Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 05 Noi 2018, 02:26

Mititeii viseaza milioane de suporteri, dar la meciurile importante daca vezi citeva sute - hai o mie la meciul amical cu Suedia.

Electroputere Craiova a avut o galerie mai mare decit a echipei familiei - un adevar dureros pentru booveni.

La meciul de baraj, pentru promovarea in liga 1, intre FC Onesti si Electro din 1998, disputat pe stadionul Nitramonia din Fagaras, gruparea craioveana a avut o galerie frenetica, de vreo 2000 de oameni, dupa cum se vede in imaginile de pe linkul youtube.

Electro joaca in rosu, iar la minutul 9.08 craiovenii marcheaza; stadionul explodeaza - galeria lui Electro vizibila pentru 10 secunde la minutul 9.38 (cu steaguri alb rosii, petarde si energie la maxim) este mult peste ceea ce s-a vazut la actiunile Peluzei Sud.



Fanii echipei familiei nu se pot compara cu galeria Universitatii Craiova. Trist pentru ei este ca sint departe si de galeria lui Electro !

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 05 Noi 2018, 07:35

Nu stiu cum se face, dar am un prieten mititel care o tine pe a lui, stema noastra este o facatura si a lor este cea originala, ii explic omului ca stema noastra este cea cu care juca Craiova Maxima pe piept si ca a lor doar este o inventie in photoshop a lui mititelu. Dupa ce ii aduc argumente si ii arat poze ca este cea din 83 si ca a purtat-o Craiova Maxima pe piept el imi spune ca e o inventie de-a noastra, iar mititelu a facut rebranding cu a lor. De atunci l-am lasat in bula lui de cimpanzeu si nu m-am mai obosit sa ii explic nimic. Sunt 2 variante, ori unii oameni sunt mai prosti decat prevede legea, ori ajica e foarte bun manipulator.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2018, 13:32

Si inca mai esti prieten cu creatura?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Noi 2018, 13:41

Nu e el cine stie ce guru,doar ca sunt de la prosti la foarte prosti toti....huligani de doi bani,un lucru e cert,Craiova a scapat de ei si sper sa nu mai aiba parte de asa ceva ,retarzi astia pana acum distrugeau peluza si datorita actiunilor mizerabile oameni nu mai veneau cu bucurie in peluza sa cante...sa simta vibratia meciului altfel.....stiti ce zic,nu va puneti cu prostul ca va aduce la nivelul lui si va bate cu experienta....ei au foarte mare EXPERIENTA...ultrasi din sangele curvelor...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 05 Noi 2018, 16:49

zeddDarko scrie:
05 Noi 2018, 07:35
Nu stiu cum se face, dar am un prieten mititel care o tine pe a lui, stema noastra este o facatura si a lor este cea originala, ii explic omului ca stema noastra este cea cu care juca Craiova Maxima pe piept si ca a lor doar este o inventie in photoshop a lui mititelu. Dupa ce ii aduc argumente si ii arat poze ca este cea din 83 si ca a purtat-o Craiova Maxima pe piept el imi spune ca e o inventie de-a noastra, iar mititelu a facut rebranding cu a lor. De atunci l-am lasat in bula lui de cimpanzeu si nu m-am mai obosit sa ii explic nimic. Sunt 2 variante, ori unii oameni sunt mai prosti decat prevede legea, ori ajica e foarte bun manipulator.
Multi dintre baietii astia sint pur si simplu saraci cu duhul, ca sa ma exprim politicos. Nu au minte, sint manipulati si manipulabili, le lipseste "critical thinking". Sint victimele unei lumi pe care nu o inteleg, si se refugiaza speriati in argumentele unui interlop.

Oamenii astia habar nu au ce inseamna rebranding - de unde sa inteleaga ei asta ? Habar nu au ce inseamna faliment, si cum cluburile pot renaste dupa faliment. Totul depaseste puterea lor de intelegere.

Oamenii astia sarmani si-ar fi jucat casele la Caritas in anii 90, crezind ca exista un mecanism miraculos prin care mai multi bani pot aparea.

La nivelul lor intelectual extrem de scazut, nu i-as fi vazut vreodata votind pe Ion Ratiu sau Emil Constantinescu, ca tot aduc vorba de politica in postarile lor.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 05 Noi 2018, 17:51

Bobby scrie:
05 Noi 2018, 16:49
zeddDarko scrie:
05 Noi 2018, 07:35
Nu stiu cum se face, dar am un prieten mititel care o tine pe a lui, stema noastra este o facatura si a lor este cea originala, ii explic omului ca stema noastra este cea cu care juca Craiova Maxima pe piept si ca a lor doar este o inventie in photoshop a lui mititelu. Dupa ce ii aduc argumente si ii arat poze ca este cea din 83 si ca a purtat-o Craiova Maxima pe piept el imi spune ca e o inventie de-a noastra, iar mititelu a facut rebranding cu a lor. De atunci l-am lasat in bula lui de cimpanzeu si nu m-am mai obosit sa ii explic nimic. Sunt 2 variante, ori unii oameni sunt mai prosti decat prevede legea, ori ajica e foarte bun manipulator.
Multi dintre baietii astia sint pur si simplu saraci cu duhul, ca sa ma exprim politicos. Nu au minte, sint manipulati si manipulabili, le lipseste "critical thinking". Sint victimele unei lumi pe care nu o inteleg, si se refugiaza speriati in argumentele unui interlop.

Oamenii astia habar nu au ce inseamna rebranding - de unde sa inteleaga ei asta ? Habar nu au ce inseamna faliment, si cum cluburile pot renaste dupa faliment. Totul depaseste puterea lor de intelegere.

Oamenii astia sarmani si-ar fi jucat casele la Caritas in anii 90, crezind ca exista un mecanism miraculos prin care mai multi bani pot aparea.

La nivelul lor intelectual extrem de scazut, nu i-as fi vazut vreodata votind pe Ion Ratiu sau Emil Constantinescu, ca tot aduc vorba de politica in postarile lor.
Nici nu o sa mai incerc sa ii explic ceva, sunt o specie rara pe cale de disparitie, macar sa nu calce pe stadion la meciurile noastre. Ar trebui infiintata o noua secta, ~Boovenis mititel~.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 06 Noi 2018, 19:13

zeddDarko scrie:
05 Noi 2018, 07:35
Nu stiu cum se face, dar am un prieten mititel care o tine pe a lui, stema noastra este o facatura si a lor este cea originala, ii explic omului ca stema noastra este cea cu care juca Craiova Maxima pe piept si ca a lor doar este o inventie in photoshop a lui mititelu. Dupa ce ii aduc argumente si ii arat poze ca este cea din 83 si ca a purtat-o Craiova Maxima pe piept el imi spune ca e o inventie de-a noastra, iar mititelu a facut rebranding cu a lor. De atunci l-am lasat in bula lui de cimpanzeu si nu m-am mai obosit sa ii explic nimic. Sunt 2 variante, ori unii oameni sunt mai prosti decat prevede legea, ori ajica e foarte bun manipulator.
Una dintre explicatiile existentei hoardelor de booveni este analfabetismul functional. Acesti oameni, analfabetii functionali, stiu sa scrie si sa citeasca dar nu pot procesa idei la un nivel intelectual decent. Romania are o rata mare de analfabetism functional - una dintre cele mai mari din Europa. Dupa ce vad eu online - multi mititei, sint mii, sint fie semi analfabeti, fie apartin zonei de analfabeti functionali.

Cum sa poti discutii la un nivel intelectual decent cind oamenii astia nu au aceasta capacitate ? Mititelu are citeva mii de like-uri pe pagina de facebook. Care om cu mintea intreaga si cu respect de sine face asta - da like unui interlop semi analfabet ? Cine se aseamana, se aduna.
Last edited by Bobby on 06 Noi 2018, 20:02, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Noi 2018, 19:40

ma voi n-ati inteles ca aia e craiova pentru ca vor ei !? nu au un argument, nu au ceva valabil, pur si simplu este pentru ca asa vor ei.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 06 Noi 2018, 23:06

stuparu_alexandru scrie:
06 Noi 2018, 19:40
ma voi n-ati inteles ca aia e craiova pentru ca vor ei !? nu au un argument, nu au ceva valabil, pur si simplu este pentru ca asa vor ei.
O mica rectificare- pentru ca asa spune mititelu :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 06 Noi 2018, 23:56

stuparu_alexandru scrie:
06 Noi 2018, 19:40
ma voi n-ati inteles ca aia e craiova pentru ca vor ei !? nu au un argument, nu au ceva valabil, pur si simplu este pentru ca asa vor ei.
Craiova adevarata e un oras, in judetul Dolj. Aia e Craiova adevarata, si unica pe deasupra. Poate ca mititeii nu inteleg asta.

Sint multe echipe de fotbal in Craiova, la seniori si juniori. Sint chiar vreo citeva Stiinte in Dolj, vreo 6 : A.S. STIINTA 2016 CRAIOVA, A.S. STIINTA CALOPAR, C.S. F.C. STIINTA MALU MARE, A.F.C. STIINTA CELARU, A.C.S. STIINTA DANUBIUS BECHET, CSJ Stiinta U Craiova. Toate Stiintele astea sint adevarate.

Doar o echipa are imnul, stema Craiovei Maxima si brandurile Universitatea Craiova si Stiinta Craiova. Aia din liga 1.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 07 Noi 2018, 00:02

Bobby scrie:
06 Noi 2018, 23:56
stuparu_alexandru scrie:
06 Noi 2018, 19:40
ma voi n-ati inteles ca aia e craiova pentru ca vor ei !? nu au un argument, nu au ceva valabil, pur si simplu este pentru ca asa vor ei.
Craiova adevarata e un oras, in judetul Dolj. Aia e Craiova adevarata, si unica pe deasupra. Poate ca mititeii nu inteleg asta.

Sint multe echipe de fotbal in Craiova, la seniori si juniori. Sint chiar vreo citeva Stiinte in Dolj, vreo 6 : A.S. STIINTA 2016 CRAIOVA, A.S. STIINTA CALOPAR, C.S. F.C. STIINTA MALU MARE, A.F.C. STIINTA CELARU, A.C.S. STIINTA DANUBIUS BECHET, CSJ Stiinta U Craiova. Toate Stiintele astea sint adevarate.

Doar o echipa are imnul, stema Craiovei Maxima si brandurile Universitatea Craiova si Stiinta Craiova. Aia din liga 1.
Atat de simpla treaba si unii nu inteleg..cu referire la booveni.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2018, 04:50

David, angajatul lui Mititelu, poarta sapca booveanului, in timp ce copiii astia poarta tricoul Stiintei. No comment.


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 07 Noi 2018, 07:32

...hu iz madarfacar david?...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2018, 11:24

Valentin David, fost portar, acum antrenor la CSJ Stiinta U Craiova si la clona lui Ajica (part time).

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lory69 » 07 Noi 2018, 11:41

Azi booveanu sef are in program o vizita la FRF.Este citat si in cauza noastra si in cea a lui Turris impotriva lui.

Scrie răspuns