[Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim din secuime?

Poll ended at 16 Mar 2019, 21:03

3 puncte, rămânem cu șanse importante în lupta pentru titlu.
26
76%
1 punct. O mică sincopă/
4
12%
0 puncte, iar titlul se îndepărtează tot mai mult
4
12%
 
Total votes: 34

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 13 Mar 2019, 20:46

Asa, adica e cum zice deus. A zis f bine Mangia. A subliniat unitatea dintre el si club.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 14 Mar 2019, 04:43

SergyuR scrie:
12 Mar 2019, 01:17
Victoria de la Sepsi e esentiala. Daca batem acolo va fi nebunie. cfr si fcsb nu cred ca bat niciuna. Va fi un meci infernal insa, astia o sa joace ca niciodata, ziua ungariei vineri bla bla. 3 puncte sa punem presiune pe jegosi si umplem noi Arena Nationala.
Sunt in asentimentul tau, SergyuR; acum avem si motivatia mentala- vezi declaratiile oficiale despre event- si sper si eu ca oricum va fi victoria (entuziasmanta, urata, din penalty neclar si bla, bla, bla), aceasta sa vina pentru ca ''vor innebuni salcamii'' ):
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Mar 2019, 08:39

Meciul asta trebuie tratat cu maturitate. Trebuie sa fim inteligenti si eficienti.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Mar 2019, 10:46

Meciul asta trebuie tratat italieneste. Mers acolo, marcat un gol, tinut de rezultat in mod eficient pana la final.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fl.man
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 04 Ian 2019, 14:39

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de fl.man » 14 Mar 2019, 15:45

Sper ca s-au facut antrenamente intense, fiindca e un meci extrem de important; dupa mine sunt jucatori care ar trebui sa exerseze precizia suturilor si paselor de dimineata pana seara cu pauzele pentru nevoi, nu e o corvoada pentru banii pe care ii primesc. Stiu, mi s-a spus ca stam cel mai bine la aceste capitole dpdv statistic. Nu imi plac statisticile, fiindca esti bun daca dai 100 bune cu Concordia si 1 cu dinamo.
Daca Acka sta bine cu pregatire, ca face de o luna antrenamente cu noi, l-as baga si l-as urca pe Tiago la mijloc unde stam cel mai slab, fiindca are clarviziune sau pa stanga sa-l degreveze de sarcini defensive pe Bancu. Trebuie sa batem la Sf. Gheorghe, nu e nicio zi nationala pentru unguri, e o zi insa sarbatorita.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Mar 2019, 16:00

fl.man scrie:
14 Mar 2019, 15:45
Sper ca s-au facut antrenamente intense, fiindca e un meci extrem de important; dupa mine sunt jucatori care ar trebui sa exerseze precizia suturilor si paselor de dimineata pana seara cu pauzele pentru nevoi, nu e o corvoada pentru banii pe care ii primesc. Stiu, mi s-a spus ca stam cel mai bine la aceste capitole dpdv statistic. Nu imi plac statisticile, fiindca esti bun daca dai 100 bune cu Concordia si 1 cu dinamo.
Daca Acka sta bine cu pregatire, ca face de o luna antrenamente cu noi, l-as baga si l-as urca pe Tiago la mijloc unde stam cel mai slab, fiindca are clarviziune sau pa stanga sa-l degreveze de sarcini defensive pe Bancu. Trebuie sa batem la Sf. Gheorghe, nu e nicio zi nationala pentru unguri, e o zi insa sarbatorita.
Vrei sa spui ca-s neantrenati?

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 14 Mar 2019, 18:42

A: Chivulete Andrei Florin (Bucureşti - Bucureşti)
A1: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare - Satu Mare)
A2: Gheorghe Bogdan (Bucureşti - Bucureşti)
R1: Popa Sergiu (Aiud - Alba)
R2: ( - )
Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe - Covasna) Obs: Dorobanţu Marian (Buzău - Buzău)

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Mar 2019, 19:01

asta nu imi place deloc

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 14 Mar 2019, 19:56

Am o presimtire buna pt meciul asta. Zic ca marcheaza Mihaila primul sau gol din sezonul asta, daca il introduce. Oficial, Koljic e apt de joc, nu?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Mar 2019, 20:40

Chivulete da multe galbene. Ceea ce sper sa infraneze "avantul muncitoresc" al ungurilor...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 15 Mar 2019, 11:30

Pigliacelli- Dimitrov, Kelic, Donkor (Acka), Thiago (Bancu)- Mateiu, Cicaldau, Barbut, Bancu(Mihaila)- Cristea, Koljic. Bancu titular, normal, fie la mijloc, fie in aparare....

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 15 Mar 2019, 12:25

Mirko - Dimitrov Kelic Tiago Bancu - Donkor Mateiu Cicaldau - Barbut Fortes(Cristea) Mihaila. As juca cu 3 la mijloc pt a echilibra jocul la mijlocul terenului,avand in vedere ca sepsii joaca fara varf.Donkor e foarte mobil si puternic si eu zic ca va face fata acolo.In atac as juca cu Fortes....e mai bun la combinatii si mult mai tehnic decat Koljic,si ar fi servit mai bine intre fundasi de catre Cicaldau...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 15 Mar 2019, 15:58

...Fortes, Koljic, nu conteaza. Deseara, dupa meci, vreau sa vad ceva tenis la digi. Sau despre razvan lucescu, ma intereseaza in mod deosebit...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 15 Mar 2019, 16:21

Sau poate o stire,despre alti jucatori disponibilizati de la fcsb.E televiziunea lor de la bucuresti,e normal sa nu vorbeasca prea mult de noi.Cand o sa castigam si noi un campionat si o sa jucam in grupele unei competitii europene,atunci o sa primim alt respect.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 15 Mar 2019, 16:28

...ba nu, m-am razgandit, vreau de la arabi cu sumudica si cu stanciu...

Închis