[Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu FCSB?

Poll ended at 23 Feb 2019, 22:50

3 puncte, zdrobim oile la ele acasa
21
57%
1 punct, Teja scoate un egal
10
27%
0 puncte, resuscitam oile.
6
16%
 
Total votes: 37

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 20 Feb 2019, 21:14

DeuxEx scrie:
20 Feb 2019, 21:12
Daca spune GheySePe-ul ca e Avram, atunci NU E! :lol:
apld sper

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Feb 2019, 03:34

Cei de la club si Peluza Nord ar trebui sa comunice clar cum se poate veni la meci - pentru fanii care nu sint din Craiova. Am incercat sa cumpar bilete online toata ziua de pe site-urile FCSB dar nu am putut sa cumpar nimic :

http://www.steauafc.com/ro/articol/bilete-csu/
https://www.bilete-fcsb.ro/

Probabil ca cel mai bine e ca cei care nu sint din Craiova sa-si cumpere bilete la stadion, de la casele de bilete.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Feb 2019, 17:19

Tocmai am aruncat o privire pe site-ul FRF-ului, la capitolul delegari. Singurul meci unde au fost stabiliti arbitrii este Sepsi - Viitorul (Barsan la centru, Comanescu rezerva).
https://www.frf-cca.ro/delegari/1/0/0
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 21 Feb 2019, 17:24

Pigliacelli, Kelic, Donkor, Thiago, Martic, Bancu, Fedele, Cicaldau, Barbut, Cristea, Koljic. Ori cu Mihila sau Rocha in locul lui Donkor, Kelic sau Thiago, intr-o eventuala formula mai ofensiva si intr-o alta asezare....

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Feb 2019, 20:59

Eu as juca un 4-2-3-1: Mirko - Bancu, Tiago, Kelic, Martic - Cicaldau, Fedele - Mihaila, Cristea, Bărbuț - Koljic. Eventual, poate Rocha in locul lui Mihaila, pentru ca este tot timpul un factor destabilizator la cat e de bezmetic. Insa uneori destabilizarea asta se poate produce si in sanul echipei noastre - e o sabie cu 2 taisuri. Nu as juca 3-4-3 tocmai pentru ca tactica asta nu a dat roade la Ovidiu.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 21 Feb 2019, 21:20

Eu as juca intr-un 4-1-3-2, Mirko, Bancu, Tiago, Kelic, Martic, Fedele, Mihaila, Cristea, Barbut, Fortes, Koljic. la nevoie se poate transforma intr-un 4-4-2 printr-o schimbare de jucator, Fortes/Koljic cu Cicaldau. Cu doi oameni masivi in fata poti juca si pe contraatac, dar si cu mingi multe in careu, cu siguranta cei doi vor destabiliza defensiva plapanda a celor de la wcsb.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Feb 2019, 21:58

Mi se pare iritanta si aberanta presiunea pusa pe echipa de unii din tabara noastra in ceea ce priveste lupta la titlu : "Daca nu acum, atunci cind ?".

Rapund eu la intrebarea asta : "Daca nu acum, atunci data viitoare".

Liga 1 va deveni mai atractiva in urmatorii ani - revin unele branduri mari ca Petrolul si Rapid, parca mai multe echipa imbratiseaza un management adecvat (Botosani, Sepsi etc.). Va fi bine pentru toara lumea - Craiova trebuie sa continue o crestere prudenta, fara nebunii de genul "acum ori niciodta".

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 21 Feb 2019, 21:58

Avem nevoie sa controlam mijlocul terenului. Cicaldau e cel mai bun acolo, cum sa lipseasca?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 21 Feb 2019, 22:19

Mangia va juca exact ca in meciul cu viitorul.Prudent,pragmatic,cu riscuri minime.Fcsb cu siguranta va risca totul pe cartea atacului,iar noi ii vom astepta.E.meci de 1x.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 22 Feb 2019, 07:18

Eu lipsit de aici la meci cu Sibiu. Plecat cu treburi de la Romania, insa acum eu revenit la Craiova si chiar daca eu nu pot ma deplasa la Bucuresti sunt aici cu suflet mea (care contine 66% albastru si alb) alaturi de STIINTA!!!

Stiu ça STIINTA nu castigat de multa vreme la Bucuresti contra FCSB/ steaua, insa simt ca noi nu mai sa faceam errori pe care noi facut cu Dinamo. 2-1 pentru STIINTA precum in tur. usteag ucv
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Feb 2019, 08:09

Neagu.djuvara scrie:
21 Feb 2019, 22:19
Mangia va juca exact ca in meciul cu viitorul.Prudent,pragmatic,cu riscuri minime.Fcsb cu siguranta va risca totul pe cartea atacului,iar noi ii vom astepta.E.meci de 1x.
E meci de 2 solist nene, ca noi tinem cu Craiova! Ce mare [cenzurat] joaca FCSB ca sa ne fie asa frica de ei, ca n-am inteles? Ii batem la tot, joc, tribune, asta la ei acasa, si il facem pe nea Gigi sa faca icter mecanic!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Feb 2019, 08:22

Arthur Rimbaud scrie:
22 Feb 2019, 07:18
Eu lipsit de aici la meci cu Sibiu. Plecat cu treburi de la Romania, insa acum eu revenit la Craiova si chiar daca eu nu pot ma deplasa la Bucuresti sunt aici cu suflet mea (care contine 66% albastru si alb) alaturi de STIINTA!!!

Stiu ça STIINTA nu castigat de multa vreme la Bucuresti contra FCSB/ steaua, insa simt ca noi nu mai sa faceam errori pe care noi facut cu Dinamo. 2-1 pentru STIINTA precum in tur. usteag ucv
Bravo Arthur! Asta da atitudine de suporter!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 22 Feb 2019, 11:36

Hai sambata la 13:30 la gara sa ii conducem pe baieti

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 22 Feb 2019, 12:30

Paul scrie:
22 Feb 2019, 08:22
Arthur Rimbaud scrie:
22 Feb 2019, 07:18
Eu lipsit de aici la meci cu Sibiu. Plecat cu treburi de la Romania, insa acum eu revenit la Craiova si chiar daca eu nu pot ma deplasa la Bucuresti sunt aici cu suflet mea (care contine 66% albastru si alb) alaturi de STIINTA!!!

Stiu ça STIINTA nu castigat de multa vreme la Bucuresti contra FCSB/ steaua, insa simt ca noi nu mai sa faceam errori pe care noi facut cu Dinamo. 2-1 pentru STIINTA precum in tur. usteag ucv
Bravo Arthur! Asta da atitudine de suporter!

Salut Paul de Craiova. [bere]
Bien ou bien prieten meu? usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 22 Feb 2019, 13:27

Paul scrie:
22 Feb 2019, 08:09
Neagu.djuvara scrie:
21 Feb 2019, 22:19
Mangia va juca exact ca in meciul cu viitorul.Prudent,pragmatic,cu riscuri minime.Fcsb cu siguranta va risca totul pe cartea atacului,iar noi ii vom astepta.E.meci de 1x.
E meci de 2 solist nene, ca noi tinem cu Craiova! Ce mare [cenzurat] joaca FCSB ca sa ne fie asa frica de ei, ca n-am inteles? Ii batem la tot, joc, tribune, asta la ei acasa, si il facem pe nea Gigi sa faca icter mecanic!
N-ar strica daca am ramane echilibrati.Suntem patiti,trecem de la agonie la extaz si invers.In ultimele zile s-a creat o presiune suplimentara din partra mass-mediei,presiune din partea suporterilor,si sper ca aceste chestii sa fie gestionate bine catre conducerea tehnica.Nu e simplu,nici pentru mangia,nici pentru jucatori sa gestioneze presiunea asta imensa.Stim ce am.patit.in iarna cand ne-am dus la dinamo,si visam.cu totii numai scoruri de neprezentare.E tare aerul capitalei pentru jucatorii nostri.Eu as fi super multumit cu un punct duminica.

Închis