[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Apr 2019, 00:16

Asta e rezultatul unui management dezastruos in intersezon.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 00:23

LiviuB scrie:
14 Apr 2019, 00:12
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 00:02
LiviuB scrie:
13 Apr 2019, 23:45
In primul rand uneka, esti ultima persoana care sa poate vorbi de cineva ca se poate face de ras. E ultima oara cand iti raspund si sper sa iti intre bine la cap. Daca vrei sa analizezi arbitrajul, trebuie sa o faci in ansamblul sau. Si se vede foarte usor tendinta. De exemplu sa fluieri finalul chiar cand e un corner ( daca era invers pun pariu ca se dadeau 4-5 minute de prelungire). Nu zic ca egalam noi... echipa era lesinata fizic de 20 de minute. Dar lasa-ne sa batem. Iar mesajele mele au fost ca raspuns unui mesaj al unui baiat care incepuse sa citeze nenorocitii din presa care ne vad pe favorizati de arbitri.
Lasa-l-ncolo de corner,pe tine asta te afecteaza sau faptul ca echipa e praf.Anul asta am avut cel mai bun arbitraj din ultimii 20 de ani.Cand a dat barbut gol din offside de 1 m a fost bine nu?Daca era un arbitraj bun astazi,luam 2-0.
Tu atata ai inteles?
Vad ca esti nemultumit de arbitraj,fara niciun motiv.Eu am.inteles f bine ce trebuia sa-nteleg.Nu tu ti-ai exprimat nemultumirea.fata de maniera de arbitraj?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 14 Apr 2019, 00:26

...deci, pana vom vedea ce si cum ,transferuri, draci, laci, frate, gata, suntem lamuriti cu Mihaila si cu Baicu! Baga-i draq si pe altii de la echipa a 2-a, Trasca ala, de ex., ca n-avem nimic de pierdut. Ce draq sa se-ntample daca nu joaca Mihaila sau Baicu?! Poate sunt si altii care lancezesc pe-acolo si ar avea nevoie de un impuls. Altceva nush ce sa zic...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 00:27

Rotarule, știu că intrii pe aici non stop! Să-ți fie rușine pt cum ți-ai bătut joc de dragostea noastră, ne-ai păcălit în ultimul hal, ne-ai umilit!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Apr 2019, 00:27

Asta este rezultatul unui management prost atat in intersezon, cat si in general. Faptul ca exista indivizi pe la club care au statutul de scouter, dar ultimul jucator recomandat de ei este Țegle, inseamna ca problema e mult mai complexa. Iar faptul ca Rotaru se erijeaza in "El comandante", implicandu-se direct in toate aspectele (de la postari pe fb pana la transferuri) in loc sa aduca profesionisti, inseamna ca situatia nu se va rezolva curand.
Raman la parerea ca este principalul vinovat pentru dezastrul in care se afla echipa in aceste momente. Si sper sa nu se transfere in noul Ajica sau in Jiji Berbecali...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 14 Apr 2019, 00:33

Foarte buna reactia lui, prea incearca sa-l faca plecat de la Craiova. Cand a avut lot a adus cupa, cabd nu are lot, nu are ce sa aduca.

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Apr 2019, 00:33

Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 00:23
LiviuB scrie:
14 Apr 2019, 00:12
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 00:02

Lasa-l-ncolo de corner,pe tine asta te afecteaza sau faptul ca echipa e praf.Anul asta am avut cel mai bun arbitraj din ultimii 20 de ani.Cand a dat barbut gol din offside de 1 m a fost bine nu?Daca era un arbitraj bun astazi,luam 2-0.
Tu atata ai inteles?
Vad ca esti nemultumit de arbitraj,fara niciun motiv.Eu am.inteles f bine ce trebuia sa-nteleg.Nu tu ti-ai exprimat nemultumirea.fata de maniera de arbitraj?
Am subliniat doar faptul ca nu trag arbitrii cu noi. E atat de greu de inteles asta?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 00:33

Vreau să retrag toate criticile și cuvintele urâte pe care le-am spus despre Mangia aici, n-are nicio vină, a fost luat la mișto și el ca și noi, proștii care am crezut că se vrea performanță! Eu m-am resemnat și m-am liniștit definitiv, cine își imaginează că bagă profitorul ăsta milioane în transferuri în vara asta, se înșeală amarnic!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 14 Apr 2019, 00:39

...dar tu de unde stii cum face Rotaru? Sorin Cartu sau Marcel Popescu ce draq sunt, nu sunt profesionisti? Cristescu a jucat fotbal? Papura a jucat fotbal? Astia cu ce se ocupa, ii fac cafeaua lui Rotaru, sau ce? Posteaza pe fb? Ok, pune-ne si noua aici sa ne luminezi, sa vedem si noi ce zice si cum pune problema...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 00:43

Eu spun ca nu s-a pregatit sezonul de primavara cum trebuie. Viitorul a avut o perioada lunga & proasta (multe meciuri fara gol marcat !) in sezonul regulat, a prins play offul in ultima etapa (!) si acum zburda pe teren. Pregatirea fizica, scoutingul, tactica de joc, reactia din timpul meciurilor, politica de lot (plecari/veniri) toate cauzeaza aceste rezultate. Din pacate nu cred ca acest club are profesionisti pe zona de scouting si pentru pregatirea copiilor si juniorilor. Nu vad nici un progres in ultimul an la Baicu - copilul asta nici la liga 3 nu face fata si noi il aducem la liga 1.

Moment greu pentru club, echipa si fani. Tot ce s-a adus in iarna - Cristea, Fortes, Draghici, Acka - nu prea ajuta echipa. La Viitorul, cei adusi in iarna - Eric, Rivaldinho, Ganea jr - fac diferenta pe teren cu goluri si pase de gol.

Hagi senior se pricepe la fotbal mult mai bine decit oricine la Craiova. Dupa ce abia a intrat in play off, Hagi a declarat ca obiectivul sau este locul 3 si cupa. A simtit probabil care are mai multe atuuri fotbalistice decit Craiova.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 00:46

marius_vl scrie:
14 Apr 2019, 00:33
Vreau să retrag toate criticile și cuvintele urâte pe care le-am spus despre Mangia aici, n-are nicio vină, a fost luat la mișto și el ca și noi, proștii care am crezut că se vrea performanță! Eu m-am resemnat și m-am liniștit definitiv, cine își imaginează că bagă profitorul ăsta milioane în transferuri în vara asta, se înșeală amarnic!
Daca nu are lot ca sa-si indeplineasca obiectivele, de ce nu a demisionat ? Nu spun ca vreau ca Mangia sa plece, dar daca nu credea in lot putea sa plece. Play offul trecut slabut, play offul asta slabut - eu zic ca toti cei implicate au o vina: management, scouting, conducere tehnica etc.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 00:48

LiviuB scrie:
14 Apr 2019, 00:33
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 00:23
LiviuB scrie:
14 Apr 2019, 00:12

Tu atata ai inteles?
Vad ca esti nemultumit de arbitraj,fara niciun motiv.Eu am.inteles f bine ce trebuia sa-nteleg.Nu tu ti-ai exprimat nemultumirea.fata de maniera de arbitraj?
Am subliniat doar faptul ca nu trag arbitrii cu noi. E atat de greu de inteles asta?
Pai da f bine,si eu ti-am.spus ca nu e cazul sa vorbim despre.arbitraje,pentru ca am.fi rai,tinand cont de exprimarea modesta a echipei.Sa nu ne.luam de maruntisuri.Echipa.joaca catastrofal,si noi vb de arbitraje?.E greu de inteles?
Last edited by Neagu.djuvara on 14 Apr 2019, 00:52, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 00:49

Declaratii Cirtu dupa meci - multe accidentari la echipa : Meza, Cristea, Rocha, Koljic...

https://www.fanatik.ro/sorin-cartu-exas ... l-18871891

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 14 Apr 2019, 00:51

Maluseee lumea e suparata , vezi-ti de treaba ta in continuare

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 00:54

:smoke: Sunt de acord in totalitate cu malus dacus. Cred ca vinovatii sunt in conducerea clubului, dar nu in mod obligatoriu Rotaru. Marcel Popescu, Papura, Cristescu, scouterii si altii sunt vinovatii. Sunt convins ca lui Mangia i s-a impus sa il foloseasca pe Mihaila in ideea de a-l vinde ca pe Screciu. Asa cum a spus DeuxEx l-as incerca pe Trasca, pare foarte talentat. In schimb cred ca trebuie sa ne calmam putin pentru ca si asa situatia e foarte complicata. :smoke:

Închis