[Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim din secuime?

Poll ended at 16 Mar 2019, 21:03

3 puncte, rămânem cu șanse importante în lupta pentru titlu.
26
76%
1 punct. O mică sincopă/
4
12%
0 puncte, iar titlul se îndepărtează tot mai mult
4
12%
 
Total votes: 34

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 15 Mar 2019, 23:32

sorin107 scrie:
15 Mar 2019, 23:11
jumara, esti prost ca noaptea, ba. pe langa faptul ca nu pricepi nimic din sportul asta, adica.
apld apld apld.Numai dobitocii,injura si jignesc pe forumurile de sport.Invata sa-i respecti si pe altii,chiar daca tu consideri ca se pricep mai putin ca tine la.fenomenul asta.

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Mar 2019, 23:42

Si inca ceva - acum o etapa naum a tinut 30 de minute faza cu hentul lui Bancu. Astazi, nici macar o reluare dupa faza cu posibilul 11 m la Barbut. Asta asa, ca sa vada si tiganul de benzar cat tin arbitrii cu noi. Plus lovitura aia libera....

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 15 Mar 2019, 23:50

LiviuB scrie:
15 Mar 2019, 23:42
Si inca ceva - acum o etapa naum a tinut 30 de minute faza cu hentul lui Bancu. Astazi, nici macar o reluare dupa faza cu posibilul 11 m la Barbut. Asta asa, ca sa vada si tiganul de benzar cat tin arbitrii cu noi. Plus lovitura aia libera....
De ce te.framanta asa tare naum.Da-l-ncolo,latra si el la.luna.In loc.sa te bucure,sa-l vezi cum se frustreaza ca am luat 3 puncte.Am luat 3 puncte mari,restul e cancan.

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Mar 2019, 01:27

Pt ca e o problema de societate. Nu e ok ca reprezentantii presei sa devina partizanii unei entitati. Si nu e vorba doar de fotbal.
Au reusit sa creeze o perceptie ca noi suntem sustinuti de arbitri desi s-a vazut si in seara asta cata sustinere avem.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mar 2019, 06:58

Lasati-i in lumea lor pe Naum si pe toti cei ce musca din Craiova. Asa inteleg ei sa-si exteriorizeze frustrarile si sa-si respecte meseria. Important este sa ramanem seriosi si uniti, sa ne vedem de drumul nostru. Naum e cu ciclismul... Lasati-l sa pedaleze, nu vedeti ca i s-a rupt lantul si tot da in gol? Cel mai corect este sa ii tratam cu indiferenta, frustrarea lor va deveni si mai mare.
Felicitari echipei. Si "broscarului asta slab" care a dat o noua lectie de tactica.
ucv ucv ucv

iuli

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 16 Mar 2019, 08:34

tactic,ultimele 2 meciuri,Mangia a fost ireprosabil!Donkor pare mai sigur cand joaca langa Kelic,iar Kelic e mai putin expus cu Donkor langa el.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Mar 2019, 09:37

...respect Temisan, acum pe digi! Si pt. Aurica. Ochelaristul, nu stiu cum il cheama, sclav imputit...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Mar 2019, 10:27

Fa si tu un rezumat pentru cei care nu se uita la porcaria de JijiSport in acest moment.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 16 Mar 2019, 10:32

La meciuri de genul asta este bine să închidem meciul cu încă un gol, deoarece se pot intampla multe lucruri neplăcute și atunci vom pierde puncte. Asta zicea și Mangia aseară ca e supărat ca nu am făcut 2-0 și să nu avem emoții. Personal am emotii mari la meciuri deoarece doresc maxim din fiecare meci și aș vrea sa stau linistit. In rest am spus și aseara ca am facut un meci bun în care echipa gazdă nu a avut șut pe poarta și am castigat meritat dar trebuie să fim concentrati 100% la fiecare meci dacă dorim să câștigăm campionatul.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 16 Mar 2019, 10:47

10 pt mangia aseara. Cam 8 pt echipa pt ca au ratat cu prea multa dezinvoltura. Echipa e mult mai legata in 3-5-2 . Sa vedem daca pastreaza sistemul.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 16 Mar 2019, 11:45

O victorie mult mai clară decât o indică scorul. O victorie foarte importantă. Cred că avem 50% sanse să câștigăm campionatu'....

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 16 Mar 2019, 12:03

Mi-a placut foarte mult jocul si atitudinea lui Koljic.Parca,de cand a aflat de convocare la nationala,s-a schimbat brusc,dintr-un jucator bun in unul foarte bun.A alergat non-stop,a pasat foarte bine la colegi....a driblat ok de cateva ori,foarte altruist in cateva situatii.Eu sper sa joace la nationala lui,sa dea un gol si pe urma sa vezi forfota de impresari pe aici.Si apropo...tot aud ca de ce nu joaca Cristea.Pai unde sa joace?Cristea si Fortes pot juca numai pe final,fiindca nu alearga suficient,nu coboara pt a ajuta mijlocul,asa cum face Koljic.Poate ati auzit cum tipa Devis la Fortes sa faca pressing la adversar.Pana la urma are dreptate....iar daca vom avea o statistica individuala,vom vedea ca Mateiu,Cicaldau si Koljic au alergat peste 10km ieri.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Mar 2019, 13:10

DeuxEx scrie:
16 Mar 2019, 10:27
Fa si tu un rezumat pentru cei care nu se uita la porcaria de JijiSport in acest moment.
...rezumat. digi matinal. Grigoroiu + un ochelarist nesimtit de-al lor + Aurica Ticleanu + Aurelian Temisan.
- Temisan: Craiova e cea din Liga1, laude, imi place cum lupta, lei adevarati;
- Ticleanu: f. bun Mangia, singurul din Liga1 care urmareste si tine cont de niste indicatori specifici - patrunderi in careu etc.; stie de la Rotaru ca intre club si o facultate de sociologie gen exista o colaborare pt. a fi la curent si a veni in intampinarea asteptarilor suporterilor;
- ochelaristul nesimtit: sa nu uitam ca lumea e impartita si de celalalt proiect, cand va promova echipa lui Mititelu in Liga2 si alte vome;
- grigoroiu - vome obisnuite.
In rest, nationala artistilor, ceva amintiri Craiova Maxima etc.
Cu scuzele de rigoare ca fac audienta acestui post de lichele. Asta e. Forza Stiinta!...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mar 2019, 13:32

Multumim, malus dacus. Faptul ca te intereseaza TOT ceea ce se vb despre Stiinta, nu inseamna ca le faci audienta. Practic inseamna ca Stiinta face audienta. Ei sa mearga pe drumul lor si noi pe al nostru.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mar 2019, 22:00

Domnilor, situația este inacceptabială! Echipa adevarată a Craiovei ( cea a lui mITITELU), suferă și GSP-ul plânge.Va rog frumos să luați atitudine! Propun următoarele măsuri :
1. Să fie desființată clona aia a lui Olguța care este in Liga I și se bate pentru event. Din cauza ei nu s-au putut concentra băieții.
2. Sa fie desființată FRF și să se inființeze o FRF nouă, condusă de marele suporter al FC U Craiova 1948 FC Universitatea Craiova 1948 U Craiova FC al suporterilor U CV FC Stiința Suporterilor CV UCV 8491, etc., MARCEL PUȘCAȘ (i cureaua ingustă).
3. Să fie desființate toate toate publicațiile care nu văd realitatea indubitabilă, și anume aceea că singura U CRAIOVA este cea a domnului Mititelu ( și a urmașilor, urmașilor lui). Chiar dacă ar fi inființată in 2017, 2019,
2023, 2038 sau 2040 vă rog să țineți cont de faptul că dumnealui a meționat acest lucru in Actul Constitutiv al uneia dintre Societățile Comerciale cu Răspundere Limitată ale domniei sale ( S.R.L., nea Ady, nu te-am injurat).
4. MM Stoica să fie exclus din fotbal deoarece el știe că această echipă reprezentativă a lui nea Mititelu, dacă va ajuge in Liga I, va vinde mai multe meciuri celor de la Vaslui decât DOMNULUI Becali. Aoleu, scuze, trăiam in trecut, Vaslui nu mai este pe prima scenă.
5. Să fie uciși toți leii de pe teritoriul româniei deoarece nu au aspect de pisici cu sabia intre labe (triste, ei, săracii), și nu corespund emblemei reale ale FC U Craiova 1948 FC Universitatea Craiova 1948 U Craiova FC al suporterilo U CV FC Stiința Suporterilor CV UCV 8491, etc.
P.S.Domnul Ioanițoaia a anunțat că se simte penibil pentru că a călcat in picioare memoria atâtor oameni de valoare ( Adrian Păunescu, Corneliu Stroe, Amza Pelea, Ilie Balaci, Sebastian Domozină și mulți alții ) care dacă ar mai fi trăit...nu, nu l-ar fi scuipat intre ochi, l-ar fi ignorat.
P.S. la P.S. Era o iluzie. Omul nu se simte. Vă rog să nu vă gândiți cum se numesc oamenii care nu simt...

Să fim uniți! Forța Știința!
ucv ucv ucv

Închis