Echipa Nationala U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorialis » 15 Noi 2017, 10:01

Eu ma refeream la ce pot face suporterii, asa cum sugera si SLH...

Jucatorii bineinteles sa joace bine, sa-i dea peste bot.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Paul » 15 Noi 2017, 14:26

sorialis scrie:
15 Noi 2017, 10:01
Eu ma refeream la ce pot face suporterii, asa cum sugera si SLH...

Jucatorii bineinteles sa joace bine, sa-i dea peste bot.
Si eu sunt de parere ca trebuie sa avem si noi suporterii o reactie la bataia asta de joc. Cum adica din toti jucatorii chemati fix pe cei doi de la Craiova nu ii joci deloc si in rest ii bagi pe toti golanii pe motiv ca joaca unde trebuie?
Eu mor cand imi aduc aminte de Euro 84, cand Lucescu si-a facut treaba cu Craiova in preliminarii, care a insemnat, printre altele, ca la meciul cu Italia de duminica atunci cand am batut cu 1-0 pe 23 August a avut 8 craioveni in echipa, iar noi marti jucam semifinala UEFA cu Benfica, si ajuns autocarul dimineata la Craiova, si stim cu totii ce s-a intamplat; dupa care, odata calificati la Euro, i-a lasat pe majoritatea craiovenilor acasa si s-a dus la turneul final cu de-alde Movila, Coras, Rednic si altii care nu jucasera deloc pentru calificare.
La fel si cu Craioveanu, golgheter doi ani la rand cu ~20 de goluri, neselectionat de Iordanescu, si Costea, golgheter in 2008 si nechemat, lasat acasa ca sa il ia pe Florin Bratu la Euro.

Ca ce chestie ajunge cate un selectioner sa faca ce vrea si sa ne sfideze in halul asta?
Tocmai ca fotbalistii nu pot sa faca nimic decat pe teren, ar trebui sa le dam cateva mesaje la astia de se cred stapanii fotbalului in Romania.
Ma enerveaza ca nu avem un om din club care sa spuna lucrurile astea clar si civilizat, nu cu aberatii ca MP, care mai rau face cand baga jordeaua la gard.
Chestii obiective, intrebari pertinente, la care suporterii echipei noastre au tot dreptul sa afle un raspuns, cu conditia ca cineva in numele nostru sa puna intrebarea.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Paul » 15 Noi 2017, 14:46

Hai ca dadu Gurita o explicatie foarte coerenta la acuzatiile lui Gica Popescu legate dde nefolosirea lui Baluta si Bancu, ia fiti si voi atenti:

Contra i-a răspuns lui Gică Popescu imediat, la conferinţa de presă de după joc: „E părerea lui Gică. După meciuri e greu să... O să analizez, o să văd ce s-a întâmplat. Planurile s-au dat peste cap după accidentarea lui Bălaşa, de la încălzire. Mi-am făcut o idee, voi analiza foarte bine şi o să vedeţi la următoarele convocări. Mi-ar fi plăcut să-i bag şi pe Bancu şi pe Băluţă, dar jocul m-a dus în asemenea direcţie încât am vrut să reintru în joc şi să bag anumiţi jucători“.

I-ar fi placut, dar nu asa mult, asa ca mai bine joaca el cu cine stie ca poa' sa reintre in meci. Whaa?

LiviuB

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de LiviuB » 15 Noi 2017, 14:48

si s-a vazut cat de bine a reintrat in meci cu Alibec, Stanciu, Andone, Grozav...

JustME

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de JustME » 15 Noi 2017, 14:53

pur si simplu si-a batut joc de ei. nu i-a lasat nici la club sa joace la inaugurarea noului stadion Ion Oblemenco si nu i-a bagat nici la nationala. un [cenzurat] de antrenor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Paul » 15 Noi 2017, 15:05

Chestia e ca nu e "parerea" nici a lui Gica, si nici a nimanui, e un fapt, nu e o parere sau o impresie ca in mod faptic doar cei doi craioveni nu au jucat. O parere ar fi fost ceva de genul ca cineva a jucat mai multe minute sau mai putine minute fata de cat ar fi trebuit, sau ca cineva a jucat bine sau rau.
Ca cineva a jucat sau nu a jucat nu mai reprezinta o parere, e un fapt. Si nu ar trebui sa fie lasat sa scape asa, cu "explicatia" asta de 2 lei.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorinyki » 15 Noi 2017, 16:32

Se pare ca nu iese fum fara foc, citez pe Ioanitoia : "Situația s-ar transforma din tristă în gravă dacă s-ar adeveri zvonul că Guriță i-a sărit din schemă pe cei doi la sugestia conducerii FRF, deranjată că oficialii Craiovei nu s-au agitat suficient ca „naționala” să evolueze împotriva Turciei pe modernul stadion din Bănie. Ostentativ, niciunul dintre șefii federației n-a catadicsit să participe la deschiderea noului „Oblemenco”! În măsura în care lucrurile au stat așa, antrenorul Contra și managerul sportiv Mutu n-au cu ce să se mândrească."

JustME

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de JustME » 15 Noi 2017, 16:49

situatia e mai serioasa de atat, se pare ca Stiinta a cerut ca Baluta si Bancu sa fie invoiti de la nationala ca sa joace la meciul cu Slavia insa raspunsul frf a fost "nu". practic nu i-au lasa sa vina acasa pentru a face banca la nationala:

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... privinta+l

daca este adevarat atunci atitudinea astora de la frf este 100% JEGOASA! sunt pur si simplu niste frustrati, niste pacalici care-si varsa frustrarile pe doi jucatori nevinovati.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de DeuxEx » 15 Noi 2017, 17:30

Citat din ... Ioanitoaia (nu, n-am înnebunit! :lol: ):

L-am înțeles pe Contra că a vrut să vadă mai mulți jucători, „să-mi fac o idee”. Dar îmi cer iertare, pe cine să vadă, pe Bicfalvi, care se apropie de 30 de ani, pe Pintilii de 33 ori pe Torje, care a strâns peste 50 de selecții?! Dacă dorea să testeze, de ce nu i-a introdus chiar niciun minut în „dubla” Turcia-Olanda pe craiovenii Băluță și Bancu, singurii nefolosiți alături de portarii Lobonț și Tătărușanu?!

Situația s-ar transforma din tristă în gravă dacă s-ar adeveri zvonul că Guriță i-a sărit din schemă pe cei doi la sugestia conducerii FRF, deranjată că oficialii Craiovei nu s-au agitat suficient ca „naționala” să evolueze împotriva Turciei pe modernul stadion din Bănie. Ostentativ, niciunul dintre șefii federației n-a catadicsit să participe la deschiderea noului „Oblemenco”! În măsura în care lucrurile au stat așa, antrenorul Contra și managerul sportiv Mutu n-au cu ce să se mândrească."
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Nea Marin » 16 Noi 2017, 21:00

Nimic nou sub soare. A avut cineva mari iluzii cu acest Guritz?
Amintiti-va de Dobrin la CM din '70, de Oblemenco, de meciul cu Italia din '83 de care bine zicea cineva aici.
Asa-zisa selectionata nu mai reprezinta de mult tara. Ar merita mesaje dure de la suporteri, dar sa vedeti de-acu arbitraje la meciurile noastre...
Aceiasi slugoi si profitori conduc ca si pana acum... Si nu numai in fotbal... Desteapta-te, romane!
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2017, 22:08

De cand isi permite un "papleacă" de junior sa ii bage mana in gat lui Gheorghita Geolgau???

Continuă episoadele de indiscplină de la echipele mici ale naţionalei României. După episodul bahic al tricolorilor U21 din avion, a venit rândul celor de la naţionala U19. Lucrurile au mers, însă, mai departe, după ce Vlad Dragomir l-a bruscat şi l-a dat afară din vestiar pe Gheorghiţă Geolgău.
Sursa citată scrie că întâmplările au fost relatate de martori oculari şi descriu modul cum a fost trăit momentul de fericire declanşat de calificarea naţionalei U19. Bucuroşi peste măsură pentru performanţa obţinută, jucătorii lui Adrian Boingiu au scăpat caii.

După ce s-a ajuns la hotel şi după cină, mai mulţi jucători ar fi ieşit în oraş, ca băieţii. Au fost însoţiţi de conducătorul delegaţiei, Bogdan Dumitrache, căruia pretenii îi spun ”Dumi”. Jucătorii erau îmbrăcaţi în haine civile, astfel că au putut sărbători în voie, fără să fie recunoscuţi. Se spune că ar fi băut atât de mult încât, la întoarcerea în camere, târziu în noapte, unii ar fi vomat! A fost nevoie de intervenţia angajaţilor de la hotel, care au curăţat mizeria.

Este acelasi Vlad Dragomir care şi-ar fi permis un gest scandalos, în Grecia. L-ar fi bruscat pe Gheorghiţă Geolgău, 56 de ani, eroul de la Bratislava, băgându-i mâna-n gât, atunci când acesta n-a vrut să plece din camera de hotel, la o şedinţă la care a asistat stafful tehnic. Vlad s-ar fi enervat şi l-ar fi invitat afară pe fostul internaţional pe motiv că ”avem şi noi intimităţile noastre”.

Uluit de tupeul ”tunarului”, Geolgău ar fi refuzat să părăsească incinta, moment în care Dragomir l-a împins afară şi a închis uşa după el. Incidentul a creat tensiune în cadrul delegaţiei şi a fost convocată de urgenţă o şedinţă. La scandal a asistat şi Ţiţi Dumitriu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Sep 2018, 10:52

Cum pisici astia de la Genk il dau pe Screciu accidentat la fiecare meci de Europa si el e convocat bine mersi la Nationala ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de DeuxEx » 16 Oct 2018, 20:25

Cicaldau si Ivan sunt anuntati titulari in seara asta cu Liechtenstein, Meciul incepe la ora 21.00 si va fi transmis de catre marlanii de la ProX.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de White&Blue » 16 Oct 2018, 21:45

Ar trebui sa se incerce cumpararea lui Stefan de la Sepsi in iarna! Nu cred ca e foarte scump, Bancu probabil nu o sa mai ramana foarte mult la noi si o sa fie eligibil si sezonul viitor pentru regula U21!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de DeuxEx » 16 Oct 2018, 22:08

Eu l-as prefera pe Pantaru. Stefan asta mi se pare un pic cam lent, genul Tiago.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns