[Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi deznodamantul partidei?

Victorie
19
90%
Egal
1
5%
Infrangere
1
5%
 
Total votes: 21

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Apr 2019, 23:29

malus dacus scrie:
04 Apr 2019, 23:21
...suporterii sunt mai breji? Aia de la PN se dau cu masina timpului prin anii 2000 iar ailalti cer demisia lui Mangia. Astia suntem, n-avem ce face. Forza Stiinta!...
Nu-s mai breji,o parte din ei.Acum e ca la teatru,comparand cu inceputul anilor 2000,cand era stadionul plin de salbatici.Scandarile anti gica popescu,mi-au adus aminte de peluza sud.Foarte urat din partea lor.Probabil suporterii au o frustrare,fiindca gica popescu nu s-a apropiat niciodata de clubul asta.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de sorinyki » 04 Apr 2019, 23:32

Ia mai da-l dracu pe Popescu, sa-si fi facut academie in Bucuresti. Sa-l [cenzurat] de bisnitar!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 04 Apr 2019, 23:36

Suporterii au o frustrare pentru ca GP s-a dus la dinamu, desi a avut ocazia sa vina la Stiinta pe final de cariera. Tot prin scoala lui GP s-au scurs talente din Oltenia catre Academia lui cumnata-su. Neagule, daca nu intelegi ce se intampla, mai bine nu mai posta.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Apr 2019, 23:38

Eu am la serviciul meu multi collegi romani care mie spune ca eu sunt naiv si ca sustin un club ,,surogat, facut din pix, fals si contrafacut''.
Cum ca adevarat club de Universitatea de Craiova nu este acest club. :?:

Destul de difficile à intelege pentru mine.

Eu am doar afinitate de suflet pentru oras care mie imi ofera gazduire, prin consecinte fireasca pentru sau club de fotbal & supporteri.
Restul nu conteaza pentru mine. Totusi eu vreau sa intelege.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de zeddDarko » 04 Apr 2019, 23:41

neagule, si inca sunt cuminti fata de cum ar trebui sa fie in momentul de fata...ei sunt cam ultimul bastion in momentul actual, nu vreau sa imi imaginez ce se va intampla atunci cand ei nu vor mai fi in tribuna.Dar sa fim mai optimisti, poate, poate batem pe chefere, greu..

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de zeddDarko » 04 Apr 2019, 23:46

Arthur Rimbaud scrie:
04 Apr 2019, 23:38
Eu am la serviciul meu multi collegi romani care mie spune ca eu sunt naiv si ca sustin un club ,,surogat, facut din pix, fals si contrafacut''.
Cum ca adevarat club de Universitatea de Craiova nu este acest club. :?:

Destul de difficile à intelege pentru mine.

Eu am doar afinitate de suflet pentru oras care mie imi ofera gazduire, prin consecinte fireasca pentru sau club de fotbal & supporteri.
Restul nu conteaza pentru mine. Totusi eu vreau sa intelege.
https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/s ... index.html
https://lpf.ro/cluburi/u-craiova-1948-cs/9

Da-le link-uri astea colegilor tai.La un moment dat, un impostor pe nume Mititelu s-a folosit de numele Universitatea Craiova abuziv, iar acum clubul acesta si-a recastigat identitatea, clubul mama il recunoaste, s-a dovedit ca mititelu s-a folosit abuziv de nume.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de Arthur Rimbaud » 04 Apr 2019, 23:55

zeddDarko scrie:
04 Apr 2019, 23:46
Arthur Rimbaud scrie:
04 Apr 2019, 23:38
Eu am la serviciul meu multi collegi romani care mie spune ca eu sunt naiv si ca sustin un club ,,surogat, facut din pix, fals si contrafacut''.
Cum ca adevarat club de Universitatea de Craiova nu este acest club. :?:

Destul de difficile à intelege pentru mine.

Eu am doar afinitate de suflet pentru oras care mie imi ofera gazduire, prin consecinte fireasca pentru sau club de fotbal & supporteri.
Restul nu conteaza pentru mine. Totusi eu vreau sa intelege.
https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/s ... index.html
https://lpf.ro/cluburi/u-craiova-1948-cs/9

Da-le link-uri astea colegilor tai.La un moment dat, un impostor pe nume Mititelu s-a folosit de numele Universitatea Craiova abuziv, iar acum clubul acesta si-a recastigat identitatea, clubul mama il recunoaste, s-a dovedit ca mititelu s-a folosit abuziv de nume.
Eu auzit de acest infâme nume Mititelu. Asta vrea sa spuna: Le petit. Le malingre. Le mievre. Le chétif. Le faiblard. Le gringalet.
Pe scurt, ceva mic, insignifiant. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 05 Apr 2019, 00:04

malus dacus scrie:
04 Apr 2019, 22:45
...pana la urma ii dadura la m lui Gica Popescu. Iar in deschidere cu dinamo. Trecem peste merita / nu merita, dar chiar asta era prioritatea noastra acum? Presa abjecta bucuresteana ne toaca si ne umileste pe unde apuca iar noi raspundem cu doua scandari lesinate la adresa gigi sport, una in finala cupei de anul trecut si una la un meci acasa. In rest, niciun mesaj, nimic sustinut, zero atitudine. Dar zvacneste ultrasia Sud in noi si platim polite de-acum 50 de ani. Din partea mea, rusine pt. geastul de-asta seara!...
Cind de ani buni principala sursa de mizerii a fost si este GSP - galeria il injura pe Gica Popescu. Incredibil ! Ce trebuie sa faca mizeriile de la GSP la adresa clubului pentru ca galeria sa reactioneze ? Sa-l impuste pe Mateiu ?

Baluta cel mic a fost oferit Stiintei de catre Popescu dar scouterii clubului l-au refuzat. Asa a ajuns baiatul asta la Viitorul.

Cind galeria noastra arunca cu noroi in GP - am ajuns la nivelul sclavilor booveni, ca si aia injura foste legende.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Apr 2019, 00:12

DeuxEx scrie:
04 Apr 2019, 23:36
Suporterii au o frustrare pentru ca GP s-a dus la dinamu, desi a avut ocazia sa vina la Stiinta pe final de cariera. Tot prin scoala lui GP s-au scurs talente din Oltenia catre Academia lui cumnata-su. Neagule, daca nu intelegi ce se intampla, mai bine nu mai posta.
Lasa ca stiu eu f bine care e frustrarea lor,nu-mi spune tu.Si care-i problema,normal ca s-au dus la academia lu cumnata-su,doar nu era sa ni-i dea noua.Adevaru e ca a dat si mari talente la academia lui hagi.S-a.dus.la dinamo,care-i marea tragedie.De unde stii tu in ce.conjuncturi s-au intamplat toate astea.Suporterii le stiu pe ale lor,si el pe ale.lui.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2019, 00:17

Dar tu cine esti, Neagule? Avocatul lui? Am mari dubii cu privire la profilul tau si la scopul tau aici pe forum. Si din ce vad, profilul asta al tau de troll incalca regulamentul forumului.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Apr 2019, 00:36

Buna asta,numai trolli visati.N-am voie sa fiu in dezacord cu cei.ce-l injura,sau aici pe.forum se accepta doar cei ce-l injura?Daca sunt obiectiv,asta nu inseamna ca sunt.troll.E treaba ta daca nu-l agreezi pe.gica popescu,n-am.nici o problema,dar asta nu inseamna ca trebuie sa te iei de mine,gratuit.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2019, 00:47

Ti se pare ca ma iau de tine gratuit? Ia zi-mi, ai fost vreodată la vreun meci? Te cunoaste cineva de aici, de le forum? Nu cred...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de blixa » 05 Apr 2019, 01:08

Arthur Rimbaud scrie:
04 Apr 2019, 23:38
Eu am la serviciul meu multi collegi romani care mie spune ca eu sunt naiv si ca sustin un club ,,surogat, facut din pix, fals si contrafacut''.
Cum ca adevarat club de Universitatea de Craiova nu este acest club. :?:

Destul de difficile à intelege pentru mine.

Eu am doar afinitate de suflet pentru oras care mie imi ofera gazduire, prin consecinte fireasca pentru sau club de fotbal & supporteri.
Restul nu conteaza pentru mine. Totusi eu vreau sa intelege.
Clubul sportiv are mai multe sectii: fotbal, handbal, tenis, etc.. in anii '90 sectiile de fotbal ale cluburilor de stat s-au asociat cu societati comerciale. A fost externalizata activitatea. Au fost diverse societati care au activat ca si club de fotbal asociat brandului " Universitatea Craiova". La un moment dat societatea a ajuns la Mititelu. Asta a crezut ca detine istoria clubului, cand el doar administra o societate asociata cu clubul. A facut ilegalitati, societatea lui a fost dezafiliata. Clubul sportiv a facut eforturi sa redeschida sectia de fotbal. A reusit, s-a asociat cu societatea actualului patron si continua traditia. Din cauza lui Mititelu orasul e impartit- unii cred ca el detine marca Universitatea Craiova, ceea ce e o idiotenie. E ca si cum un presedinte ar spune ca el detine o tara, istoria ei si tot patrimoniul, doar pentru ca o conduce temporar. Fara el stadionul era neincapator.
S-a rupt Brazda.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de UneKa » 05 Apr 2019, 01:14

Am rezolvat si cupa insa astept optimistii carw o sa ne anunte ca o sa luam titlul.

Nu ma iau de Mangia, il apreciez pt ce a facut si nu cred ca cineva de pe forum ar putea sa-i puna la.indoiala meritele atat la succes cat si acum. Din punctul meu de vedere face tot ce poate, faptul ca nu poate mai mult nu e vina lui ca i-au fost vanduti jucatorii sau ca el profesional nu poate mai mult. Atat stie, atat poate, atat face cu jucatorii astia.
Aia de la oficiala sunt principii vinovati ca ei il tin pe Mangia, ei au vandut jucatori, etc. Abia dupa.italianul e vinovat.

Cat despre gestul fata de Popescu, o mizerie fix de nivelul boovenilor cu Craioveanu. Pana una alta Popescu e un fost mare jucator al Craiovei si merita apreciat si respectat.
Faptul ca debiteaza unii pe aivi ca a dua jucatori la Hagi si astea, pai si care e problema? Ii dam noi bani acestui om sa-si intretina familia? A fost cineva de aici alaturi de el cand a fost la puscarie si cand trecea prin clipe dificile dupa moartea tatalui? Nu cred, a fost familia lui langa el, familia lui din care Hagi face parte si care tot Hagi a fost aproape de popescu, de baiatul lui pe care l-a avut in grija cat Popescu nu a fost, de famlie atat moral cat si financiar. Deci cum isi permite cineva sa-i reproseze ca a dat jucatori la Viitorul? Omul trebuie sa traiasca iar sa facem socoteala pe banii altora e usor. Nu mai spun ca au fost jucatori propusi la noi pe care clubul i-a refuzat iar acum sunt la Hagi si fac treaba buna.
Popescu merita respectat pt ce a facut ca fotbalist, nu mai zic ca mereu a avut cuvinte extraordinare la adresa acestui club.
O mare mizerie ai golaneala a celor care si-au permis sa-l injure.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] Universitatea Craiova -FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 05 Apr 2019, 01:34

Arthur Rimbaud scrie:
04 Apr 2019, 23:38
Eu am la serviciul meu multi collegi romani care mie spune ca eu sunt naiv si ca sustin un club ,,surogat, facut din pix, fals si contrafacut''.
Cum ca adevarat club de Universitatea de Craiova nu este acest club. :?:

Destul de difficile à intelege pentru mine.

Eu am doar afinitate de suflet pentru oras care mie imi ofera gazduire, prin consecinte fireasca pentru sau club de fotbal & supporteri.
Restul nu conteaza pentru mine. Totusi eu vreau sa intelege.
Cind Napoli a disparut din competitii sub conducerea unei investitor, orasul Napoli si un investitor NOU au refondat acel club. Cam asa s-a intimplat la Craiova.

Numai ca o parte din presa din Romania a mintit lumea si a indus ideea ca cel care a distrus fotbalul Craiovei, Mititelu, este singurul care poate refonda clubul Craiovei. Fals. Ca la Napoli, Fiorentina, Parma ori la cluburile romanesti decedate Rapid, Petrolul, FC Arges etc, cluburile renasc doar cu investitori NOI. Asta e toate esenta disputei.

Singurul club din lume care detine legal brandul si stema Universitatea Craiova este clubul Craiovei de liga 1 : 90 % dintre fani, toti fostii mari jucatori sint alaturi de acest club. 10 % dintre fani au decis sa ramina alaturi de noul club al groparului Mititelu. Este stiut ca cei 10 % dintre fani sint condusi de catre oameni platiti de Mititelu - aceea e armata personala a lui. Mititelu are si ziaristi pe care ii controleaza si care arunca mizerii despre clubul Craiovei de liga 1.

Închis