Ilie Balaci

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Ilie Balaci

Mesaj de sorialis » 23 Oct 2018, 20:29

Un articol de pe 3monute, site pe care nu îl agreez deloc, apropos, fiind înființat de Cojocareanu, spune ca nordul și sudul au cantat împreună azi. Și se pare ca asa a fost. Ei bine, atunci las și eu asta aici:

Eu unul, in spiritul optimismului meu, și poate al naivității, cred ca ar fi un moment bun, nu de iertare. Nu vor fi iertați. Dar cred ca mulți din ei pot fi rupți de ajica, de preda, de alții. Cunosc personal destui care au fost luați de val, duși de nas, amenințați chiar. Poate ca e momentul sa întrerupem dracului povestea asta. Vor rămâne doi trei ciracii, care vor urla ca ajica, dar va fi nimic. Deja nu vor mai conta.

Dacă greșesc, sa ma iertați. Dar oricum la un moment dat, ajica tot va muri, cu tot cu echipa. Atenție, nu ma refer la golanii din sud, ma refer mai degrabă la naivii care au și acum, da, nevoie de cineva sa le deschidă ochii.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3478
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Paul » 23 Oct 2018, 20:43

sorialis scrie:
23 Oct 2018, 20:29
Un articol de pe 3monute, site pe care nu îl agreez deloc, apropos, fiind înființat de Cojocareanu, spune ca nordul și sudul au cantat împreună azi. Și se pare ca asa a fost. Ei bine, atunci las și eu asta aici:

Eu unul, in spiritul optimismului meu, și poate al naivității, cred ca ar fi un moment bun, nu de iertare. Nu vor fi iertați. Dar cred ca mulți din ei pot fi rupți de ajica, de preda, de alții. Cunosc personal destui care au fost luați de val, duși de nas, amenințați chiar. Poate ca e momentul sa întrerupem dracului povestea asta. Vor rămâne doi trei ciracii, care vor urla ca ajica, dar va fi nimic. Deja nu vor mai conta.

Dacă greșesc, sa ma iertați. Dar oricum la un moment dat, ajica tot va muri, cu tot cu echipa. Atenție, nu ma refer la golanii din sud, ma refer mai degrabă la naivii care au și acum, da, nevoie de cineva sa le deschidă ochii.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Cum anume pot fi convinsi sa faca altceva decat fac? Stiu si eu oameni la care am pretentii si care o tin langa cu Mititelu. Eu zic ca fiecare se convinge singur daca vrea, iar daca nu vrea nu ai ce sa ii faci, altfel facem ca misionarii care incearca sa converteasca oamenii la o religie.
Si eu as vrea sa se termine cu dezbinarea, dar nu vad cum. Problema e ca nici Mititelu nu se lasa, ii da inainte cu echipa lui in Liga 3-a, GSP ii face campanie cat poate, cateodata si Digi mai da cate ceva.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Ilie Balaci

Mesaj de sorialis » 23 Oct 2018, 21:06

A fost doar o parere, îmi cer scuze dacă am supărat pe cineva. Știu deja părerea lui SLH, și a altora. Și le-o respect în totalitate. Azi a fost o excepție. Bine măcar ca aia din sud au fost decenți, din câte aud. Măcar azi era cazul...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: Ilie Balaci

Mesaj de LiviuB » 23 Oct 2018, 21:07

Eu nu cred Sorine in asa ceva. Au avut deatul timp. Au avut toate motivele sa il lase pe mititel si n-au facut-o. Sa se spele cu el pe cap. Ti se pare ca la meciul cu fcsb a lipsit ceva din tribune astfel incat sa le facem loc si lor? Plus ca au avut si atitudinea asta constant de ura. Sa fie sanatosi

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ilie Balaci

Mesaj de malus dacus » 23 Oct 2018, 21:25

sorialis scrie:
23 Oct 2018, 21:06
A fost doar o parere, îmi cer scuze dacă am supărat pe cineva. Știu deja părerea lui SLH, și a altora. Și le-o respect în totalitate. Azi a fost o excepție. Bine măcar ca aia din sud au fost decenți, din câte aud. Măcar azi era cazul...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
...au fost decenti, dar tot trebuia sa-si dea in stamba. Dupa ce statusera si ei in rand cu toata lumea la T1, la un moment dat au zbughit-o ca apucatii catre PS si au inceput sa cante de-acolo, stricand oarecum momentul de final. N-ai cum sa-i domesticesti p-astia...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Ilie Balaci

Mesaj de zeddDarko » 23 Oct 2018, 21:42

Parerea mea este ca cei care nu si-au deschis ochii pana acum in legatura cu ajica nu o vor mai face. Eu unul nu mi-as dori ca cei de acolo sa vina la meciurile noastre, nu mai vreau scandal, injuraturi ca pe maidan, stadion suspendat la fiecare etapa, scaune si pietre aruncate...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Oct 2018, 21:49

Ar fi frumos sa preluam si noi modelul celor de la dinamo,si sa imprimam chipul lui ILIE BALACI pe tricou sub anchior.Exact cum au facut ei cu chipul lui catalin hildan.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Ilie Balaci

Mesaj de SLH » 23 Oct 2018, 23:31

Iesiti din paradigma ca aia daca s-ar trezi/schimba ar putea veni la meciuri. Indiferent de ce o sa faca in viata lor pe aia nu ii mai acceptam noi niciodata la Stiinta. Suntem in 2018, au avut vreo 15 ani in total sa aleaga intre Stiinta si mititelu. A trecut de mult momentul in care se mai puteau razgandi. Incetati sa credeti ca mai depinde ceva legat de Stiinta de ei. Sunt de domeniul trecutului, nu ne mai sicanati periodic cu aceste idei. Va e dor de ei, stiti unde sa ii gasiti.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Ilie Balaci

Mesaj de SLH » 23 Oct 2018, 23:57

Fişiere ataşate
tu nu ai cum sa mori.jpg

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Ilie Balaci

Mesaj de White&Blue » 24 Oct 2018, 21:39

http://universitatea-craiova-fan.club/c ... WbSCmyFNWo

Declaratia asta nu face decat sa-mi intareasca parerea despre popescu, parere pentru care am fost taxat pe forum sezonul trecut.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Oct 2018, 23:58

http://blogsport.gsp.ro/ungureanu/2018/ ... si-singur/

Un editorial deosebit in memoria legendei ILIE BALACI.E opera de arta ceea ce a putut sa scrie omul asta despre ILIE BALACI.

LiviuB

Re: Ilie Balaci

Mesaj de LiviuB » 25 Oct 2018, 09:09

Cu privire la editorialul lui Ungureanu, da, toata stima. pacat ca un articol atat de frumos apare pe un site atat de murdar.
cu privire la declaratiile lui dinu - sunt convins ca marcel popescu e un escroc, dar ultimul care ar trebui sa vorbeasca ar fi dinu.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8040
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 30 Oct 2018, 03:27

Un material excelent cu si despre Ilie :



M-as bucura ca cei doi realizatori sa faca astfel de materiale si cu alte legende al Stiintei - cit mai sint in viata...

As sugera ca cei de la club sa faca un muzeu multi media al Stiintei la stadion !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8040
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2018, 23:46

Emotionant - mesajul Peluzei Nord a devenit un simbol pentru Lorena Balaci :

https://www.fanatik.ro/lorena-fiica-lui ... i-18644799

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ilie Balaci

Mesaj de malus dacus » 01 Noi 2018, 07:50

...mesajele/coregrafiile PN au fost intotdeauna inspirate, dar asta bate tot, e de-a dreptul genial. In alta ordine de idei, PN anuntase ca isi va exprima un punct de vedere in legatura cu retragerea numarului 8 sau atribuirea numelui de Ilie Balaci unei strazi/tribune etc. Nu s-a mai comunicat nimic, nu stiu ce se asteapta. Intre timp au anuntat aia din Severin ca s-a votat impotriva redenumirii stadionului lor. Oricum, se repezisera ca gaina la muci...

Scrie răspuns