[Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa FC Voluntari in Oltenia?

Poll ended at 11 Dec 2018, 12:39

3 puncte, stam aproape de podium
20
91%
1 punct, ne mobilizam greu acasa
2
9%
0 puncte, ilfovenii produc surpriza
0
No votes
 
Total votes: 22

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de adi_g » 09 Dec 2018, 11:40

Și încă ceva amuzant: se pare că dinamo ne-a pus gând rău și vrea să ne bată sâmbătă!...:)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 09 Dec 2018, 12:19

Javrele se mobilizeaza bine acasa, mai ales cand joaca cu echipe mari, gen noi, oile sau Chefere... Insa noi avem luni un meci pe care trebuie sa-l tratam foarte serios!

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 09 Dec 2018, 12:44

...asa isi propun ei, chestii marete. E adevarat ca nu trebuie sa-i tratam ca pe o echipa de pluton, chiar daca asta sunt, dar diferenta de valoare e prea mare si surpriza e daca nu plecam cu toate punctele. Pt. Craiova, dinamo de altadata este acum cfr cluj...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DarkComy » 09 Dec 2018, 13:02

Mai terminati cu planurile astea de cine bate, face egal s.a.m.d. ca sa ajungem pe primul loc, ca parca vad ca iar ne impiedicam ca fraierii. Ma multumesc sa fim in coasta liderului (la 2-3 puncte distanta). De fiecare data cand se vorbeste aici de "nu se pune problema victoriei, ci doar a scorului", ajungem sa castigam chinuit, printr-un gol norocos (asta daca nu cumva facem vreun egal sau pierdem). De fiecare data cand se vorbeste "se impiedica X si Y si noi batem pe A, B si C si suntem lideri", ajungem sa ne impiedicam cu cei mai facili adversari.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Neagu.djuvara » 09 Dec 2018, 14:24

N-are rost sa facem noi calcule pentru ei.Au puterea sa ia 9 puncte din urmatoarele meciuri,dar va fi foarte greu.va fi greu sa-i batem pe dinamo la ei,chiar daca sunt slabi.Anul trecut i-am.avut in mana si puteam sa le dam scor,si nu am scos decat un egal.Parca ne-a fost mila de ei,asa am.jucat.Meciul cu gaz metan va fi unul infernal.gaz metan joaca cel mai bun fotbal la ora actuala.Anul asta play-offul va unul greu,cu echipe ca gaz metan si sepsi,spre deosebire de anul trecut cand echipe ca iasiul,viitorul si astra nu puneau mari probleme.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de lory69 » 09 Dec 2018, 14:36

De marti putem vb de dinamo.....avem maine seara un meci foarte important!Eu pt partida cu voluntari as experimenta un prim 11 cu Cicaldau avansat,Mitrita in stanga,Barbut in dreapta,iar Koljic varf.....mijlocul cu Mateiu si Fedele.Dupa parerea mea acesta este cel mai solid unsprezece.

sorin107

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 09 Dec 2018, 15:12

si eu zic la fel. desi cicaldau pare cumva stingher acolo si nu e mereu in joc, cred ca stie mult fotbal si se descurca oriunde il pui. oricum peste randamentul lui mihaila, fara indoiala. plus ca raman mateiu si fedele in mijloc, ceea ce ne confera soliditate. ramane dilema fundasului central, odata cu revenirea lui donkor. parca l-as lasa pe banca, mi-au placut tiago si kelic.

mirko - martic, kelic, tiago/donkor, bancu - mateiu, fedele - barbut, cicaldau, mitrita - koljic

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de zeddDarko » 09 Dec 2018, 16:34

Arthur Rimbaud scrie:
09 Dec 2018, 11:25
zeddDarko scrie:
08 Dec 2018, 23:34
Arthur Rimbaud scrie:
08 Dec 2018, 22:44
Normal victoria légère de STIINTA contra Voluntari. Este moment de aratat adevarat figura de jucatori de nostri. Cel putin 3-0.

Ce nu intelege eu este ce este ,, in spatele" la acest Cfr de Cluj?

Prea mult ,,errori" in favoare la ei. Orice faute contre ei este immédiat penalyzat cu galben ori chiar rosu. Orice caderea in la suprafata de penalty adversar este penalty.
Eu nu vreau fiu malitios ori suspicieux insa mie Cfr de Cluj pare cel putin suspect.
Intr-adevar, "erorile" de arbitraj sunt intotdeauna in favoarea Cfr-ului, penalty inexistent, al doilea cartonas galben acordat usor. Noi am avut 11 galbene in 2 etape, iar ei primira 3, maxim 4 galbene meciul asta, tinand cont ca faulteaza mult prea des..
Dézgustator.
:lol: :lol: :lol: apld apld Din fericirea exista Dudelange, baromètre de valoare lor.

Craiova joaca contre Milan & Leipzig si nu o face rau, acesti ,, protégés" de Cluj fac rusinea la Romania cu un club de Luxembourg.
Trebuie necessar VAR si la Liga Romana.
:lol:

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Jimmy Darmody » 09 Dec 2018, 19:09

Paul scrie:
08 Dec 2018, 21:58
Jimmy Darmody scrie:
08 Dec 2018, 21:51
Daca aveam spiritul si sufletul celor de la GAZ eram deja campioni,dar noi il avem pe Mitrita/Bancu/Cicaldau care rup tot la salarii,ca la altele doar basini....
Pai ce sa zi Jimmy, fa-te fan Gaz si gata. Cauti motive sa te mai enervezi pe cei 3 care au fost laureatii nostri la gala fotbalului?
Nu merge,sunt albastru ca aia din Avatar,daca ei nu trateaza serios meciurile...ei 3....miezul....ce pretentii sa avem de la ceilalti.....si ca sa nu uit :-x :-x franele...noi hoti din liga 1....daca il fura ei pe Becali....noi suntem mici.... ucv usteag

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 09 Dec 2018, 21:21

zeddDarko scrie:
09 Dec 2018, 16:34
Arthur Rimbaud scrie:
09 Dec 2018, 11:25
zeddDarko scrie:
08 Dec 2018, 23:34

Intr-adevar, "erorile" de arbitraj sunt intotdeauna in favoarea Cfr-ului, penalty inexistent, al doilea cartonas galben acordat usor. Noi am avut 11 galbene in 2 etape, iar ei primira 3, maxim 4 galbene meciul asta, tinand cont ca faulteaza mult prea des..
Dézgustator.
:lol: :lol: :lol: apld apld Din fericirea exista Dudelange, baromètre de valoare lor.

Craiova joaca contre Milan & Leipzig si nu o face rau, acesti ,, protégés" de Cluj fac rusinea la Romania cu un club de Luxembourg.
Trebuie necessar VAR si la Liga Romana.
:lol:
Humour involontaire . [redface] :)( De fapt eu sunt indignat cand vad arbitaje unidirectionate la favoarea de acest Cfr de Cluj.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Jimmy Darmody » 09 Dec 2018, 21:38

Reprogramat...a se vedea cat conteaza ce facem noi maine...plus ca se pune presiune.....

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de zeddDarko » 09 Dec 2018, 21:43

UPDATE 21:04: Încă o decizie de ultimă oră: meciul ( WCSB- Voluntari) se va disputa de la ora 20:00 și va fi transmis în direct la Digi Sport 1. Celălalt duel de la acea oră, Craiova - Voluntari, va fi difuzat pe Digi Sport 2.
Sursa: Digisport

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de marius_vl » 09 Dec 2018, 22:43

Jimmy Darmody scrie:
09 Dec 2018, 21:38
Reprogramat...a se vedea cat conteaza ce facem noi maine...plus ca se pune presiune.....
Nu inteleg ce vrei să spui! Unde este presiunea pe noi că se joacă meciul alora la aceeași oră cu al nostru? Mai dă-o dracu de presiune, dacă si cu ruptii ăștia e presiune... Avem tot lotul valid, gazonul se prezintă din ce în ce mai bine, trebuie luați pe sus din prima secundă și tocati mărunt!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 09 Dec 2018, 22:54

malus dacus scrie:
09 Dec 2018, 12:44
...asa isi propun ei, chestii marete. E adevarat ca nu trebuie sa-i tratam ca pe o echipa de pluton, chiar daca asta sunt, dar diferenta de valoare e prea mare si surpriza e daca nu plecam cu toate punctele. Pt. Craiova, dinamo de altadata este acum cfr cluj...
Indiferent de cit de slaba e Dinamo, meciurile lor cu FCSB au fost foarte disputate. La fel si in cazul meciurilor cu noi.

Va fi meci de 1, X, 2 cu Dinamo, indiferent de rezultatul meciului cu Voluntari. Craiova NU este favorita la meciul cu Dinamo - zic eu.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Jimmy Darmody » 09 Dec 2018, 23:34

Bobby scrie:
09 Dec 2018, 22:54
malus dacus scrie:
09 Dec 2018, 12:44
...asa isi propun ei, chestii marete. E adevarat ca nu trebuie sa-i tratam ca pe o echipa de pluton, chiar daca asta sunt, dar diferenta de valoare e prea mare si surpriza e daca nu plecam cu toate punctele. Pt. Craiova, dinamo de altadata este acum cfr cluj...
Indiferent de cit de slaba e Dinamo, meciurile lor cu FCSB au fost foarte disputate. La fel si in cazul meciurilor cu noi.

Va fi meci de 1, X, 2 cu Dinamo, indiferent de rezultatul meciului cu Voluntari. Craiova NU este favorita la meciul cu Dinamo - zic eu.
Sincer,eu ii vad victime pe Dinamo....mai degraba ne incurca Voluntari maine...

Închis