[Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu CFR Cluj?

Poll ended at 10 Feb 2019, 13:43

3 puncte, a venit momentul sa ne inscriem oficial in lupta pentru campionat
19
66%
1 punct si sperantele raman
5
17%
0 puncte - o mare dezamagire
5
17%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 10 Feb 2019, 23:24

M-a bucurat ca am trecut cu bine de prima repriza - clujenii au avut citeva ocazii mari, jocul defensiv al Craiovei nu a fost prea bun - dar echipa a iesit mult mai bine be teren de la cabine in repriza a doua.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 10 Feb 2019, 23:29

„Sunt foarte fericit pentru primul meu gol. A fost o atmosferă incredibilă! Oltenia merită un astfel de stadion și o astfel de atmosferă. Cred că suntem echipa cea mai iubită și cea mai organizată. Am trăit la maximum această partidă, am avut impresia că sunt în altă țară. E un stadion ca în Germania.

Mai avem mult de muncă. Sperăm să fim acolo sus de tot. În ultimii 3 ani cred că am 35 de goluri. Mă bucur că înscriu, că-mi ajut echipa. N-aș putea să dedic acest gol decât acestor suporteri minunați care ne-au încurajat până în ultima secundă”, a declarat Andrei Cristea la Look Sport.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Arthur Rimbaud » 10 Feb 2019, 23:37

FABULEUX MATCH !!! ucv usteag
FABULEUSE ATMOSPHÈRE !!! ucv usteag
FABULEUSE DÉFENSE !!! ucv usteag

CONCLUSION FINALE : QUE TU SUCES MA BITE CLUUUUUUJJJJJJJ !!! :-x :-x :-x

Scuzati mine prieteni, o data pe saison am si eu drept de fiu vulgare. :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Arthur Rimbaud » 10 Feb 2019, 23:40

Jimmy Darmody scrie:
10 Feb 2019, 21:57
dantes scrie:
10 Feb 2019, 21:53
Acum mi-e foarte clar, Bancu e capitan, dar nu e un lider. Si problema e ca nu vad cine altul ar fi. Doar Cicaldau, pare sa mai aiba ceva sange in instalatie...
Nu vezi sau nu vrei sa vezi,eventual sa realizezi...Cristea e singurul care poate fi lider,nu poti pune niste copiii lideri,nu fac fata si echipa simte usteag ucv
Bine vazut Jimmy. o:
Extreme de rar dar bine vazut la aceasta data. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 10 Feb 2019, 23:42

Devis Mangia e mulţumit de rezultatul din această seară, dar le cere elevilor săi să fie mai calmi în teren: "N-a fost totul perfect. Rezultatul e bun, dar CFR Cluj a jucat mai bine ca noi în prima repriză. La pauză le-am zis jucătorilor că trebuie să fim mai calmi. Am alergat mai mult în prima repriză, dar trebuia să fim mai calmi. În repriza a doua am fost mai calmi, iar atitudinea a fost perfectă. Echipa a demonstrat că este o echipă.

Andrei Cristea a fost într-o condiţie mai bună pentru meciul ăsta. Antrenorul lucrează tot timpul cu jucătorii şi ştie cel mai bine când să-i introducă. Nu şiu nimic de Ioniţă, Ioniţă e la CFR. Nu vorbesc de jucătorii altor echipe. CFR Cluj e pe primul loc, e cea mai bună echipă. Dacă pierdeam azi, totul era închis pentru noi", a spus Devis Mangia, la final.

Deci, cu "Calma, calma" se castiga meciurile o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Neagu.djuvara » 10 Feb 2019, 23:47

O victorie frumoasa,muncita si meritata.Mai e.mult pana departe,ne asteapta meciuri foarte grele pana la sfarsitul anului.Sper ca dupa aceasta victorie,sa nu se impauneze si sa intre blazati si relaxati in meciul cu hermanstadt.Echipa trebuie sa inlantuie victoriile.Ma.bucura reusita lui cristea,adevaratul lider din vestiarul echipei.Ma.bucura jocul lui mihaila,paradoxal ii iese jocul in meciurile cu fcsb si cfr.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Arthur Rimbaud » 10 Feb 2019, 23:47

Aruncat de obiecte de tribuna, aste mie aminteste de anumite grupuri de ,, racailles'' ( nu stiu traduce precis termen asta, dar vrea sa dea pe scurt un fel de golani de cei mai de jos grad) de tribune de Vélodrome (Marseille) ori Furiani (Bastia) - Corse.

De ce trebuie aruncat obiecte in teren?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

LiviuB

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 10 Feb 2019, 23:53

As mai puncta un aspect extrem de important in tactica meciului - am cautat tot timpul sa iutim jocul fiind stiuta varsta adversarilor. SI in aceste conditii culio, vinicius, deac nu au putut sa tina ritmul, chiar daca erau mult mai experimentati.
Bravo Mangia

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2019, 00:11

In prima repriza ne cam dadusera ceata astia. Noroc ca nu ne-au dat gol. Din punctul meu de vedere intrarea lui Barbut a contat foarte mult, chiar daca deja incepuseram sa miscam de la pauza, era nevoie de cineva care sa rupa ritmul.
Mihaila a facut cateva curse bune dar a fost egoist cand putea sa paseze si sa fi inchis meciul iar in prima repriza nu l-a ajutat pe Bancu cam deloc.
Cristea este exact ce trebuie, sper sa mai tina 2 ani, este genul de jucator care iti da incredere.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 11 Feb 2019, 00:20

Si acum sa vedem un viitor titlu in presa fecesebista : "Jucatorii pe care i-a pierdut Becali, Koljic si Cristea, inving CFR !" :-)

Tare echipa are CFR pentru Romania. Vad in presa ca cei din Cluj n-au mai pierdut in deplasare in liga 1 de 14 luni ! Au pierdut pe 16 decembrie 2017 cu 1-2 tot la Craiova.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2019, 00:27

Ajunsei cat putui eu de repede acasa de la stadion sa vad ceva la Digi special si vazui maxim despre Fed cup si Razvan Lucescu in Grecia. Interviu de 2 min cu Mangia si atat.
Noua ne trebuie un canal TV pentru noi. Pe bune. Adica chiar nu fu important ca baturam? C'mon guys, macar pentru FCSB.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 11 Feb 2019, 00:32

Canalul TV pentru noi este site-ul oficial al clubului/facebook - se pune conferinta de presa dupa meci live, se pun video-uri live cu echipa dupa meci etc.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 11 Feb 2019, 00:45

Paul scrie:
11 Feb 2019, 00:27
Ajunsei cat putui eu de repede acasa de la stadion sa vad ceva la Digi special si vazui maxim despre Fed cup si Razvan Lucescu in Grecia. Interviu de 2 min cu Mangia si atat.
Noua ne trebuie un canal TV pentru noi. Pe bune. Adica chiar nu fu important ca baturam? C'mon guys, macar pentru FCSB.
...bravo, la fel si eu. Dar presupun ca fu inmormantare la digi, deci e de bine...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Feb 2019, 00:58

Paul scrie:
11 Feb 2019, 00:27
Ajunsei cat putui eu de repede acasa de la stadion sa vad ceva la Digi special si vazui maxim despre Fed cup si Razvan Lucescu in Grecia. Interviu de 2 min cu Mangia si atat.
Noua ne trebuie un canal TV pentru noi. Pe bune. Adica chiar nu fu important ca baturam? C'mon guys, macar pentru FCSB.
Eu gasesc ca performance de fete voastre in Fed Cup este mai importanta decat un meci de championnat. Nesansa de Craiova ça asta s'est superposé in aceasta seara. :)(
Acum fete romance joaca contra cele franceze in semifinale si pe mine nu ma ar deranja deloc daca romance bate franceze. :)( :-D
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 11 Feb 2019, 01:41

In presa bosniaca golul lui Koljic de duminica seara este asemanat cu golurile acrobatice ale lui Ibrahimovic. In Scotia, presa scrie ca Rangers s-a pacalit luindu-l pe Umar Sadiq de la Roma vara trecuta ca atacant, in loc de Koljic. Lumea se intreaba acolo daca Rangers va face o oferta la vara pentru bosniac.

Închis