[Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem in primul meci din play-off?

3 puncte, ne luam revansa dupa ultimul meci
28
80%
1 punct, inca suntem ametiti
4
11%
0 puncte, intram in criza
3
9%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

[Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 07 Mar 2019, 12:00

Duminica, 10.03.2019, inepand cu ora 20.30, Universitatea Craiova intalneste pe "Ion Oblemenco" echipa giurgiuveana Astra Giurgiu, in prima etapa a play-off-ului 2018-2019.

Stiinta intalneste din nou Astra acasa, dupa meciul precedent, in care a fost invinsa cu 2-1.

In lumina ultimelor evenimente, cum vedeti meciul, ce echipa va trimite Mangia in teren?
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 07 Mar 2019, 12:05

...votai 3 pct. dar sa nu faca greseala sa nu-l "menajeze" pe Rocha...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 07 Mar 2019, 12:23

Si eu cred ca le rupem capul... Revine Bancu, ceea ce inseamna ca se inchide bulevardul de pe stanga apararii nostre.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 07 Mar 2019, 12:41

Am incredere ca vom aborda meciul mult mai determinati, cu atitudine si dorinta de revansa.

Batem, trebuie.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 07 Mar 2019, 13:21

echipa asta as folosi si eu. mai ma gandeam la Draghici in locul lui Mihaila. Sper ca ca ai nostri sa fie mult mai montati si mai inspirati, la meciul de luni au fost foarte multe faze la care s-a ales cea mai proasta varianta.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Mar 2019, 13:53

Eu cred ca va fi victorie duminica.Cred ca acest dus rece a venit la momentul oportun.Din pacate unii suporteri,digera foarte greu o infrangere,incepand sa injure cu patima si cerand demisii.Inteleg criticile adresate jucatorilor, si antrenorului dar nu inteleg injuraturile ca la usa cortului.Unii cred.ca vin la.meci doar ca sa-si verse naduful,nicidecum sa urmareasca un spectacol fotbalistic.Au impresia ca daca platesc un bilet,se pot comporta ca niste animale.Aceia care injura,sunt niste naivi,care nu realizeaza ca aceasta echipa,in actuala formula,nu se poate bate niciodata pentru locul 1.Trebuiau adusi vreo 2 mijlocasi de valoare,un fundas bun,vitezist si bun la constructie,in locul lui kelic,si atunci puteam vorbi si de titlu.Nu inteleg cum,formatii precum gaz,sepsi,botosani,dinamo,iasi gasesc jucatori buni moca,sau ieftini,iar noi nu.De la echipa a doua nu vine nimic,singurul produs bun pare sa fie markovic,in rest Dumnezeu cu mila.Acum jumatate de an au fost cumparati vreo 2 juniori de la ardealul cluj:juncu si tegle,nu i-am vazut la culoare.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 07 Mar 2019, 14:11

Si eu cred ca duminica va fi victorie,si inca una clara.Cred ca formatia este cea postata de alextudi,cu mentiunea ca as juca o repriza si cu Fortes in locul lui Cristea.Neagule,Juncu si Tegle au jucat la echipa a doua sezonul trecut,dar...zero barat.Anul asta au luat altii 2 de la ardealul cluj.. sa-i vedem si pe astia.

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 07 Mar 2019, 14:37

de la echipa secunda mai este venit si Mihaila.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 07 Mar 2019, 15:12

Dupa meciul cu astra o sa mai jucam acasa abia pe 3-4 aprilie in cupa.Oare primaria se simte si schimba rahatul asta de gazon?Arata exact ca la inceput,adica execrabil!

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de zschortau » 07 Mar 2019, 15:38

Eu cred (și sper) că le dăm cu terenu’n cap! Aș începe cu Cristea titular și cu Fortes de prin minutul 60. Cu Mihăilă titular și cu Drăghici în repriza a doua. Cu Rocha în afara lotului.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Mar 2019, 17:02

Dupa mine, urmeaza doua meciuri de totul sau nimic
In aceste doua meciuri poti sa te apropii de FCSB si CFR iar in meciul direct, presiunea sa cada pe ei
Daca nu castigi aceste doua meciuri, iti ramane ca te bati la locul 3; si inseamna ca mangia pleaca la sfarsit. Nu poate mai mult de locul 3
CFR nu ia 3 puncte cu Sepsi si FCSB trece de viitorul

Mirko - Bancu, Thiago, Donkor, Dimitrov - Cicaldau, Mateiu - Rocha, Mihaila, Barbut - Koljic

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Napoli1986 » 07 Mar 2019, 22:41

Mangia si echipa au ocazia sa arate ca publicul a gresit. Atat. Spre binele lui si al echipei, Rocha ar trebui sa se ascunda, macar o perioada.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de UneKa » 07 Mar 2019, 23:42

Nu am incredere caa vom castiga de aceea am si votat 0 puncte, insa sper din suflet sa ma insel.
Se intampla lucruri pe la club iar rezultatele o sa fie afectate
Sper sa nu intre rocha titular, sincer eu l as da afara de acum, o leguma de jucator si un tradator rasuflat care face pe victima.

Hai craiova !!!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Augustus Caesar » 08 Mar 2019, 04:31

Am votat 3 pct cu sufletul si cu speranta deoarece luni ne-au c-am inghesuit la fotbal ; ne va fi greu , nu numai cu ei dar si cu ceilalti din p-off deoarece ne lipseste grupul generator de tensiune care c-am curentau orice aparare. In sfarsit , sper sa facem un p-off decent si la sfarsit poate iesim pe plus fata de sezonul trecut; m-as bucura pentru noi suporterii, pentru Mangia care orice si oricine ar avea de comentat trebuie apreciat pentru calitatea care o aduce ; nu este usor nici pentru antrenor ca in cateva luni sa piarda doi jucatori de referinta care pe langa faptul ca erau olteni- jucau cu sufletul pentru echipa- sa-i inlocuiasca din mers practic cu niste mercenari (putem sa le spunem si asa chiar daca suna putin cam dur, dar pana vor demonstra contrariul cam asta sunt). In sfarsit, important e ca avem speranta momentan. Despre noi suporterii as vrea sa avem mai multa decenta in exprimare si in comportament in tribune. Sincer eu vin cu copilul acolo si datorita unora ma gandesc daca pe viitor sa-l mai aduc. Dar a vazut si multe lucruri frumoase !!!
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Mar 2019, 07:17

Castigam duminica sigur......sper :)))

Închis