[Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu FCSB?

Poll ended at 23 Feb 2019, 22:50

3 puncte, zdrobim oile la ele acasa
21
57%
1 punct, Teja scoate un egal
10
27%
0 puncte, resuscitam oile.
6
16%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 22 Feb 2019, 14:21

Updated :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Feb 2019, 15:35

Conferinta de presa...

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Feb 2019, 15:42

Neagu.djuvara scrie:
22 Feb 2019, 13:27
Paul scrie:
22 Feb 2019, 08:09
Neagu.djuvara scrie:
21 Feb 2019, 22:19
Mangia va juca exact ca in meciul cu viitorul.Prudent,pragmatic,cu riscuri minime.Fcsb cu siguranta va risca totul pe cartea atacului,iar noi ii vom astepta.E.meci de 1x.
E meci de 2 solist nene, ca noi tinem cu Craiova! Ce mare [cenzurat] joaca FCSB ca sa ne fie asa frica de ei, ca n-am inteles? Ii batem la tot, joc, tribune, asta la ei acasa, si il facem pe nea Gigi sa faca icter mecanic!
N-ar strica daca am ramane echilibrati.Suntem patiti,trecem de la agonie la extaz si invers.In ultimele zile s-a creat o presiune suplimentara din partra mass-mediei,presiune din partea suporterilor,si sper ca aceste chestii sa fie gestionate bine catre conducerea tehnica.Nu e simplu,nici pentru mangia,nici pentru jucatori sa gestioneze presiunea asta imensa.Stim ce am.patit.in iarna cand ne-am dus la dinamo,si visam.cu totii numai scoruri de neprezentare.E tare aerul capitalei pentru jucatorii nostri.Eu as fi super multumit cu un punct duminica.
Atitudinea mea de suporter este ca visez si nu sunt echilibrat, dupa care daca nu e ca mine, e ok, nu incep cu injuraturi si tot felul de reprosuri. Dar eu vad anumite meciuri ca niste razboaie virtuale, unde nu te echilibrezi de nicio culoare, te armezi si te duci la victorie fiind convins ca o ai. Daca mai si iese, cu atat mai bine! Eu nu cred ca avem nici de castigat daca incercam sa fim echilibrati inainte de meci, nici de pierdut daca nu ne varsam amarul dupa meci in caz de insucces, ci chiar pe dos.
In fine, nici nu e vorba de ce credem noi asa de mult, e vorba ca jucam cu oile lui Gigi si trebuie sa ii batem la ei acasa, dupa 20 de ani! Cred ca ultima oara a fost in 89, goluri Bica si Fane Stoica.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 22 Feb 2019, 18:50

@Paul
Bun argument. Exista o ratiune in irationalitate.

iuli

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Feb 2019, 19:04

chiar 30 de ani.....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Feb 2019, 20:11

Ne-a montat Mangia pentru meciul cu Ungurii :lol: ca sa nu fie terenul greu, ca sa vedem cand suntem programati cu astra, ca aia, ca ailalta. E clar ! se asteapta la un meci prost facut de noi. Eu nu as fi asa ingrijorat... Ii sparge fortes pe unguri

In meciul cu steaua e simplu, apararea care nu ia gol nu se schimba. Programarile meciurilor din poff sunt cele mai favorabile echipei care termina pe locul 2 sezonul regulat, in sensul in care nu are meciuri cu locurile 1 si 3 succesiv.
Miza meciului cu steaua va fi mare in POFF dar duminica poti sa castigi la moral. Daca ii bati in campionat acasa si in deplasare deja in poff ai un avantaj contra lor, psihic.
Acuma, spre deosebire de echipa lui miriuta care juca cu 5 fundasi, steaua joaca sus, joaca bine in atac, combina, are jucatori rapizi si mingicari. zici ca sa joci tu ceva mai jos si sa pleci pe contra-atac. Pai da, dar cu cine ?

De mezza nu stiu ce sa zic, l-au dat iar accidentat. Eu in vaza il vad .. PA!

Pigli - Bancu, Thiago, Kelic, Martic . Fedele, Cicaldau - Rocha, Cristea, Barbut - Koljic

In ultima faza sa nu uitam de avram care de fiecaredata ne-a prajit

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Feb 2019, 20:19

dantes scrie:
22 Feb 2019, 18:50
@Paul
Bun argument. Exista o ratiune in irationalitate.
Cred ca e de fapt definitia suporterilor, restul sunt analisti si parerologi. Suporterii iubesc si se exalteaza, eu asa stiu!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 22 Feb 2019, 20:33

Paul scrie:
22 Feb 2019, 20:19
dantes scrie:
22 Feb 2019, 18:50
@Paul
Bun argument. Exista o ratiune in irationalitate.
Cred ca e de fapt definitia suporterilor, restul sunt analisti si parerologi. Suporterii iubesc si se exalteaza, eu asa stiu!
ucv

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 22 Feb 2019, 20:44

Tu te auzi "Calancia" cu comentariile vizavi de meciul din cupa de joi ? Realizezi ? Joaca un [cenzurat] de echipa de liga 3 cu echipa de pe locul 2/3 din Liga 1 , luam bataie clar nu ? Eu garantez ca si rezervele ii bat pe aia ! Ce [cenzurat] de atitudine , halal suporter !

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 22 Feb 2019, 22:23

Ce mă enerveză căcatul ăla de crăciunescu cum face el pe moralistul!!! Ne-a mai și înțepat de la distanță după ce că atunci când era arbitru ne-a furat când a putut! F.m.m. de ipocrit!!! iar acum, dacă și viitura e echipa! Trebuia să-i batem!!!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 23 Feb 2019, 00:12

Aveti idee daca vine si magazinul mobil la meciul de duminica? Am vazut ca au scos niste esarfe noi.
Altfel as vrea sa cumpar un fular cu Gruppo Maxima (cel cu motive oltenesti) sau cel scos de acest forum si unul scos de club sau suporteri cu ocazia meciului cu Milan. Vinde cineva si vine si duminica la meci?


Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 23 Feb 2019, 03:31

Ce scirbe sint cei de la GSP ! Au pus la cale o nebunie pe tema arbitrajelor anti FCSB chiar inaintea meciului cu Craiova si au aflat primii, probabil pe canale FCSB, ca meciul va fi arbitrat de sluga oierului, Avram. GSP este focarul coruptiei in fotbalul romanesc - acest sport nu va fi niciodata curat fara eradicarea mafiei GSP.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Feb 2019, 13:54

Asa a plecat echipa catre capitala!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Feb 2019, 14:22

Foarte inteligenta a fost interventia lui marcel popescu,in cazul delegarii lui avram la.meciul de duminica.A reusit sa puna presiune.pe el,intr-un mod elegant,fara isterii si urlete.Sunt convins ca va arbitra bine duminica.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 23 Feb 2019, 14:37

Frumos!!!! ucv o:

Închis