[Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la acest meci?

Poll ended at 09 Noi 2018, 01:18

3 puncte, marsul spre primul loc continua!
25
93%
1 punct, bun pentru Neagoe
2
7%
0 puncte, Piti isi baga coada
0
No votes
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de DeuxEx » 14 Noi 2018, 14:54

Nah, ca rezolvaram si problema asta.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Noi 2018, 15:18

JustME scrie:
14 Noi 2018, 12:34
Neagu.djuvara scrie:
14 Noi 2018, 12:00
Ma bucur ca am impresii si pareri personale.Aici discutam despre fotbal,nu despre filozofie.Putin imi pasa ca esti tu iritat.De fapt supararea ta nu are legatura cu gustavo,ci cu mitrita.De fapt tu esti ala care se vrea a fi geniu,si de aici toata iritarea ta.Prin vehementa cu care comentezi,pretinzi ca le stii pe toate(cu transfermarkt in fata).Am spus doar ca gustavo era un foarte bun executant,iar acum este koljic,in care am.mare incredere.Eu nu aveam nici o emotie cand executa gustavo,si de aia l-am apreciat f mult,si la fel si astazi,nu am emotii cand bate Koljic.
e foarte bine ca ai impresii si pareri, nu e deranjant nici macar faptul ca de multe ori ele sunt gresite. problema, din punctul meu de vedere, apare atunci cand in baza respectivelor pareri si impresii gresite te apuci si critici, arati cu degetul spre jucatori, dai verdicte, o arzi vehement, indignat etc. eu de exemplu, in situatii de genul asta, incerc sa imi sprijin parerile vehemente, sau mai putin vehemente, pe niste argumente. e usor sa avem pareri, e mai greu sa avem argumente.

eu nu ma vreau geniu, doar par asa in comparatie cu persoane care nu stapanesc bine subiectul pe care il discuta :-D
Neagu.djuvara scrie:
14 Noi 2018, 12:00
Pfff,ce greu a fost,tre' sa fii filozof ca sa poti sa vorbesti in ziua de azi despre un amarat de fotbal.
nah, trebuie doar sa ai niste cunostinte minime [smile38]
Ti-am mai spus odata,ca nu ma afecteaza faptul ca nu ma pricep la fotbal.Fiecare dintre noi percepe fotbalul in mod diferit.Fiecare dintre noi are o "atractie" pentru un anumit gen de jucator.De exemplu contra il convoaca constant pe paul anton la nationala,cand noi toti ceilalti spunem ca mateiu sau nistor e mai bun in locul lui.Ce sa facem acum,sa spunem ca,contra e un fraier care nu se pricepe la fotbal?Nu,pur si simplu el vede niste calitati la anton pe care unii dintre noi nu le vedem.Tie de exemplu poate-ti place ronaldo si nu-ti place messi,sau invers.Fiecare dintre noi are dreptate in felul lui.

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 14 Noi 2018, 15:57

si eu ti-am mai spus ca nu am o problema cu tine personal si nici macar nu ma deranjaza opiniile tale ci modul in care le exprimi si faptul ca nu prea iti argumentezi respectivele opinii. iar cand incerci sa aduci argumente ele sunt nitel cam puerile. caz concret asta cu Gustavo, daca spuneai ca din punctul tau de vedere Gustavo e un executant foarte bun de penaltiuri chiar nu aveam ce sa comentez. doar ca tu nu ai facut asta ci te-ai apucat sa explici ca penaltiul ratat de Gusti cu Juventus Bucuresti nu se pune ca a alunecat si ca in rest batea ca la carte in plasa laterala.. [smile10]

eu doar am incercat sa iti demonstrez ca dpdv statistic Gustavo nu e foarte departe de un jucator perceput ca fiind un executant slab de penaltiuri. si ca nu exista executanti de penaltiuri infailibili, nici chiar Gusti.

nu e prima data cand in baza unor impresii absolut subiective dai cu nuca in perete. nu mai retin exact la ce meci te pusesei pe Kelic si Fedele ca sunt slabi, ca joaca prost, ca n-au ce sa caute in echipa si a venit Alex P. si ti-a prezentat cifrele Instat in care cei doi erau intre primii 3 cei mai buni jucatori de pe teren.

hai sa iti dau alt exemplu in care tu o arzi extrem de acid, critic si trageai concluzii extreme. e vorba de meciul cu fcsb de luna trecuta:
Neagu.djuvara scrie:
21 Oct 2018, 21:58
Prea putin conteaza daca luam bataie in seara asta.In rest ce sa spui despre meci,ca aratam ca niste amatori pe langa astia de la fcsb.E diferenta colosala de valoare.Am pierdut meciul cu ei la nivel mental.
repet: nu ma deranjaza ca ai opinii ci ma deranjaza modul radical in care le expui si mai ales cand ridici opiniile respective la nivelul de axiome si in baza lor tragi concluzii cel putin pripite.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de malus dacus » 14 Noi 2018, 16:35

...colosal..colosal, ba, era ceva cu colosal. A, da, era chestia aia - Cu omul nescolarizat/te lupti putin si ai scapat/dar duci o lupta COLOSALA/ cu prostul care are scoala -...

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 14 Noi 2018, 16:50

:laughing: :laughing: :laughing:

impresionant apld la o asemenea capodopera, evident colosala si.. a, da: COLOSALA! :) se poate raspunde maximum cu: cine zice ala este, ca magarul din poveste :lol:

Închis