[Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa FC Voluntari in Oltenia?

Poll ended at 11 Dec 2018, 12:39

3 puncte, stam aproape de podium
20
91%
1 punct, ne mobilizam greu acasa
2
9%
0 puncte, ilfovenii produc surpriza
0
No votes
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Dec 2018, 22:28

Neagu.djuvara scrie:
10 Dec 2018, 22:06
Doamne ajuta!!!Bine ca s-a terminat odata meciu' asta,ca am.avut mari emotii pe final.Joc slab ca mai toate jocurile de anul asta pe teren propriu.Era clar ca va fi greu cu voluntari,pentru ca toate echipele.mici vin sa ciupeasca cate-un punct la noi.Pacat ca nu s-a terminat egal la fcsb cu viitorul,dar niciodata nu ies calculele cum vrei.Mitrita a jucat binisor,iar acel.galben luat nu ii poate fi reprosat,deoarece.dintre toti mocofanii de la.mijlocul terenului doar el a fost in stare sa-l faulteze pe ala de.la.voluntari.Una peste alta,e bine ca a iesit asa,indiferent ca a am.jucat slab,acum sper sa vad un joc bun cu dinamo si sa invingem dupa zeci de ani la ei.
Baaaa! mai du-te la puscarie cu balariile tale,cu ce [****] te droghezi sau esti doar tuicar ieftin? la tine toate meciurile sunt grele si cu emotii si tot timpul se joca prost ! usteag :-x :-x vezi la ziar ca esti cam stresat :-x

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 10 Dec 2018, 22:30

Jimmy Darmody scrie:
10 Dec 2018, 22:24
Bobby scrie:
10 Dec 2018, 22:00
Felicitari pentru victorie. Inexplicabile erorile din aparare din echipa noastra - destule cadouri facute ilfovenilor. Am stat cu emotii pina in minutul 90, desi jucam cu echipa de pe ultimul loc.
Ai stat langa jumara de ai avut emotii?Ati vazut alt meci usteag usteag nu mai delirati bai nene cand nu e cazul
Pai la 2-1, la gafa lui Donkor, Voluntari avu o ocazie uriasa, de aia am stat cu emotii.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 10 Dec 2018, 22:32

DeuxEx scrie:
10 Dec 2018, 22:21

PS: hai, recunoasteti voi ca ati avut emotii la penalty-ul batut de Mitriță! :)(
Eu nici nu m-am uitat cind a batut, Bine ca a schimbat coltul de data asta - a batut in stinga portarului.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Dec 2018, 22:34

Ba tata ce gol dadu Koljic !! Nu am mai sarit in sus asa de la Njock. E bun copilu.
Rocha nu a jucat nimic dar a dat gol. Sa nu joace nimic in fiecare meci dar sa dea gol. Nu trebuia sa se manifeste asa la adresa noastra dar sper sa se fi descatusat si acum sa ii mearga jocul mai bine, fara trac
As aduce un fundas central in iarna asta. Un batran !

LiviuB

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de LiviuB » 10 Dec 2018, 22:38

Eu nu stiu ce s-a mai intamplat cu Gardos, daca s-ar fi pus la punct fizic ne-ar fi ajutat mai mult.
Cu dinamo trebuie bagat kelici langa donkor. Si sa ii mai traga cateva scaltoace din cand in cand, sa il trezeasca

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de _BGD_ » 10 Dec 2018, 22:41

Cine mai este si rocha asta de a ajuns sa intre in teren cand are chef (dinamo 2017) si sa injure suporterii Universitatii dupa gol? Sper sa se duca dupa mazarache ca si experimentul ala ajunsese sa ne injure ca la usa cortului, tot nu inteleg cum de a fost readus dupa modul in care a plecat !?

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 10 Dec 2018, 22:50

Jimmy Darmody scrie:
10 Dec 2018, 22:24
Bobby scrie:
10 Dec 2018, 22:00
Felicitari pentru victorie. Inexplicabile erorile din aparare din echipa noastra - destule cadouri facute ilfovenilor. Am stat cu emotii pina in minutul 90, desi jucam cu echipa de pe ultimul loc.
Ai stat langa jumara de ai avut emotii?Ati vazut alt meci usteag usteag nu mai delirati bai nene cand nu e cazul
La un moment, 2-2 a trecut la doi degete de noi. Si daca nu uitat, spre final du meci.
Last edited by Arthur Rimbaud on 10 Dec 2018, 23:16, edited 1 time in total.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Neagu.djuvara » 10 Dec 2018, 22:52

Jimmy Darmody scrie:
10 Dec 2018, 22:28
Neagu.djuvara scrie:
10 Dec 2018, 22:06
Doamne ajuta!!!Bine ca s-a terminat odata meciu' asta,ca am.avut mari emotii pe final.Joc slab ca mai toate jocurile de anul asta pe teren propriu.Era clar ca va fi greu cu voluntari,pentru ca toate echipele.mici vin sa ciupeasca cate-un punct la noi.Pacat ca nu s-a terminat egal la fcsb cu viitorul,dar niciodata nu ies calculele cum vrei.Mitrita a jucat binisor,iar acel.galben luat nu ii poate fi reprosat,deoarece.dintre toti mocofanii de la.mijlocul terenului doar el a fost in stare sa-l faulteze pe ala de.la.voluntari.Una peste alta,e bine ca a iesit asa,indiferent ca a am.jucat slab,acum sper sa vad un joc bun cu dinamo si sa invingem dupa zeci de ani la ei.
Baaaa! mai du-te la puscarie cu balariile tale,cu ce [****] te droghezi sau esti doar tuicar ieftin? la tine toate meciurile sunt grele si cu emotii si tot timpul se joca prost ! usteag :-x :-x vezi la ziar ca esti cam stresat :-x
In primul rand,controleaza-ti iesirile,ca tu dai senzatia ca te droghezi.In al doilea rand,nu incerca sa mai faci pe.interesantu' pe aici,criticand ceea ce scriu ceilalti.Comenteaza ceea ce ai trait tu la meciu' asta si gata.Toti si-au scris intr-un mod.elegant parerile,numai tu vii si arunci mizerii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Paul » 10 Dec 2018, 23:02

Meci chinuit. E mult mai usor in deplasare, se pare. In fine, 3 puncte si mergem in groapa sa ii ingropam pe caini la propriu.
In tribune fiecare pare sa aiba un client la injuraturi. Foarte la moda sa il injuri pe Mitrita, urmat de Bancu, care azi mi s-a parut foarte neatent, Rocha si Donkor.
Asta nu e ok. Putem fi dezamagiti, dar nu e ok sa fi cu ochii pe ei sa ai argumente la injuraturi.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Dec 2018, 23:30

si daca intra si bara lui Mitrita...
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 10 Dec 2018, 23:41

...a iesit bine, felicitari, dar azi nu l-am inteles pe Mangia. Barbut jucase bine in ultimele meciuri. Avea nevoie de odihna? Eu cred ca mai degraba il scoti din bulan tinandu-l rezerva si dai peste cap si angrenajul echipei. Insista cu Mihaila. Poate pt. ca e U21, altfel nu vad de ce. Miscarea cu urcarea lui Cicaldau dupa introducerea lui Fedele. De ce nu joci asa de la inceput si daca-ti moare Fedele pe parcurs, il scoti si-l cobori pe Cicaldau? Una peste alta, sunt fericit pt. rezultat dar jocul mi s-a parut poticnit...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 11 Dec 2018, 00:21

...la Peluza Nord lucrurile au mers bine, cu mici exceptii. Sunt anumite cantece pe care nu le stie toata lumea, nu sunt nici prea reusite si practic sunt doar murmurate de cativa din fata, ceea ce nu da bine. Ar trebui sa se renunte la astea care nu prind la public. O chestie probabil mostenita, e ca in perspectiva meciului urmator cu javrele sa se scandeze celebrul " **** dinamo ". La treaba asta au reactionat instant si cei de la T2, care altminteri sunt morti. Am strigat si eu, normal, asta e, dar mi se pare desuet si nepotrivit sa le dam valoare javrelor, cantand tot stadionul la adresa lor, cu un meci inainte...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de zeddDarko » 11 Dec 2018, 01:36

Urmarind niste videoclipuri postate pe facebook aud ceva care ma ingrijoreaza: Din prima zi in peluza, viata mi s-a schimbat, iubirea pentru Stiinta in sange mi-a intrat....stupoare :))))))))))))) nu ma pot abtine :)))

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 11 Dec 2018, 09:46

As avea cateva observatii scurte la ceea ce discutam pe acest forum :
1. Mitrita este, indiferent de ceea ce se scrie despre el, unul dintre cei mai buni (daca nu chiar cel mai bun) jucatori din campionatul nostru.Si joaca la noi.
2. De multe ori am vazut comentarii de genul " o echipa mare castiga si cand joaca mai slab". Acum de ce nu se mai aplica afirmatia?
3. Din campionatul urmator toate echipele din liga 1 VOR FI OBLIGATE sa inceapa meciurile cu DOI jucatori U21 in teren.Acum vi se pare logic de ce este fortat Mihaila? Atentie, Cicaldau la anul nu se mai incadreaza in aceasta regula!
Concluziile le trageti voi.
ucv ucv ucv

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Kellogg » 11 Dec 2018, 09:49

malus dacus scrie:
11 Dec 2018, 00:21
...la Peluza Nord lucrurile au mers bine, cu mici exceptii. Sunt anumite cantece pe care nu le stie toata lumea, nu sunt nici prea reusite si practic sunt doar murmurate de cativa din fata, ceea ce nu da bine. Ar trebui sa se renunte la astea care nu prind la public. O chestie probabil mostenita, e ca in perspectiva meciului urmator cu javrele sa se scandeze celebrul " **** dinamo ". La treaba asta au reactionat instant si cei de la T2, care altminteri sunt morti. Am strigat si eu, normal, asta e, dar mi se pare desuet si nepotrivit sa le dam valoare javrelor, cantand tot stadionul la adresa lor, cu un meci inainte...
E mai usor sa dai din gura peste tot si sa critici anumite lucruri, si pe facebook, si aici din spatele unui nickname, fara sa te implici, asa e?
Poate daca ati fi mai receptivi la indicatiile celor de la portavoce, ca doar nu sunt pusi degeaba acolo, lucrurile ar sta altfel.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Închis