[Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeți că se va întâmpla în partida cu FC FCSB?

Poll ended at 02 Apr 2019, 00:15

3 puncte. Se naște o nouă mare echipă și mai facem un pas către campionat.
22
58%
1 punct. Încă suntem în cărți.
6
16%
0 puncte. O nouă dezamăgire din cauza arbitrilor, a ghinionului, sau a lipsei de inspirație a băieților noștri.
10
26%
 
Total votes: 38

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de adi_g » 02 Apr 2019, 01:33

Da, foarte mult ne-au lipsit Martic si Dimitrov!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Jimmy Darmody » 02 Apr 2019, 08:09

Nici nu s-au fortat prea mult sa dea golurile fecesebe sincer,dar meciul de cupa o sa fie grozavie :),ei sunt odihniti mult fata de ai nostri 4 zile,sper sa nu fie prima victorie a lui Hagi pe Oblemenco !

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de marius_vl » 02 Apr 2019, 09:56

eu inca mai sper in titlu! Si daca ar fi sa stiu sigur ca am 6 puncte asigurate in playoff cu Hagi as ceda bucuros locul lui in finala! Cu o victorie duminica seara cu bozgorii si apoi inca 3 puncte la viitorul suntem bine de tot in carti, am putea sa terminam turul de playoff la egalitate de puncte cu oile, pe locul 2 si la 2 puncte de cfr!
am mai avea inca 6 puncte asigurate in retur cu sepsi si cu viitorul in ultima etapa pe Oblemenco si ne ramane sa o dam parte-n parte cu astra (pe care nu concep sa nu-i batem la Giurgiu), oile si cfr!
P.S. sper sa nu dea dracu sa faca marea gafa de a sacrifica campionatul si sa joace cu rezervele meciul cu cfr, pt ca vezi domne suntem noi anti-fcsb (cum vad ca a inceput jegsp sa vehiculeze)! daca vrem sa fim anti-fcsb ii urcam pe garduri in retur pe Oblemenco, nu ne dam la o parte ca niste sclavi in fata cfr-ului! Ar iesi un scandal monstru si exact asta ne-ar mai trebui acum, dupa ce ca echipa asta e vanata pe toate partile de toata presa de [cenzurat]

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Paul » 02 Apr 2019, 11:10

marius_vl scrie:
02 Apr 2019, 09:56
eu inca mai sper in titlu! Si daca ar fi sa stiu sigur ca am 6 puncte asigurate in playoff cu Hagi as ceda bucuros locul lui in finala! Cu o victorie duminica seara cu bozgorii si apoi inca 3 puncte la viitorul suntem bine de tot in carti, am putea sa terminam turul de playoff la egalitate de puncte cu oile, pe locul 2 si la 2 puncte de cfr!
am mai avea inca 6 puncte asigurate in retur cu sepsi si cu viitorul in ultima etapa pe Oblemenco si ne ramane sa o dam parte-n parte cu astra (pe care nu concep sa nu-i batem la Giurgiu), oile si cfr!
Sper ca nu te referi la a da si a lua pe vorbe si aranjamente, ci doar daca ar fi sa se intample conform planului, ti se pare mai bine sa tragem la campionat. Eu zic ca atata vreme cat exista matematic sanse trebuie luptat, si oricum trebuie sa incerce sa castige fiecare meci. Mai bine pierd jucand la victorie decat sa traga la egal vreodata, pentru mine ca suporter.
Meciul de joi e foarte important, eu sper sa castigam la 2 goluri, 2-0 ideal.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de valynet » 02 Apr 2019, 11:12

blixa scrie:
01 Apr 2019, 14:59
Ba al mai bun, ba al mai prost... Mangia e un antrenor bun, dar nu e sclipitor. Nu surprinde. El isi pregateste partitura si freaca arcusul pana iese nota cat de cat apropiata. Dar nici nu vad vreun antrenor mult peste el in campionat. Sunt unii mai curajosi, mai inventivi, dar le iese sau nu... Eu as vrea o colaborare cu Hagi, dar nu cred ca avem bani pt a-l aduce. Poate un transfer de actiuni, dar nu-si lasa el Academia in plan secund.
Si eu mi-as dori o colaborare cu Hagi. Sa ii cedeze jumatate din actiuni lui Hagi si sa mute academia de la Ovidiu la Craiova. Asta ar fi o adevarata lovitura. Hagi are nevoie de o echipa cu presiune, cu suporteri, cu traditie. Este tot ce-i lipseste la Ovidiu. Din pacate cred ca e imposibila de realizat aceasta mutare. Cel mai probabil Hagi va pleca antrenor la o echipa din afara (sau selectioner), iar echipa Viitorul va deveni una de pluton.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

un oltean
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 06 Mar 2019, 08:22

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de un oltean » 02 Apr 2019, 14:26

„Fanii Craiovei, săracii, sunt păcăliţi total. Ei au sentimentul ăsta de respect, de iubire, de dorinţă, iar Craiova în teren nu le dă nimic. Mangia a avut un bum la început, cu aşezarea zonală, cu principiile pe care italienii le ştiu foarte bine, dar dacă stai şi te gândeşti, per total, Mangia nu are nicio treabă cu fotbalul italian.

Când nu te pricepi la jucători şi joci cu Kelic, cu Ferreira, cu «Decor» ăsta în partea dreaptă (n.r. Donkor), joci cu Acka, cu jumătatea asta de geamie (n.r. lăcaș de cult la musulmani), atunci e nenorocire! E dezastru!

Trebuie să îi spui, «Domne, matale vii din catenacio? Ştii ce e fotbalul defensiv italian? Matale ce ai făcut? Coverciano? Comerciano? Matale ştii ce înseamnă un apărător și cum trebuie să facă marcajul ca să nu treacă Morais ca acceleratul, ca trenul prin gară, pe lângă jucătorii tăi?»”, a declarat Cornel Dinu la TV Telekom Sport.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de malus dacus » 02 Apr 2019, 14:57

...chiar crezi că interesează pe cineva de-aici ce râgâie dinu?! Șterge dreaq mizeria asta!...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de zeddDarko » 02 Apr 2019, 15:02

https://blogsport.gsp.ro/buzarin/2019/0 ... mpionatul/

"E frumos să-ți dorești titlul, să vină constant 20.000 de oameni entuziaști la meciurile de acasă, în vreme ce FCSB-ul adună cifra doar la sărbători, iar CFR-ul niciodată. Dar ca să iei campionatul trebuie să ai un lot comparabil valoric cu al rivalelor, iar în acest moment efectivul uman al Craiovei e clar sub ambele. Șanse la titlu vor fi doar atunci când se va forma o apărare măcar decentă, iar atacul va fi alcătuit din niște băieți cărora le-au trecut tuleiele."

Un articol corect...

LiviuB

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 02 Apr 2019, 15:21

Trebuie sa avem grija, vor apare multi care ne "vor binele". Va trebui sa fim selectivi, altfel isi vor atinge scopul

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 02 Apr 2019, 15:36

Neagu.djuvara scrie:
alex.p scrie:
01 Apr 2019, 21:24
Da, fix de-asta a plecat Multescu. Sau a fost lasat sa plece, oare? ;)
De ce ar lasa sa plece un antrenor,cu care echipa a jucat cel mai bun fotbal din 2014-prezent?Eu cred ca multescu a fost nemultumit de conditiile impuse,nu patronii de munca si rezultatele lui
Eu cred ca tu faci glume de 1 aprilie. Vezi ca azi e deja 2... Multescu e senilul care uita sa faca schimbarile. Sau ai uitat? Esti si tu vreun domn?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Apr 2019, 17:49

DeuxEx scrie:
02 Apr 2019, 15:36
Neagu.djuvara scrie:
alex.p scrie:
01 Apr 2019, 21:24
Da, fix de-asta a plecat Multescu. Sau a fost lasat sa plece, oare? ;)
De ce ar lasa sa plece un antrenor,cu care echipa a jucat cel mai bun fotbal din 2014-prezent?Eu cred ca multescu a fost nemultumit de conditiile impuse,nu patronii de munca si rezultatele lui
Eu cred ca tu faci glume de 1 aprilie. Vezi ca azi e deja 2... Multescu e senilul care uita sa faca schimbarile. Sau ai uitat? Esti si tu vreun domn?

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Asa-s oamenii,uita repede lucrurile bune din trecut.domn asa cum este,in mandatul lui,echipa avea o identitate de joc,un joc estetic,sau ai uitat?E treaba ta daca dai cu pietre in el,eu apreciez ceea ce a facut la acest club.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de _BGD_ » 02 Apr 2019, 18:34

Sa nu uitam totusi ca Multescu a fost primul antrenor cu care s-a cochetat cu podiumul,de cateva ori chiar puteam termina etapa pe primul loc. Tot cu "senilul" de Multescu jucam cel mai frumos fotbal prin toamna lui 2016, tot Multescu l-a reinventat pe Baluta pentru care mai apoi s-au luat bani frumosi. Astea in caz ca s-au uitat, ca faptul ca play off ul s-a jucat prin deplasare si ca cei 4 mercenari au dat bir cu fugitii se cam stiut. Da, avea multe defecte si Multescu, dar pentru mine partile bune le deapseau pe cele rele.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Apr 2019, 19:03

Foarte buna observatie.Sa nu uitam ca multescu n-a.luat niciodata 5 bucati acasa cu fcsb,n-a luat niciodata scor de neprezentare de la dinamo.Sa nu uitam ca in iarna,inaintea play-offului a ramas fara cel mai bun jucator(vatajelu),si a fost nevoit sa joace tot play-offul cu briceag titular.Sa nu mai punem.la.socoteala faptul ca in mandatul lui multescu eram dezavantajati clar de arbitri,iar anul asta cu toata bunavointa arbitrilor,nu reusim sa trecem de locul 3.Cu el antrenor nu jucam.un fotbal.eficient,dar macar ramneam.cu spectacolul,acum nu avem nici eficienta si nici spectacol.Eu nu cred ca multescu cu actualul lot ar face mai putin decat mangia.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de UneKa » 02 Apr 2019, 22:08

Bai fratilor ca ce conditii sunt, stadion, suporteri, baza de pregatire, salarii platite locul 3 e absolut normal, ce performanta e asta.
Adica trebuie sa vedem ai cu cine ne batem. Intr-adevar fcsb si cfr sunt singurele care se pot compara cu noi si sunt mai valoroase, daca terminam pe 2 sau 1 este o performanta sau o mare performanta in functie de locul 1 sau 2 in rest e normal.
Sa-l facem pe Mangia cel mai bun antrenor din istoria Stiintei, pai e o blasfemie. Mai debiteaza unul pe aici ca alti antrenori l-au avut pe Balaci si compania, pai da, dar cu cine se bateau si ce performante faceau. Se bateau cu aia de castigau champions league, se bateau cu forte ale europei, hai sa fim dracu seriosi cu comparatiile.
Pai fotbalul de ac e semi mediocru, nu zice nimeni ca Mangia e prost, nu, e un antrenor acceptabil dar atat.
Daca era mare antrenor lua titlul nu il calca in picioare fcab, dinamo si altii.
Cred ca din vara Mangia ar putea sa plece, ramane de vazut ce facem si in cupa.
Cat de Multescu, pai lui asta i-a fost data afara jumate de echipa in retur....juca cu toti copii, despre ce drac vorbim.
Asta nu inseamna ca Multescu e sub Mangia sau invers, amn2 au fost antrenorii nostri si au facut rezultate bune spre foarte bune
La fel de bine Multescu cu un lotul din ultimii 2 ani putea sa termine pe 3 si sa ia cupa.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa III-Play Off] FC FCSB-Universitatea CRAIOVA

Mesaj de Nea Marin » 02 Apr 2019, 22:24

Poate citeste un moderator:
Imi cam ajunge cu atata defetism. Aici e forumul suporterilor Stiintei. Nu zice nimeni sa negam realitatea, dar sa strambi din nas la orice din mandatul lui Mangia si sa idealizezi perioada Multescu e deja prea mult. Cred ca toti il respectam pe Multescu pt. ce a facut la Stiinta, dar Mangia e un progres (atat cat e, dar e un progres).
Si inca un aspect. Sa nu uitam ca trofeele se castiga pe la noi nu numai in teren, sau mai ales nu in teren. Ati uitat cu cine ne luptam? Cu cfrcluj si cu wcsb, cu jiji, cu avram, cu hotugan etc. Nu dam vina pe altii, sigur ca maximii si ai lui Oblemenco ii mai bateau si cu arbitri cu tot, dar cat de greu!
Poate sondajele inainte de meciuri nici n-ar trebui sa aiba optiunea infrangere, macar o vreme. Ajunge cu dezbinarea si pesimismul.
STIINTA SUNTEM NOI !

Închis