[Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeți că se va întâmpla în partida cu FC FCSB?

Poll ended at 02 Apr 2019, 00:15

3 puncte. Se naște o nouă mare echipă și mai facem un pas către campionat.
22
58%
1 punct. Încă suntem în cărți.
6
16%
0 puncte. O nouă dezamăgire din cauza arbitrilor, a ghinionului, sau a lipsei de inspirație a băieților noștri.
10
26%

Total votes: 38

OVI2806
fanatic
fanatic

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de OVI2806 » 31 Mar 2019, 23:00

Pai normal ca are dreptate, il vinzi pe Mitrita si te intaresti cu Acka, de la un jucator vandut pe sezon s-a ajuns la jumatate de echipa. Lotul asta nu e nici macar de locul 3, antrenorul nici atat.
Last edited by OVI2806 on 31 Mar 2019, 23:01, edited 1 time in total.

galmeele
junior
junior

Mesaj de galmeele » 31 Mar 2019, 23:01

Nu mai dati vina pe jucatori ca nu ei au alcatuit echipa.
-Cum poti introduce mereu in echipa acesti fundasi de 2 lei?
-Cum poti sa lasi pe banca un jucator precum Cristea, cu multa experienta de joc mai ales in fata porti sau sa-l introduci 15 minute cand vezi ca ai pierdut jocul, si sa sa introduci pe Bic, Manaila , etc pentru simplu motiv ca alearga dar nu au nici o experienta in fata portii.
Jocul este pierdut de acest antrenor de mana a doua de care , o parte din voi, sunteti hipnotizati aiurea.Craiova trebuie sa castige campionatul anul acesta pentru ca lotul ei este cel putin la nivelul lui Steaua sau cfr, dar nu am avut antrenor. Eu nu sunt sigur ca vom castiga cupa sau ca vom termina pe locul 3 cu acest antrenor. Camataru, zilele acestea, recomanda sa-l foloseasca pe Cristea titular ca poate face diferenta, probabil ca nu stie ce spune, nu este de talia lui Mangia. Acest antrenor a avut ce-i trebuie la Craiova: liniste, salarii platite, stadion, continuitate, libertate in alcatuirea echipei, etc si la durut in fund si nici acolo.

sorin107
fanatic
fanatic

Mesaj de sorin107 » 31 Mar 2019, 23:02

Bai galma, manaila s-a lasat de mult. Invata macar numele jucatorilor, suporterul pwlii.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sorinel

sorinyki
suporter
suporter

Mesaj de sorinyki » 31 Mar 2019, 23:03

Nu e nimeni suparat pe echipa. Fustrarea este mare, dar dupa epoca mititeliana, suntem acolo, sus, traim meciurile cu emotie, e bine. Doare ca am fi putut mai mult!

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 31 Mar 2019, 23:07

OVI2806 scrie:
31 Mar 2019, 23:00
Pai normal ca are dreptate, il vinzi pe Mitrita si te intaresti cu Acka, de la un jucator vandut pe sezon s-a ajuns la jumatate de echipa. Lotul asta nu e nici macar de locul 3, antrenorul nici atat.
Acka nu a fost luat in locul lui Mitrita. Dupa cedarea lui Mitrita au fost adusi Cristea, Fortes si Draghici.

Dar repatrierile astea de doi lei de gen Acka si Rocha nu au cum sa te faca sa progresezi. Nu ai cum sa te bati la titlu cu jucatori de play out.

Totusi trebuie sa recunoastem ca astazi nu s-a putut alinia echipa cea mai buna : ambii fundasi dreapta au lispit plus Koljic. Iar asezarea echipei in teren si organizarea defensiva au lasat mult de dorit.

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 31 Mar 2019, 23:07

Cat de imbarligator e Naum frate. Recunosc ca ma uit sa vad pana unde ajunge.
Stiu ca e penibil sa intreb, dar o fac: nu cumva a fost un pui de offside la golul 3? Nu ca ar conta, dar tot se dau de ceasul mortii ca li s-a anulat un gol la oi.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 31 Mar 2019, 23:09

Si, totusi, cu aparare improvizata, era sa facem egal cu astia. Toata lumea spune ca a fost offside la golul 3. Unii zic ca la Cicaldau a fost fault in atac. Aiurea! Ala l-a pierdut si a incrcat sa-l obstructioneze.
Last edited by blixa on 31 Mar 2019, 23:13, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 31 Mar 2019, 23:13

...eu nush ce i-a apucat cu asta cu titlul, asa, dintr-odata, in pauza de iarna. Nu mai tin minte exact cum au decurs evenimentele. Parca apucasera sa maraie ceva inainte de a pleca Mitrita iar dup-aia probabil ca n-au mai avut incotro, nu mai puteau sa dea indarat, dar era evident ca dupa vanzarea lui Mitrita nu mai aveam fata de titlu. Cred ca si de gura suporterilor s-au aruncat cu chestia asta. Per total, eu sunt multumit de evolutia clubului, cu exceptia acestei balbaieli sau pripeli in stabilirea obiectivului pt. acest an. Personal, nu-mi fac nicio speranta la titlu pt. acest an, indiferent ca batem cfr, dar de la sezonul urmator as astepta ceva mai mult...

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 31 Mar 2019, 23:15

Dar cupa si locul 2 sunt obiective posibile. As vrea sa terminam in fata lui Bucabam.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 31 Mar 2019, 23:17

peste doua etape vom fi pe locul 2 la egalitate cu oile si la 2 puncte de cfr! Asta a fost singura noastra infrangere din aceste playoff!
ii urcam pe garduri pe jegosii astia in retur si apoi mergem la cluj sa jucam cu titlul pe masa !

Arthur Rimbaud
senior
senior

Mesaj de Arthur Rimbaud » 31 Mar 2019, 23:17

Pacat. In acelasi timp eu sunt obiectiv. Stiinta nu are allure de champion.
Trebuie construit mai bun.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
membru
membru

Mesaj de adi_g » 31 Mar 2019, 23:22

Dacă batem pe CFR, revenim în calcule....

U
fanatic
fanatic

Mesaj de U » 31 Mar 2019, 23:24

Arthur Rimbaud scrie:
31 Mar 2019, 23:17
Pacat. In acelasi timp eu sunt obiectiv. Stiinta nu are allure de champion.
Trebuie construit mai bun.
Ai pus punctul pe i!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 31 Mar 2019, 23:26

Lumea tot viseaza la titlu dar prefera sa nu vada cu adevarat unde ne este locul.
Degaba de ne cacam pe noi, atat CFR cat si FCSB ne sunt superioare si mai sus nu putem urca.
Sa vedem ce facem in cupa, bne ca a batut CFR pe astra si ii tine departe de noi.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 31 Mar 2019, 23:31

Si daca intrau alea doua bare? Erau superiori? Da, au lot mai numeros dar tremurara superior chilotii pe ei. Murisera si Pufi si Man. CFR e superioara, dar fotbalclubfotalclub nu prea...
Last edited by blixa on 31 Mar 2019, 23:32, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Închis