[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 00:58

Bobby scrie:
14 Apr 2019, 00:49
Declaratii Cirtu dupa meci - multe accidentari la echipa : Meza, Cristea, Rocha, Koljic...

https://www.fanatik.ro/sorin-cartu-exas ... l-18871891
Am auzit ce a spus Cartu si cred ca Nuno trebuie sa paraseasca Craiova. Este un interviu pe care e bine sa-l asculte toti suporterii, pentru ca atunci cand emit "judecati de valoare" sa stie cu ce s-a confruntat Mangia inainte de meciul asta. In conditiile astea Mangia isi apara jucatorii si pentru asta merita sustinut.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 14 Apr 2019, 01:09

fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 00:54
:smoke: Sunt de acord in totalitate cu malus dacus. Cred ca vinovatii sunt in conducerea clubului, dar nu in mod obligatoriu Rotaru. Marcel Popescu, Papura, Cristescu, scouterii si altii sunt vinovatii. Sunt convins ca lui Mangia i s-a impus sa il foloseasca pe Mihaila in ideea de a-l vinde ca pe Screciu. Asa cum a spus DeuxEx l-as incerca pe Trasca, pare foarte talentat. In schimb cred ca trebuie sa ne calmam putin pentru ca si asa situatia e foarte complicata. :smoke:
...unde-a zis deux? Deux e preocupat sa ne dea citate din craitoiu / udrea / raureanu. Si, eventual, sa-mi dea mie un ban daca nu sunt politicos cu userul jimi...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 01:09

fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 00:54
:smoke: Sunt de acord in totalitate cu malus dacus. Cred ca vinovatii sunt in conducerea clubului, dar nu in mod obligatoriu Rotaru. Marcel Popescu, Papura, Cristescu, scouterii si altii sunt vinovatii. Sunt convins ca lui Mangia i s-a impus sa il foloseasca pe Mihaila in ideea de a-l vinde ca pe Screciu. Asa cum a spus DeuxEx l-as incerca pe Trasca, pare foarte talentat. In schimb cred ca trebuie sa ne calmam putin pentru ca si asa situatia e foarte complicata. :smoke:
Nimeni nu i-a impus lui Mangia sa foloseasca un jucator. El face echipa 100 %. Mai degraba i s-ar fi putut sugera sa NU il foloseasca pe Mihaila - pentru ca 25 % din acest jucator ar fi detinut de Silviu Bogdan. Mai degraba bagi un copil pe care il detii 100 %, nu ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Apr 2019, 01:18

malus dacus scrie:
14 Apr 2019, 01:09
fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 00:54
:smoke: Sunt de acord in totalitate cu malus dacus. Cred ca vinovatii sunt in conducerea clubului, dar nu in mod obligatoriu Rotaru. Marcel Popescu, Papura, Cristescu, scouterii si altii sunt vinovatii. Sunt convins ca lui Mangia i s-a impus sa il foloseasca pe Mihaila in ideea de a-l vinde ca pe Screciu. Asa cum a spus DeuxEx l-as incerca pe Trasca, pare foarte talentat. In schimb cred ca trebuie sa ne calmam putin pentru ca si asa situatia e foarte complicata. :smoke:
...unde-a zis deux? Deux e preocupat sa ne dea citate din craitoiu / udrea / raureanu. Si, eventual, sa-mi dea mie un ban daca nu sunt politicos cu userul jimi...
Eu cred ca pot sa-ti dau un ban si atunci cand esti politicos fata de userul Jimmy (care, dupa cum bine vezi, si-a luat deja un avertisment si i s-au sters mesajele spam). Sa incepem cu un avertisment si pentru tine, totusi...
Cat despre raitoiu / udrea / raureanu, habar n-am cine sunt. In schimb, cand te vad ca sari asa in sus cand ma iau de Rotaru, incep sa dau crezare unor zvonuri care te privesc pe tine.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 14 Apr 2019, 03:00

UneKa scrie:
13 Apr 2019, 23:16
Macar stim un lucru aici pe forum, agitatii care o dadeau cu titlu si calcule o sa se calmeze
Daca se termina asa meciul, o sa terminam pe locul 4. Cupa este departe si asa o sa si ramana.

Cine vorbeste de arbitraj dupa acest meci este total rupt de realitate si penibil incercand sa ascund evidentele. Viitorul a surclasat Craiova reusind sa intoarca rezultaul dupa ce au primit un gol din offside, end of story.

Sa pregatim sezonul viitor, acesta este terminat din toate punctele de vedere. Mangia trebuie lasat pana la vara fara discutii, dar dupa ar face bine sa isi gaseasca de munca la alta echipa.
"Macar stim un lucru aici pe forum, agitatii care o dadeau cu titlu si calcule o sa se calmeze
Daca se termina asa meciul, o sa terminam pe locul 4. Cupa este departe si asa o sa si ramana."
Si te bucuri tare, asa este? :o :o :o :o: :o: :o:

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 14 Apr 2019, 03:07

UneKa scrie:
13 Apr 2019, 23:32
LiviuB scrie:
13 Apr 2019, 23:23
E frumos uneka asa, nu? De ce sa se mai bata acest corner, de ce sa mai ai tu emotii cand te simti atat de bine acum ca ai motive sa critici.
Ai dreptate, la corner dadeam gol si nu doar ca dadeam era un gol care se punea de 2, viciere clara de rezultat.
Ca si sfat, nu insista cu prostia asta pe arbitraj ca te faci de ras, dar treaba ta.

Problema se pune ca daca nu se intampla lucruri majore la vara, o sa fie greu tare.
Mihaila, Draghici, Bic, Barbut sunt degeaba pe la echipa si nu vad ca in vara sa fim un fel de Real Madrid si sa ducem 5-6 jucatori de top pt nivel fotbalului nostru.
Mai mult de 2 de o valoare ceva superioara, nu o sa fie, ci doar jucatori de duzina, nici aia 2 nu-i vad ca fiind prea rasariti.

Partea amuzanta ca sunt sanse sa pierdem si micile calificari europene, nu ca am avea noi sanse.
Locul 3 din punctul meu de vedere este 90% pierdut la felul in care stau lucrurile nu putem sa rezistam.
Iar exulti ca e posibil, din puncul tau de vedere sa nu prindem nici cupele europene. Altfel, scuza-ma, dar vorbesti prostii, Barbut a fost unul dintre cei mai buni astazi...Si nu doar astazi... :-(

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 14 Apr 2019, 06:46

Macar stiu ca n-a fost blat in cupa. Atata e echipa, antrenoru' ce sa mai faca!?! Cartu e piaza rea.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 14 Apr 2019, 07:39

Cred ca daca era 2-0 sau 3-0 in minutul 20 acum vorbeam despre event din nou. Dar nu a fost asa. Aceeasi situatie si in meciul de cupa de la Craiova, si in meciul de la FCSB. Conducem, jucam cel putin bine, ratam ocazii dupa care cadem fizic in ultimele 20 de minute si se alege praful.
Nu stiu de ce unii pe aici, UneKa si Jimmy in mod special, jubilati si cantati prohodul echipei.
Am sperat ca vanzarea lui Mitrita sa nu conteze asa mult, dar se pare ca nu ne descurcam fara el si fara Kolijc asa cum am fi sperat. Nu mai vorbesc despre ceilalti plecati, pentru ca pana in iarna, cu exceptia meciului cu Dinamo, nu am avut emotii.
Cred ca trebuie incercati si alti tineri, Mihaila ne pierde meciurile. Ieri la faza golului 2 in loc sa fie 2-1 pentru noi a fost pentru ei, si asta pentru ca Mihaila nu a bagat piciorul la minge. Si cam asa face. Spre deosebire de Kolijc care se baga la orice. Ok, de-aia unii se accidenteaza si unii nu, dar daca nu esti gladiator in spirit nu meriti sa fi titular garantat.
E o situatie foarte grea. In conditiile astea daca am face ceva in cupa ar fi extraordinar.
Dar e tot ce ne-a mai ramas, trebuie sa credem in asta. De fapt baietii vor si trag cat pot, dar atata pot din pacate acum. Ne trebuie si putin noroc.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Apr 2019, 08:40

Ne trebuie un portar mai inalt

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 14 Apr 2019, 08:56

cortinadampezzo scrie:
14 Apr 2019, 08:40
Ne trebuie un portar mai inalt
In afara de bancu, mateiu, cicaldau si kolici ne mai trebuie 21 de fotbalisti. Lis Uori de la viitorul pare a fotbalist.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 09:04

Când aud că cfr și oile se bat pe semnătura lui Budescu mi se ridică tensiunea! Păi cine să-l aducă la noi, ariciul ăsta? Normal, costă bani mulți, salariu mare, noi avem prag salarial, nu se poate depăși, îi prostim noi cumva și la anul pe #campioniilasuporteri, îl zburăm pe Mangia și îi mai păcălim un an, îi vindem pe Bancu și Koljic și vedem ce papagal găsim să punem pe bancă să ne mai carpim și pt sezonul viitor! Să nu uiți ariciule să pui din timp abonamentele la vanzare pt sezonul viitor! #bagabaniariciule

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 09:24

Da' citi bani s-au bagat in transferuri la Otelul, Astra, Viitorul si Urziceni cind au luat campionatul ? intreb si eu - a platit cineva 700 k ? Sau 1 million ?

Eu cred ca unii fani romani au o impresie oligarhica, gigista asupra sportului - vine tatuca mai vinde un teren si mai cumpara un jucator. Cluburile sint conduse in Vest ca business-uri independente. Vrei bani ? Faci bani ca si business independent - vinzi jucatori, vinzi actiuni, iei imprumuturi de la banca cum face orice business etc.

Iar daca e cineva pe aici care are 20-25 de milioane de bagat in fotbal - va sugerez sa-l contactati pe Pavel Badea si se rezolva asta. Poate ca actionarii astia de la Craiova atit au avut - 14 milioane de Euro de bagat in fotbal. Poate ca mai mult nu mai au - ce sugerati sa se faca ? Dar cei care doresc sa bage bani in fotbal nu trebuie sa-si piarda timpul scriind pe net - vorbiti cu Pavel Badea.

Evident ca atunci cind un business nu performeaza principalii vinovati sint liderii acelui business. Dar eu am vazut salarii OK, platite la timp, conditii de pregarire foarte bune, deplasare cu avionul (Dinamo s-a dus la Iasi cu autocarul 6 ore pe drum in aceasta saptamina), liniste la club, continuitate pe banca tehnica etc. Asta inseamna ca si scouterii, antrenorii si jucatorii au o mare parte din vina pentru ceea ce se intimpla.

P.S. Ce transfer a facut Mititelu in 2010 cind stadionul era plin in toamna ? Stoianof ?

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 14 Apr 2019, 09:26

Asa incheie articolul din Cvl, Cosmin Staicu: "fanii din Bănie pot sta liniştiţi: Rotaru a anunţat că are bugetul asigurat până în 2022!".
Am vandut mult, mult prea mult! Am fost mintiti cu:"un jucator pe sezon". Iar mingicari de calitate greu se gasesc si costa.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 09:51

Bobby scrie:
14 Apr 2019, 09:24
Da' citi bani s-au bagat in transferuri la Otelul, Astra, Viitorul si Urziceni cind au luat campionatul ? intreb si eu - a platit cineva 700 k ? Sau 1 million ?

Eu cred ca unii fani romani au o impresie oligarhica, gigista asupra sportului - vine tatuca mai vinde un teren si mai cumpara un jucator. Cluburile sint conduse in Vest ca business-uri independente. Vrei bani ? Faci bani ca si business independent - vinzi jucatori, vinzi actiuni, iei imprumuturi de la banca cum face orice business etc.

Iar daca e cineva pe aici care are 20-25 de milioane de bagat in fotbal - va sugerez sa-l contactati pe Pavel Badea si se rezolva asta. Poate ca actionarii astia de la Craiova atit au avut - 14 milioane de Euro de bagat in fotbal. Poate ca mai mult nu mai au - ce sugerati sa se faca ? Dar cei care doresc sa bage bani in fotbal nu trebuie sa-si piarda timpul scriind pe net - vorbiti cu Pavel Badea.

Evident ca atunci cind un business nu performeaza principalii vinovati sint liderii acelui business. Dar eu am vazut salarii OK, platite la timp, conditii de pregarire foarte bune, deplasare cu avionul (Dinamo s-a dus la Iasi cu autocarul 6 ore pe drum in aceasta saptamina), liniste la club, continuitate pe banca tehnica etc. Asta inseamna ca si scouterii, antrenorii si jucatorii au o mare parte din vina pentru ceea ce se intimpla.

P.S. Ce transfer a facut Mititelu in 2010 cind stadionul era plin in toamna ? Stoianof ?
#bagabaniariciule, lasă scuzele!!!

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Apr 2019, 09:59

nu poti sa vinzi in continuu cei mai buni oameni si sa ramai competitiv. Si da, s-au adus jucatori, dar de fiecare data au fost adusi foarte tarziu - si asta-vara si asta-iarna. poate ca daca era adus fortes de la inceputul lui ianuarie, poate ca acum putea sa joace mai mult de 60 de minute.

Închis