[Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu CFR Cluj?

Poll ended at 10 Feb 2019, 13:43

3 puncte, a venit momentul sa ne inscriem oficial in lupta pentru campionat
19
66%
1 punct si sperantele raman
5
17%
0 puncte - o mare dezamagire
5
17%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 06 Feb 2019, 13:43

Duminica, 10.02.2019, începand cu ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste in primul meci jucat acasa in acest an pe ocupanta primului loc al clasamentului, CFR Cluj. Clujenii vin dupa un egal (1-1) obtinut pe teren propriu in fata sibienilor de la AFC Hermannstadt. Stiinta vine dupa un egal (0-0) obtinut in deplasare, in fata echipei lui Hagi, FC Viitorul.
La acest meci este anuntata prezenta lui Alexandru Mitrita, noul jucator al americanilor de la New York City FC, pentru a preda banderola de capitan lui Nicusor Bancu si pentru a da lovitura de incepere a acestui meci.
Cu ce echipa credeti ca va aborda Mangia acest meci? Care credeti ca va fi rezultatul final al acestei partide?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Feb 2019, 16:33

E un meci tare complicat.Ii vad pe cei de la cfr,avand initiativa in acest meci.Cu siguranta vor risca pentru a castiga acest meci.Cred ca mangia ar fi multumit cu un punct.Mangia si daca vrea sa riste,nu mai are cu cine.Noi cu mihaila,si ei cu jucatori cu zeci de meciuri in EL si CL.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 06 Feb 2019, 16:52

Neagule, nu mai termini odata cu prostiile? Tu esti constient ca echipa aia pe care o lauzi, "cu jucatori cu zeci de meciuri in EL si CL", a fost inghesuita in propriu teren, la ultima partida intre cele doua formatii? Sau uiti ca numai ghinionul (un penalty ratat de Mitrita) a facut sa nu plecam cu 3 puncte din Gruia? Sincer, ma intreb uneori daca unele persoane care posteaza pe aici sunt reale sau doar niste conturi facute in gluma.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 06 Feb 2019, 16:56

Neagu.djuvara scrie:
06 Feb 2019, 16:33
E un meci tare complicat.Ii vad pe cei de la cfr,avand initiativa in acest meci.Cu siguranta vor risca pentru a castiga acest meci.Cred ca mangia ar fi multumit cu un punct.Mangia si daca vrea sa riste,nu mai are cu cine.Noi cu mihaila,si ei cu jucatori cu zeci de meciuri in EL si CL.
Las-o si tu mai usor cu optimismul asta debordant :)
Eu sunt mai pesimist de felul meu si cred ca CFR pur si simplu va juca cum joaca de obicei, adica total nespectaculos, si noi ii vom bate cum i-am mai batut. Dupa mine cel mai frumos moment a fost la golul lui Mitrita de 2-1 din lovitura libera, cand a aleragt dupa gol tot terenul si s-a urcat pe bannere in fata la Peluza Nord. Duminica nu va fi Mitrita, dar vom bate! Toata lumea la meci, nu exista scuze! Gripa, chestii, nu conteaza, asa veniti!!! Toata lumea incurajeaza tot meciul si batem, lasati analizele si alte kkturi, e vorba de mobilizare aici, atat, asta e treaba noastra!

LiviuB

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 06 Feb 2019, 17:41

eu zic ca putem invinge in acest meci. dar trebuie sa intram fara frica si fara prea mult respect fata de adversari.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 06 Feb 2019, 19:50

Meci de 1,x,2 - si era la fel si cu Mitrita.

Daca pierdem, s-a cam incheiat lupta la titlu pentru noi si ne putem concentra pe obiective mai realizabile :

- reconsctructia jocului ofensiv fara Mitrita;
- integrarea noilor veniti; vedem daca are rost sa-i pastram pe Rocha si Meza;
- pregatirea noului sezon - jucatorii U21;
- locul 3;
- Cupa Romaniei.
Plus o sa mai avem ceva iluzii ca ne-am putea lupta si la locul 2.

Daca facem egal jucind prudent - pronosticul meu - ramine cum era. Plus CFR se duce mai aproape de titlu. Am jucat noi prudent cu Viitorul - frica va pazi pepenii si cu CFR.

Daca vom cistiga, presa fecesebista va fi in extaz :-) Asa vrea sa-l vad pe Bancu jucind pe postul lui Mitrita.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Arthur Rimbaud » 06 Feb 2019, 20:31

Eu sunt un etern optimiste de natura mea, prea optimiste adesea asa ça este mai bine eu tac.

Totusi un mic 1-0 eu ma hasardez de pronosticat. :)(

usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Neagu.djuvara » 06 Feb 2019, 22:01

@Deuxex,fiecare cu prostiile lui:).Era doar o opinie,despre cum vad eu desfasurarea meciului de duminica,tinand cont de ultimele evenimente.Da,i-am.dominat in tur,si fara nici un dubiu,meritam victoria,dupa aspectul jocului.Lucrurile s-au schimbat pentru noi de atunci,si nu in bine,pentru ei au ramas la fel.Sa nu traim din amintiri cu meciul bun din turul campionatului.In supercupa cu trofeul pe masa,acasa,i-ai dominat?Asa si pe viitorul i-am.dominat copios in tur,iar acum n-am.fost capabili sa dam un gol.Vom vedea ce va fi duminica.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Augustus Caesar » 07 Feb 2019, 04:35

Aici ne trebuie o victorie, neaparat si indiferent de cum va fi, chinuita/nechinuita deoarece e momentul sa iesim din prudenta noastra de a nu pierde. Pana la urma ''cine nu risca nu castiga!'' E adevarat ca trecem din nou printr-un moment delicat, aproape la fel ca cel de la inceputul sezonului, dar asta este, baietii trebuie sa-si aduca aminte ca au facut meciuri foarte bune si fara Alex. Sper sa-l jucam pe Cristea cel putin mai mult de o repriza pentru ca eu am incredere ca el ne poate ajuta.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de zeddDarko » 07 Feb 2019, 13:33

Inainte de a ne gandi ce va fi pe teren, noi in tribune nu prea stam bine, nu cred ca meciul va fi sold-out...pacat

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Albastru » 07 Feb 2019, 14:21

Nu s-au activat suporterii de rezultat, dar 20 000 cred ca o sa fim. Atmosfera oricum o sa fie fierbinte !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 07 Feb 2019, 16:53

...egalul cu Viitorul + ziua si ora de disputare. Mai sunt, totusi, 3 zile...

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de blue ray » 07 Feb 2019, 21:32

Se vor aduna peste 25.000 de spectatori. Tribuna doua deja e ocupată, mai sunt bilete pe ultimele rânduri și pe laterale. E primul meci acasă după ceva timp, e meci cu miză.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Feb 2019, 21:54

La T2 sunt marea majoritate pensionari si cocalari......

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Feb 2019, 21:55

Cu ce [cenzurat] ii ajuta?Cu injuraturi?😂😂😂1️⃣🐷🐽

Închis