[Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credti ca facem cu Turris Turnu Măgurele?

Poll ended at 30 Oct 2018, 13:13

Victorie și calificare în turul următor al Cupei!
21
91%
Șoc și eliminare din Cupa României
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 30 Oct 2018, 22:55

Cu Botosani nu jucam dupa pauza nationalei?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 30 Oct 2018, 23:20

...in primul rand felicitari echipei, antrenorului si galeriei! Nush ce tot aveti cu Dimitrov. Mie mi se pare decent. Eu pe acest Baicu il vad in plus la Universitatea. Sa zicem ca-i tanar, dar, totusi, cam care ar fi calitatile ce-l recomanda? Vreun vitezist nu e, cu varza e varza, joc de cap n-are, sut nema iar la mijlocul meciului il apucasera crampele. Mi se pare ca are, in schimb, tupeul specific etniei. N-as vrea sa-l mai vad prea curand la echipa mare. Pacat de Markovic, daca e recidiva e nasoala treaba cu el. Burlacu a dat gol, sa-l vedem de-acum incolo. Eu am prejudecatile mele in legatura cu fotbalistii modoveni...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2018, 23:28

alex.p scrie:
30 Oct 2018, 22:55
Cu Botosani nu jucam dupa pauza nationalei?
Ba da, meciul se va juca in perioada 23-26.11.2018(nu a fost stabilita o data).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 30 Oct 2018, 23:48

malus dacus scrie:
30 Oct 2018, 23:20
...in primul rand felicitari echipei, antrenorului si galeriei! Nush ce tot aveti cu Dimitrov. Mie mi se pare decent. Eu pe acest Baicu il vad in plus la Universitatea. Sa zicem ca-i tanar, dar, totusi, cam care ar fi calitatile ce-l recomanda? Vreun vitezist nu e, cu varza e varza, joc de cap n-are, sut nema iar la mijlocul meciului il apucasera crampele. Mi se pare ca are, in schimb, tupeul specific etniei. N-as vrea sa-l mai vad prea curand la echipa mare. Pacat de Markovic, daca e recidiva e nasoala treaba cu el. Burlacu a dat gol, sa-l vedem de-acum incolo. Eu am prejudecatile mele in legatura cu fotbalistii modoveni...
Care ar fi acele prejudecati?Ca moldovenii sunt lenesi?:)).Ce-i drept moldova n-a dat nici un mare jucator in afara de Pancu.Burlacu are talent,daaar nu are atitudine sa ajunga fotbalist.E superficial si delasator.

Jonutzz
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Noi 2015, 13:51

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Jonutzz » 31 Oct 2018, 00:09

Foarte urat gestul unui membru din galerie: sa incerce sa ne ia bani pentru locurile din spatele portii ( in afara stadionului ) care nu costau nimic.

Cand a vazut ca noi am realizat despre ce este vorba ne-a inapoiat banii dar am ramas cu in gust amar. Pacat ca exista si asemenea caractere in galerie.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2018, 00:30

sorin107 scrie:
30 Oct 2018, 22:54
nici pe departe. cel mai greu e cel de la botosani, ca intotdeauna.
Duoa ce am batut FCSB, asta pare ultimul blestem...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 31 Oct 2018, 00:47

Bobby scrie:
31 Oct 2018, 00:30
sorin107 scrie:
30 Oct 2018, 22:54
nici pe departe. cel mai greu e cel de la botosani, ca intotdeauna.
Nuuuu.Pe botosani ii batem anu asta.Sunt slabi rau.Cu sepsi o sa fie cel mai greu pentru ca stiu sa faca ant-joc.E cel mai greu sa joci acasa cu o echipa ca sepsi.

Duoa ce am batut FCSB, asta pare ultimul blestem...

Jonutzz
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Noi 2015, 13:51

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Jonutzz » 31 Oct 2018, 00:50

Sunt absolut sigur ca e membru, este mereu alaturi de ceilalti din galerie.Inca nu am reusit sa-i gasesc facebook-ul dar este tipul mai plinut si chel si cred ca SLH il cunoaste.El a tinut steagul cu Balaci la inmormantare.
Ne-a zis sa asteptam putin daca nu avem bilet, s-a intors si ne-a cerut cate 25 de lei ca "rezolva" el. Pentru ca apoi sa ne aduca in locul unde au stat si boovenii la meciul cu turris...automat i-am cerut banii inapoi, ne-a dat banii inapoi spunand ca nu o sa putem sa stam altfel acolo.
Bineinteles tot de acolo am vazut meciul fara sa ne deranjeze nimeni si asta fara cei 25 de lei

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 31 Oct 2018, 00:55

Pai si daca ti-a dat banii, asta nu inseamna ca omul nu voia sa iti de-a teapa? Poate a crezut ca mai sunt bilete..nu prea imi vine sa cred ca cineva din galerie ar face treaba asta, poate ma insel.
Last edited by zeddDarko on 31 Oct 2018, 00:57, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2018, 00:57

malus dacus scrie:
30 Oct 2018, 23:20
... Eu am prejudecatile mele in legatura cu fotbalistii modoveni...
Pancu, Lupu, Cernat, Maxim, Tilihoi, Majearu au cam venit din zona Moldovei...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 31 Oct 2018, 01:02

În spatele porții înseamnă în stadion. Noi intrarăm pe poarta 5, prin spatele porții pe un culoar din interior, spre tribuna. Nu cred. Ps. Cine ești, nu-mi aduc aminte de vreo postare de-a ta pana azi pe-aici...
Jonutzz scrie:Foarte urat gestul unui membru din galerie: sa incerce sa ne ia bani pentru locurile din spatele portii ( in afara stadionului ) care nu costau nimic.

Cand a vazut ca noi am realizat despre ce este vorba ne-a inapoiat banii dar am ramas cu in gust amar. Pacat ca exista si asemenea caractere in galerie.
Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Jonutzz
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Noi 2015, 13:51

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Jonutzz » 31 Oct 2018, 01:03

zeddDarko scrie:
31 Oct 2018, 00:55
Pai si daca ti-a dat banii, asta nu inseamna ca omul nu voia sa iti de-a teapa? Poate a crezut ca mai sunt bilete..nu prea imi vine sa cred ca cineva din galerie ar face treaba asta, poate ma insel.
Eram 10-12 persoane...chiar nimanui nu ii dadea in cand sa intrebe daca mai sunt bilete? Stia si el foarte bine ca nu mai sunt bilete.
Intrebarea este pentru ce ii trebuiau bani ca sa ne bage pe o poarta paradita unde nu ai nevoie de un bilet?

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 31 Oct 2018, 01:23

Bobby scrie:
31 Oct 2018, 00:57
malus dacus scrie:
30 Oct 2018, 23:20
... Eu am prejudecatile mele in legatura cu fotbalistii modoveni...
Pancu, Lupu, Cernat, Maxim, Tilihoi, Majearu au cam venit din zona Moldovei...
Am uitat de danut lupu.Pentru mine danut lupu a fost mai valoros ca si hagi.Pacat ca avut o viata dezordonata.A fost urmasul lui Ilie Balaci in fotbal.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Oct 2018, 01:26

Galerie tare - bravo lor !


Jonutzz
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Noi 2015, 13:51

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Jonutzz » 31 Oct 2018, 01:35

SergyuR scrie:
31 Oct 2018, 01:20
Nu se stie dinainte daca mai sunt sau nu bilete. Pentru ca mereu se opresc bilete pentru oameni din alte zone, care poate sunt sau nu onorate. Daca acel baiat e cine cred eu ca e, iti garantez ca e poate cel mai curat caracter din peluza noastra. Si in niciun caz nu a vrut sa va ia voua 25 lei.
1.Daca mai erau bilete, ok ar fi fost sa se intereseze inainte de toate cate mai sunt 1,2,9 bilete si abia apoi sa stranga banii de la noi in limita biletelor.

2.Suntem destui care putem confirma ca doar a vrut sa stranga niste bani de buzunar

3.E foarte logic asta din moment ce in fata lui am.trecut pe langa gardul acela ( unde el se batea cu pumnul in piept ca fara cei 25 lei nu putem avea acces, ca ne da nu stiu cine afara )

4.Banii ni i-a inapoiat direct din buzunarul propriu, asta in cazul in care credeati ca au fost donati sau utilizati pe undeva.


Nu m-ar fi deranjat daca plateam pentru o coregrafie viitoare dar nu sa ne ia de fraieri.

Închis