[Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa FC Voluntari in Oltenia?

Poll ended at 11 Dec 2018, 12:39

3 puncte, stam aproape de podium
20
91%
1 punct, ne mobilizam greu acasa
2
9%
0 puncte, ilfovenii produc surpriza
0
No votes
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de alex.p » 11 Dec 2018, 10:17

G.Ovidiu-Catalin scrie:
11 Dec 2018, 09:46
As avea cateva observatii scurte la ceea ce discutam pe acest forum :
1. Mitrita este, indiferent de ceea ce se scrie despre el, unul dintre cei mai buni (daca nu chiar cel mai bun) jucatori din campionatul nostru.Si joaca la noi.
2. De multe ori am vazut comentarii de genul " o echipa mare castiga si cand joaca mai slab". Acum de ce nu se mai aplica afirmatia?
3. Din campionatul urmator toate echipele din liga 1 VOR FI OBLIGATE sa inceapa meciurile cu DOI jucatori U21 in teren.Acum vi se pare logic de ce este fortat Mihaila? Atentie, Cicaldau la anul nu se mai incadreaza in aceasta regula!
Concluziile le trageti voi.
apld apld

As mai adauga si faptul ca am jucat luni 26.11, duminica 2.12, joi 6.12, luni 10.12 si urmeaza meciuri sambata 15.12 si miercuri 19.12. 6 meciuri in 23 de zile. E normal ca unii jucatori sa fie odihniti, sa fie rulat lotul.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorinyki » 11 Dec 2018, 10:50

Si eu sunt de acord sa numai vorbim de Mitrita aiurea, are 11 goluri marcate, numai vorbesc de cate ori a tras in bara, este unul dintre putini fotbalisti de la noi care stie sa bata lovituri libere. Ati uitat vremurile cand golgheterii nostri aveau 3-4 goluri marcate pana la finalul campionatului? Elvir Koljic are 10 goluri, suntem pe un loc care ne face cinste, in fiecare an ne batem in play off, cu fiecare an care trece suntem tot mai aproape de varf, de locul 1, ca nu o fi anul asta poate la anul, am depasit vremurile de trista amintire cand dintr-o echipa mare am ajuns sa ne batem la retrogradare, chiar sa retrogradam etc

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de SLH » 11 Dec 2018, 12:28

Execrabil jocul in aparare. Nu tin minte meci atat de prost in defensiva. Bine ca am batut, bine ca am odihnit 2-3 jucatori. Daca ii ardem pe caini avem deja un sezon memorabil, iar anul calendaristic 2018 ar deveni probabil cel mai bun de la event incoace.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 11 Dec 2018, 12:52

Da, am avut parte din nou de o aparare visatoare... Pasa lui Bancu data înapoi e definitorie pentru starea de "la dolce vita" in care ne complacem in aparare cand jucam cu echipele mici.
Sa nu mai mentionez faptul ca la golul lor nenea Donkor era la vreo 2 m de atacantul oaspetilor...
Per ansamblu, insa, am avut noroc la unele faze si am castigat toate cele 3 puncte.
Cred ca ar trebui incercati si alti jucatori tineri in primul 11 pentru ca, asa cum mentionau si ceilalti colegi de forum, din sezonul viitor va trebui sa aliniem cel putin 2 jucatori U21 in primul 11. Cine stie, poate conducerea va aduce vreun alt jucator tanar, dupa modelul Cicaldau, si atunci nu mai e nevoie sa fortam vreun jucator in acest sezon. Insa eu as miza pe cativa jucatori de la echipa a 2-a macar in perioada de pregatire din iarna...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Dec 2018, 15:03

Craiova este o echipa in constructia.
Este normal sa apare din timp in timp anumite ,, arythmies" in joc.
O echipa este ça o casa.
Nu poti supara pe sotia ça nu tie place nu stiu ce mobila cand nici nu ai finissat zid la exterior, nici montat acoperis.

Eu urmarit Craiova si saison trecuta. Craiova de azi arata mai bune relatie de joc.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 11 Dec 2018, 17:54

Kellogg scrie:
11 Dec 2018, 09:49
malus dacus scrie:
11 Dec 2018, 00:21
...la Peluza Nord lucrurile au mers bine, cu mici exceptii. Sunt anumite cantece pe care nu le stie toata lumea, nu sunt nici prea reusite si practic sunt doar murmurate de cativa din fata, ceea ce nu da bine. Ar trebui sa se renunte la astea care nu prind la public. O chestie probabil mostenita, e ca in perspectiva meciului urmator cu javrele sa se scandeze celebrul " **** dinamo ". La treaba asta au reactionat instant si cei de la T2, care altminteri sunt morti. Am strigat si eu, normal, asta e, dar mi se pare desuet si nepotrivit sa le dam valoare javrelor, cantand tot stadionul la adresa lor, cu un meci inainte...
E mai usor sa dai din gura peste tot si sa critici anumite lucruri, si pe facebook, si aici din spatele unui nickname, fara sa te implici, asa e?
Poate daca ati fi mai receptivi la indicatiile celor de la portavoce, ca doar nu sunt pusi degeaba acolo, lucrurile ar sta altfel.
...am laudat constant Peluza Nord. Fara sa fiu vreun mare cunoscator al brigazilor de-acolo, miezu' mi se pare Sezione si chiar cred ca, asa cum suna versurile unui file audio, "Sezione Ultra / A salvat-o pe Stiinta", ei au fost fermentul renasterii peluzei si implicit al echipei. Nu-i minimalizez nici pe cei de la NL, VSU si care mai sunt. Asta nu inseamna ca nu e loc de mai bine si ca toate sunt perfecte. Mi-am exprimat punctual niste idei, bune sau rele, asta e alta discutie. La capitolul implicare, mai mult decat sa vin ragusit si cu palmele umflate de la fiecare meci, momentan n-am alte posibilitati. Micile donatii si ce mai balmajesc pe forum nu le pun la socoteala...

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de dantes » 11 Dec 2018, 19:04

Daca tot se discuta pe aceasta tema: a striga numele "Dinamo" de catre un stadion intreg nu e o idee stralucita, nici macar precedat de m..e.
Cel mai adesea singurul cuvant perceput de cei din fata televizoarelor e Dinamo.
Nu suntem adversarii lor doar pentru a le promova si mai pregnant brandul.
Caini, dar nu D...o

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Paul » 11 Dec 2018, 21:02

dantes scrie:
11 Dec 2018, 19:04
Daca tot se discuta pe aceasta tema: a striga numele "Dinamo" de catre un stadion intreg nu e o idee stralucita, nici macar precedat de m..e.
Cel mai adesea singurul cuvant perceput de cei din fata televizoarelor e Dinamo.
Nu suntem adversarii lor doar pentru a le promova si mai pregnant brandul.
Caini, dar nu D...o
De acord, dar nu merge doar "caini" fara "spurcati" :)
Sa incepem topicul despre meciul de sambata, ca sa spunem ce credem cu adevarat despre ei. E momentul sa le dam scor si ceata cum nu le-am dat niciodata.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de SLH » 11 Dec 2018, 22:20

Va loviti prea mult de semantica si de gura lumii. Se striga **** dinamo si toate celelalte pentru ca asa se simte. Ura extrema fata de cea mai scarboasa entitate spotiva din lume nu se controleaza si nici nu trebuie analizata sau explicata. Ori o mostenesti, ori o ai din experiente personale, ori nu o sa o intelegi niciodata. Atat! Si inca ceva... MUlE dINAMO!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 12 Dec 2018, 00:05

In ultimii 20 de ani, pe mine m-a iritat mai mult FCSB. Dinamo a devenit aproape patetica...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Paul » 12 Dec 2018, 05:47

Bobby scrie:
12 Dec 2018, 00:05
In ultimii 20 de ani, pe mine m-a iritat mai mult FCSB. Dinamo a devenit aproape patetica...
Si la mine e clasamentul schimbat: CFR, FCSB, Dinamo. Dar cand eram mic nu exista ura pura decat pentru Dinamo, restul nu contau in sensul asta.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de malus dacus » 12 Dec 2018, 06:57

SLH scrie:
11 Dec 2018, 22:20
Va loviti prea mult de semantica si de gura lumii. Se striga **** dinamo si toate celelalte pentru ca asa se simte. Ura extrema fata de cea mai scarboasa entitate spotiva din lume nu se controleaza si nici nu trebuie analizata sau explicata. Ori o mostenesti, ori o ai din experiente personale, ori nu o sa o intelegi niciodata. Atat! Si inca ceva... MUlE dINAMO!
...cand se simte, mai ales la meci direct, treaca-mearga, incepe toata lumea sa strige si aia e. Eu ma refeream la momentele cand nu-si aduce nici [*****] aminte de ei, dar vine liderul de galerie si, hai: " Baietii, mana dreapta sus! Urmeaza meciul cu dinamo, avem si noi o datorie." Si pe tot stadionul incepe sa rasune numele lor imputit. Mai ales acum, cand sunt in formol si n-avem nicio rivalitate de moment cu ei, in loc sa-i lasam sa piara, noi practic le dam valoare in continuare, bagandu-i prea mult in seama...

conStiinta

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de conStiinta » 12 Dec 2018, 09:53

N-avem rivalitate de moment?! CE [****] SPUI?!
MIUE dinamo!

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de _BGD_ » 12 Dec 2018, 10:13

Hai ca pe asta n-am mai auzit-o nicaieri, sa nu le mai bagam p**a in gura ca le facem reclama? Asta-i buna :)))))

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de zeddDarko » 12 Dec 2018, 10:17

MUI3 maidanezilor!

Închis