Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
senior
senior

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2019, 12:40

alextudi scrie:
12 Apr 2019, 11:17
Malus si bobby sa ii transmiteti lui rotaru, ca stiu sigur ca aveti legatura, ca a comis-o cu comunicatul asta si sa nu mai foloseasca "Asa e la Craiova" cand are de gand sa scrie cacaturi. Si ca deja se transforma intr-o combinatie oribila intre Becali si Mititelu, obsedat de control, scrie inclusiv comunicatele. La vara e ultima lui sansa, daca nici la vara nu demonstreaza ca vrea sa ia campionatul poate sa plece. Manevrele cu transferuri in ultima zi ca e zgarcit, comisiile lui cu papura si altii ca el ajunsi "sfatuitori" peste noapte prin prietenii, cautatul singur de jucatori, spalarea asta pe creier zilnica nu sunt pentru Stiinta. Sa se trezeasca si sa se comporte ca in primii ani sau sa plece.
Performantele echipei sunt cele mai bune din ultimii 25 de ani. Toata lumea fotbalistica afirma ca Universitatea Craiova este clubul cel mai bine organizat din Romania dar, performantele se obtin in timp. Ce variante, mai bune, ne oferi ? Este simplu sa gonesti pe cineva, problema este ce pui in loc. Actionarii Craiovei au bagat in club, 14 milioane euro, gasesti pe cineva sa mai faca asta. Daca pleaca actionarii astia de la Craiova, singura varianta este... Mititelu. Vrei asa ?

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 12 Apr 2019, 12:46

THE LION scrie:
12 Apr 2019, 11:42
alextudi scrie:Malus si bobby sa ii transmiteti lui rotaru, ca stiu sigur ca aveti legatura, ca a comis-o cu comunicatul asta si sa nu mai foloseasca "Asa e la Craiova" cand are de gand sa scrie cacaturi. Si ca deja se transforma intr-o combinatie oribila intre Becali si Mititelu, obsedat de control, scrie inclusiv comunicatele. La vara e ultima lui sansa, daca nici la vara nu demonstreaza ca vrea sa ia campionatul poate sa plece. Manevrele cu transferuri in ultima zi ca e zgarcit, comisiile lui cu papura si altii ca el ajunsi "sfatuitori" peste noapte prin prietenii, cautatul singur de jucatori, spalarea asta pe creier zilnica nu sunt pentru Stiinta. Sa se trezeasca si sa se comporte ca in primii ani sau sa plece.
Avem cel mai profi club din Romania. Nu a mai fost Craiova la nivelul asta pana acum. Se mai fac greseli dar suntem pe drumul bun. Vor veni si performantele, cupa de anul trecut este doar inceputul.
Nu poti sa fii credibil cand il pui pe Rotaru langa miti sau becali.
Pentru mine e fix o combinatie intre cei doi. Inca are timp sa faca lucruri bune, sa indrepte situatia. Dupa 3 ani in care ai vandut cat de mult ai putut si ti-ai scos banii e timpul sa faci echipa pentru titlu. Daca nu, inseamna ca nu vrei.

alextudi
fanatic
fanatic

Mesaj de alextudi » 12 Apr 2019, 12:50

Se implica mult mai mult decat ar trebui, asta e problema. Atunci cand scrii comunicate e clar ca ai o problema. Si mai sunt multe de spus, eu am scris aici ca sa vada avocatii lui sau ce sunt baietii astia si sa-i transmita, poate se trezeste si isi revine. A inceput perfect, discret, e pacat sa inceapa sa faca greseli din ce in ce mai mari acum. In legatura cu GP, ramane iuda si o sa fie tratat la fel de fiecare data cand vine aici. Omul a demonstrat ca pentru el banii sunt mai importanti decat orice - onoare, iubire, libertate, demintate.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 12 Apr 2019, 13:25

deocamdata nu poate exista comparatie intre rotaru si cei 2 mentionati
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 12 Apr 2019, 13:55

Mai oameni buni, eu ma minunez de cum pot gandi unii. Da, s-au vandut jucatori ptr care au venit oferte bune si pe care nu mai puteai sa ii tii. Nu are rost sa reluam cazul Mitrita si sa incercam sa intelegem ca o astfel de oferta nu ar fi refuzat-o NICIUN club din Romania. Plus ca nu puteai sa iti bati joc de jucator si sa-i iei sansa de a castiga CU MULT MAI MULT decat castiga la noi... Problema este ca nu s-a adus ceva de acelasi nivel in loc, dar probabil ca timpul a fost prea scurt. Vom vedea foarte clar la sfarsitul sezonului ce jucatori vor fi adusi. Chestia cu "scosul banilor" este o alta ineptie. Pai, cei care vorbiti aiureli pe aici, uitati-va pe exercitiul financiar al clubului (este public) si veti observa ca actionarii nu si-au retras deocamdata nici macar un leu din investitie. Eu nu spun ca nu este loc de mai bine la clubul nostru, nici nu-i ridic osanale lui Rotaru, dar repet : cred ca unii uita prea repede in ce ape s-a scaldat Craiova Fotbalistica in ultimii 20-30 de ani si ce performante am avut (sau mai corect spus NU AM AVUT). Craiova este al doilea an consecutiv pe podium, a castigat o cupa si incepe sa devina o pretendenta serioasa la titlu. Multi de aici ma faceti sa cred ca sunteti booveni sau gsp-isti sub acoperire...
ucv ucv ucv

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 12 Apr 2019, 14:14

In ceea ce priveste comunicatul oficial venit din partea clubului, eu cred ca a fost binevenit. Deja erau prea multi din presa buCUResteana si nu numai care incercau sa destabilizeze echipa si sa-l "muste" pe Mangia.
ucv ucv ucv

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 12 Apr 2019, 14:19

Despre "subiectul GP" nu vreau sa vorbesc, s-a vorbit deja destul. Ptr mine momentul in care a ales sa semneze cu javrele a fost un cutit in inima. Cu toate acestea, daca m-as intalni cu el nu l-as injura, pur si simplu i-as intoarce spatele si l-as trata cu indiferenta. Desi, da, mi-as dori sa existe o impacare face to face a lui cu suporterii Stiintei...
ucv ucv ucv

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 12 Apr 2019, 14:32

Despre Mangia? Pentru mine este clar ca ar trebui sustinut si pastrat si pentru sezonul urmator. Nu-mi vine sa cred ce ghinion am putut sa avem de fiecare data cand a inceput sa inchege o echipa adevarata. Pe aici multi l-au jelit pe Multescu cand a ramas fara Rocha, Madson sau Acka... Pai omul asta a ramas fara Baluta, Gustavo, Screciu, cand echipa facea spectacol. A fost adus Mitri, incepusem din nou sa facem spectacol. A venit Koljic si rezolvasem si problema varfului de careu. A plecat Mitri, acum am ramas si fara Koljic pana la finalul sezonului... Hai sa fim seriosi, ce dracu poate sa faca omul asta daca la fiecare 5-6 luni ramane fara jucatori de baza? Ok, vin jucatori, dar abia dupa 5-6 luni poti avea pretentia sa se formeze o echipa cu relatii de joc, nu merge peste noapte.
ucv ucv ucv

Saviola
membru
membru

Mesaj de Saviola » 12 Apr 2019, 17:04

G.Ovidiu-Catalin scrie:
12 Apr 2019, 14:19
Despre "subiectul GP" NU vreau sa vorbesc, s-a vorbit deja destul. Ptr mine momentul in care a ales sa semneze cu javrele a fost un cutit in inima. Cu toate acestea, daca m-as intalni cu el nu l-as injura, pur si simplu i-as intoarce spatele si l-as trata cu indiferenta. Desi, da, mi-as dori sa existe o impacare face to face a lui cu suporterii Stiintei...
Apreciz faptul ca nu ai vorbit. Mai mult decit cele 3 fraze. :lol: Esti parolist. :mincinos Ai uitat-o insa pe aia cu "sincer?" Nu, minte-ma! :-D

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 12 Apr 2019, 17:14

alextudi scrie:
12 Apr 2019, 12:50
Se implica mult mai mult decat ar trebui, asta e problema. Atunci cand scrii comunicate e clar ca ai o problema. Si mai sunt multe de spus, eu am scris aici ca sa vada avocatii lui sau ce sunt baietii astia si sa-i transmita, poate se trezeste si isi revine. A inceput perfect, discret, e pacat sa inceapa sa faca greseli din ce in ce mai mari acum. In legatura cu GP, ramane iuda si o sa fie tratat la fel de fiecare data cand vine aici. Omul a demonstrat ca pentru el banii sunt mai importanti decat orice - onoare, iubire, libertate, demintate.
Viata reala nu e revolutia franceza. Tu poate ca traiesti dintr-un job. Oamenii din sport vor sa cistige un salariu. Inclusiv Craioveanu - omul primeste bani ca sa lucreze la club. Testul tau de puritate e complet nerealist. Viata reala, si fotbalul e parte din viata reala, nu e in alb si negru. Asta e una la mina. Toti oamenii fac greseli, unii si le recunosc si viata merge inainte.

Si doi - poate ne lamuresti despre cine si-a scos banii si ce dovezi ai. Nu stiu daca tu intelegi ca fotbal cinstit in Craiova nu s-a facut vreme de 25 de ani. "Patronii" fie nu plateau taxe la stat, fie isi faceau SRL-uri noi peste noapte si le abandonau pe cele vechi pline de datorii, ori trimiteau acasa jucatori neplatiti. Acest practici nu se reflecta in renasterea Stiintei din ultimii 6 ani. Intre anul 2000 si anul 2011 au fost vreo 9 SRL-uri care cica erau Stiinta. Iti trimit lista ca e publica. Iar daca tot esti geniu in business, poate ne lamuresti pe toti cum se poate cistiga un titlul de campion in Romania, cind probabil ca banii din TV si bilete ar acoperi doar vreo 40 % din bugetul care ti-ar permite sa participi la lupta (in cazul CFR iti dau eu cifrele : 3 milioane din TV, 400 k din bilete, 800 k din publicitate; restul pina la vreo 10 milioane de Euro vine in acest sezon din banii actionarilor). Si pentru ca in Romania parte din lupta inseamna subterane, un asa buget ti-ar trebui vreme de 2-3 campionate la rind.

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 12 Apr 2019, 18:08

Saviola scrie:
12 Apr 2019, 17:04
G.Ovidiu-Catalin scrie:
12 Apr 2019, 14:19
Despre "subiectul GP" NU vreau sa vorbesc, s-a vorbit deja destul. Ptr mine momentul in care a ales sa semneze cu javrele a fost un cutit in inima. Cu toate acestea, daca m-as intalni cu el nu l-as injura, pur si simplu i-as intoarce spatele si l-as trata cu indiferenta. Desi, da, mi-as dori sa existe o impacare face to face a lui cu suporterii Stiintei...
Apreciz faptul ca nu ai vorbit. Mai mult decit cele 3 fraze. :lol: Esti parolist. :mincinos Ai uitat-o insa pe aia cu "sincer?" Nu, minte-ma! :-D
Ca sa-ti raspund in modul tau, Saviola ,da, chiar nu am vorbit, am scris. :lol: Sincer.
ucv ucv ucv

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Apr 2019, 22:08

Speram ca sorin cartu sa fie mai inspirat in alegerea jucatorilor care sa duca aceasta echipa,la.un nivel ridicat,la.un nivel de echipa care inspira teama in randul competitoarelor.Un lucru e cert,n-au nici o sansa sa faca ceva notabil in preliminariile UEL,este exclus sa mearga in grupe.E.important sa incropeasca o echipa.care sezonul viitor sa se bata cu adevarat la titlul de campioana,pentru ca suporterii si-au pierdut rabdarea,s-au saturat de vorbe-n vant.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 12 Apr 2019, 23:12

Cred ca suporterii deja si-au pierdut rabdarea la Tottenham Hotspur. Ultimul titlu a fost cistigat acolo in 1961, daca nu gresesc. Media de spectatori de acasa este de peste 50.000 de spectatori in acest sezon. Nu se mai duce nici dracu' la meci in campionatul viitor daca actionarii de acolo nu aduc vreo 5-6 vedete. Ajunge cu vorbele-n vint.

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 12 Apr 2019, 23:24

Toti pupin-rotaristii de aici sa isi amintrasca ca acest club i-a fost pus la dispozitie din liga a 2-a - asta e adevarul - si a beneficiat de un stadion ultramodern la 4 ani dupa, cu o medie de spectatori de 3 ori mai mare decat competitorii. De aici si pretentiile justificate ale unor suporteri care au fost fututi in [cenzurat] 30 de ani ( terminati cu comparatiile puerile cu premier league)
si nu mai au chef de promisiuni dupa Ilinca, netoiu, mititelu, etc. Argumentul cu " acum 7 ani nu aveam echipa" functioneaza fix pana la "acum 7 ani nici Rotaru nu avea in spate un club, suporteri, un brand" .

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Apr 2019, 23:28

O comparatie.total nepotrivita,cu o ironie la fel de nepotrivita.Intr-adevar tottenham n-a castigat de zeci de ani titlul,pentru ca-s multe alte echipe.foarte putetnice in premier league,dar merg an de an in champions league,de pilda,au o sansa buna sa ajunga in semifinala anul asta,ceea ce nu e putin lucru.Noi nu trecem de primul tur in UEL.Sa nu comparam situatia noastra cu cea a lui tottenham pentru ca suntem la ani lumina de ei.Bine,pentru noi EL e un vis interzis.

Închis