[Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu CFR Cluj?

Poll ended at 10 Feb 2019, 13:43

3 puncte, a venit momentul sa ne inscriem oficial in lupta pentru campionat
19
66%
1 punct si sperantele raman
5
17%
0 puncte - o mare dezamagire
5
17%
 
Total votes: 29

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de adi_g » 11 Feb 2019, 02:17

Victorie extraordinară! Și da, trebuie să începem să legăm victoriile. Dacă terminăm sezonul regulat în primele 2 locuri, in play off vom juca cu titlul pe masa cu cealalta echipă din primele 2 clasate, în ultima etapă...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 11 Feb 2019, 04:45

Statistica jocului arata un meci echilibrat (de pe www.gds.ro) :

Posesie: 42%-58%, ocazii de gol: 8-8, șuturi pe poartă: 4-1, șuturi pe lângă poartă: 4-7, lovituri libere: 22-16, cornere: 2-11, ofsideuri: 1-4, aruncări de la margine: 21-29, intervenții portar: 1-2, faulturi: 15-18.

Notele jucatorilor, de pe www.cvlpress.ro - excelenta contributia rezervelor:

Pigliacelli 7 – Martic 7, Kelic 8, T. Ferreira 7, Bancu 8 – Mateiu 8, Cicâldău 7 – Meza Colli 5 (61 Bărbuţ) 8, A. Cristea 8 (73 Nuno Rocha) 7, Mihăilă 7 (83 Fedele) – Koljic 7.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Feb 2019, 06:42

Oamenii au venit sa o vada pe Craiova luptandu-se la titlu
Mitrita a venit la Craiova sa devina o legenda. El nu a jucat pana acum la Craiova si nu a putut intra in lista cu idoli. La cum a fost momentul ala, copilu a in sufletele noastra, Bravo Piticule

Meza e dintr-o liga inferioara, se intelege cu mingea cum ma inteleg eu cu soacra-mea ... copilu are probleme mari de mentalitate
Martic si Mateiu cei mai buni, extrem de motivati, foarte energici, foarte muncitori. Au facut diferenta
Am jucat un 4-4-2 spre un 4-2-3-1. Dar dupa primul gol ne-am bagat in poarta, obisnuiti sa jucam pe contra-atac - nu mai avem ponei !!
ALtfel, miza mare pentru noi e ca o piatra de moara, nu jucam bine sub presiune. Am inscris, ne-am vazut mai aproape de titlu si ne-am cct in pantaloni de frica.

Nu am mai facut posesie, nu am mai legat pase, am irosit niste centrari si am jucat "focul la ei". Mult prea italieneste...noroc cu Mirko care-l tinti pe Koljic in min 80
Fedele aduce multa siguranta dar incetineste jocul. Este un jucator care acapareaza mingea si se calca in picioare cu Cicaldau sau Mateiu
Rocha merita laudat, a intrat bine in joc si a fost super altruist. Barbut si Rocha sunt letali pe contra-atac impotriva unei defensive lente, dar atat
Cristea e genu ala de angajat care in prima saptamana iti aduce 10 beneficiari. Vrea sa se retraga in glorie, ii lipseste cupa romaniei, totodata nu isi are radacinile aici este doar un mercenar

Cred ca ne-am lamurit de Ionita
Petrila ala de la gorj e bun, mai bine ii faci oferta lui

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2019, 08:10

Arthur Rimbaud scrie:
11 Feb 2019, 00:58
Paul scrie:
11 Feb 2019, 00:27
Ajunsei cat putui eu de repede acasa de la stadion sa vad ceva la Digi special si vazui maxim despre Fed cup si Razvan Lucescu in Grecia. Interviu de 2 min cu Mangia si atat.
Noua ne trebuie un canal TV pentru noi. Pe bune. Adica chiar nu fu important ca baturam? C'mon guys, macar pentru FCSB.
Eu gasesc ca performance de fete voastre in Fed Cup este mai importanta decat un meci de championnat. Nesansa de Craiova ça asta s'est superposé in aceasta seara. :)(
Acum fete romance joaca contra cele franceze in semifinale si pe mine nu ma ar deranja deloc daca romance bate franceze. :)( :-D
Gata, esti de-al nostru 😊 Bravo vere!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorinyki » 11 Feb 2019, 08:59

O victorie mare, dupa multi ani suntem acolo unde ne este locul , suntem o echipa de temut, cu suporteri minunati. Ca sa fim completi avem nevoie de un jucator care sa stie sa traga la poarta din afara careului (actiune, lovitura libera).

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 11 Feb 2019, 09:06

Nu poti sa nu te bucuri cand vezi ca gigisteve repeta toate stirile,mai putin victoria UCV de aseara,maine vor da ore in sir becalisme....

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 11 Feb 2019, 09:29

...hai, c-am inteles-o p-aia cu tenisu' c-am facut ceva scofala pe care o mai facusem mai demult. Dar lucescu jr.?!? Pe cine dreaqu intereseaza lucescu jr. si campionatul Greciei?...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de florinkeke » 11 Feb 2019, 09:52

Meci bun al nostru.I-am intepat in prima repriza,care as usual nu a fost una foart reusita din partea noastra.In a doua am pastrat traditia si am jucat mult mai bine.
Cristea,Mateiu+toata apararea au jucat foarte bine.
Mezza lent si previzibil.
Ne trebuie un mijlocas dreapta si unul stanga.Mihaila e inca tanar si o sa oscileze evolutiile.Barbut pare singurul capabil pe drapta.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Feb 2019, 11:08

Paul scrie:
11 Feb 2019, 08:10
Arthur Rimbaud scrie:
11 Feb 2019, 00:58
Paul scrie:
11 Feb 2019, 00:27
Ajunsei cat putui eu de repede acasa de la stadion sa vad ceva la Digi special si vazui maxim despre Fed cup si Razvan Lucescu in Grecia. Interviu de 2 min cu Mangia si atat.
Noua ne trebuie un canal TV pentru noi. Pe bune. Adica chiar nu fu important ca baturam? C'mon guys, macar pentru FCSB.
Eu gasesc ca performance de fete voastre in Fed Cup este mai importanta decat un meci de championnat. Nesansa de Craiova ça asta s'est superposé in aceasta seara. :)(
Acum fete romance joaca contra cele franceze in semifinale si pe mine nu ma ar deranja deloc daca romance bate franceze. :)( :-D
Gata, esti de-al nostru 😊 Bravo vere!
:hai
Accept appellatif de ,,vere'' (cousin) doar la conditie ça eu daca sunt ,,vere'' mai mare. Aroganta typique franceza, ce vrei sa faci? [miti]
:)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 11 Feb 2019, 11:22

Bine @Arthur, se accepta 😊

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Feb 2019, 12:25

Paul scrie:
11 Feb 2019, 11:22
Bine @Arthur, se accepta 😊
:lol: :lol: :lol:

Prea gentil tu Paul. apld
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 11 Feb 2019, 13:43

Top 3 cei mai buni jucători ai Universităţii Craiova în meciul cu CFR Cluj, conform INDEX InStat

Mirko Pigliacelli – INDEX 317 – al doilea meci în care portarul Universităţii e cel mai bun jucător de pe teren. A rezolvat singura situație grea a meciului, când a parat șutul lui Păun (min. 21). A ratat o singură ieșire pe centrare. Iar ca bonus, a dat pasa la golul 2

Nicușor Bancu – INDEX 301 – Are cel mai mare procentaj de dueluri câștigate,79%, a greșit doar 6 pase tot meciul

Andrei Cristea – INDEX 290 – A creat și a finalizat faza primului gol. A greșit doar 3 mingi în cele 74 de minute cât a evoluat

sursa: FANATIK.RO
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de JustME » 11 Feb 2019, 14:05

SergyuR scrie:
11 Feb 2019, 13:23
Stiti pe unde putem vedea meciul? Pe youtube vad ca au blocat orice transmisie live.
aici poti sa il vezi (meciul incepe undeva in jurul minutului 20):


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 11 Feb 2019, 16:22

Paul scrie:
11 Feb 2019, 00:27
Ajunsei cat putui eu de repede acasa de la stadion sa vad ceva la Digi special si vazui maxim despre Fed cup si Razvan Lucescu in Grecia. Interviu de 2 min cu Mangia si atat.
Noua ne trebuie un canal TV pentru noi. Pe bune. Adica chiar nu fu important ca baturam? C'mon guys, macar pentru FCSB.
Poti vedea aici emisiunea despre meci de pe Look :



Închis