 Oct 2018, 13:47
Daca nici acum nu-i batem,cand au mari probleme.in aparare inseamna ca n-avem valoare.
Auzim placa asta de vreo 10 ani. Inainte de fiecare meci cu FCSB credem ca acum e momentul, ca sint slabi, nu sint in forma, au multi accidentati etc. Eu zic sa terminam cu "daca nici acum, atunci cind ?".

FCSB are un lot mai bun si mai experimentat decit noi. Nu stiu cum se face, dar jucatorii oierului se motiveaza la maximum cu noi. Iar jucatorii nostri parca pierd meciurile cu FCSB de la vestiar.

Daca jucam 10 meciuri la rind cu ei, ei bat de 8 ori, o data facem egal si alta data cistigam. Vedem duminica ce rezultat facem - 80 % sanse de victorie FCSB zic eu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2018, 15:26

...un lucru e cert, esti enervant. Comparabil cu o musca-n camera care ti se pune pe nas cand vrei sa adormi...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2018, 15:28

...juvara...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Oct 2018, 16:17

malus dacus scrie:
16 Oct 2018, 15:26
...un lucru e cert, esti enervant. Comparabil cu o musca-n camera care ti se pune pe nas cand vrei sa adormi...
Da,sunt enervant,pentru ca spun adevarul.Adevarul,este enervant,pentru noi,cand vorbim de meciurile cu fcsb.Si pentru mine e enervant ca luam bataie de ani buni cu fcsb,da trebuie sa accept acest adevar,ca sunt mai buni ca noi.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Oct 2018, 16:26

Bobby scrie:
16 Oct 2018, 15:23
Neagu.djuvara scrie:
16 Oct 2018, 13:47
Daca nici acum nu-i batem,cand au mari probleme.in aparare inseamna ca n-avem valoare.
Auzim placa asta de vreo 10 ani. Inainte de fiecare meci cu FCSB credem ca acum e momentul, ca sint slabi, nu sint in forma, au multi accidentati etc. Eu zic sa terminam cu "daca nici acum, atunci cind ?".

FCSB are un lot mai bun si mai experimentat decit noi. Nu stiu cum se face, dar jucatorii oierului se motiveaza la maximum cu noi. Iar jucatorii nostri parca pierd meciurile cu FCSB de la vestiar.

Daca jucam 10 meciuri la rind cu ei, ei bat de 8 ori, o data facem egal si alta data cistigam. Vedem duminica ce rezultat facem - 80 % sanse de victorie FCSB zic eu.
Sunt mai valorosi decat noi,iar cand la meciurile directe cu noi sunt hipermotivati.In fiecare campionat,cele mai bune meciuri ale lor sunt cu noi.Eu cred ca inainte de meciurile cu noi,oierul ii motiveaza suplimentar.Vrea sa ne demonstreze ca e mai bun ca noi,chiar si fara jucatorii pe care si i-ar fi dorit sa ii ia de la noi si n-a putut sa-i ia.Il irita faptul ca nu poate lua jucatori de la noi.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de THE LION » 16 Oct 2018, 16:45

Meciul este deschis oricarui rezultat. Sunt doua echipe apropiate ca valoare. Atarna greu intr-adevar cei 16 ani. Fata de anul trecut parca lumea nu mai este asa optimista ca vom castiga. Sper sa fie un semn bun. Nu avem nevoie de presiune suplimentara, este un meci de campionat. Si eu sunt rezervat la acest meci dar sunt convins ca terminam in top 3.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - F.C.S.B.

Mesaj de lory69 » 16 Oct 2018, 17:02

Daca nici la meciul asta nu suntem optimisti,e trist.Avem toate atuurile de partea noastra.Mijlocul nostru e infinit mai bun decat al lor.....sigur joaca cu ov. popescu si filip,cu nedelcu in linia defensiva.Apararea lor e foarte lenta,iar un joc rapid al nostru ii poate depasi usor.Noi treb sa jucam cu 4 fundasi,cu Briceag pe stanga....asa capatam viteza pe linia de fund.Bancu,Mitrita si Mihaila in fata,in spatele lui Koljic.Duminica i-as da o sansa si lui Markovic sa joace o repriza...e in mare forma.Va fi victorie!

Închis