[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 13 Apr 2019, 23:07

Foarte slab, in acest fel cred ca pierdem si locul 3. Poate sa joace pana maine, nu au puterea sa intoarca rezultatul. La fel si etapa trecuta cu CFR, puteau juca pana azi, impresia mea e ca nu pot mai mult acum. Asta e. Sa ne multumim cu locul 3 si o participare in cupele europene.
Nu, nu le reprosez nimic. Atat se poate acum, iar locul 3 e ideal.

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2019, 23:07

Nu ai voie sa il atingi pe jegul de junior. Doar el poate sa loveasca.

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2019, 23:07

Dar noi suntem aia favorizati de arbitri....

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 13 Apr 2019, 23:16

Macar stim un lucru aici pe forum, agitatii care o dadeau cu titlu si calcule o sa se calmeze
Daca se termina asa meciul, o sa terminam pe locul 4. Cupa este departe si asa o sa si ramana.

Cine vorbeste de arbitraj dupa acest meci este total rupt de realitate si penibil incercand sa ascund evidentele. Viitorul a surclasat Craiova reusind sa intoarca rezultaul dupa ce au primit un gol din offside, end of story.

Sa pregatim sezonul viitor, acesta este terminat din toate punctele de vedere. Mangia trebuie lasat pana la vara fara discutii, dar dupa ar face bine sa isi gaseasca de munca la alta echipa.

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2019, 23:23

E frumos uneka asa, nu? De ce sa se mai bata acest corner, de ce sa mai ai tu emotii cand te simti atat de bine acum ca ai motive sa critici.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 13 Apr 2019, 23:23

Ghinion, neghinion in play off-verze, numai gura de noi.
Pe de alta parte fatza de epoca de trista amintire suntem acolo, in fatza, e altceva.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 13 Apr 2019, 23:25

Nu meritam sa pierdem dar cand iti bati joc de ocazii asa se intampla. Nu putem ataca anul viitor cu Mihaila si Draghici. Din pacate Mihaila este slab tare. Ar fi buna o oferta ca aia de anul trecut cu Screciu.

Sent from my ASUS_X00TD using Tapatalk

Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 13 Apr 2019, 23:29

Cam nasoala situatia. Mihaila in afara de faza golului cu Clujul cand a facut 1-2 cu Cristea ma tem ca nu a mai facut nimic altceva tot sezonul. Un fel de Burlacu 2.
Nu prea stiu ce e de facut, se vede ca nu avem nici conditie fizica. Imi pare rau ca nu reuseste nici Fortes sa sparga gheata.
Ne-am vandut toti golgheterii si nu mai are cine sa o bage in poarta si nici cine sa faca faze pericol.
Cicaldau de unul singur nu poate.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 13 Apr 2019, 23:30

Am ajuns aici și din cauza noastră...am vândut și nu am pus jucatori de calitate în loc. Plus ca se stie ca in play-off sunt meciuri mult mai grele, apare oboseala, apar suspendarile și accidentarile, de asta era important sa mai aducem jucători de calitate! Trebuie să sperăm la cupa, dar parca nu mai iese nimic, tot ceea ce încercăm iese pe dos.
Asta este acum dar as vrea sa jucam cu ardoare până la capăt. Sa nu ne dăm bătuți și să încercăm să jucam fără gri ca indiferent pe ce loc vom termina.
Păcat că astăzi am făcut iar un pas în spate după ce am dat gol și s-a văzut.
Nu mai stiu ce sa zic dar as vrea sa mai câștigăm 2 meciuri! Stiti voi care! unul este cu Viitorul peste 10 zile...si altul ... în finala!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk


Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 13 Apr 2019, 23:31

.. la momentul actual, nu se poate mai mult(punct)! .. echipa a vrut, a alergat(de multe ori, cam bezmetic!) .. locul 3 dar tot mai sper la returul semifinalei!
ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 13 Apr 2019, 23:32

LiviuB scrie:
13 Apr 2019, 23:23
E frumos uneka asa, nu? De ce sa se mai bata acest corner, de ce sa mai ai tu emotii cand te simti atat de bine acum ca ai motive sa critici.
Ai dreptate, la corner dadeam gol si nu doar ca dadeam era un gol care se punea de 2, viciere clara de rezultat.
Ca si sfat, nu insista cu prostia asta pe arbitraj ca te faci de ras, dar treaba ta.

Problema se pune ca daca nu se intampla lucruri majore la vara, o sa fie greu tare.
Mihaila, Draghici, Bic, Barbut sunt degeaba pe la echipa si nu vad ca in vara sa fim un fel de Real Madrid si sa ducem 5-6 jucatori de top pt nivel fotbalului nostru.
Mai mult de 2 de o valoare ceva superioara, nu o sa fie, ci doar jucatori de duzina, nici aia 2 nu-i vad ca fiind prea rasariti.

Partea amuzanta ca sunt sanse sa pierdem si micile calificari europene, nu ca am avea noi sanse.
Locul 3 din punctul meu de vedere este 90% pierdut la felul in care stau lucrurile nu putem sa rezistam.
Last edited by UneKa on 13 Apr 2019, 23:36, edited 3 times in total.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 13 Apr 2019, 23:34

Avem nevoie de toată linia de fund, efectiv nu e niciunul de nivel. Cred că am “uitat” să vedem asta când a venit Gardoș și am avut așteptări, iar Popa era și el o promisiune, a fost și Screciu. Screciu s-a vândut. Kelic e rudimentar, Tiago slab, iar Donkor - o caricatură (se vede personalitatea din modul lui de a alerga). De Acka nu are rost să mai pomenim. Asta e realitatea, prima parte a sezonului ne-am scos pe plus că aveam în față marfă de calitate, când marfa s-a dus la vânzare însă, s-a văzut că spatele e muci. Se poate observa calitatea lor inclusiv atunci când ieșim cu mingea din apărare: înapoi la Piglia care degajează. Fără jucători de valoare nu poți avea rezultate.

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2019, 23:35

E lipsa de valoare dar si de personalitate. Mi se pare lipsa de ambitie...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 13 Apr 2019, 23:37

Doar doi jucatori au fost azi pe teren(barbut si cicaldau),restul erau la somn.Pan' la urma cred ca o sa ne multumim cu locul 4 la.cum arata lucrurile.Mihaila va ramane vesnica speranta,el a dormit asta seara pe teren,ca in mai toate meciurile jucate,fortes se zbate ca pestele pe uscat.Arbitrajul a fost excelent pentru noi,ca in mai tot.sezonul,n-avem.motive sa ne plangem.In seara asta doar barbut a vrut,pacat de cat a alergat baiatu asta.N-au nici valoare,o buna parte din ei,si pe deasupra sunt si neantrenati.Inaintea golului 2,trebuiansa fie 2-1.pentru noi,poarta era.goala si mihaila si cu fortes visau.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Apr 2019, 23:43

...ghinion pe greselile noastre, dar n-avem fata de echipa mare. Daca aveam, era timp destul sa intoarcem rezultatul. Dar, nici macar n-am avut forta sa dominam in gol, ne-au pasat astia de ne-au innebunit. Parca-s morti si fizic, in fine, macar locul 3 sa-l salvam. Cred ca nu-si mai face nimeni iluzii nici cu privire la cupa...

Închis