[Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa FC Voluntari in Oltenia?

Poll ended at 11 Dec 2018, 12:39

3 puncte, stam aproape de podium
20
91%
1 punct, ne mobilizam greu acasa
2
9%
0 puncte, ilfovenii produc surpriza
0
No votes
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 08 Dec 2018, 12:39

Luni, 10 decembrie, de la ora 20.00, Universitatea Craiova intalneste pe teren propriu echipa ilfoveana FC Voluntari. Stiinta vine dupa un meci foarte bun in deplasare, la Chiajna. Voluntariul vine dupa un 2-0 obtint in fata echipei sibiene FC Hermannstadt.
Ce echipa credeti ca va folosi Mangia in acest meci? Cu cate puncte credeti ca vom ramane dupa cele 90 de minute?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de adi_g » 08 Dec 2018, 13:17

Victoria nu ne aduce aproape de podium, ci chiar pe podium, cu siguranță...Mai mult, un egal, ne propulsează pe locul 2... Avem apoi o sansă uriașă ca în groapă să îi ingropam de tot pe caini...Eu trag speranță că este posbil să terminăm anul în postura de vicecampioană "de toamnă" și să reducem diferența față de CFR la maxim 3-5 puncte. Ar fi foarte bine....

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 08 Dec 2018, 13:50

...cred ca s-au plictisit si ei de cate meciuri au tratat la misto cu echipe slabe si nu vor mai face prostia asta. N-are Bergodi inelul lui Arabela sa-si transforme gloabele in fotbalisti peste noapte, dar isi da silinta, ne-a spionat cu Chiajna si sigur nu vin ca mielul la taiere. Vor sta la cutie si vor incerca ceva pe contra-atac. Trebuie sa-i luam incet si sa-i tocam marunt...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Dec 2018, 21:48

Sunt fan GAZ,o echipa in insolventa [cenzurat] echipele cu figuri din liga inimii !

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Dec 2018, 21:51

Daca aveam spiritul si sufletul celor de la GAZ eram deja campioni,dar noi il avem pe Mitrita/Bancu/Cicaldau care rup tot la salarii,ca la altele doar basini....

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Paul » 08 Dec 2018, 21:58

Jimmy Darmody scrie:
08 Dec 2018, 21:51
Daca aveam spiritul si sufletul celor de la GAZ eram deja campioni,dar noi il avem pe Mitrita/Bancu/Cicaldau care rup tot la salarii,ca la altele doar basini....
Pai ce sa zi Jimmy, fa-te fan Gaz si gata. Cauti motive sa te mai enervezi pe cei 3 care au fost laureatii nostri la gala fotbalului?

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 08 Dec 2018, 22:44

Normal victoria légère de STIINTA contra Voluntari. Este moment de aratat adevarat figura de jucatori de nostri. Cel putin 3-0.

Ce nu intelege eu este ce este ,, in spatele" la acest Cfr de Cluj?

Prea mult ,,errori" in favoare la ei. Orice faute contre ei este immédiat penalyzat cu galben ori chiar rosu. Orice caderea in la suprafata de penalty adversar este penalty.
Eu nu vreau fiu malitios ori suspicieux insa mie Cfr de Cluj pare cel putin suspect.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de zeddDarko » 08 Dec 2018, 23:34

Arthur Rimbaud scrie:
08 Dec 2018, 22:44
Normal victoria légère de STIINTA contra Voluntari. Este moment de aratat adevarat figura de jucatori de nostri. Cel putin 3-0.

Ce nu intelege eu este ce este ,, in spatele" la acest Cfr de Cluj?

Prea mult ,,errori" in favoare la ei. Orice faute contre ei este immédiat penalyzat cu galben ori chiar rosu. Orice caderea in la suprafata de penalty adversar este penalty.
Eu nu vreau fiu malitios ori suspicieux insa mie Cfr de Cluj pare cel putin suspect.
Intr-adevar, "erorile" de arbitraj sunt intotdeauna in favoarea Cfr-ului, penalty inexistent, al doilea cartonas galben acordat usor. Noi am avut 11 galbene in 2 etape, iar ei primira 3, maxim 4 galbene meciul asta, tinand cont ca faulteaza mult prea des..

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de adi_g » 08 Dec 2018, 23:58

Noi batem pe Voluntari. Fcsb egal cu Viitorul. Noi batem la dinamo. Fcsb egal la Botosani. Viitorul bate pe cfr. Noi batem pe medias, cfr pierde cu fcsb. Ar fi scenariul perfect sa fim campioni de toamna. Doamne ajuta!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Augustus Caesar » 09 Dec 2018, 04:56

adi_g scrie:
08 Dec 2018, 23:58
Noi batem pe Voluntari. Fcsb egal cu Viitorul. Noi batem la dinamo. Fcsb egal la Botosani. Viitorul bate pe cfr. Noi batem pe medias, cfr pierde cu fcsb. Ar fi scenariul perfect sa fim campioni de toamna. Doamne ajuta!
Imi place scenariul tau si cred ca la multi dintre noi; dar ce te faci daca nu iese ? Nu-ti face iluzii ca sa nu ai deziluzii ! Asa deci , cum zice Mangia , pas cu pas, iar de va fi sa fie locul 1 poate sa vina si in ultima secunda , a ultimului meci din campionat. Mie chiar mi-ar place mai mult aceasta perspectiva, sa le vad fata lu' al'de pu_ _ca franaru' si a berbecului din pipera cum ar fi sa fie sa piarda ei in ultima secunda campionatul :laughing:
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Paul » 09 Dec 2018, 05:22

Augustus Caesar scrie:
09 Dec 2018, 04:56
adi_g scrie:
08 Dec 2018, 23:58
Noi batem pe Voluntari. Fcsb egal cu Viitorul. Noi batem la dinamo. Fcsb egal la Botosani. Viitorul bate pe cfr. Noi batem pe medias, cfr pierde cu fcsb. Ar fi scenariul perfect sa fim campioni de toamna. Doamne ajuta!
Imi place scenariul tau si cred ca la multi dintre noi; dar ce te faci daca nu iese ? Nu-ti face iluzii ca sa nu ai deziluzii ! Asa deci , cum zice Mangia , pas cu pas, iar de va fi sa fie locul 1 poate sa vina si in ultima secunda , a ultimului meci din campionat. Mie chiar mi-ar place mai mult aceasta perspectiva, sa le vad fata lu' al'de pu_ _ca franaru' si a berbecului din pipera cum ar fi sa fie sa piarda ei in ultima secunda campionatul :laughing:
Si eu zic la fel: nu avem nevoie sa fim pe primul loc decat la final. Tot ce conteaza acum este sa intram in play off. Cu cat mai multe puncte cu atat mai bine, dar punctele se vor injumatati si in playoff sunt 10 meciuri adica 30 de puncte puse la bataie.
Cfr nu joaca nimic, lasati-ma cu ambitia lor, e doar tupeu de golan care e prieten cu politaii (arbitrii in cazul asta) care se bazeaza ca poate face ce vrea si nu pateste nimic.
Faulturi non stop si adversari timorati cu galbene. Si bineinteles penaltiuri. Urata echipa, nu inteleg cum cineva poate vedea ceva frumos la ei. Si iata ca pana si ei rateaza 11 m dat de pomana.
Luni la meci, ii batem pe tarani, iar FCSB face egal cu Viitorul diseara.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 09 Dec 2018, 08:38

...noi facem scenarii pe-aici, visam, mergem pe stadion, facem spectacol, coregrafii, dar cu interlopii din cluj n-ai cum sa te pui...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Dec 2018, 09:52

Nu ai cum sa incepi fara Barbut
Daca Viitorul si FCSB fac egal putem trece pe locul 2, avem golaveraj mai bun

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 09 Dec 2018, 11:25

zeddDarko scrie:
08 Dec 2018, 23:34
Arthur Rimbaud scrie:
08 Dec 2018, 22:44
Normal victoria légère de STIINTA contra Voluntari. Este moment de aratat adevarat figura de jucatori de nostri. Cel putin 3-0.

Ce nu intelege eu este ce este ,, in spatele" la acest Cfr de Cluj?

Prea mult ,,errori" in favoare la ei. Orice faute contre ei este immédiat penalyzat cu galben ori chiar rosu. Orice caderea in la suprafata de penalty adversar este penalty.
Eu nu vreau fiu malitios ori suspicieux insa mie Cfr de Cluj pare cel putin suspect.
Intr-adevar, "erorile" de arbitraj sunt intotdeauna in favoarea Cfr-ului, penalty inexistent, al doilea cartonas galben acordat usor. Noi am avut 11 galbene in 2 etape, iar ei primira 3, maxim 4 galbene meciul asta, tinand cont ca faulteaza mult prea des..
Dézgustator.
Din fericirea exista Dudelange, baromètre de valoare lor.

Craiova joaca contre Milan & Leipzig si nu o face rau, acesti ,, protégés" de Cluj fac rusinea la Romania cu un club de Luxembourg.
Trebuie necessar VAR si la Liga Romana.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de adi_g » 09 Dec 2018, 11:30

Da, suntem încă în grafic, mai sunt puncte puse în joc și orice e posibil. dar cel mai rău cred că imi pare pentru acel 11 m ratat cu cfr....

Închis