[Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeți că se va întâmpla în partida cu FC FCSB?

Poll ended at 02 Apr 2019, 00:15

3 puncte. Se naște o nouă mare echipă și mai facem un pas către campionat.
22
58%
1 punct. Încă suntem în cărți.
6
16%
0 puncte. O nouă dezamăgire din cauza arbitrilor, a ghinionului, sau a lipsei de inspirație a băieților noștri.
10
26%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 01 Apr 2019, 11:34

Bobby scrie:
01 Apr 2019, 10:43
E ciudata faza cu Bic - ce e cu baiatul asta ? Clubul a aruncat aiurea 200k plus i-a platit salariul si recuperarea un an cit a stat pe tusa, si nimic, nimic ? Fedele a jucat slab la meciul precedent cu FCSB - probabil ca de aceea n-a intrat.

Parca tot timpul luam gol cu FCSB in primele minute. De ce oare ? Asta pare o treaba de atitudine, organizare si antrenor. Totusi clubul ii plateste un staff de vreo 10 oameni lui Mangia - se vede asta pe teren ?

Nu prea cred ca Donkor are fata de Craiova - zic eu. Ar trebui sa i se spuna sa-si caute o alta echipa. Si daca tot am dat-o in bara la campionat, poate acum clubul vede care jucator are valoare de Craiova si care nu.

In ultimii 6 ani clubul a nimerit jucatori buni cam pe toate posturile - dar cam nimic deosebit pe postul de fundas central. De ce oare ?

P.S. Sa nu uitam ca am facut anul trecut un play off modest, cu tot cu Mitrita, Baluta, Screciu si Gustavo. Practic in play off vedem ce valoare are lotul si antrenorul.
80% Mangia este vinovat,la multe meciuri cu miza nu a stiut sa isi capaciteze echipa.Eu nu vad cu ce suntem inferiori ca lot ,fata de FCSB si CFR.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

LiviuB

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2019, 11:39

e diferenta mare la nivel de lot, sa fim seriosi

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de SLH » 01 Apr 2019, 12:34

Hai sa fim seriosi, nu aseara am pierdut titlul, ci in iarna. Nu am facut nimic pentru a ne creste sansele in mercato si asta se vede meci de meci nu doar aseara. Doar o minune ne poate aduce cinciul.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de sorinyki » 01 Apr 2019, 12:59

E diferenta mare de puncte, ar trebui sa castigam tot, sa fim realisti, locul 3 si cupa cea mai buna realizare. Pt sezonul viitor ne trebuie neaparat un mingicar si un fundas de calitate, sa putem urca mai sus. Ne lipsesc mult poneii.

conStiinta

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de conStiinta » 01 Apr 2019, 13:11

Titlul de anul asta s-a pierdut si in vara trecuta, nu doar in iarna. As zice ca mai degraba in vara (primele meciuri au fost de cascadorii rasului).

Iar pregatirea pentru tragerea la titlul de la anul ar trebui inceputa acum.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de blixa » 01 Apr 2019, 13:11

nu pricep de ce nu considerati locul 2 foarte posibil. totusi, aseara puteam face egal, nu stiu de ce nu am bate acasa... da, bursucii sunt mai greu de prins, desi vad deseori cate unul mort pe sosea, insa de ce nu am intrece oile?
S-a rupt Brazda.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Neagu.djuvara » 01 Apr 2019, 13:35

Gata,a trecut meciul,am luat bataie ca de fiecare data,in ultimii 30 de ani.Era clar de dinaintea meciului,ca n-avem.argumente ca sa invingem la fcsb acasa.N-avem nici un compartiment inchegat calumea.Lucrurile-s clare,nu vor performanta.O sa traga sa ia cupa,ca sa zica ca au luat si ei ceva anul asta,si sa inchida gura suporterilor.O sa vina cu chestii de.genul:"am luat cupa,DUPA 25 ANI".Ar trebui sa le fie jena cu astfel de declaratii,gandindu-ne ca fc voluntari,are mai multe trofee ca si noi in 4 ani de liga 1.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 01 Apr 2019, 13:59

adica al doilea an pe podium e nimic, nu e performanta :)))) unii aveti pretentii de barcelona dar vreti sa schimbati antrenorul dupa fiecare etapa :))))
trezit-va ba astia care faceti comparatii cu voluntari sau alte gioarse din astea.
ieri am avut si ghinion si un gol primit dintr-un ofsaid in care man era mai aproape de dristor decat de fundasii nostri.
Mangia e de vina ca Mihaila nu poate baga in poarta o minge care-i vine pe frunte in 6m? Mangia e de vina ca barbut trage din unghi in loc de pasa in careu la 6m unde avea om liber? Mangia e de vina ca donkor face deposedare si in loc sa continue faza o lasa sa iasa afara si o prinde milogul ala pe linia de tus?
Mangia e 99 de clase peste toti antrenorii pe care i-a avut clubul asta in toata istoria sa. De doi ani pe podium si anul asta chiar am fost (si inca mai suntem aproximativ) in carti pt titlu. Si cu cine ne batem??? cu cele mai imputite cluburi din RO fcsb si cfr, echipe mult mai imputite si decat didibao. mergeti inapoi la FIFA 2019 si castigati acolo tot, ca la taste si dat din gura toti suntem buni.
CRAIOVA NESUPUSA

iuli

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de iuli » 01 Apr 2019, 14:09

niciodata nu e mangia cel mai bun antrenor din istoria clubului.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de robertc » 01 Apr 2019, 14:43

gogu2005 scrie:
01 Apr 2019, 13:59
adica al doilea an pe podium e nimic, nu e performanta :)))) unii aveti pretentii de barcelona dar vreti sa schimbati antrenorul dupa fiecare etapa :))))
trezit-va ba astia care faceti comparatii cu voluntari sau alte gioarse din astea.
ieri am avut si ghinion si un gol primit dintr-un ofsaid in care man era mai aproape de dristor decat de fundasii nostri.
Mangia e de vina ca Mihaila nu poate baga in poarta o minge care-i vine pe frunte in 6m? Mangia e de vina ca barbut trage din unghi in loc de pasa in careu la 6m unde avea om liber? Mangia e de vina ca donkor face deposedare si in loc sa continue faza o lasa sa iasa afara si o prinde milogul ala pe linia de tus?
Mangia e 99 de clase peste toti antrenorii pe care i-a avut clubul asta in toata istoria sa. De doi ani pe podium si anul asta chiar am fost (si inca mai suntem aproximativ) in carti pt titlu. Si cu cine ne batem??? cu cele mai imputite cluburi din RO fcsb si cfr, echipe mult mai imputite si decat didibao. mergeti inapoi la FIFA 2019 si castigati acolo tot, ca la taste si dat din gura toti suntem buni.
hai ca m-ai omorat cu asta...Mangia e 99 de clase peste toti antrenorii

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de galmeele » 01 Apr 2019, 14:50

gogu2005 scrie:
01 Apr 2019, 13:59
adica al doilea an pe podium e nimic, nu e performanta :)))) unii aveti pretentii de barcelona dar vreti sa schimbati antrenorul dupa fiecare etapa :))))
trezit-va ba astia care faceti comparatii cu voluntari sau alte gioarse din astea.
ieri am avut si ghinion si un gol primit dintr-un ofsaid in care man era mai aproape de dristor decat de fundasii nostri.
Mangia e de vina ca Mihaila nu poate baga in poarta o minge care-i vine pe frunte in 6m? Mangia e de vina ca barbut trage din unghi in loc de pasa in careu la 6m unde avea om liber? Mangia e de vina ca donkor face deposedare si in loc sa continue faza o lasa sa iasa afara si o prinde milogul ala pe linia de tus?
Mangia e 99 de clase peste toti antrenorii pe care i-a avut clubul asta in toata istoria sa. De doi ani pe podium si anul asta chiar am fost (si inca mai suntem aproximativ) in carti pt titlu. Si cu cine ne batem??? cu cele mai imputite cluburi din RO fcsb si cfr, echipe mult mai imputite si decat didibao. mergeti inapoi la FIFA 2019 si castigati acolo tot, ca la taste si dat din gura toti suntem buni.
Poate cel mai slab, avand in vedere conditiile create : stadion, suporteri, continuitate,lasat in pace de patron inclusiv lotul de jucatori care nu este cu mult sub alte cluburi inclusiv Steaua sau CFR. Alti antrenori din nimic au facut echipe, hai sa fim seriosi este cel mai slab antrenor, orgolios, etc. Vina o poarta numai el. Cum poti lasa pe Cristea pe banca si tu il bagi in teren pe Bic, Mihaila, etc care nu stiu sa finalizeze o actiune, sa dea gol, nu mai vorbesc de aparare care este sub orice critica. Bineinteles urmeaza sa primesc o injuratura pentru ca am alta parere, voi fiind niste profesionisti in domeniu.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de blixa » 01 Apr 2019, 14:59

Ba al mai bun, ba al mai prost... Mangia e un antrenor bun, dar nu e sclipitor. Nu surprinde. El isi pregateste partitura si freaca arcusul pana iese nota cat de cat apropiata. Dar nici nu vad vreun antrenor mult peste el in campionat. Sunt unii mai curajosi, mai inventivi, dar le iese sau nu... Eu as vrea o colaborare cu Hagi, dar nu cred ca avem bani pt a-l aduce. Poate un transfer de actiuni, dar nu-si lasa el Academia in plan secund.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 01 Apr 2019, 15:33

eu zic sa il lase naiba de tren... se pare ca afecteaza rau fundasii nostri centrali, cand se ia trenul avem portie de 3 goluri primite

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 01 Apr 2019, 16:30

Bine ba verilor, spuneti voi care a fost cel mai bun antrenor :))) ala care-i avea pe balaci, cami, cartu si compania? :)))) Cu ei putea oricine sa fie antrenor, ca tot defila prin campionat si europa.
Reveniti la realitate si aduceti.va aminte unde eram acum 5 ani, 3 ani si anul trecut. Daca v.ati pus in gand castigarea ucl la anul, lasati legalele :)))
CRAIOVA NESUPUSA

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de lory69 » 01 Apr 2019, 16:40

Na ca se afla si motivul pt care nu a jucat Kelic.Conform Fanatik..el,Mateiu si Popa au chefuit vreo 3 nopti prin bucuresti si Brasov.Popa asta e mare petrecaret...dupa ce ca baga 2 pachete de tigari pe zi,mai si bea de stinge.Si multi se intreaba de ce nu joaca....Si asa Mangia trebuie sa faca din rahat bici.Dimitrov i se accidenteaza cu o zi inaintea meciului,Koljic cu o saptamana...

Închis