[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2019, 12:47

Sambata, 13 aprilie 2019, incepand cu ora 21:30, Universitatea Craiova intalneste in deplasare, la Ovidiu, echipa lui Gheorghe Hagi, FC Viitorul. Putem sa privim aceasta etapa ca un test in perspectiva returului semifinalei Cupei Romaniei.
Cu ce prim 11 si cu ce tactica credeti ca ar trebui sa abordeze Mangia acest meci? Care credeti ca va fi rezultatul final?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Apr 2019, 13:37

Eu cred ca ne bat,dar sper ca luam trei puncte la final,totusi prefer 2-0 pe 23 decat victorie pe 13!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Apr 2019, 14:14

Am votat victorie, pentru ca asta vreau si sper, dar avand in vedere scaderea de forma si lipsa de idei in jocul echipei din ultima perioada, paraca as vrea sa joace bine si sa pierdem, iar in cupa sa castigam. Mai bine sa batem FCSB si CFR in campionat, prea putin ma intereseaza de celelalte acum ca nu prea mai sunt sanse la titlu, si cred ca merita luptat mai mult pentru cupa.
Cu Mateiu in forma si cu Cicaldau si mai in forma cred ca ne putem reveni. Bancu e ok deocamdata, sper sa nu inceapa iar cu gafele, deci tac sa nu il jinxez.
Durerea e in fata, nu prea mai speriem pe nimeni. De fapt se rupe treaba de la mijloc dar nu facem mare lucru nici cand ajungem aproape de poarta.
Culmea ghinionului cu Kolijci tocmai cand aveam nevoie de el mai mult.

In fine, poate ne contrazic baietii si ne trezim cu un event, ar fi o chestie. Sanse matematice sunt, si inca o data, pe mine nu ma sperie nici CFR si nici FCSB, la ce arata acum sunt clar de batut.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Apr 2019, 14:28

Dupa cum sta situatia cu suporterii, cred ca Universitatea va da totul pentru victorie sau in cel mai rau caz egal. Daca pierdem locul 3, e in pericol si calificarea in cupele europene. Pe viitor cred ca e mai indicat sa te axezi pe campionat ( din sezonul 2019/2020) si sa sacrifici cupa, asta in conditiile in care iti doresti campionatul. Mangia nu prea are de ales si va alinia cei mai in forma jucatori. Cred ca sistemul va fi 3-5-2 cu Fortes si Cristea in atac dar, asigurand spatele cu 3 fundasi centrali Donkor, Kelici, Fortes, la mijloc Martici, Mateiu, Cicaldau, Mihaila, Bancu, asta daca nu apar accidentari. In final cred ca o sa scoatem un egal prin care tinem la 4 puncte Viitorul. Mangia se teme de forta ofensiva a Viitorului si va juca faza de aparare cu 5 fundasi si faza de atac cu 3 fundasi. Daca imi iese si asta o sa spuneti ca eu sunt si Rotaru si Mangia la un loc. Personal, anul asta, mi-as dori sa ne calificam in finala cupei si sa o si castigam dar, nu stiu cum sa impacam si capra si varza si lupul. Daca are cineva informatii din interiorul clubului despre viitorul lui Mangia la Craiova, va rog postati. Cred ca asta e cel mai important pentru sezonul 2019/2020. ucv

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Apr 2019, 15:19

Eu cred ca la vara se trage linie cu Mangia....cred ca si el o sa ceara anumiti jucatori, anumite conditii si conteaza si mai conteaza si ce impresie lasa la sfarsit de campionat(locul 2 sau 3, cupa probabil nu).

La vara bancu si mateiu cred ca pleaca pe langa donkor,fedele,rocha si mezza care nu confirma, deci va trebui masiv sa aduca jucatori , ...in concluzie si antrenoru' se cam decide pentru ca are o parere importanta la achizitii pentru care raspunde cu rezultate apoi.

Pe de alta parte nici Mangia nu cred ca vrea sa plece in anul in care ar trebui sa aiba trofee dupa 2 ani de munca unde a trasat niste idei clare de joc si sisteme (bune sau rele, asta e alta poveste, dar cum spune americanu' o strategie de joc mai slaba e mai buna decat nici o strategie)

Asa ca va fi o negociere de ambele parti probabil intre staff si conducere amebele sunt clar interesate sa intre in UCL sau sa ia titlu, dar sa vedem si daca pica la mijloc adica concret in investitii ce sa mai ocolim (cred ca >3 mil eur per total)....eterna lupta dintre management si staff, probabil rotaru si cartu zice ca poti si cu 2 jucatori noi, mangia zice minim 4 si daca se inteleg o sa ia 3 :)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Apr 2019, 16:45

andrei.stoicu scrie:
10 Apr 2019, 15:19
Eu cred ca la vara se trage linie cu Mangia....cred ca si el o sa ceara anumiti jucatori, anumite conditii si conteaza si mai conteaza si ce impresie lasa la sfarsit de campionat(locul 2 sau 3, cupa probabil nu).

La vara bancu si mateiu cred ca pleaca pe langa donkor,fedele,rocha si mezza care nu confirma, deci va trebui masiv sa aduca jucatori , ...in concluzie si antrenoru' se cam decide pentru ca are o parere importanta la achizitii pentru care raspunde cu rezultate apoi.

Pe de alta parte nici Mangia nu cred ca vrea sa plece in anul in care ar trebui sa aiba trofee dupa 2 ani de munca unde a trasat niste idei clare de joc si sisteme (bune sau rele, asta e alta poveste, dar cum spune americanu' o strategie de joc mai slaba e mai buna decat nici o strategie)

Asa ca va fi o negociere de ambele parti probabil intre staff si conducere amebele sunt clar interesate sa intre in UCL sau sa ia titlu, dar sa vedem si daca pica la mijloc adica concret in investitii ce sa mai ocolim (cred ca >3 mil eur per total)....eterna lupta dintre management si staff, probabil rotaru si cartu zice ca poti si cu 2 jucatori noi, mangia zice minim 4 si daca se inteleg o sa ia 3 :)
Am pus intrebarea despre Mangia pentru ca mie mi se pare ca sunt ceva probleme. Rotaru gandeste mutarile, ca la sah, inainte, nu actioneaza reactiv. Dupa cum raspundeau, cand erau intrebati, oficialii Craiovei, imi dau impresia ca exisita discutii si chiar ca sunt doua tabere in club.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2019, 17:42

@fabius_2014: Nu cred ca " Rotaru gandeste mutarile, ca la sah", din moment ce l-a pierdut pe Mitrita si nu a fost in stare in 30 de zile sa-si aconteze un jucator pe acelasi profil. Pur si simplu nu a fost in stare sa ofere o suma consistenta pentru jucatorii avuti ca target (gen Tandia), iar departamentul de scouting NU i-a oferit nicio alta optiune viabila, ceea ce ma face sa cred ca cei de la acest departament isi cam iau banii de pomana.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Apr 2019, 18:35

DeuxEx scrie:
10 Apr 2019, 17:42
@fabius_2014: Nu cred ca " Rotaru gandeste mutarile, ca la sah", din moment ce l-a pierdut pe Mitrita si nu a fost in stare in 30 de zile sa-si aconteze un jucator pe acelasi profil. Pur si simplu nu a fost in stare sa ofere o suma consistenta pentru jucatorii avuti ca target (gen Tandia), iar departamentul de scouting NU i-a oferit nicio alta optiune viabila, ceea ce ma face sa cred ca cei de la acest departament isi cam iau banii de pomana.
Am spus ca gandeste mutarile inainte luand in considerare modul in care s-a facut schimbarea lui Multescu. Atunci cand schimbi antrenorul lucrurile sunt un pic mai complicate, trebuie facut un program pentru intersezon, trebuie sa aduci jucatorii pe care antrenorul ii cere etc. In privinta departamentului de scouting, cred ca ai dreptate, trebuia sa aduca variante dupa vanzarea lui Mitrita iar, variantele trebuiau cautate in afara pentru ca in tara, toata lumea a marit preturile pentru Craiova.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Apr 2019, 18:58

Am un sentiment bun, baietii au orgoliul ranit si cred ca au personalitate acum si cred ca o sa castigam dar la limita pentru ca si viitorul e in forma . Victorie 😈

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 10 Apr 2019, 19:20

E bun si un punct la viitorul,e important in cupa sa invingem la ei,cu atat cat e necesar ca sa ajungem in finala.E mult mai importanta cupa in momentul asta.Am.incredere ca vor da totul pentru calificare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Apr 2019, 20:09

Devis nu pare a fi intr-o dispozitie prea buna. Cum mai scris pe aici, jucatorii si antrenorii nu at trebui sa fie injurati si jigniti :


Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 10 Apr 2019, 20:12

.. repet, mai sper in reeditarea finalului de sezon trecut:cupa in vitrina clubului fanion al Olteniei!
.. merg pe un X, sambata, chiar un 0-0 plicticos .. daca nu vom lua cupa, vom incepe sezonul prea devreme din cauza locului 3(preliminariile EL) iar asta nu ne va ajuta prea mult in ideea, clubului, de a forta patrunderea in grupe ..
ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Apr 2019, 21:01

Maine, este prezent cineva la conferinta de presa ?

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Apr 2019, 21:06

Ce [cenzurat] e balaria asta cu cine e rotaru pe forum...mie unul mi se rupe pooola de rotaru cum si lui i se rupe de mine,nu ma intereseaza daca intra pe forum cum nu ma intereseaza daca castiga cefere sau fecesebe titlul,dar vad ca e la moda sa ia cate unii un [cenzurat] in gura si sa il molfaie luni...sau ani in sir...gen ..."esti boovean"....."sa vina piturca"....."multescu era mai bun".....acum merge asta cu "zice lumea ca sunt rotaru".... usteag ucv :-x

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 10 Apr 2019, 21:53

fabius_2014 scrie:
10 Apr 2019, 21:01
Maine, este prezent cineva la conferinta de presa ?
Din pacate, nu. Dar daca te oferi, da un semn...

Închis