[Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ramanem dupa meciul cu Dunarea?

Poll ended at 02 Dec 2018, 13:36

3 puncte, avem o echipa mult mai buna decat Dunarea
21
88%
1 punct, oaspetii se baricadeaza in aparare
1
4%
0 puncte, intram iar intr-o pasa proasta
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Jimmy Darmody » 02 Dec 2018, 16:11

Nu se pune problema de victorie,se pune cate le dam,ca sa ii scoatem basinile din cap marfarului !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de DeuxEx » 02 Dec 2018, 16:55

Echipa de start:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de sorin107 » 02 Dec 2018, 17:54

Nu prea merge mihaila, scartaie si meza colli. Probabil ca in repriza a 2-a va iesi mihaila si va intra fedele, cu cicaldau numar 10.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Dany » 02 Dec 2018, 18:03

Trebuie sa punem mai multă presiune, un joc într-o viteză superioară ne va aduce victoria. Nu trebuie stat la adăpostul unui gol. Hai Craiova!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de sorinyki » 02 Dec 2018, 18:47

Suntem penibili. Este evident acum ca numai jucam nimic. Sa stau cu emotii la meciul asta chiar nu ma gandeam.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de lory69 » 02 Dec 2018, 18:48

urat.....urat rau jucam!Pot spune ca azi Mateiu - Dunarea 1 - 0....el e singurul care a jucat azi!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de DeuxEx » 02 Dec 2018, 19:00

Un meci - dezastru! Singura parte buna a fost golul lui Mateiu. In rest, ne-am ales cu 6 (da, șase!) cartonase galbene! Si majoritatea au fost pentru ca cei avertizati nu si-au folosit creierul ma momentul potrivit!
Sunt dezamagit de atitudinea unora dintre jucatori. Ca idee, l-am pierdut pe Donkor pentru meciul de joi, cu Chiajna.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de sorin107 » 02 Dec 2018, 19:01

si mitrita e suspendat din nou?

urat meci, raman doar cele 3 puncte.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de gogu2005 » 02 Dec 2018, 19:02

3 puncte cu o echipa de ciomagari si care s.a aparat pe 2 linii chiar si atunci cand era condusa.
E un rezultat bun.
Evident ca trebuie sa.si dea demisia mangia si sa vina multescu sau nea mogo ca tot fu ziua lui.

Ca si in meciul cu botosani am avut doua gloabe in teren: bancu si cicaldau.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de DeuxEx » 02 Dec 2018, 19:03

Da, Sorine! Si Mitrita e suspendat!
S-a reactivat bisericuta Bancu-Mitrita, fapt pentru care cei doi nu au fost in stare, in 90 de minute, sa dea o singura pasa utila lui Koljic. Nici macar una!
[caracter]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Dec 2018, 19:06

Foarte slab meci.Mai mult de locul 4 nu meritam.Antrenorul este principalul vinovat pentru parcursul slab de pana acum.In afara de mateiu,n-am.vazut nici un fotbalist pe teren.Nu ma mai gandesc la obiective marete,ca n-avem cu ce.Joaca de zici ca-s neplatiti de 4 luni.

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 02 Dec 2018, 19:36

E ciudat Neagule sa zici asta, pana acum ii tot laudai pe ce de la CFR care sunt capabili sa castige orice meci. pana la urma am jucat la fel ca aceia de la Cluj.
despre meci, nu prea sunt multe de spus... sunt multe de criticat.
dar sper sa nu il mai vad niciodata pe acest nemernic arbitrand Universitatea. de fapt, nu ar mai trebui lasat sa arbitreze. Eu un arbitru foarte slab, nu vede, nu simte jocul si efectiv, il strica.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Dec 2018, 19:57

LiviuB scrie:
02 Dec 2018, 19:36
E ciudat Neagule sa zici asta, pana acum ii tot laudai pe ce de la CFR care sunt capabili sa castige orice meci. pana la urma am jucat la fel ca aceia de la Cluj.
despre meci, nu prea sunt multe de spus... sunt multe de criticat.
dar sper sa nu il mai vad niciodata pe acest nemernic arbitrand Universitatea. de fapt, nu ar mai trebui lasat sa arbitreze. Eu un arbitru foarte slab, nu vede, nu simte jocul si efectiv, il strica.
Liviule,nu ne comparam cu ei.Ii laudam pentru ca sunt eficienti,muncitori si castiga trofee.Cfr e echipa grea care se bate in fiecare an la titlu.Anul asta tot ei o sa ia,pentru ca nu vad cine ii poate incurca.Am jucat ca ei astazi,dar ei sunt la vreo 7 puncte in fata noastra.Ei sunt constanti.Noi cate meciuri am jucat prost anul asta si am castigat?Asta e primul meci in care jucam prost si castigam.Arbitrajul a fost prost rau,dar pe de alta parte n-a influentat rezultatul.Sa nu uitam ca putea sa dea penalty la tiago.La medias ti-a dat 3 penaltyuri.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Paul » 02 Dec 2018, 20:01

Ma vere eu nu va inteleg: cand avem 75% posesie si 13-0 la cornere dar pierdem nu e bine ca nu castigam. Cand castigam chinuit cu o echipa care se apara, ceea ce pana acum nu am facut, iar nu e bine, ca luaram cartonase.
Eu inca nu vazui reluarile, dar pe stadion mi se paru o mizerie de arbitraj. Si culmea, suporteri care jubileaza cand ia Mitrita galben pentru “simulare”.
Poate nu sunt eu sanatos la cap, dar eu ma bucurai ca luaram 3 puncte chinuite, si sunt revoltat ca ne arbitreaza toti ca niste javre.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Dec 2018, 20:05

Mateiu la nationala !

Închis