[Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credti ca facem cu Turris Turnu Măgurele?

Poll ended at 30 Oct 2018, 13:13

Victorie și calificare în turul următor al Cupei!
21
91%
Șoc și eliminare din Cupa României
2
9%
 
Total votes: 23

Jonutzz
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Noi 2015, 13:51

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Jonutzz » 31 Oct 2018, 02:02

SergyuR scrie:
31 Oct 2018, 01:43
Nu ai de unde sa stii ca banii au fost dati din buzunarul propriu, omul s-a ocupat de vanzarea biletelor, din ce stiu au fost platite in avans, urmand ca la oferirea biletului sa se primeasca banii.
Apoi, nu se stie ce discutii au fost intre observator, reprezentantii peluzei, al clubului organizator. Eu sunt sigur ca ni s-a spus, bai va dam bilete, dar nu vrem sa stati pe langa. Ca asa si gazdele puteau foarte bine sa nu dea 50 de lei si sa stea la gard, se vedea bine. Poate de aia a si zis ca nu se vor lasa oameni acolo. Ce s-a intamplat dupa nu stiu.
Altceva, aruncarea cu noroi este cea mai usoara. Eforturile facute de baieti pentru a face toate aceste lucruri sa mearga sunt imense. Daca nu erau ei, nu aveai probabil nici unde sa mergi. Toti avem servicii, familii, se pierd ore, nopti, telefoane, stres pt ca omul sa asigure tuturor biletele.

Nu stiu ce impresie ti-a lasat, dar ma repet, eu pentru omul ala bag mana in foc si ma cert cu oricine :)
Tot respectul pentru ce fac cei din Nord si pt tine daca esti cine cred eu si faci parte din gruppo capitala, dar repet, asta o putem confirma mai multi, majoritatea care am stat la gard. 10 minute au stat banii la el, daca nu ii ceream probabil si acum erau

Chiar nu ai de ce sa ceri cuiva bani ca sa il duci acolo la gard. Urmaresc zilnic forumul asta si nu as fi postat daca nu mi se parea ceva deplasat dar in seara asta s-a intamplat o chestie de care o sa-mi amintesc mult timp. Daca il cunosti poti sa-l intrebi si pe el si sa ne spui si noua varianta lui.

Seara buna!

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 31 Oct 2018, 02:59

Jonutzz scrie:
31 Oct 2018, 02:02
SergyuR scrie:
31 Oct 2018, 01:43
Nu ai de unde sa stii ca banii au fost dati din buzunarul propriu, omul s-a ocupat de vanzarea biletelor, din ce stiu au fost platite in avans, urmand ca la oferirea biletului sa se primeasca banii.
Apoi, nu se stie ce discutii au fost intre observator, reprezentantii peluzei, al clubului organizator. Eu sunt sigur ca ni s-a spus, bai va dam bilete, dar nu vrem sa stati pe langa. Ca asa si gazdele puteau foarte bine sa nu dea 50 de lei si sa stea la gard, se vedea bine. Poate de aia a si zis ca nu se vor lasa oameni acolo. Ce s-a intamplat dupa nu stiu.
Altceva, aruncarea cu noroi este cea mai usoara. Eforturile facute de baieti pentru a face toate aceste lucruri sa mearga sunt imense. Daca nu erau ei, nu aveai probabil nici unde sa mergi. Toti avem servicii, familii, se pierd ore, nopti, telefoane, stres pt ca omul sa asigure tuturor biletele.

Nu stiu ce impresie ti-a lasat, dar ma repet, eu pentru omul ala bag mana in foc si ma cert cu oricine :)
Tot respectul pentru ce fac cei din Nord si pt tine daca esti cine cred eu si faci parte din gruppo capitala, dar repet, asta o putem confirma mai multi, majoritatea care am stat la gard. 10 minute au stat banii la el, daca nu ii ceream probabil si acum erau

Chiar nu ai de ce sa ceri cuiva bani ca sa il duci acolo la gard. Urmaresc zilnic forumul asta si nu as fi postat daca nu mi se parea ceva deplasat dar in seara asta s-a intamplat o chestie de care o sa-mi amintesc mult timp. Daca il cunosti poti sa-l intrebi si pe el si sa ne spui si noua varianta lui.

Seara buna!
Cred ca ati interpretat gresit o situatie...cei care am stat pe langa cei de la Sezione, inclusiv in perioada in care se mergea la sud pe vechiul Oblemenco (poti sa calculezi aproximativ despre cati ani este vorba) presupunem despre cine vorbesti si putem garanta ca nu e vorba despre un furt. Daca dorea asta nu cred ca se mai intorcea la discutii ca apoi sa va dea banii inapoi. Poate ar fi mai bine sa lasi supozitiile si sa analizezi doar faptele...din tot ce ai spus nu e nimic concret care iti sustine ideea. usteag

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 31 Oct 2018, 05:09

DeuxEx scrie:
30 Oct 2018, 21:40
Paule, Dimitrov dadu 2 assist-uri abia dupa ce obosira aia de la Turris. In prima repriza se remarca prin doua faze de "gâgă", cand scapa mingea in afara terenului, desi nu era presat de niciun adversar.
De acord, stiu fazele la care te referi. Eu le pun pe seama lipsei de jocuri. Si Bancu are obiceiul prost sa piarda mingea in fata careului nostru complicandu-se aiurea si mai luam ocazional si goluri pe chestia asta.
Ma rog, nu il apar eu pe Dimitrov in special, dar zic ca cei fara jocuri au o scuza.
Una peste alta pentru banca de rezerve nu poti sa te astepti ca ai jucatori absolut impecabili, pentru ca ori ar fi titulari ori ar pleca.
Eu zic ca rezervele noastre sunt decente. Parerea mea.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 31 Oct 2018, 08:10

Bobby scrie:
31 Oct 2018, 00:57
malus dacus scrie:
30 Oct 2018, 23:20
... Eu am prejudecatile mele in legatura cu fotbalistii modoveni...
Pancu, Lupu, Cernat, Maxim, Tilihoi, Majearu au cam venit din zona Moldovei...
...pai tocmai. In aproape 50 de ani, abia daca gasesti 5-6 mai rasariti, cu google si wiki in blana. Intr-adevar, Lupu a fost talent adevarat, dar du-te-n Galati si zi-le ca-s moldoveni...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 31 Oct 2018, 09:51

...ma bag si eu in discutie, chiar daca n-am fost la fata locului. Din start nu cred ca cei de la PN s-ar preta la vreo gainarie de acest fel. Am fost pe punctul de a merge la acest meci si am urmarit discutiile de pe forum si fb. S-a spus clar ca pt. cei ramasi fara bilete se incearca gasirea unei solutii, fara a se garanta nimic. Baiatul ala mai mult ca sigur ca a vrut sa faca un bine. Dupa ce te ia de mana si te duce sa vezi meciul, constati ca de fapt esti destept si ca de-acolo poti sa-l vezi fara bani...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 31 Oct 2018, 10:13

Revin cu intrebarea: Cine este acest jonutzzz?? Îl știe cineva?

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 31 Oct 2018, 15:37

Jonutzz, esti fie cretin, fie mititel. Asa se intampla cand incerci sa ajuti necunoscuti si trebuie sa ne fie invatatura de minte sa nu ne mai zbatem pentru toata lumea. Sper sa te si prezinti ca sa ma asigur ca nu iti mai 'fura' nimeni din PN banii. Chiar tin minte ca mi-a zis omul aseara ca a bagat niste nesimtiti care au facut scandal ca nu le convine in spatele portii. Oricum noi am achitat pt toti oamenii intrati si am dat o gaura de 200 si ceva de lei. Dar din fericire, datorita oamenilor seriosi ne permitem sa platim si pentru cei cativa ghertoi care au ramas langa echipa.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 31 Oct 2018, 19:12

La Cluj se dau microfoanele la maxim de nici comentatorii nu se aud si la Craiova se dau la minim...[****]
PS: minutul 8 Cluj conduce cu 3-0 ..pe Astra :))

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 31 Oct 2018, 20:35

:)) pai bai nene ,daca imi permiteti sa ma bag ...bine...eu oricum ma bag...asta e OLTEANUL ....DESCURCARET....ioane poate esti de prin moldavia sau ardeal....etc....nu iti zic cu rautate sau cu interes,daca omul ti-a dat banii,dc te plangi ca o ***** aici?sifoanele se sparg pana la urma........nu e frumos....urat....poate te razgandesti si te muti la Sud :))

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Noi 2018, 21:38

Am un sentiment ca vom pica cu CFR Cluj

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de azzuro » 01 Noi 2018, 21:48

Hai ca a iesit si dinamo din cupa! Frumoasa seara!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Noi 2018, 21:50

He he... ce bine le sade cainilor

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 01 Noi 2018, 21:53

Csikszereda, köszönöm szépen!:))))

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Noi 2018, 22:14

Eu asa ceva n-am mai vazut pe un teren de fotbal !

"Final incredibil la Miercurea Ciuc. În timp ce gazdele de la Csikszereda sărbătoreau o calificare istorică în sferturile de finală ale Cupei României, arbitrul partidei cu Dinamo a dictat repetarea loviturii de la 11 metri executată de belgianul Kino Delorge.

La scorul de 6-5 pentru gazde la loviturile de departajare, Delorge a executat lamentabil, iar Daniel Bordas a apărat fără probleme. Pe teren şi în tribune s-a declanşat sărbătoarea, însă bucuria ciucanilor a fost întreruptă brusc de "centralul" Sorin Andrei Antonie.

Arbitrul a considerat că Bordas nu a rămas pe linia porţii şi a cerut repetarea loviturii de la 11 metri a fundaşului belgian. Lucrurile s-au calmat cu greu, iar unul dintre jucătorii de la Csikszereda, Eder Gonzalez, a fost eliminat pentru proteste.

În cele din urmă, Delorge a executat din nou lovitura de la 11 metri, tot slab, iar portarul gazdelor a apărat încă o dată, deşi dinamovistul a schimbat colţul. Abia după ce s-a uitat câteva secunde la "central", Bordas a început să se bucure pentru victoria uriaşă a formaţiei din Miercurea Ciuc."

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/8] Turris Turnu Măgurele - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Noi 2018, 22:27

dinamo nu se dezminte

Închis